Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): špatný kontakt zdroje s deskou

Neregistrovaný (0)|25.12.2015 11:20
Tazatel: Marek

Znění dotazu: Dobrý den,
včera jsem dostal nový počítač ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]).

Sestavení proběhlo v pohodě, po zapojení všeho počítač nelze zapnout, větráky se jen pootočí a nic, po chvílce zkoumání jsem zatlačil na 24-pinový kabel. A počítač běží, ale zvláštně, po vypnutí se zase musí šahat na tentýž kabel aby to šlo zapnout. Po bližším zkoumíní jsem také zjistil, že na něm chybí jeden z kabelů, resp. v zástrčce do desky je jedna dírka. Přesto jsem zkusil počítač zapnout a připojit k monitoru. Obraz nejde, zkoušel jsem zapojit monitor přes HDMI rovnou do desky, ale obávám se, že bez ovladačů to asi nepůjde rovnou přes něj. Tak jsem to zkusil to základní desky přes hdmi, vga, ale na dvi nepřidali redukci. GK má právě jen dvi, ale přesto si myslím, že po zapojení do vga na základní desce by monitor přeci měl naběhnout. Ještě poznámka, že na Gk je bílá dioda, když svítí bez blikání pc jde zapnout ale jakmile slabě problíkává tak nejde, vypapdá to jako kdyby tam nebyl dostatek proudu, nicméně po pohrání si s kabely dioda začne opět svítit a pc se zapne..Vážně už nevím co dělat...Díky
Fox_25 (613)|26.12.2015 14:23
Podle mě sis určil závadu sám, špatný kontakt v konektoru napájení pro desku. Buď je na desce studený spoj který přitlačením eliminuješ a nebo je špatný konektor na kabelu. Není deska nějak prohnutá?
Ventero (1280)|27.12.2015 10:39
Zdá se to celkem jasné na fyzické poškození. Máš 3 možnosti:

1. Vyzkoušet jiný zdroj a zdroj jinde, přesněji určit tak, která komponenta je vadná a tu reklamovat.

2. Reklamovat desku i zdroj spolu.

3. Pakliže jsi kupoval sestavu jako komplet nebo pohromadě, tak ji reklamovat celou; jak je poslat do CZC s přesným popisem.