Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nová grafická karta

drblbstein (2)|30.4.2015 20:27
Ahoj,

moje stará karta odchází a tak se chystám koupit nějakou herní gpu a rád si vyslechnu rady a návrhy od zkušenějších.
Chci do toho dát zhruba 6 - 10 tisíc, pravděpodobně o moc víc ne (kdyby tam byl nějaký velký skok v kvalitě, tak bych se nad tím zamyslel, ale nevim jestli bych ten potenciál využil)

zdroj: Corsair VS650
CPU: AMD FX 6300
monitor mám 24 palců max 1920*1080

Díky
ICE_D (2754)|30.4.2015 21:14
Ahoj,
v soucasne dobe maji dobry pomer cena/vykon tyhle karty:

AMD R9 280
AMD R9 285
AMD R9 290
Nvidia GTX 970

Zalezi na tom, kolik penez jsi ochotny dat, pak uz staci vybrat jen vyrobce, dobre chladice maji MSI Gaming a Asus Strix. Widforce od Gigabyte je trochu hlucnejsi, ale vetsinou se Gigabyte karty daji vytaktovat vyse nez ASUS nebo MSI.

Bohuzel, vyrobci jsou tak trochu svine a maji karty naceneny velice presne. Znamena to, ze kdyz jsi ochotny pridat 30 procent na cene, tak dostanes plus/minus 30 procent vykonu navic vykonu navic. Cim je karta drazi, tim byva pomer cena vykon horsi.

Pokud Ti nevadi jety zbozi, tak bych doporucil bazarovou R9 280X - je jich na prodej hafo a za pekny ceny, treba ja jsem koupil uz pred rokem za 4500 a vykonem prevalcuju dnesni novy karty za 6000 (MSI GTX 960) :D

Treba tady prodavaji MSIcko za 4000: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Posledni poznamka, k Tvemu procesoru bych asi radsi nevolil nic extra vykonneho, pokud neplanujes brzky upgrade na Intel, to FXko neni zadnej zazrak. Ta výše jmenovana GTX970 za 10.000Kc uz mi prijde moc vykonna, tu by asi brzdil procesor...
drblbstein (2)|30.4.2015 21:20
Skvělý, děkuju. Jo, taky mě to napadlo, že s tim CPU nemá cenu do grafiky třískat větší obnos.
Ta bazarová mi zatim přijde nejzajímavější