Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

USB modem způsobuje restart PC

eraser (0)|19.9.2007 00:36
Čo znamená karta modem vidí bez problému?
mech13 (5526)|19.9.2007 00:50
[QUOTE=eraser;50014]Čo znamená karta modem vidí bez problému?[/QUOTE]

rekl bych, ze tim mysli, ze komunikace s modemem normalne jede, protoze mu DHCP na modemu pridelilo IP adresu, takze se na neho urcite i pingne. je to tak?
kdyz do prikazovyho radku das "ping 192.168.2.1" tak to nehodi chybu ze?
takze by melo fungovat, ze do prohlizece das http://192.168.2.1 a mela by ti najet web konfikurace modemu (pro jistotu skus i jiny prohlizec)
pokud ne, tak asi s tim modemem neco bude. skus ho resetovat do tovarniho nastaveni (najdi v manualu, asi to bude neco jako 10s podrzet reset) a znovu se k nemu pripojit, jinak asi reklamace
Carterkrieg (49)|19.9.2007 08:18
dobrá zpráva je že jsem rozchodil webovou konfiguraci ... (reistal ovladačů, znova jsem vše ponapojoval ve správném pořadí a použil jsem IE ) všechno jsem nastavil bez problémů ....ale základní problém to nevyřešilo - tyhle nastavení, jak jsem zjistil, můžu provádět i když nemám modem zapojený do ADSL.... tzn. připojený, nepřipojený pořád bliká....a na net se nedostanu ...

EDIT: můj názor je že komunikace wifi síťovka - router je v pořádku a chyba je buď v PC nebo někde na lince...
mech13 (5526)|19.9.2007 10:38
sakra pisu to napotreti...

ten modem musis nastavit, bez toho se ti nepripoji a k tomu prave slouzi to webovy rozhrani - to jsi pripojeny primo na modem, jsou to web stranky toho modemu, takze jedou i kdyz neni pripojeny pres ADSL

v webgui modemu das quick start
heslo je na tobe, na casovym pasmu asi taky nezalezi
pak dej PPPoE
pokud mas vodniky tak jmeno a heslo O2 O2 (snad, radsi se podiv do papiru)
VPI 8
VCI 48
pak pravdepodobne PPPoE LLC (jaky tam jsou dalsi moznosti? na ADSL linach zrizenych pred 2002 asi je PPPoA, asi to mas zase nekde v papirech od tveho poskytovatele)

pak next, melo by se to resetovat a pak i snad pripojit...

EDIT: manual je zde: http://www.airlive.com/products/WT-2000ARM/AirLive_WT-2000ARM_Manual.pdf
(at ho priste nemusim hledat...)
Carterkrieg (49)|19.9.2007 14:21
tak nevim ... možná odpovídám moc nesouvisle.. nebo co...
takže podruhé: Jsem sice trochu začátečník takže jsem neznal ipconfig atd.. ale nejsem blbej a co se mi řekne jednou to zvládnu.. nebo se zeptám....

TAKŽE: vše jsem přes webové rozhraní, popřípadě přes instal CD nastavil vše tak jak je popsáno výše... (probíhalo ukádání dat do routeru, pak restart routeru a obrazovka done, gratz bla bla ...) a nic router i po delší době (respektive i po odpojení a připojení k el. síti) pořád blikal.

Doufám že jsem se vyjádřil dostatečně jasně.

Závěrem chci poděkovat za vaši trpělivost a snahu pomoci, kterou tu prokazujete.

EDIT: asi jsem ještě zapoměl napsat že číst umim a v manuálu jsem tudíž hledal ... marně....
eraser (0)|19.9.2007 15:45
Toto zariadenie je pre tvoje použitie a pre svôj spôsob manažovania pre teba úplne ideálny kus HW. Všetko potrebné je v jednej krabičke. Ak hovoríš, že ti DSL LEDka stále bliká, tak nastali zrejme tieto problémy:

1. Daný modem nie je kompatibilný s DSL portami tvojho providera (to sa mi nejako nechce však zdať)
2. Nemáš niektoré parametre pre DSL nastavené podľa požiadaviek tvojho providera (tu ti neporadím, pozri papiere, FAQ, či zavolaj do O2)
3. Máš vôbec aktívne DSL pripojenie u providera?

