Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sítě: NAS nebo HP mikroserver

Neregistrovaný (0)|18.9.2013 10:29
Tazatel: Jaromír Kolob

Znění dotazu: Řeším bezpečné úložiště pro minimálně 3T dat přístupné rychle v domácí síti - domácí fotky a videa, filmy a hudbu, pro zpracovávání a přehrávání v domácí 1G síti s WIN XP, Win7 a androidem.
Rozhoduji se mezi mikroserverem HP s Windows Server a Synology DS213j. s DSM
Do toho pak 2 x 3T disky WD RED
Cena se moc neliší.

http://www.bscom.cz/server-hp-proliant-microserver-g7-dual-core-turion-ii-neo-n54l-ram-2gb-ddr3-hdd-250gb-raid-0-1-glan-esata-150w-windows-home-server_d274177?ref=googleNakupy.cz&utm_source=Google+n%C3%A1kupy&utm_medium=ppc&utm_campaign=Server+HP+ProLiant+MicroServer+G7,+Dual-Core+Turion+II+Neo+N54L,+RAM+2GB+DDR3,+HDD+250GB,+RAID+(0/1),+GLAN,+eSATA,150W,+Windows+Home+Server
nebo
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: DS213j nebo HP ProLiant MicroServer G7( Dual-Core Turion II Neo N54L, RAM 2GB DDR3, HDD 250GB, RAID (0/1), GLAN, eSATA,150W, Windows Home Server)
zsdx (2098)|18.9.2013 14:03
Zalezi, jak jsi zdatny v konfiguraci. U Synology to jen zapojis a pres web naklikas, HP ma Windows, takze te nemine nastavovani a doinstalovavani obsluzneho SW. 3TB disky podporuji obe zarizeni.
Neregistrovaný (0)|18.9.2013 15:33
[QUOTE=zsdx;543562]Zalezi, jak jsi zdatny v konfiguraci. U Synology to jen zapojis a pres web naklikas, HP ma Windows, takze te nemine nastavovani a doinstalovavani obsluzneho SW. 3TB disky podporuji obe zarizeni.[/QUOTE]

Děkuji. No ve WIN 7 a starších se pohybuji celkem dobře, ale po (domácí) síti krom nastavování sdílení všemožných disků, a portů na routru, jsem zatím nic řešit nemusel, učím se ale rychle ;-) ... Krom torrentů a nějakých stahování by zpočátku zřejmě na serveru nic nebylo v dohledné době potřeba. Ale pokud mi výkonově umožní 20MB nesdílená linka (obousměrně, jeden provider, WIFI, mám veřejnou IP) do kanceláře začít i tam pracovat na 3 PC s databází řádově pár stovek MB, která je zatím na jednom PC tam a nově by byla na tomto novém úložišti...