Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabyte WindForce 3X (R9 290X) - vetraky

cichas (2)|27.2.2014 10:10
Ahoj,
hledam dalsiho majitele GV-R929XOC-4GD-4GD nebo jakekoliv podobne karty s Windforce 3x chladicem.

Vcera jsem ji koupil a potrebuji overeni chovani vetraku. Dva ze tri vetracku vydavaji i pri roztoceni prstem "cvrkot", je jedno ktery smer toceni se zvoli. Taktez dobehnuti otacek je rychle a trhane - takze evidentne loziska. Bohuzel nikde se mi nepodarilo dohledat podrobnejsi info co za vetracky je pouzito.

Tokovehle chovani bych ocekaval po 2 letech pouzivani - ne u nove karty. Vzhledem k tomu, ze jsem z hlucnosti karty celkove rozpacity (DVI vystup, akcelerovane prehravani FullHD H624 videa -> GPU na ~450MHz, pamet jede na full -> teplota karty se tim zvedne nad 50C -> auto fan profil zmeni otacky z 39% na 43% coz doprovazi hodne slysitelna zmena hluku) a bohuzel nemam moc s cim srovnavat, protoze doted jsem mel referencni HD4870 a nic novejsiho - tak resim jestli jen skusit reklamaci nebo ji rovnou vratit a jit radeji do Sapphire nebo Asus.
charonbobo88 (65)|28.2.2014 15:34
Ahoj,určitě bych ti doporučil spíše Sapphire ti se zaměřují více na AMD čipy a proto znich dokážou dostat na větší výkon než ostatní. Dále máš nejspíše dobré tušení.Máš vadná ložiska momentálně mám svou kartu také na reklamaci se stejným problémem.

P.S. jinak já mám SAPPHIRE R9 270X VAPOR-X OC BOOST
kokrhanek (92)|14.4.2014 19:35
No pokud můžeš kup si raději chladič Artic cooling extreme IV, protože já mám r9 280x windforce a je tam nastaven základní takt jádra na 1.1 GHz ale grafika po 5 minutách spadne, nebo musím dát ručně větráky na 80% a je to dobrý, nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem jebl na bočnici skříně 14cm gelid a teď to frčí i jakštakš potichu...windforce už ale nikdy!