Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafika + CPU

Dope (3)|20.7.2014 22:56
Zdravím,
chci si koupit grafiku SAPPHIRE R9 270 DUAL-X OC BOOST ( [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ), jenže mám procesor AMD A8 6600K s integrovanou grafikou. Chci se zeptat jestli tyto dvě grafiku budou spolu pracovat a jestli se bude sčítat jejich výkon. A ještě jestli má vůbec smysl kupovat tuto grafiku pro tento CPU, popřípadě napište, co by ste zvolili vy.....
johny__g (6387)|21.7.2014 08:52
Grafiky spolupracovat nebudou, integrovaná se vypne. Jestli to má smysl? Výkon ve hrách se ti s novou grafikou zvedne znatelně, ale záleží na konkrétní hře a její náročnosti na CPU. Ty které jsou na CPU hodně závislé, a zároveň nevyužijí 4 jádra, nepojedou tak dobře jako vidíš třeba v testech grafik, kde používají výkonné procesory.
Ale jestli na to máš chlazení (a zdroj), trochu CPU přetaktuj.
kevin00 (10238)|21.7.2014 10:07
Připlatil bych si cca 100 Kč a zakoupil [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
Dope (3)|21.7.2014 15:48
[QUOTE=johny__g;559643]Grafiky spolupracovat nebudou, integrovaná se vypne. Jestli to má smysl? Výkon ve hrách se ti s novou grafikou zvedne znatelně, ale záleží na konkrétní hře a její náročnosti na CPU. Ty které jsou na CPU hodně závislé, a zároveň nevyužijí 4 jádra, nepojedou tak dobře jako vidíš třeba v testech grafik, kde používají výkonné procesory.
Ale jestli na to máš chlazení (a zdroj), trochu CPU přetaktuj.[/QUOTE]

Zkoušel jsem přetektovat pomocí Catalystu :D na 4,9 GHz, ale po ptřetaktování začal procesor blbnout, byl nestabilní. Nevím čím to je :( momentálně v max vytížení CPU mám teplotu kolem 58 stupňů. Může to být tím že mám jen 350W zdroj asi 8 let starý? :D Budu si kupovat nový aby utáhl tu grafiku (asi 500W), pak už mi to nebude blbnout?

A s tou grafikou, když jsem kupoval ten procesor tak jsem četl, že když dokoupím grafiku AMD tak to bude fungovat jako CroosFire....
ICE_D (2754)|21.7.2014 17:14
Tak veset cokoliv na 8 let starej zdroj je nesmysl. A to ze mas nestabilni CPU muze byt take jeho vysokou teplotou, muze to kecat a ve skutecnosti tam mas daleko vic nez 58C...

Tento by mel stacit bohate: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Dope (3)|21.7.2014 17:49
Zajímalo by mě, že je tam u té grafiky napsané že alespoň 500 W zdroj se dvěmi PCI-Express konektory. Dva PCI konektory, nechápu co to je....něco na MB nebo od zroje?
ICE_D (2754)|21.7.2014 21:51
Psal jsem to uz mockrat a napisu to zase. Tyhlety pozadavky na zdroj jsou znacne predimenzovane a maji temer nulovou vypovidajici hodnotu. Vyrobce musi nadsadit wattaz, protoze lidi si kupojou srajdy tpu Eurocase, LC power a jim podobne. Kdyz si koupis kvalitni zdroj (idealne Seasonic), tak staci vyjit ze souctu TDP (CPU+GPU+MB+RAM+HDD+DVD). Vetsina sestav zere v plny zatezi neco mezi 200-300W, coz si kvalitni 400-500W zdroj da s prstem v nose.

