Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Domácí síť

Mates81 (78)|16.8.2013 15:56
Zdravím všechny odborníky i amatéry. Mám prosbu, potřeboval bych si po baráku rozvést síť. Máme připojení od Starnetu na jihu Čech. Je to bezdrát vyvedený do horního patra přes nějaký jednoduchý modem (jen jeden vstup a jeden výstup - nevím přesně co to je :-)). Z toho modemu to chci rozvést k počítači v tom horním patře + Wifi a husím krkem dolu do přízemí (to je už připraveno), tam je zase jeden desktop, media player (kabelem) + Wifi (tablet, NTB...) a ještě kdyby to šlo, tak nějaký repeater (třeba jen do zásuvky), protože ven to už nedosáhne, což jsem zkoušel se starým Zcomax WA-2204. Rád bych něco jednoduchého, co bych i jako pokročilý laik dal do kupy sám a taky ne moc finančně náročného samosebou. Co jsem se dočetl, tak bych teda potřeboval router nahoru, dolu AP a do chodby ten repeater, což? Předem díky za rady.
zsdx (2098)|19.8.2013 09:31
Ten modem je PoE injektor a napaji tu antenu na strese.
Jinak uvazujes docela spravne, mohl by ale stacit vhodne umisteny router + 1 AP pripojene kabelem. Repeater te zbytecne omezuje na rychlosti.
Mates81 (78)|19.8.2013 23:42
[QUOTE=zsdx;540459]Ten modem je PoE injektor a napaji tu antenu na strese.
Jinak uvazujes docela spravne, mohl by ale stacit vhodne umisteny router + 1 AP pripojene kabelem. Repeater te zbytecne omezuje na rychlosti.[/QUOTE]

Aha, no jo, je to přesně ono. Jinak "vhodně" umístěný router by byl fajn, ale já to mám pevně dané, kde co budu mít, takže jediná možnost jak dosáhnout až pod pergolu, je pořídit ještě jedno zařízení, nebo sehnat AP se silným signálem. Jinak nahoře to pak třeba nastavit jako gateway s parametry od poskytovatele a dole pak jako bridge, že?
Cheester (31)|12.9.2013 20:44
též schválit tvůj napad. A tuto nade mnou má dobrou poznámku.
drzim palce