Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sestavy, notebooky a PDA: Bude mě to sedět ?

Neregistrovaný (0)|23.6.2013 22:00
Tazatel: Michal Řezník

Znění dotazu: Dobrý den.
Po třech letech se starým počítačem jsem usoudil že to bude chtít malou změnu ale protože jsem si nebyl v sestavování počítačů před třemi lety ještě tak jist, tak jsem si sestavu nechal vytvořit. Dnes když jsem si zjišťoval co v ní vlastně mám tak pro mojí základovku je to vlastně nejlepší možná sestava a proto se z malého upgradu PC, v podobě výměny Grafické Karty, stal výběr nové sestavy. Nová sestava by se měla skládat z:
Základní deska: ASUS P8Z77-V LX - Intel Z77
Grafická Karta: ASUS ENGTX660 TI-DC2-2GD5
Operační Paměť: Kingston HyperX Beast 8GB (2x4GB) DDR3 1600 XMP
Skříň: CoolerMaster Elite 311, black-blue

Procesor zůstane starýntel® Core™2 Quad Processor Q6600, 4jádro, L2 Cache mě to v EHE píše 4 MB.

Hlavní otázkou pro mě zůstává jaký budu potřebovat zdroj a jestli mě bude stačit můj starý procesor do doby dokud nebudu mít peníze na nový.


Děkuji za odpověď

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Základovka: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]


Grafika: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]


Operační Pam.: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]


Skříň: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
ICE_D (2754)|23.6.2013 22:03
Bojim se, ze procesor tam jaksi zustat nemuze..... Q6600 je socket 775, kdezto vyse uvedena zakladni deska je sc 1155!

Co se tyce zdroje, tak optimalne kvalitni znacku (Seasonic) v rozsahu 400-550W. Udej cenovy limit na zdroj a neco vybereme ;)

EDIT: a bacha na RAMky, Intel nema rad vyssi napeti nez 1.5V (Tebou vybrane jsou 1.65V).... Doporucil bych v dane cenove relaci toto:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Michal Řezník (0)|24.6.2013 21:24
Ano, až po odeslání dotazu jsem si všiml že by starý procesor neseděl a vybral jsem nový "Intel Core i5-3470" je to podle mého dobrý procesor který by mohl sedět ale tak nějak navýšil o dost moji představu o ceně. V tomto případě bych byl rád kdyby se dala najít nějaká náhrada o podobných parametrech ale s menší cenou (pokud to nebude na úkor kvality). Jinak celkově by sestava měla být spíše herní, to jsem zapomněl minule napsat, doufám že jsem nevybral špatně. Operační paměť tedy změním. Jinak zdroj bych si představoval v rozsahu asi do 2000,- ale čím méně tím lépe (samozřejmě kvalita je základ)
Hokisekk (17)|25.6.2013 18:52
Ještě mě napadlo, že vlastně teď mám zdroj o 450W Evolve Pulse. Tak ten by tam zůstat mohl ?

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
ICE_D (2754)|25.6.2013 19:12
Tak jako papirovym vykonem by asi stacil, ale to je takova shit-znacka, radsi bych ho moc nezatezoval, aby to nevzalo s sewbou nejake komponenty, byla by to skoda....
Ja rad Sesonicy, takze bych doporucil tento:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Pokud potrebujes osekat rozpocet a vybral jsi procesor bez K (nelze taktovat), tak by se dalo usetrit na zakladni desce. Misto chipsetu Z77 by stacil B75, na kterem sice nejde taktovat, ale na bezny provoz postaci.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Hokisekk (17)|25.6.2013 19:21
Ok to by šlo, takže tu základovku by jsme mohli prohodit (po tom co jsem se dnes koukl na můj rozpočet, tak jsem rád když ušetřím cokoliv). Taktovat neplánuju, takže to nebude ničemu vadit, stačí když to prostě poběží tak jak má v takových parametrech v jakých jsem to koupil. Z toho co jsme ušetřily by jsem tedy mohl koupit ten zdroj.
ICE_D (2754)|25.6.2013 19:25
Jeste by se dalo usetrit na procesoru. Model 3350P nema integrovanou grafiku, ktera je v hernim stroji dobra jen jao sichr, kdyby bylo potreba dedikovanou grafiku (660Ti) poslat na priopadnou reklamaci. Jinak je ta grafika v CPU na nic. Mam ji v moji i3ce a jeste jsem ji nepouzil :-) Ma teda o neco nizsi takty, ale 3,1/3,3 oproti 3,4/3,6 by v realu nemelo byt patrne...

