Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Start PCcka

Neregistrovaný (0)|22.12.2014 12:24
Tazatel: detak

Znění dotazu: Mam takový kuriózní problém sestavoval jsem nový pc pro kamaráda a asi týden mi krásně běžel pak jsem mu ho dal a u něj doma mu už nenaběhl. Nenaběhl žádný obraz na monitoru, koukli jsem na grafiku a ta neběžela, odzkoušel jsem ji na mém pc a tam běžela krásně(i když mám slabší zdroj). Zkusili jsme vyměnit zdroj i když zbytek HW běžel a taky nic, po tom jsem ho kompletně rozebral a našel na spodní straně základní desky odpálený plošný spoj od čipu s BIOSem, desku jsme tedy reklamovali. Nyní s novou deskou mám pořád stejný problém, grafika ne a ne naběhnout, disky, mechanika, větráčky naběhnout. Zkusil jsem resetovat BIOS, kompletně znova složit všechno dohromady a nic.

Jediné co mě dál napadá je problém s CPU nebo RAM.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: CPU AMD FX-6100
RAM A-DATA 2x4GB DDR3
Zdroj Zalman ZM600-LX 600W
Grafika ATI Gigabyte R7 260X, 2GB DDR5
MB MSI 970A-G43
johny__g (6387)|22.12.2014 13:00
A s jinou grafikou jede?
detak (0)|22.12.2014 13:11
Taky ne, zkoušel svojí která ani nemá extra piny na napájení, sice se rozběhne větráček ale to je tak všechno. Ta novější je teda kompletně kaput ani větráčky jí neběží, ale jak jsem říkal v mém pc jede bez problému. Je možné že nedostává příkaz se spustit či tak něco ? pokud je kaput procesor, nenačte se bios do paměti tím pádem se nepustí celá bootovací sekvence ... fakt už nevím
Pán z Marsupad (7)|22.12.2014 14:04
Myslím si, že je to kombinace: šmejdský zdroj a chyba v elektrické síti, kterou nenarovnal. Tak to odpálilo desku. Vzít multimetr, změřit napětí. Koupit přepěťovku a UPS. Popřípadě zavolat a zaplatit elektrikáře, co se na to podívá.

Jo, ono je tohle často dost podceňované a pak se lidé diví. Paradoxně s tím nemají problémy notebookové a jiné jednoduché zdroje.
johny__g (6387)|22.12.2014 18:55
Pokud karta jinde jede a jiná v tom problémovém PC ne, nejspíš bude problém opět s deskou. Nebo napájením.
Ventero (1280)|23.12.2014 15:22
Popiš prosím, jakým způsobem jsi pořídil komponenty. Skrze les je cesta složitá a tak můžeme zkusit vymyslet procházku kolem lesa.