Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): win 10

Neregistrovaný (0)|21.11.2015 16:48
Tazatel: Mirek

Znění dotazu: Dobrý den.Pokusím se stručně shrnout co mě trápí.Měl jsem na svém pc nainstalované win 8 64bit.Po vydání win 10 jsem provedl upgrade.Nutno podotknout že jsem potom ihned dělal čistou instalaci z dvd.Bohužel se mi někdy ale vyskytne problém s nabídkou start.Prostě mi nejde po kliknutí otevřít.Přestane mi i reagovat ikonka na regulaci hlasitosti(která je vlastně vpravo dole na liště)to samé.klinu a nic.pouze tyto dvě věci jako by mi přestali fungovat.Děje se to nepravidelně.někdy za 10 minut,za hodinu.někdy vůbec.řeším to pak kliknutím na ikonku startu pravým tlačítkem a zvolím restart.Pak to naběhne a většinou je to o.k.Včera jsem opět zkusil novou instalaci win 10 ale dnes se mi problém opět projevil.Další věc která s tím asi souvisí je problém se stahováním(jsem na optice).když stahuju tak mi jde strašně pomalu načítání internetových stránek.čekám několik vteřin cojž dřív taky nedělalo.Pořád přemýšlím čím to může být.Nemůže to třeba způsobovat nějakej hardware?nebo třeba ovladače?co by jste mi doporučili zkusit?
jinak pod win 8 mi vše jelo o.k.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: zákl. deska msi k9n neo f-v3
grafika asus gts 450
zdroj seasonic 500w
procesor amd athlon 64 x2 dualcore 2.98
6gb ram kingston
Ventero (1280)|21.11.2015 19:54
Instalace W10 nefunguje plnohodnotně hned za čerstva. Dále se nějakou dobu konfiguruje a také téměř hned začínají běžet aktualizace, které systém brzdí. Je dobré hned po instalaci a chvilce posečkání vyvolat update ručně, nechat proběhnout, po oznámení o potřebě restartovat (nutno zůstat v rozhraní nastavení k WU) a toto udělat v tolika kolech kolik potřeba. Také pak můžeš zkusit vypnout rychlé spouštění - někdy nedělá s některými GK dobrotu.
dom324 (306)|21.11.2015 20:16
Máš nainstalované všechny aktualizace?A máš nainstalovaný treshold 2?Ten měl řešit nějaké problémy https://www.svethardware.cz/jak-popohnat-instalaci-aktualizace-threshold-2/41405