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Hokisekk (17)|25.6.2013 19:28
Ještě dotaz,
koukal jsem ještě jestli by se nedalo nějak ušetřit a našel jsem jednu grafickou kartu EVGA GeForce GTX 660 Superclocked+ 3GB, je taktovaná a nevím jestli by to mohlo nějak vadit, mohl by jsi mě na ní říct svůj názor popř. jestli bych si měl radši koupit tu "ASUSKU" ? Ještě mě napadlo nějaký větráčky na procesor třeba potřeba nebudou ?

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

---------- Doplněno v 19:28 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 19:27 ----------

[QUOTE=NFG_ICE;535675]Jeste by se dalo usetrit na procesoru. Model 3350P nema integrovanou grafiku, ktera je v hernim stroji dobra jen jao sichr, kdyby bylo potreba dedikovanou grafiku (660Ti) poslat na priopadnou reklamaci. Jinak je ta grafika v CPU na nic. Mam ji v moji i3ce a jeste jsem ji nepouzil :-) Ma teda o neco nizsi takty, ale 3,1/3,3 oproti 3,4/3,6 by v realu nemelo byt patrne...

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]


Super !
ICE_D (2754)|25.6.2013 19:34
[QUOTE=Hokisekk;535676]Ještě dotaz,
koukal jsem ještě jestli by se nedalo nějak ušetřit a našel jsem jednu grafickou kartu EVGA GeForce GTX 660 Superclocked+ 3GB, mohl by jsi mě na ní říct svůj názor popř. jestli bych si měl radši koupit tu "ASUSKU" ?

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

1. EVGA nemam rad, nevim proc, proste to neni v Cechach tak popularni vyrobce
2. nelibi se mi ten referencni design, bude se to hrat a bude to hlucny - ASUS, MSI a Gigabyte maji vlastni chlazeni lepe zvladnute.
3. Pokud chces usetrit, tak koukej po 2GB verzich a ne 3GB - platis 1GB pameti na nic. Dneska v klidu staci mit 1GB, kdyz vezmes 2GB, tak mas rezervu do budoucna, kdyz vezmes 3GB, tak jsi splachnul prahy do kanalu :D

Toto je na CZC nejelvnejsi 660ti, ktera by pripadala v uvahu:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

A tohle je nejsilnjsi 660ka, ma vyssi frekvence nez ta EVGA superhypermegaclocked :D
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Hokisekk (17)|25.6.2013 19:38
A čistě teoreticky bude na těch kartách vidět větší rozdíl ?
ICE_D (2754)|25.6.2013 19:41
660Ti ma vice texturovacich jednotek, takjze by mela byt rychlejsi, otazka je o kolik. To se jen tak z fleku rict neda, ale rychlejsi bude ;)

Pokud to nemusis mit koupene dnes nebo zitra, pockal bych par dni na 760ku.
Hokisekk (17)|25.6.2013 19:47
Popravdě, počítám s tím že dohromady ho dám až někdy ke konci měsíce Srpna :) - takže času máme relativně dost. (Virtuálně - čau jsem Michal), tak teď koukám na CzC a doporučená cena 60 je něco kolem 8000, to asi nebudu moci ale dolů půjde cena 660Ti takže spokojenost :).
ICE_D (2754)|25.6.2013 20:22
[QUOTE=Hokisekk;535681] doporučená cena 60 je něco kolem 8000,[/QUOTE]

Cituji z clanku o 760ce:

Pokud bude dodržena avizovaná cena 289 USD, což u nás v obchodech má být 6299 Kč s DPH - je to bomba.
Hokisekk (17)|25.6.2013 20:40
[QUOTE=NFG_ICE;535687]Cituji z clanku o 760ce:

Pokud bude dodržena avizovaná cena 289 USD, což u nás v obchodech má být 6299 Kč s DPH - je to bomba.[/QUOTE]

Hmm ok, no uvidíme :)
Takže to by jsme měli Op, Procesor, Základovku, Grafiku, Zdroj. Skříň zatím nechám starou, pevný disk taky a budu teď doufat že je už se satou. Kdyby né tak jsem vybral něco levnějšího a později bych chtěl jeden SSD na systém. Mělo by to doufám nějaký smysl?