Ďalej si uvedom, že pre dané zariadenie nepotrebuješ žiadne ovládače. Stačí, ak prepojíš tvoju sieťovú kartu s jedným zo štyroch portov, ktoré daný DSL modem/router/AP obsahuje. Pokiaľ je defaultne aktivovaný DHCP server a ty máš vo Windows nastavené v TCP/IP zisk IP adries pomocou DHCP, tak obdržíš zrejme IP adresu 192.168.2.100 a masku 255.255.255.0. Píše o tom manuál a pokiaľ je modem v nastavení default, tak by to malo byť. Ako si konfigurovať TCP/IP vo Windows XP je napísané, vrátane obrázkov, opäť v dokumentácii. V tomto prípade musíš naviazať spojenie s modemom, resp. routerom a po zadaní 192.168.2.1 do prehliadača, sa ti objaví správa modemu/routeru/AP, resp. najskôr si to asi vypýta default login/heslo (opäť je uvedené). Takže, ak toto máš, nemáš nainštalované žiadne ovládače k tomu zariadeniu - opakujem, nepotrebuješ ich - potom ti môžeme poradiť s nastavením LAN/WLAN. Najskôr si však over potrebné informácie ohľadne DSL pripojenia u providera, prípadne sa pokús vo webovom manažmente modema nastaviť správne parametre pre DSL.

Osobne DHCP v domácej sieti, pri pár PC, nemám rád, ale kým sa nepohneme ďalej, tak to nemá cenu meniť. Kľudne sa môžeš zatiaľ inšpirovať článkom DSL/Cable pripojenie a zdieľanie (+wifi), aby si bol v obraze, čo sa vlastne bude diať a aké termíny sa používajú.

Ešte mi napíš, aké počítače chceš pripojiť, potrebujem najmä ich sieťovú spôsobilosť, čiže napr. chcem si do domácej siete napojiť workstation so sieťovou kartou 10/100 Mbit/s značky 3COM, ktorá má RJ45 konektor. Ďalej chcem bezdrátovo pripojiť notebook, ktorý má Intel PRO/Wireless kartu a výrobca uvádza špecifikáciu 802.11g (názvy sieťových prvkov zistíš príkazom ipconfig /all, čiže si spustíš príkazový riadok - príkaz CMD do Start - Run... a následne napíšeš ipconfig /all a stlačíš ENTER).
mech13 (5526)|19.9.2007 15:47
tak to uz bude nejaky divny... pokud toto vsechno mas nastaveny, tak by to jet melo... skus teda udelat screenshoty z nastaveni, musi tam byt neco zakopanyho

(to "sakra pisu to napotreti..." nebylo na tebe, to bylo ze jsem to dvakrat mel skoro napsany a omylem zavrel zalozku... takze sem to psal natrikrat)
Carterkrieg (49)|19.9.2007 17:00
[QUOTE=eraser;50081]

1. Daný modem nie je kompatibilný s DSL portami tvojho providera (to sa mi nejako nechce však zdať)
2. Nemáš niektoré parametre pre DSL nastavené podľa požiadaviek tvojho providera (tu ti neporadím, pozri papiere, FAQ, či zavolaj do O2)
3. Máš vôbec aktívne DSL pripojenie u providera?

....

