Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

GeForce GTX 650 nebo Radeon R7 250?

dejfik (8)|1.12.2013 18:34
Zdravím, prosím o radu, na jakou GK upgradovat. Bohužel jsem limitován skříní Dell optiplex 780, kam nedám dvouslotovou grafiku (respektive dám, ale jen za cenu odmontování bracketu, a GK drží jen v PCIe slotu) Rád bych něco výkonnějšího, než je současná GeForce 8600GT, a vybírám mezi Radeonem R7 250 a GeForce GTX 650. Zatím jsem měl jen GK od NVidie, nevím, co čekat od Catalystů. Zdroj je zatím Enermax Liberty 400W, což by mělo stačit, ale není vyloučena koupě nového :) procesor je Core 2 Duo E8400. Momentálně je ve výběru [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] vyplatí se ty 3 stovky navíc? Mám objevovat Catalysty nebo zůstat u zelených? :D zatím jsem s NVidií neměl problém, mám nainstalované poslední ovladače, takže bych jen přehodil karty a jel dál... Díky za případné rady
ICE_D (2754)|1.12.2013 23:28
Ten Radeon je udajne pretaktovana 7770, takze nejenze je levnejsi, ale bude i vykonnejsi nez GF 650, takze se mi ten priplatek za nvidii vubec nelibi...
trodas (1753)|2.12.2013 17:26
Příplatek za nVidii je ničím nepodložený (zejména má nižší výkon) a pokud vezneš Radeona tak s Mantle bude další zvýšení výkonu. Snad až o 20% u rychlejších karet... tak uvidíme :)
VashCZ (2)|14.2.2014 23:35
Ahoj, doufám, že nepíšu pozdě. Náhodou jsem na toto téma narazil, když jsem hledal něco o r7 250 a jaksi jsem se zhrozil, takže jsem se musel hned zaregistrovat :-D.

r7 250 ROZHODNĚ není lepší než gtx 650.
http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-r7-250x-graphics-card-review,3747-3.html tento test sice v některých hrách ukazuje GTX 650 v horším světle, ale jsou na tom přinejhorším stejně. Tento test http://www.overclockersclub.com/reviews/xfx_r7_250/8.htm říká stejně jako předešlý, že výkon r7 250 je spíše 7750, nikoliv 7770. Všimněte si taky toho schůdku pod 250X, kterej ukazuje že do nových her by bylo možná lepší připlatit lepší grafiku s lepším cena/výkon poměrem(samozřejmě záleží na nastavení, ale rozhodně to nebude tak, že levnější se víc vyplatí, pokud se tedy nespokojíte s nejhorším nastavením detailů, žejo).

Tedy grafika kolem tří tisíc by byla ideální, ale zase nevyhovuje do skříně, škoda. V tom případě moc nepomůžu. Ale pokud se chystáte hrát spíše méně náročné hry, tak bych šel určo do GTX 650ky. Pokud ty novější, tak bych taky šel do 650ky :-D, ale tak... počkat na mantle, jestli to není jen fáma... ovšem hory optimalizací to bude atd., čili ne každá hra to bude mít... těžký těžký. Jedině jiná skříň, ale to jsme zase někde jinde... i když, u nějakého kamaráda by se nějaká starší krabička mohla najít.
dejfik (8)|15.2.2014 09:00
taky si myslím, že 650 je výkonnější...

pokud jde o výměnu skříně, kdyby to bylo tak jednoduchý, tak to mám dávno přehozený do mé staré LianLi, ovšem ta základní deska v tom Dellu není standardní ATX formát, ale BTX či co, takže to do běžný skříně přendat nejde... :( asi tam nechám dožít tu 8600 GT, kterou se mi tam povedlo nacpat, a řešit to budu až budu muset
VashCZ (2)|22.2.2014 00:37
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] Hele, vyšla nová řada NVIDIA, takže doporučuju, protože to sedí i výkonostně.... ALE... ASUSka je z neznámých důvodů cenově nadhodnocená. Asi bude stejně nejlepší počkat, až cena klesne na 3 tisíce, nejlíp na 2 800kč. Ale jestli vůbec někdy, narozdíl od MSI, [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] , která má podobně výkonný chladič i takty jsou stejné.