Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Procesory: Podpora HT(Hyperthread/dual chanel)

Neregistrovaný (0)|30.5.2013 19:39
Tazatel: Fery

Znění dotazu: Dobrý den, na Netu se mi již nedaří sehnat bližší info o procesoru, dokumentace po 10 letech takřka komplet, jen od procesoru nic. Může na tomto procesoru fungovat technologie HT, nebo musí být osazen procesorem P 4 s HT?. Sestavitel tohoto compu kdysi tvrdil že ten Celeron to zvládne, ale nyní mám informace zase jiné, avšak nemám jistotu. Můžete mi nějak pomoci? Lze nějakým nástrojem zjistit více o procesoru či funkčnosti této technologie? Chystám se na zřejmě poslední přeinstalaci s využitím pro internet a kancelář. balíček. Pokud by se trochu zlepšil výkon, zkusil bych sehnat nějakou P4 s HT. Za každou informaci předem dík, Fery

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Na desce P4TSE i865PE/ICH5, S478, 2sATA ..
mám procesor Celeron 2,6,
2x DDR 512MB, 400 MHZ (A1+B1),
OS XP Home E.
r34ktor (7477)|30.5.2013 19:43
Tyto Celerony HT nepodporují (leda sehnat odpovídající P4 - pozor, ne všechny ho mají). Dual channel na desce provozovat lze.
Neregistrovaný (0)|1.6.2013 10:20
[QUOTE=r34ktor;533881]Tyto Celerony HT nepodporují (leda sehnat odpovídající P4 - pozor, ne všechny ho mají). Dual channel na desce provozovat lze.[/QUOTE]
Díky moc, tak jsem si to asi představoval, jen jako laik - samouk (spíš uživatel), jsem potřeboval nakopnout někým dalším. Jdu shánět a ještě jednou dík. F.