Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Monitory: No signal detected

Neregistrovaný (0)|9.3.2014 09:48
Tazatel: Josef Kožmín

Znění dotazu: Ahoj,
včera jsem si úspěšně dokončil stavbu počítače a chtěl jsem ho zapnout. PC jako takové se zapne chladí a běží o tom žádná ale problém nastává ve chvíli kdy chci počítač připojit k monitoru jelikož tam se dostanu odpovědi "No signal detected". Ještě bych rád podotkl že zatím používám integrovanou grafiku Intel HD 4400.
Předem moc děkuji za Vaši pomoc.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Monitor: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Procesor: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
HDD: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
RAM: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Deska: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Zdroj: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Ventero (1280)|10.3.2014 08:22
První nájezd bývá někdy poměrně hodně dlouhý.

Všechno zkontrolovat (případný nevhodný kontakt něčeho s něčím atd.)

Zkusit vymazat nastavení CMOS (Clear CMOS na desce).

Pak mě napadá, v pořadí dle pravděpodobnosti, vada na cestě - kabel (nevhodné připojení - třeba DVI + redukce na D-sub a nebo polámanej), nekompatibilní RAM, vadný monitor, vadná deska, vadný procesor (je jedno jestli graf. jádro či CPU).
johny__g (6387)|10.3.2014 09:11
Dost nešťastně složená sestava - paměti s 1,65 V napájením, šunt zdroj .... Zkus to všechno ještě rozložit a složit mimo case a pak už nezbyde než měnit jednotlivé komponenty.
Neregistrovaný (0)|10.3.2014 10:08
[QUOTE=johny__g;553869]Dost nešťastně složená sestava - paměti s 1,65 V napájením, šunt zdroj .... Zkus to všechno ještě rozložit a složit mimo case a pak už nezbyde než měnit jednotlivé komponenty.[/QUOTE]

Mohl bych se zeptat kde je problém stěma RAMkama? Pořád jsem nepochopil jaký je tam s nimi problém...
Neregistrovaný (0)|10.3.2014 10:34
Pořád nechápu, 1,65V no a co?
Matherdet (955)|10.3.2014 11:04
TO JE MOC! Doporučené napětí je u intelu uváděno max 1.5V ideálně 1.35V možná to nedokáže pracovat s nižším napětím které dodává deska.... Každopádně moje rada je abys to zkusil s kabelem hdmi-hdmi do jineho monitoru nebo telky
Neregistrovaný (0)|10.3.2014 12:35
Povrtám se v BIOSU a napětí znížím.
Neregistrovaný (0)|13.3.2014 21:59
Děkuji za rady zkusím vyměnit ty RAM za 1,5 V a uvidíme další bude ten HDMI kabel a jinak potom mě ještě napadlo zdali nemůže být poškozena integrovaná grafika...
Neregistrovaný (0)|14.3.2014 12:44
Tak nic nepomohlo.
johny__g (6387)|14.3.2014 13:00
Vzhledem k tomu že je to nové, tak reklamovat. Asi vadná deska (nejspíš) nebo procesor.