Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Zablokovaný PC

Neregistrovaný (0)|25.9.2013 23:32
Tazatel: Misa

Znění dotazu: Dobrý den, můj manžel si pravidelně prohlíží stránky pro dospělé a najednou se mu tam objevilo nějaké varování policie, že e prohlíží nebezpečný obsah a že se musí zaplatit pokuta 2000Kč. Ikdyž se to vypne a zapne, tak je to tam pořád. Chce to nějakou platbu přes Pay server. Přijde mi to zvláštní. Prosím o radu, co s tím? Znáte to? Máme to zaplatit, nebo je to nějaký vir?

Děkuji za radu.
johny__g (6387)|26.9.2013 08:55
Budu předpokládat že je dotaz míněn vážně. Ano, půjde o nějaký virus. Antivirový program nějaký je? Scan disku něco odhalil? I když jestli je manžel typický BFU co kliká na kdejaké vyskakovací okénko na pochybných stránkách, bude systém asi zaneřáděn dost silně. Jestli by nebyla lepší čistá instalace systému.
zsdx (2098)|26.9.2013 10:11
Stahni si na flesku RogueKiller (podle verze Win), nastartuj PC v nouzovem rezimu, prihlas se jako JINY uzivatel a z te flesky ho spust. Jinak o tomto 'policejnim viru' najdes snadno spoustu odkazu, vcetne dalsich navodu (Kaspersky RescueCD, MBAM apod).
robky (3195)|26.9.2013 11:15
[QUOTE=johny__g;544027]Budu předpokládat že je dotaz míněn vážně. Ano, půjde o nějaký virus. Antivirový program nějaký je? Scan disku něco odhalil? I když jestli je manžel typický BFU co kliká na kdejaké vyskakovací okénko na pochybných stránkách, bude systém asi zaneřáděn dost silně. Jestli by nebyla lepší čistá instalace systému.[/QUOTE]

Antivír (a bolo ich niekoľko - eset. avira, avast ...) nepomôže, pretože ako si správne odhalil, za nákazu môže BFU-klikač ...

Osvedčilo sa mi na toto Kaspersky Rescue CD, následne pre istotu ešte MBAM ...