PCI-E konektor je napajeci konektor od zdroje, PCI slot je mysleny tak, ze karta je vysoka a zabere 2 sloty - tzn., kdyz ji vrazis do PCI-E konektoru, tak ten nad nim na desce se neda nicim obsadit ;)
johny__g (6387)|22.7.2014 09:15
[QUOTE=Dope;559659]A s tou grafikou, když jsem kupoval ten procesor tak jsem četl, že když dokoupím grafiku AMD tak to bude fungovat jako CroosFire....[/QUOTE]

Tak to jsi asi nedočetl do konce, nebo jsi to nepochopil.

http://www.amd.com/en-us/innovations/software-technologies/dual-graphics#desktop
Fidel Kastrol (24)|3.12.2014 17:35
Taky bych potřeboval trochu poradit: Mám sice starý dvoujádrový Opteron 180 (2,4GHz@2,95Ghz). Momentální GPU je GTX260.
Otázka zní: Co by jste mi doporučili za GPU na posílení sestavy?
Momentálně se mi nechce vydávat skoro žádný peníze za PC :)

Díky.
Salamander (6177)|3.12.2014 18:29
Ten procesor uz imho silnejsi grafiku nenakrmi.
johny__g (6387)|3.12.2014 18:37
Na druhou stranu, jsou hry co na výkonu procesoru tolik nebazírují, těm by nová grafika pomohla. Takže napiš co hraješ a kolik jsi ochotný investovat.
Fidel Kastrol (24)|3.12.2014 19:39
Salamander: to jsem nechtěl slyšet :)

johny__g: no, nic extrovního ale například BF3 a uvažuju BF4 (to jsou asi nejnáročnější hry), samozřejmě chápu, že zde hraje dost prim i RAM (takže chci doplnit na 4GB, což je maximu, co nacpu na desku - 4sloty)


Ještě pro info: Hraju na obstarožním CRT, takže žádný Full HD se nekoná :D
trodas (1753)|4.12.2014 00:01
...to jsem zvědav, zdali se tady Mantle ukáže a výkon v BF4 zvýšit dokáže... ;) Můžeš prubnout, kolik dělá v BF4 Mantle když zkusíš AMD grafiku ;)

Zkus R7 270X a uvidíš: http://www.hwcompare.com/15760/geforce-gtx-260-vs-radeon-r9-270x/

Budeme Optíkovi držet palce :)
johny__g (6387)|4.12.2014 12:28
Nesmysl, maximum co bych uvažoval je [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
Fidel Kastrol (24)|4.12.2014 20:33
No, tak třeba bych měl aspoň grafiku do "budoucna", když bych se rozhodl vyměnit střeva za novější. Jinak tuhle grafiku jsem měl taky v merku. Ceny použitých jsou na dobrý úrovni.

---------- Doplněno v 20:33 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 20:31 ----------

i to by asi šlo, ale ta "pětistovka" v korunách už zas takový rozdíl neni. Mě by hlavně zajímalo, co ještě tenhle stařeckej CPU dokáže no :). Díky
johny__g (6387)|5.12.2014 09:08
Pětistovka? Je tam rozdíl skoro dva litry. Ale pokud chceš v dohledné době pořídit i zbytek sestavy, tak proč ne. Nebo bazar, já bych se toho nebál, jen to chce pečlivě vybírat.
trodas (1753)|5.12.2014 12:08
Budeme se těšit, když nám napíšeš, jaké máš výsledky (3DMarky, fps ve hrách, kde se dá dát test rychlosti, atd...) s novou grafikou, ať už vybereš cokoliv.

Budeme Optíkovi držet palce :D
Fidel Kastrol (24)|31.12.2014 15:23
Tak po čase zdravím a s novou grafikou R9 270X od Sapphire. Přišel jsem bohužel o testy se starou nVidii 260GTX. Tak zatím pocitově: FarCry3 - běží určitě líp, stejně tak třeba GTA4, kde to nepomohlo, to je BF3 (řekl bych), Grid Autosport běží taky o pořádnej kus líp.
To jen pro začátek, až budu mít trochu chuti a času, tak udělám znova testy i se straou grafikou. Ale uvažuju, že koupím nějaký silnější jetý střva, tak k tomu možná nedojde :D
trodas (1753)|31.12.2014 19:31
Tak to je super, gratulujeme! :) Škoda, že BF3 si nepohnul... BF4 by si s Mantle pohnout mohl, no ne...? :D
FarCry 3 je boží, tam se fps zhodí... GTA4 jak by smet a Grid Autosport také - tak hezky do nového roku ;)