Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Win XP SP3 - Po instalaci office 2007 Svchost vytezuje CPU na 100%

NeoChevy (19)|9.10.2013 13:50
Ahojte,
mam problem, nedavno sem nainstaloval Office 2007 Enterprise a od te doby, temer kazdy den po zapnuti PC se zacnou "asi" kontrolovat aktualizace Windows XP ktere vytizi na 19minut procesor na 100% a s PC se neda po tuto dobu temer pracovat.
Stahnul jsem si program ProcessExplorer kde jsem zjistil ze to vyuziva sluzba Svchost.exe (wuaueng.dll + 0xa4f42).

Vi prosim nekdo, jak tento problem opravit, at uz nejakou zaplatou nebo necim? Aktualizace se mne kontrolovaly vzdy, ale vzdy v tichosti na pozadi s temer nulovym vytizenim CPU.
trodas (1753)|9.10.2013 19:19
Svchost spravuje služby. Je to tedy služba (dokonce zřejmě anglická - wuaueng.dll ???), která má nějaký problém - tedy jdi do Ovládacích panelů/Nástroje pro správu/Služby a tam nastav spuštění služby aktializací na Zakázáno a bude to.
XP už podporovány stejně nejsou, takže o nic nepřijdeš a problém se vyřeší.
zsdx (2098)|9.10.2013 21:21
Sluzbu staci dat na Rucne, XP jeste stale podporovany jsou (do 8.4.2014) a eng je engine...
Ja bych zkusil reset autom. aktualizaci.
NeoChevy (19)|11.10.2013 19:30
Diky za odpovedi, do office 2007 jsem nainstaloval postupne SP1,SP2,SP3 (nevim jestli se nema instalovat jen ten posledni kdyz tam zadny jiny predtim nebyl) ale zatim se zda je klid, tak uvidim. Samozrejme kdyz jsem predtim ve Win XP vypnul automaticke aktualizace, tak ten problem prestal, ale to jsem nechtel. Minimalne jak psal zsdx do 8.4.2014 chci prijimat zaplaty.
trodas (1753)|11.10.2013 21:44
Stačí instalovat jen poslední service pack... navíc se ten service pack dá použít na instalačku, takže nainstaluješ a máš hned SP3 (nebo SP4 u Win2k) ... případně (jsi-li vrtavý) si tu instalačku ještě upravíš, jako já, abys třeba nemusel zadávat "KvíKvé test" (Product ID) a EULA tě neobtěžovala, atd. Jde ledasco.

Aktualizace jsem v životě nepoužil a v životě jsem (dokud jsem sám neklikl na něco, co bylo virem a nedal OK - Fuj! Která ruka to byla?! :D ) neměl žádný problém. Nejsem tedy přiznivcem aktualizací, mám za to, že více problémů přidělávají než řeší. Mám ovšem také HW firewall s NATem, IE pryč ze systému, atd... takže to takémůže být tím.

Také ono moc virů na Win2k s naprosto brutálně očesanými službami nepojede :D :D :D

Tak hlavně že to šlape, jestli tomu dobře rozumím ;)
NeoChevy (19)|13.10.2013 00:38
Nastesti to zatim slape jak ma, tak ze jeste jednou diky :)