Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

R9 280 nebo R9 285

Leon1464 (118)|12.9.2014 10:18
Zdravím, zvažuju koupi nové grafické karty, protože moje HD 5850 začíná být v nových hrách trochu dýchavičná. Momentálně se rozhoduju mezi R9 280 a novým modelem R9 285. Respektive jestli je lepší koupit si 280ku s 3GB VRAM, nebo 285 s 2GB VRAM ale modernější GCN architekturou. Je to investice zase na pár let a mám trochu obavy že 2GB VRAM může být u nových her do budoucna limitujícím faktorem. Pravda je, že mám v plánu hrát ve FullHD + nějaký ten AA a v současnosti je málo titulů, které by dokázaly využít 2GB VRAM, ale prý takový WatchDogs, nebo hodně modifikovaný Skyrim dokážou z většího množství VRAM profitovat.

Díky.
ICE_D (2754)|12.9.2014 12:27
Co se tyce pomeru cena/vykon, tak ma navrch R9 280... Ja bych jeste par tydnu pockal co udela s cenama uznameni GTX970 a GTX980... Co jsem koukal na testy, tak nova CGN je sice nova, ale ten hlavni prinos ohledne nizsi spotreby se prilis nepotvrdil... Mozna jeste pockat, jak si povede R9 285X...

Abych to uzavrel, tak pokud bych si mel jit kartu koupit ted hned, tak z tech vyse uvedenych bych sel do R9 280 - lepsi pomer cena vykon a vice pameti.