Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vypínání PC

trodas (1753)|25.10.2013 23:40
Tak pokud základní takty nepomáhají, tak zkus ještě vypnout to turbo - zejména tedy ma-li sklon se PC vypnout při zátěži.
galOs (39)|29.10.2013 21:04
Hmm tak zdroj marně sháním...čekal jsem že vyhraju tu soutež o ten zdroj :D
Jinak tady mám foto a zajímalo by mě, proč nezná to zařízení...
Bez názvu.jpg
galOs (39)|30.10.2013 14:20
Jo a nainstaloval jsem znovu Windows 7 a mám tu chybu...
22.jpg
trodas (1753)|1.11.2013 18:29
:D :D :D
...třeba vyhraješ, ještě není uzavřena ;)


A při chybách je typicky nezbytné snížit overclock ;) To snad víš, ne?
Georginek (2957)|1.11.2013 18:53
Koukam, ze ses tady Trodas celkem slusne rozjel, kdyz uz tu nikdo neni :D To tady tahnes s Johnem sam? :D:D

Tady je Polivkovo a proto odsud zase tahnu...... k zbliti......:cry
galOs (39)|1.11.2013 19:50
JJ, radší sem ho "podtaktoval" jestli to nebude lepši a možná trochu je, ale pořád to padá...
galOs (39)|6.11.2013 21:41
Odinstalování ADDriveru nepomohlo...
trodas (1753)|9.11.2013 21:35
Georginek - [QUOTE]Koukam, ze ses tady Trodas celkem slusne rozjel, kdyz uz tu nikdo neni :D To tady tahnes s Johnem sam? :D:D
Tady je Polivkovo a proto odsud zase tahnu...... k zbliti......:cry[/QUOTE]

Ehm? Nějak jsem si nevšiml, že by správce nějak zasahoval do chodu fóra a netuším tedy, proč by to tu mělo být k zblití. Jsou fóra, kde jsou pravidla k zblití a modi jak by smet a přesto se tam lidi stále drží, takže asi tak. SHW je jedno z nejrozumnějších fór co tady je. Na jednom českém fóru jsem dostal ban za to, že engine tohoto fóra nahradil ": )" znaky za smajlík v podpisu a smajlík je prý obrázek a ten přý v podpisu být nesmí... ban! (dodnes)
Na jiném fóru, u naších bratrů Slováků, jsem za tento vtip: http://pictureshack.ru/images/752_hitler_melon.gif ...dostal ban za propagaci fašismu. Tipuji, že za takové zesměšňování Hitlera bych dostal na budku od těch, kteří ho zbožňují a myslí si, že měl ty správné odpovědi na světové problémy... Takové absurdity zde prostě nejsou, takže zde nevidím žádný problém a nevím, co by tu mělo být k zblití a proč ten podpis, že "Totalita není normální"... Realita je, že admin/mod většinou musí být nepopulární, protože prostě udržuje pořádek, často za cenu toho, že někomu "rozšlápne bábovičky"... A pokud mu dotyčný za to začne nadávat anebo ho urážet, pak se není čemu divit, že následuje rakce.

Tady opravdu zde nějak nesleduji nic, co by mně pohoršilo. Ty snad ano...? :stupid



galOs - pokud nepomáhá underclock CPU a grafiky (zároveň), pak zbývá to, co navrhuji od monentu 1 - zdroj. Nedávno se tu řešil podobný problém s Fortorn 550W Black Power zdrojem:
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/75207-samovolny-restart-pc
...a po jeho výměně za silný 620W Seasonic problém vymizel. Vem si z toho příklad :)

pwunsch - [QUOTE]Tak problém se výměnou zdroje vyřešil :) PC teď běží naprosto v pořádku.[/QUOTE]

Flayer - [QUOTE]Měl jsem stejný problém, náhodné restarty PC. Také to bylo zdrojem :)[/QUOTE]


Tvé řešení: Seasonic S12II-620:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ;)
galOs (39)|10.11.2013 11:30
A myslí, že je to špatný kus(reklamace) nebo je slabý... tj. koupit dalši ? navrhnout jaký(cca 1000kč)?
Díky

Aha ty už jsi mi tu navrhl jeden... nějaký levnější by nebyl? nebo potřebuju výkonný?
trodas (1753)|10.11.2013 11:42
Řešení tvého problému jsem ti už napsal výše. Těžko k tomu něco dodat. V cca. 1000Kč se nedá koupit solidní zdroj. Od 1682,- Kč už ano.

