Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC se po zapnutí do 5 sekund vypne

Gandarijelf (14)|10.2.2016 18:16
Nedávno mě začalo dělat PC to,že asi po cca 12 hod.(než dojdete z práce, atd. , atd. a je večer a PC vypínáte)se při prvním zapnutí asi po 5 sekundách vypne.Když to zopakuji znovu asi po 10 sekundách tak PC najede bez problému.
Nestihne se nic zobrazit na monitoru a PC speaker nic nehlásí...na desce problikne červená LEDka v manuálu jsem zjistil toto "DRAM LEDDRAM LED checks the DRAM in sequence during motherboard booting process. If anerror is found , the LED next to the error device will continue lighting until the problemis solved. This user-friendly design provides an intuitional way to locate the rootproblem within a second".
Aj neumím max jen stroze a strojní překlad stojí za prd....
A tohle mám pocit že hlásí už od začátku co tu sestavu mám(není to nějaká kontrola RAM?)

http://www.manualslib.com/manual/548787/Asus-Z87m-Plus.html?page=35#manual


Dále jsem zkoušel odpojit postupně všechny HDD a nechal běžet jen SSD(sytém).Bez problému naběhlo po delší odstávce.
Vyjmul jsem jeden modul RAM ten blíže CPU jsem nechal (četl jsem že to kdosi taky dělal a vylučoval tím vadnou RAM).+ jsem připojil SSD,bez problému...
Následně jsem dělal diagnostiku RAM,nic nenašlo.(i s tou vyjmutou)
Upgradoval jsem BIOS na nejnovější verzi....
Nyní jsem připojil postupně HDD a zase to spadlo po delší odstávce......
Mám pocit že problém vzniká z narůstajícím počtem HDD

Sestava

CPU i7-4770K,
Deska ASUS Z87M-PLUS - Intel Z87 ,
RAM Crucial Ballistix Tactical 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL 8,
HDD 3x Seagate baracuda 1 Terra,1x SSD Kingstone HyperX 3K 120 Giga (System)
Zdroj Seasonic SSR-550RM 550W.
Grafická karta AMD Radeon R9 200 Series ,4 Giga pamět
Windows 10
Sestava je skoro 3 roky stará.


Děkuji za rady a případnou diskuzi.
johny__g (6387)|11.2.2016 11:22
Disky při startu mají poměrně velký odběr, mohl by to být načatý zdroj. Máš možnost zkusit jiný?
Gandarijelf (14)|14.2.2016 16:31
Ano,mám možnost zkusit nový zdroj ,ale je pouze 320 W (CHIEFTEC GPS-350EB-101A).

A nevím zda to deska a CPU rozjede,natožtak se 3 x HDD....
Gandarijelf (14)|10.3.2016 19:03
Tak jo dnešním dnes jsem koupil zdroj EVGA SuperNOVA 650 G2, 80+ Gold, 650W a zapojil a spustil...
Zatím se při prvním spuštěním závada neprojevila,uvidíme po pár dnech.

A baterku jsem nevyměňoval.......dle vašich rad jsem čekal že bude v háji zdroj......

Ještě se ozvu než téma uzavřem.................
johny__g (6387)|11.3.2016 10:52
Zajímavé, ten Seasonic je jak starý? Není to zrovna šunt zdroj. Nebyl ještě v záruce?
Gandarijelf (14)|11.3.2016 14:05
Byl asi v provozu 2 a půl roku.Záruka už není,myslel jsme že zdroj má klasicky 2 roky záruku tak jsme ho otevřel a mrkl se dovitř.Tím to jsme porušil pečeť a přišel o záruku.

Také mě to zaskočilo že tak brzo odešel ,měl velmi dobré recenze.
Gandarijelf (14)|18.3.2016 16:28
PC po několikátém spuštění jede bez problému.
Děkuji všem za rady a diskuzi.