Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Základní desky: Zasekávání portu usb

Neregistrovaný (0)|4.9.2014 15:27
Tazatel: Vojta

Znění dotazu: Dobrý den, v poslední době se mi stává, že při tisku se mi zasekne tiskárna např v půlce strany, nebo se nerozběhne vůbec. To samé se mi stává i u druhé tiskárny a taky u skeneru nebo při kopírování dat (přerušení). Pokud ale tisk./sken. zapojím do předních usb tak vše funguje ok.Stačí koupit pouze řadič usb do slotu pci, nebo je nutná koupě celé motherboard?

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Asus P5ql PRO
r34ktor (7477)|4.9.2014 19:36
Řadič postačí. Ale deska je nejspíše načatá a může kdykoli odejít. S tím je potřeba počítat. Svou roli může hrát i špatný zdroj.
Neregistrovaný (0)|4.9.2014 21:20
Díky za radu.
bastlir (328)|4.9.2014 22:27
[QUOTE=r34ktor;562050]Řadič postačí. Ale deska je nejspíše načatá a může kdykoli odejít. S tím je potřeba počítat. Svou roli může hrát i špatný zdroj.[/QUOTE]

Myslím, že to je dobrý tip, protože ty druhé USB porty jsou zřejmě 500mA. Pokud (a já si to také myslím) jde zdroj do kopru, zapojené porty už nedávají šťávu, kdežto těm posíleným ještě něco zbývá. Chtělo by ty porty změřit v zatížení, popřípadě v zátěži 5 a 12V na zdroji. Sice chci asi moc, ale podíval bych se na to i osciloskopem na zvlnění.
r34ktor (7477)|5.9.2014 13:39
Osciloskop každý doma nemá. Obecně stačí změřit napětí portu v zátěži, ale ani to není pro laika triviální úkon.

Určitě by pomohlo znát stáří a typ aktuálního zdroje.
Neregistrovaný (0)|5.9.2014 20:47
Zkusil Jsem tam dát řadič usb 2.0 (z pc ve kterém fungoval) do pci a po startu systému a instalaci hardwaru mi to hodilo bsod.