Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sestavy, notebooky a PDA: PC pro různou činnost do 10tisíc

Neregistrovaný (0)|29.11.2013 18:43
Tazatel: sarkofag

Znění dotazu: Bude funkční tato sestava?Užití na net,video,fotky,staré hry.
Lze na něčem ušetřit?

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
ICE_D (2754)|29.11.2013 20:37
Pokud nebudes osazovat grafickou a kartu a na ty stare hry si vystacis s integrovanou (mozna by bylo dobre, kdybys uvedl, priklad, jake konkretni hry chces hrat...) postaci 350W zdroj...
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Jinak RAM muzes vzit tuto, ma stejne parametry:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Neregistrovaný (0)|29.11.2013 20:58
Tak jedná se hlavně o Rise of Nations a ty běžej na všem asi:-D,ale rozběhnu třeba na tomhle Unreal,nějaký starší střílečky Medal,Call of Duty apod. bez grafárny?Moje stará bedna měla nějakej intel 1,8Ghz,1,5GB RAMky - té nejstarší,takže asi DDR,grafárna ATI Radeon Family????-typ nevim ale byla to slabota.Na tom to běželo a ten počítač co zdechnul byl starej určitě 10let...možná je ta sestava až moc na to co potřebuju,nevim.Nevyznám se v tom,ale nějak jsem koukal po diskuzích a zkusmo něco slepil,co k sobě sedí už odhadnu,ale jak řikám,krom starejch her mi jde hlavně o net,filmy,fotky-běžná úprava.Taková domácí klasika.

ještě jsem slepil tyhle dvě verze,sice se jedná o rozdíl pár set,ale koruny počítám,to jo.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
ICE_D (2754)|29.11.2013 21:23
Ta deska AsRock je fuj, zustan u te Gigabytky ;) Potrebujes minimalne chipset B75 - sedmickovy chipsety byly Ivy Bridge, sestkovy Sandy Bridge.. Ony sice ty sestkovy desky nekdy podporuji Ivy Bridge, ale chce to flash BIOSu a ne v vzdy je provedeny z tovarny. Kamos si koupil i5 Ivy Bridge a k timu TOP desku sestkove rady Z68 a neslo to spolu, vratil ji, vzal Z77 a jede to jak na dratkach.

Jinak pro Tvoje ucely ten Celeron v klidu staci ;)

Vezmi ten levnejsi seznam, nacpi tam Gigabyte B75, cos tam mel predtim a je to :thumb

EDIT: a jeste neco, neber disk Green rady, ale Blue, Green maji mensi vykon a stoji jen o par kacek mene....
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Nebo pokud mas radsi znacku Seagate:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Neregistrovaný (0)|29.11.2013 21:55
Ano,tu základní desku jsem přehlédl.Takže děkuji velice za pomoc.Původně jsem pokukoval po značkových PC sestavách,ale něco si složit je poučné a hlavně o hodně výhodnější.
ICE_D (2754)|29.11.2013 22:19
ano, je to presne jak rikas, hotove sestavy v teto cenove relaci vetsinou slouzi k vyprazdneni skladu od komponentu, ktere nikdo nechce, z cehoz vznikaji silene kombinace....
Salamander (6177)|4.12.2013 21:45
Nebylo by lepsi koupit nejaky AMD APU? jestli jde hodne o grafiku tak ta bude cca 2x vykonnejsi jak v tom celeru. Porad to nebude zadnej zazrak, ale aspon neco.

Neco jako tohle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]