[/QUOTE]

1. To mě taky ne.
2. Parametry jsem nastavil jak mi bylo napovězeno výše, shodovali se s nastavením sagemu
3. Ehm... myslim, že ano - ADSL 4096/256 O2

Z CZC:
standardy G.DMT a G.Lite podporují rychlost až 8 Mbps pro stahování dat z internetu a 1 Mbps pro nahrávání. Zařízení podporuje módy AnnexA a AnnexB/UR2, takže můžete využívat ADSL na konvenčních analogových nebo ISDN linkách. Router také podporuje standardy PPPoA a PPTP klient pro lepší kompatibilitu s Alcatel DSLAM a PPTP uživateli. Zařízení je nejen plně kompatibilní s normou 8 Mbps ADSL, ale také podporuje normy 12 Mbps ADSL2 a 24 Mbps ADSL2+.

ve webové konfiguraci jsem nastavil vše tak jak se sluší a patří (nebo je uvedeno v návodu, respektive zde výše)

připojený zatím bude jen jeden PC ( přes ovislink WT-2000PCI) , v horizontu několika měsíců bude následovat další, nejspíše stejným způsobem.

kartu jsem naistaloval (utility turbo G-wireless) - když zapnu router do el.sítě karta ho po několika vteřinách rozpozná a připojí se k síti. vytvořil jsem zatim nějakej předdefinovaj profil ... aktivoval... všechno pěkně zezelenalo ... ale router pořád bliká a bliká že nemá linku xD.

V sítových připojeních mám bezdrátové připojení k síti Airlive WT-2000PCI.


výňatek z výpisu statů na webovém rozhraní:

ADSL

ADSL Firmware Ver : FwVer:3.5.10.6_B_TC3085 HwVer:T14.F7_1.0

Line State : Down

Modulation : Multi-Mode

Annex Mode : ANNEX_B
eraser (0)|19.9.2007 17:08
[quote=Carterkrieg;50105]3. Ehm... myslim, že ano - ADSL 4096/256 O2 [/quote]To je tarif, otázkou je, kto vlastní DSL port. Napojiť na DSL linku sa môže i vtedy, ak nemáš konto, no musíš mať správne DSL parametre.
[quote=Carterkrieg;50105] V sítových připojeních mám bezdrátové připojení k síti Airlive WT-2000PCI.[/quote]Potom si prečítaj zabezpečenie a nastavenie wifi siete v tom článku, ktorý som ti linkol.
Carterkrieg (49)|19.9.2007 18:35
tak jsem sem naházel nějaký screenshoty z webovýho rozhraní. (jakože pořád nic..)
log.gif diagnostics.gif status.gif
eraser (0)|19.9.2007 19:20
Ešte ukáž nastavenie DSL parametrov.
Weslo (234)|20.9.2007 08:00
obávám se že opravdu bude problém v tom routeru(pokud teda platí to že sagem funguje) co se týče toho zapojení vyzkoušel si to co jsem ti psal pár příspěvků zpět?
Carterkrieg (49)|20.9.2007 12:08
zapojil jsem ho přímo, po cestě nic není.

tady postuju to nastavení doufám že je chyba tam.

JINAK, trochu jsem googlil a už zjistil jsem že Jiný most na sběrnici pci je integrovaní síťovka - vitesse VSC8601 - drivery jsem k ní nenašel ... tzn. nemůžu připojit router kabelem - pouze přes wifi která funguje oki. Dnes zkusim připojit jinej PC, takže mi držte palce popřípadě opravte chybu (y)
nastavení.gif
eraser (0)|20.9.2007 13:01
Parametre sú správne, resp. zodpovedajú požiadavkám O2 xDSL pripojenia. Ešte ma napadá, ako máš riešené pripojenie k linke. Používaš rovnaký telefónný kábel, čo si mal k tomu USB modemu. Neprehadzoval si to do inej zástrčky, prípadne si dačo naviac nepripájal - napr. nejaký telefón, prípadne používaš starý splitter, či splitter od Ovislinku?
Weslo (234)|20.9.2007 13:32
[QUOTE=Carterkrieg;50230]zapojil jsem ho přímo, po cestě nic není.
tady postuju to nastavení doufám že je chyba tam.[/QUOTE]

pokud je to přímo tak volej technickou podporu - nastavení nemá na synchronizaci vliv - takže to asi opravdu bude ten Ovislink - což ale neověříš dokud tam někdo nedorazí - pokud chceš pošli mi SZ - jsem schopnej to pořešit

jak píše eraser - co ten kabel?


