Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Monitory: 16:10 monitor pouzitelny pro hry

Neregistrovaný (0)|1.5.2014 16:18
Tazatel: Eldalion

Znění dotazu: Dobry den,

v soucasnosti jiz dlouho pouzivam monitor 22'' LCD 1680x1050 (16:10).

Jelikoz si rad pravidelne zjistuji prehled o "koupitelnych sestavach" (uz se mi to nekolikrat vyplatilo kdyz se neco necekane pokazilo).

Docela z hruzou jsem zjistil, ze v dnesni dobe jsou na trhu dostupne 16:10 monitory oznaceny jako "graficke" a maji vezmes mizerne parametry co se tyce odezvy a obecne pri hrani her.

Ty z dobrymi odezvami jsou vsechny 16:9 ze kterych se mi bohuzel dela trochu nevolno a nebo dokonce 21:9 jez se uz ani neodvazuji zkusit :-)

Ta extra vyska mi take pripadne lepsi na praci a vubec vseho krome sledovani FULL HD filmu.

Cili muj dotaz zni: Mohli byste mi prosim doporucit LCD monitor s pomerem stran 16:10 (24'' a vetsi) sehnatelny na ČR trhu jez by mel rovnez dobrou odezvu a dobry pozitek z hrani her?

Penize spise neresim, hlavni je aby to splnilo pozadovane parametry. Ale samozrejme pokud budou dva kusy naprosto kvalitativne srovnatelne tak vezmu ten levnejsi :-)

-----

Jako alternativu, pokud by nic solidniho nebylo, bych byl ochoten uvazovat o dvou 21:9 jez bych umistil nad sebe. To je ale spise posledni moznost.

Moc dekuji za radu.
Neregistrovaný (0)|13.5.2014 21:54
Doporučuji ti se poohlednout po té variantě dvou 21:9 nad sebou ;-) Tam máš možná šanci.

Souhlasím že 16:10 jsou da best, ale bohužel 16:10 který by byl dobrý na hry (zejména FPS) nemáš naději v dnešní době koupit... Jedině nějaký mnoho let starý model jež by byl zřejmě něco podobného jako máš teď.

Pokud ti skutečně nezáleží na penězích, mohl by sis ho nechat vyrobit na zakázku, ale to se podle mě pod 100 000 kč nevlezeš...
Eldalion (0)|18.5.2014 16:45
Dobry den,

dekuji za radu. Pujdu tedy zrejme do tech dvou 21:9 nad sebou... Dolni monitor bych nechal normalne a ten horni dal vzhuru nohama s tim ze bych softwarove otocil obraz.

Ted bych ale potreboval poradit nejaky model co ma minimalni nebo zadny HORNI ram. Nevite nekdo?

Ach jo... kdyz jsem ucel sveho pozadavku vysvetloval ve svem oblibenem IT obchode, tak na me jen divne koukali. :-( Ani internet tady moc nepomohl.

Proc vlastne vyrobci nejsou schopni udelat nejaky kloudny, velky 16:10 monitor? :-(

Je mi fuk, ze by stal treba 50 000 kč a cekal bych na nej 3 mesice... ale oni to ani nenabizeji!!

Zase si pripadam jako pred rokem 1989. To jsme take improvizovane skladaly po fabrikach stroje z ne zrovna vhodnych soucastek, jelikoz jsme ty idealni nemely sanci dostat... A po obchodech mi uz zase jen rikaji "Nemame, nebude"

Uz sem uvazoval se na monitory vykaslat uplne a koupit nejaky super projektor a platno, ale to mi zase nesedi do mistnosti :-)