Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

[RADA] wi-fi pokrytí v rod. domě

ReDegge (7)|14.9.2013 15:15
Zdravice,


Situace:

Potřebuji poradit jak dát dohromady wi-fi v rod. domě. V horním patře na balkonu jest přijímač signálu, svedený černým kabelem do G-routeru (zezadu jest psáno WLAN Broadband router WA - 2204A POE) do zdířky místo anténky. WAN port je prázdný. Z portu č.1 je sveden kabel UTP do dolního patra kde mám PC ( po každém restartu/zapnutí pc nebo vytažení kabelu musím znovu nastavovat výchozý bránu - PROČ??!). Pořídil jsem nový router na rozvedení WI-FI v dolním patře TP-Link WR1042ND - dvě anténky, odjímatelné.

Jak to mám provézt ? Mám ten kabel co mám natažený dolů z portu 1 do pc přehodit do WAN zdířky a dole do nového routeru taky do WAN( na tp linku je psáno internet), zapojit jednu anténku nebo obě ? jak pak oba stroje nastavit ?

Pokud ten nahoře vyhodím a budu rozesílat signál jen tím novým, z horního patra, nejsem si jist, jestli ten signál bude dostačující přes zdi.


Díky za rady jak to provézt a prosím o vysvětlení né pouze jednou větou Smile
Config (19)|16.9.2013 11:13
Dobrý den,
Váš problem bych vyresil tak, ze bych na prvnim zminovanem "routeru" zcela vypnul vysilani wifi signalu a pouze bych svedl kabelem pripojeni do noveho (sdirka WAN). Na nej bych zcela jiste zapojil obe dodavane anteny (1antena (teoreticka rychlost) = 150Mbit/s, dve 300Mbit/s). Prostupnost signalu se ruzni, podle materialu zdi a podlah. Zpravidla je zelezobeton nejhorsi moznost. Ten filtruje signal jak slunecni bryle paprsky slunce. Takze pokud budete mit vse takto zapojene, obejdete si dum kde je jaky signal. Pokud bude nekde slaby signal, da se to resit repeaterem, ktery je levnejsi nez routery a AP.