[QUOTE=eraser]O2 xDSL pripojenia[/QUOTE]
jenom ADSL - SDSL má jiné[SIZE="2"](já vím že to nesouvisí)[/SIZE]
Carterkrieg (49)|20.9.2007 14:59
[QUOTE=Weslo;50247]co ten kabel?[/QUOTE]

kabel jsem zkoušel jak nový ( přibalený i ovislinku tak starý od sagemu) sagem jede na obou.

ehm co si mám představit pod SZ už drahnou chvíli nad tím dumám. Strana zelených xD ? Sezóní zemědělec?

:D
mech13 (5526)|20.9.2007 15:06
soukroma zprava:D
Carterkrieg (49)|20.9.2007 16:24
[QUOTE=mech13;50271]soukroma zprava:D[/QUOTE]
aha tady se tomu řiká takhle... mno ...pm me příště xD
Carterkrieg (49)|20.9.2007 16:41
[QUOTE=eraser;50238]Parametre sú správne, resp. zodpovedajú požiadavkám O2 xDSL pripojenia. Ešte ma napadá, ako máš riešené pripojenie k linke. Používaš rovnaký telefónný kábel, čo si mal k tomu USB modemu. Neprehadzoval si to do inej zástrčky, prípadne si dačo naviac nepripájal - napr. nejaký telefón, prípadne používaš starý splitter, či splitter od Ovislinku?[/QUOTE]

splitter u ovislinku nebyl, mám tu tři různé staré... poslední pokusy byli bez něj.
Carterkrieg (49)|24.11.2007 14:30
Pamatujete si na mě? Vracím se a bude peklo!

Ovis se mi vrátil z reklamace a zkusil jsem ho znovu naistalovat. A znovu je něco špatně ... tentokrát svítí načítání síťové adresy (viz. screen), tím pádem nemůžu do webové konfigurace.
router.jpg
eraser (0)|24.11.2007 18:44
Žeby DHCP problém? No, bez potrebných nastavení ti neporadíme, takže to sem všetko vypíš, vrátane wifi v počítači.
Carterkrieg (49)|24.11.2007 19:02
nejsem si jistej co všecho je třeba:

zatím:

ipconfig: ethernet bezdrát:
DNS:
ADRESA IP: 0.0.0.0
MASKA PODSITE: 0.0.0.0
VYCHOZI BRANA:


Jaká další nastavení, udělej seznam, nascreenuju to.
eraser (0)|24.11.2007 22:17
Ak máš problémy s pridelením IP adresy, tak je jasné, že ten výpis ipconfigu bude úplne zbytočný. Ja potrebujem nastavenia tvojho wifi routera, resp. čo to máš DSL/router/AP a taktiež wifi nastavenie na počítači.

Prípadne skús si naštudovať tento článok DSL/Cable pripojenie a zdieľanie (+wifi) a podľa neho zariadenia nastaviť.
Carterkrieg (49)|25.11.2007 10:26
[QUOTE=eraser;65989] Ja potrebujem nastavenia tvojho wifi routera, resp. čo to máš DSL/router/AP a taktiež wifi nastavenie na počítači.[/QUOTE]

ovislink WT-2000ARM

síťovka WT-2000USB

Dobrá zpráva je, že jsem se dostal do webového rozhraní (reinstal ovladačů síťovky a ruční zadání TCP/IP)

špatná je, že ani raklamace nic nevyřešila. LEDka linky pořád bliká...

Půčím zařízení známému, aby to zkusil u sebe, neveřím že by něco z reklamace vrátili neopravené.

