Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software: vyndání baterie při vypínání ntb

Neregistrovaný (0)|2.11.2014 17:18
Tazatel: Janbrouk

Znění dotazu: Dobrý den, dnes jsem zavřel notebook (jako dal do režimu spánku) a hned po té jsem vyndal baterii z ntb.. poté jsem chtěl zapnout notebook ale našlo to nějaký problém ve spouštění windows tak jsem dal opravit problém automaticky nebo tak něco (dal jsem to na takové té černé obrazovce jak se například spouští nouzový režim atp.) teď už tam asi hodinu a půl běží nějaká oprava windows a nevím co s tím .. chtěl jsem se jenom zeptat kdybych si tady tou mou blbostí nějak pokazil windows neztratí se data na disku že ne?

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: WINDOWS 7 HOME EDITION
NOTEBOOK ASUS
DrZelenka (2491)|2.11.2014 17:47
Data na disku se určitě neztratí. Stačí HDD vytáhnout, zapojit ho do jiného PC (ale nebootovat z něj - pouze jako datový), data z něj vytáhnout a pak v ntb vklidu přeinstalovat.
Janbrouk (0)|3.11.2014 13:14
Tak už to nejede. Ani ťuk.
VencaX (3686)|3.11.2014 15:34
Baterie se z notebooku vytahuje pouze při vypnutém stavu, tedy pokud v systému klepneš na "vypnout" nebo na "hibernovat". Režim spánku notebook úplně nevypne, paměti RAM a další zařízení jsou stále pod napětím a odpojením baterie odpojíš přívod napětí na tyto komponenty.

Jak píše DrZelenka. Vytáhnout disk z notebooku, vložit do stolního počítače, přetáhnout data třeba na externí disk, vložit disk zpět do ntb udělat čerstvou instalaci nebo recovery ze skryté partyšny, nakopírovat zpět data.

Další možností by mohlo být nabootování některé z distribucí Linuxu z CD (takové xubuntu by mohlo být celkem rychlé a navíc uživatelsky přívětivé) a přes něj stáhnout data z disku a poté provést čistou instalaci.