Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Z Win Vista na Win XP

miresek (10)|18.7.2007 04:22
Prosím o radu.
Kúpil som si nové PC.
Je tam predinštalovaný OS Win Vista.
Nie som s nim veľmi spokojný a chcel by som tam dať Win XP 32 bit.
Chcel by som vedieť, či po preinštalovaní mi bude PC fungovať správne
alebo budem potrebovať nové ovladače.

Odkaz na stránku o ake PC ide : [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
pas!k (3765)|18.7.2007 07:11
Samozrejme budete potrebovat ovladace pro winxp . reinstalace systemu znamena kompletne nova instalace vsech zarizeni .. Doporucuji format disku pred instalaci (pozor formatem ztratite veskera data na disku v pc takze pre dtim nekam odzalohovat ) Pokud s instalacemi nemate mnoho zkusenosti sverte pc nekomu kdo s tim ma vice zkusenosti.
miresek (10)|18.7.2007 10:48
Ďakujem za radu.
Jezevec (607)|18.7.2007 19:41
PC bude fungovat dobre, pokud si opatrite (nebo jiz mate) zminovane ovladace (vetsinou se daji stahnout i na strance vyrobce, v tomto pripade HP). Osobne bych si vytvoril "obraz" (image) sveho disku a nekde jej vhodne zazalohoval pred reinstalaci systemu. Jiz jste si Visty zaplatil a nekdy v budoucnu, pokud byste mel zajem, byste mel mit moznost si je nainstalovat zpet (napr. az vyjsou potrebne opravy a zaplaty nemusi jit o zas az tak spatny system). Pokud system pouze premazete, preformatujete, a nasledne naisntalujete XP, prijdete o Visty a budete je problematicky ziskavat zpet, prestoze jste si je jiz zaplatil:)

Vetsina vyrobcu umoznuje v ramci servisu nainstalovat OEM operacni system puvodne zakoupeny znovu za nejaky symbolicky poplatek za nakup media kitu, ktery je zapotrebi.
miresek (10)|20.7.2007 04:00
Ahojte.
Podarilo sa mi stiahnuť drivery Realtek na zvuk
a drivery na grafickú kartu.
Takže zvuk a obraz mi funguju dobre.
Len s čím si neviem rady je NET.
Nemôžem sa naňho dostať.
Ďalší problém sú ostávajúce dva ovladače,
ktoré neviem načo sú.

V---Správce zařízení---sú dva žlté otázniky,
pod jedným je ----- Jiný most na sběrnici PCI
pod druhým je ----- Řadič sběrnice SM.

Moholy by ste mi poradiť ?
Vopred ďakujem.
Správce za?ízení.JPG
pas!k (3765)|20.7.2007 06:11
NET: je potreba rict jak se na internet pripojujes .. zda mas nejaky router? Modem ? Je mozne ze je potreba udelat nejaka nastaveni napriklad nastavit ip adresu atd .. aletake nemusi to zalezi na tom kdo je tvuj provider a pres jake zarizeni se k internetu pripojujes..

OVLADACE:

Je potreba abys napsal presny typ zakladni desky pak ti sem hodim odkaz kde stahnout drivery... mas v pc nejake dalsi pridavne zarizeni ? Tv tuner? nebo jakoukoliv jinou kartu?
tonda pařmen (87)|20.7.2007 08:57
a kdyz sis koupil nove pc s Vistou mas tam DVD Vista?
miresek (10)|20.7.2007 13:31
[QUOTE=pas!k;42121]NET: je potreba rict jak se na internet pripojujes .. zda mas nejaky router? Modem ? Je mozne ze je potreba udelat nejaka nastaveni napriklad nastavit ip adresu atd .. aletake nemusi to zalezi na tom kdo je tvuj provider a pres jake zarizeni se k internetu pripojujes..

OVLADACE:

Je potreba abys napsal presny typ zakladni desky pak ti sem hodim odkaz kde stahnout drivery... mas v pc nejake dalsi pridavne zarizeni ? Tv tuner? nebo jakoukoliv jinou kartu?[/QUOTE]


Ahoj.
Myslel som si, že to bude aj v zakladnej doske.
Ale na stránke u výrobcu som tu dosku nemohol nájsť.

Názov zákl. dosky je : Asus A8M2N-LA (NodusM) (3 PCI, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

Čipset zákl. dosky je : nVIDIA GeForce 6150, AMD Hammer

Internet mám cez Cabel.

CD k modemu mám tiež.
Na starom PC mi NET funguje ....................
V PC mam len graficku kartu, dalšie dva sloty su volne.

Grafická karta je : NVIDIA GeForce 7300 LE (64 MB)

Vopred ďakujem.
miresek (10)|20.7.2007 13:36
[QUOTE=tonda pařmen;42130]a kdyz sis koupil nove pc s Vistou mas tam DVD Vista?[/QUOTE]

Nie, keď som si PC kupoval tak tam DVD-čko nebolo.
Ale je tam RECOVERY disk s ktorého som si urobil zálohu aj na DVD disky.
pas!k (3765)|20.7.2007 13:39
jen tak ciste nahodou neni to neotebook ? ;))
pas!k (3765)|20.7.2007 14:05
tak jsem googlil a vygooglil jsem toto .. na nekolika forech hledali lidi drivery na stejnej typ desky a nejcasteji odkaz byl toto. nForce 430/410/405/400 - Windows XP/2000 32-Bit
pas!k (3765)|20.7.2007 14:10
OPn je to nejakej HP compl ;) Tady bys mel stahnout veskery drivery ;) [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] Dole jsou odkazy k cemu je danej driver prvni je tsuim chipset klikni na to a pak tam poklikej download only stahne ti to ovladac ten si nekam uloz a nainstaluj je jsou tam i drivery ke grafice sitovce atd .. stejnej postup
miresek (10)|20.7.2007 14:43
Ďakujem za pomoc.
Idem na to.
Inač tu je odkaz na moje PC:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
miresek (10)|21.7.2007 12:27
Tak nakoniec sa mi to dúfam podarilo.
Ovladače som stiahol z tejto stránky :

http://www.nvidia.com/object/nforce_nf4_winxp32_8.26_11.09.html

Už mi nechýba žiadny ovládač.
Internet už tiež mám, len je tu jeden problém.
Nefunguje mi dobre klávesnica a myš.

Chcem písať s malými písmenami a idu mi veľké.
Nemôžem niekady zapnúť/vypúť CAPS LOCK.
Stlačím písmeno a napíše mi ho 3-krát.
Niekedy nemôžem zmeniť veľkosť písma.
Alebo my to tam hodí iný znak.
Myš reaguje tiež blbo.

Neviem čo s tým.
Prosím o radu.
Vopred ďakujem.