Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomoc s zviditelněním tiskárny

vjost (2)|22.8.2013 22:15
Dobrý den, potřeboval bych pomoct s připojením tiskárny k notebooku, která je připojená ke stolnímu počítači. Pro zachování přenosnosti notebooku se pořídil do firmy router TP-LINK TL-WR741ND, který je připojen na switch. Problém je v tom, že tiskárna je připojena k stolnímu počítači, který je zapojen do switche a nevidím ji. Tento problém se dá eliminovat tím, že se připojí PC na router, ale to není dobré. Potřebuji zachovat viditelnost tiskárny a počítače, aby se na něj dalo připojit z jiné budovy. Zkoušel jsem připojit přívod na LAN port v routeru. Tiskárna byla vidět, ale nešlo mi připojení k internetu. Když jsem zapojil přívod ze switche do WAN konektoru, tak jsem eliminoval problém s připojením, ale router začal fungovat jako router a opět mi rozdělil síť. Moje otázka je. Na co jsem zapomněl, při připojení kabelu do LAN portu (čímž jsem vytvořil z routeru switch), abych měl i přístup i internetu. Četl jsem něco o vypnutí DHCP protokolu, ale nevím jestli to pomůže, tak se radši ptám. Druhá otázka je. Zda by se tu nenašel někdo šikovný, kdo by mi poradil s nákupem switche, na který bych se připojil s notebookem skrze wifi. Díky za odpovědi.
j.albi (476)|23.8.2013 13:32
Zapojení bude:
WAN - router - switch a vše ostatní.
PC s tiskárnou musí mít nastavenou pevnou IP, nebo rezervaci IP v routeru. Tiskárna v PC musí být nasdílená. Potom už stačí v jakémkoliv počítači v síti najet na počítač (Tento počítač) a dát \\xxx.xxx.xxx.xxx (IP adresu PC s nasdílenou tiskárnou) nahoru do příkazového řádku a Enter. Vyjede seznam nasdílených tiskáren a adresářů na vzdáleném PC, kliknout pravým na tiskárnu a přidat. Postupů k připojení je víc.
vjost (2)|24.8.2013 14:31
Zajímavá metoda. Takto jsem myslím hledal disk doma, který mám připojený v USB portu na routeru. Jen dodám, že opravdu stačilo vyřadit DHCP a vše fungovalo, jak má.
j.albi (476)|24.8.2013 15:14
Při správném nastavení systému se nemusí dávat pevná IP. Mělo by stačit z druhého PC zavolat jméno počítače se sdílenou tiskárnou.
\\Jmeno-PC-se-sdilenou-tiskarnou
Ne vždy to ale pracuje korektně, některé aktualizace v tom mohou nadělat "bordel". Pevně nastavená IP na síťovce se používá u statických PC, ne u notebooku. Ty často pracují v různých sítích. U notebooku se používá pouze rezervace IP na základě MAC v DHCP.