Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ZoneAlarm - nastavení

Encore1106 (424)|4.7.2007 17:31
Zdravim, mam problém s nastavením firewalllu Zone Alarm.

Jaká je situace?
Doma mam ADSL modem. Z něj vede kabel do OvisLinku WL-5460AP. K OvisLinku je jedním kabelem připojeno PC1 a bezdrátově je připojeno PC2. Vytvořil jsem si místní síť mezi PC1 a PC2 na sdílení souborů a hraní po této síti. Obě PC jsou ve skupině nazvané "DOMA". Pokud je ZoneAlarm vypnutý (na obou PC), je vše OK. Soubory jdou po síti posílat, hrát se (Counter-Strike 1.6) také dá bez problému. Jakmile ale ZoneAlarm zapnu ať na PC1 nebo PC2, vše jde do háje. Ikdyž jsem přidal ve Firewall > Zones > IP adresu PC "na druhé straně sítě" (10.0.0.1 nebo 10.0.0.4) a pokusil se zobrazit sdílené soubory, tak stejně mi FW zahlásil, že zablokoval pokus o přístup do PC.

PC1 má v síti adresu 10.0.0.1 (podle ipconfigu), PC2 má adresu 10.0.0.4.

Nevíte, co s tím (kromě nechat ZA vypnutý, do čehož se mi moc nechce)?
Předem dík...
Jezevec (607)|4.7.2007 17:35
ZoneAlarm už nepoužívám, ale např. Sunbelt Kerio Firewall v Adanced (Learning) modu se vzdy zepta co s danou aplikaci/procesem udelat, povolit/zamitnout vcetne zapamatovani si teto volby a proto je podle meho nazoru lepsi pouzivat Kerio learnig modu a naucit ho co je treba:)...

Jinak pridani IP do sestamu duveryhodych serveru by melo pomoci, ale ZA nemam uz skoro da roky.