Je více než pravděpodobné, že ten zdroj prostě odchází. Z křišťálové koule ti nepovím, že je to proto, že má uvnitř mrtvé kondíky... já to prostě nevím. MUSEL BYCH JE MÍT V RUCE, ABYCH JE MOHL ZMĚŘIT A JASNĚ ŘÍCI, JAK TO JE ČI NENÍ! Pravděpodobně byly dobré, ale postupně odcházely až do situace, kdy prostě nestačí a PC se vypíná. Pokud se ti PSU zapíná a funguje tak se ti reklamace ani nepodaří, ale zkusit to můžeš. Řeknou ti, že je to OK a že si máš koupit silnější PSU, podle mně...

Podle mně by nebyl třeba silnější PSU, kdyby byl PSU kvalitní a skutečně dodal to, co slibují. Ne všechny PSU to dokážou...

Tak jen abys věděl, že jiní už ty problémy vyřešili a to tak, jak jsem navrhoval a k jejich spokojenosti. Jinak řečeno, nemůže ti nikdo nijak pomoci, když odmítáš vyměnit zdroj za KVALITNÍ a zase (přes to, co všechno ti nekvalitní zdroj už způsobil!) uvažuješ o nekvalitním zdroji, jakmile mluvíš o 1000,- cenovce... Pak ti nepomůže nikdo, je mi líto.
r34ktor (7477)|10.11.2013 14:15
Jaká je revize desky a verze BIOSu?
galOs (39)|11.11.2013 16:31
Revize desky : 1,2
A verze BIOSu: F3
r34ktor (7477)|11.11.2013 16:49
OK, tady problém nebude.

Udělej výpis systémových informací (msinfo32 > Soubor > Exportovat) a přilož ho k dalšímu příspěvku.
galOs (39)|11.11.2013 17:47
V příloze...
galOs (39)|14.11.2013 15:40
Co tento [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] zdroj(omlouvám se že jsem otravný, ale ještě tento pokus :)).
r34ktor (7477)|14.11.2013 15:44
Podle výpisu to spíše vypadá na vadný disk, datový kabel, řadič (desku), nebo případně RAM.

V první řadě zkontroluj SMART (CrystalDiskInfo) a paměti prověř Memtestem86+.
galOs (39)|14.11.2013 17:15
Měl jsem tam předtím Ubuntu (tím to nebude?)... jde to nějak zkontrolovat pomocí programu? (zatím mám jen screen)...a mám doma starší disk(sata 3, 650gb(ted 400gb zbytek byla ubuntu...)
mimochodem Děkuju

E: Tak jsem projel i ten mem test projelo to jednou a žádná chyba, ale BCLK je nízká a frekvence RAM taky, casovaní taky... foceno z mobilu (horší kvalita)
disk.jpg Fotografie0027.jpg
trodas (1753)|15.11.2013 15:01
Ad. zdroj - Chieftec zdroj nebrat, jsou docela dost špatné. Seasonic!

Ad. problémy - přesně tato selhání u jinak bezvadných komponentů ukazují zase na to jediné, na co poukazuji od první chvíle... zdroj ;)
galOs (39)|18.11.2013 21:03
Marně se snažím nastavit RAM na 9-9-9-27 a 1.65V...(povedlo se mi jen časovaní, ale napětí ne...ale bylo to stabilnější)
galOs (39)|21.7.2014 15:49
Po dlouhé době tady napíšu a to že jsem byl nucen koupit HD7750 a od té doby je klid(nevím jestli už jsem to předtím nepsal)(akorat jednou mi to padlo) jinak to jede v poho...