Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

GPU Chlazení

Vitenuto (287)|8.1.2015 21:05
Ahoj, mám nově Zalman Z3+ a je tam suprový držák na větráček. GPU mám HD 6850 s jedním větráčkem a ve hrách se roztočí na 90-100% otáček. Když jsem na ten držáček v té skříni namontoval větrák aby foukal přes GPU ven do zádu tak šli teploty o 5° níže a ještě se snížily otáčky, ale i tak to dosti řve. Chtěl jsem se zeptat, zdali nejde na tu GPU napojit druhý větrák na regulaci, co mi někdo říkal, tak že by to paralelně šlo, ale horší je to jestli by to utáhl zdroj na ty větráčky. Tak se chci zeptat, jestli nemáte s tím zkušenosti a zdali bych normálně mohl napojit ten větrák plus k plusu a mínus k mínusu a ten třetí drát (měřič otáček?) nechal jen tak. Vůbec nevím zdali ten větráček na GPU je normální, nebo tam jde větší napětí.
Samozřejmě by to bez regulace šlo napojit na 5V nebo 12V u zdroje, jenomže tam nebude ta regulace...
Kdyžtak dík - jinak prvně mě ten držák přišel jako vychytávka, kterou nevyužiji, pak jsem zjistil, že ten kdo to vymyslel musel být génius, ještě zapojit na tu regulaci a bude to totální paráda.

P.S. Jinak tipuji, kdyby se ten větrák řídil pomoci napětí, které jde do větráku u GPU, ale měl by ještě další zdroj, tak by to bylo asi až zbytečně složité co? (Že by to nevyužívalo energii z GPU)
Georginek (2957)|9.1.2015 16:17
Co napsat konkretne, co je to za grafickou kartu, pripadne dodat fotku karty a vnitrku cele skrine. Hucelo to takhle vzdycky? Neni ucpane chlazeni prachem? Proc vetrak neregulujes softwarove?
Vitenuto (287)|9.1.2015 17:17
:D No vzhledem k tomu, že ta GPU je stará asi 4 léta, možná více, tak regulovat softwarově to nebudu, jelikož GPU jede na 100% a teploty jsou kolem 70° což mě přijde, vzhledem k tomu, že při 80° se asi spálila (nebo zdroj GPU se spálil - nebo to podělal zdroj) tak mě tohle přijde takové ideální. GPU mám po záruce (asi spálení, nebo podělání zdrojem), vypadá to, že novou (bez prachu) a začla to dělat od začátku. Za tu fotku sorry
Je to tahle: http://cz.msi.com/product/vga/R6850PM2D1GD5OC.html#hero-overview (Třetí obrázek? s tím černým kulatým chlazením)
[ATTACH=CONFIG]30409[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]30410[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]30411[/ATTACH]

P.S. Omlouvám se za ty fotky, fotil jsem tabletem a nevěděl jsem, že bude problém zaostřit..., každopádně základní věci jdou vidět. Pokud chcete pohled na GPU tak ta je na stránkách
dík
20150109_170720[1].jpg 20150109_170828[1].jpg 20150109_170755[1].jpg