Přihazuju screen (stejné nastavení jako výše)
router.jpg
jroman (25)|25.11.2007 13:20
Podívej se ve webovém rozhraní na položku Maintenance-Diagnostics. Na jednom z předchozích screenů jsi tam měl Testing ADSL Synchronization..FAIL.

Jestli se ta chyba objevuje i když zapojíš modem přímo do tlf. zásuvky funkčním kabelem, pak je podle mě problém někde u ISP (tedy za předpokladu, že ten modem je opravdu OK)

Jinak podle toho posledního screenu nevím proč máš v Username ty x-ka (pro O2 se dá myslím použít univerzální Username: O2 a Password: O2). A položku Connection bych nastavil na Always On
Carterkrieg (49)|25.11.2007 14:36
1) stejné

2) vyzkoušeno

3) používám původní login na jméno, tak jsem ho scenzuroval. zkoušel jsem to i s univerzálním o2, pass o2.
eraser (0)|25.11.2007 15:25
Pokiaľ nebude v poriadku synchronizácia s DSL linkou, resp. nebudeš korektne pripojený k providerovi, tak je zbytočné dačo ďalej riešiť. Počkáme teda, ako dopadne ten test tvojho modemu u známeho, potom sa môžeme pohnúť snáď ďalej.
Weslo (234)|26.11.2007 13:00
jroman:těžko bude problém u poskytovatele když mu jiný modem funguje
Carterkrieg hm vidím že s tím stále bojuješ - pokud byl modem na reklamaci tak by si měl dostst reklamační protokol a v něm by mělo bejt napsané co s tím bylo - máš něco takového?
Carterkrieg (49)|26.11.2007 19:50
[QUOTE=Weslo;66387]Carterkrieg hm vidím že s tím stále bojuješ - pokud byl modem na reklamaci tak by si měl dostst reklamační protokol a v něm by mělo bejt napsané co s tím bylo - máš něco takového?[/QUOTE]

1) reklamace vyřízena výměnou za nový (ono taky tomu modemu nic nebylo)

2) Už jsem dobojoval - až skoro do rána jsem zkoušel různá nastavení, nic. Ze zoufalství jsem stáhnul stejnou verzi firmware a přeinstaloval. Nic. Stáhnul jsem novou. Nic. A pak se to stalo - našel jsem verzi firmwaru pouze na annexB a hola hop a během 5 s jsem byl na netu.

3) Je mi záhadou, že to tu nikoho nenapadlo. Pánové, pánové... složitý problém, jednoduché řešení ....
Budiž toto radou pro ostatním. Všem rádcům děkuji za pomoc. bb
Weslo (234)|27.11.2007 07:45
no vzhledem k tomu že Annex A už se téměř nepoužívá tak máš pravdu že to by nikoho nenapadlo
na Annex A modem dneska narazit je rarita
eraser (0)|27.11.2007 11:05
Jasne, že to nikoho nenapadlo, keďže sme si ten modem nemohli omrknúť, to sú práve tie maličkosti, ktoré pokiaľ človek nemá, tak ho to ťažko napadne skontrolovať, pretože ako uvádza Weslo, jedná sa o IT pravek.

Naviac z tohto tvojho príspevku vyplýva, že by mal modem podporovať A/B, takže koho by napadlo, že ten modem mám firmware s A? A taktiež výňatek z výpisu statů na webovém rozhraní hovorí dačo iné. To dokazuje i tvoj screenshot. Takže teraz by ma zaujímalo, čo bolo zlé na tom predchádzajúcom modeme?
Carterkrieg (49)|27.11.2007 13:44
1) existuje kombo firmware annex B/J/M a další pouze pro A a daší pro B. Byl tam nainstalovaný ten kombo, nevim proč to s ním nefunguje ...

2) Nenám ponětí, asi stačilo jen flashnout ten firmware a fungoval by ...