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
ICE_D (2754)|25.6.2013 20:49
Myslim, ze Blue ma vyssi otacky, Green je zamereny spise na usporu energie - mensi otacky - mensi vykon....
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

SSD
Jako rozumny zaklad bych videl Kingston V300
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Lepsi vykonnejsi Crucial
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Kazdopadne plati - Lepsi spatny SSD disk nez zandy SSD disk :D Neboj, ten rozdil je hodne znat, sam to mam ve firemnim notebooku, ve kterm mam daleko horsi CPU a RAM nez v osobnim stolnim PC, ale diky SSD ma ten notebook daleko rychlejsi reakce a odezvy na cokoliv ;)
Hokisekk (17)|25.6.2013 20:58
No zatím lezou zajímavý čísla :D .. Uvidíme, ono to nějak půjde. Zatím se dnes měj.
Hokisekk (17)|27.6.2013 18:10
Čistě teoretický, jakou základovku bych musel koupit abych do toho mohl dát ty Kingstonky :D ?
VencaX (3686)|27.6.2013 18:14
Žádnou... to není omezené základní deskou, ale procesorem. K Intelu se nedoporučuje osazovat paměti s více jak 1.5V napětím, což splňují od Kingstonu jen asi 3 modely 2x4GB...
Hokisekk (17)|27.6.2013 18:18
Ok :)
Hokisekk (17)|28.6.2013 21:10
A teoreticky kdybych chtěl mít ty paměti od kingstonu co bych tam měl dát za procesor, kterej by byl ve stejné cenové třídě a stejně dobrej ?
ICE_D (2754)|28.6.2013 22:27
Co mas furt s tema Kingstonkama? :D Crucialy jsou nemene dobry, mozna i lepsi.... Musel bys tam dat AMD procesor a to je sebevrazda :D Neexistuje stejne dobry proceosr jako i5 3570K ;) Existuji 6-jadrove Intely a rekl bych, ze taky nemaji radi 1.65V. Hele ja jsem tyhle Kingstonky v PC mel (kdyz si kamos pujcil moje patrioty na zkousku), deska to zchroupla, ale nastavila jim automaticky 1.5V a tim padem nejely na 1600mhz, ale na 1333mhz. Kasli na to, nejsou to jediny pameti na svete :D
VencaX (3686)|28.6.2013 22:46
[SPOILER=OT][QUOTE=NFG_ICE;535934]Kasli na to, nejsou to jediny pameti na svete :D[/QUOTE]
Říká člověk, co je pro něj Gigabyte jediná dobrá značka :D (což neznamená, že nesouhlasím, ale rejpnout jsem si prostě musel :D)
[/SPOILER]
Hokisekk (17)|28.6.2013 23:00
[QUOTE=NFG_ICE;535934]Co mas furt s tema Kingstonkama? :D Crucialy jsou nemene dobry, mozna i lepsi.... Musel bys tam dat AMD procesor a to je sebevrazda :D Neexistuje stejne dobry proceosr jako i5 3570K ;) Existuji 6-jadrove Intely a rekl bych, ze taky nemaji radi 1.65V. Hele ja jsem tyhle Kingstonky v PC mel (kdyz si kamos pujcil moje patrioty na zkousku), deska to zchroupla, ale nastavila jim automaticky 1.5V a tim padem nejely na 1600mhz, ale na 1333mhz. Kasli na to, nejsou to jediny pameti na svete :D[/QUOTE]

Kk, jenom jsem se ptal :)
Hokisekk (17)|29.6.2013 22:35
Ještě mám dotaz nevím jestli je třeba větráček součástí balení procesoru ale nebude potřeba ten procesor osadit nějakým chlazením ?
ICE_D (2754)|29.6.2013 22:45
V baleni je BOX chladic, vypada nejak takhle:


Je relativne tichej, ale na taktovani to moc neni.

Nejlevnejsi rozumnej taktovaci chladic je Gelid Tranquillo.
VencaX (3686)|30.6.2013 09:47
[QUOTE=NFG_ICE;535995]Je relativne tichej, ale na taktovani to moc neni.[/QUOTE]

to "moc" = vůbec ;)
Hokisekk (17)|30.6.2013 11:23
TAk to je pohoda a ještě takovej dotazík, pastu budu potřebovat ? popř. je u toho ?

Protože trochu přemýšlím do budoucna tak jsem vybral trošičku silnější zdroj.. Jen pro jistotku je to tenhle -> [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Hokisekk (17)|2.7.2013 12:46
Žeby to byla ona ??

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]