Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus 2600XT - 2 problemy

luco7 (10)|27.8.2007 16:35
prosím pomôžte mi vyriešiť moje problémy s touto grafikou Asus 2600XT 256 MB

takže prví nie až taký závažný je že karta sa stále hlasí ako 512 MB aj v CCC aj v Everest proste všade. Ale to ma až tak netrápi.
Druhy a väčší problém je že na starej zostave z 9600pro som si nastavil v ccc iné nastavenie farieb na plochu a iné na full screan 3D obraz. Ale teraz mi to nefunguje a stále to ide pod nastavením plochy.
Neviete mi nejako poradiť ? ďakujem.
mario74 (12)|30.8.2007 11:44
nie je ta vga nahodou este doznacena ako hypermemory(alebo nejako podobne)?
vtedy si vga rezervuje este navyse ku svojej pameti este cast operacnej pamete.(podobne ako onboard vga)
takze 256 na vga + 256operacnej je 512.
Smeli (2302)|30.8.2007 12:14
Pokud mě nešálí mysl, žádná HD2600Xt se s Hypermemory nedělá... respektive nemá proč...
luco7 (10)|30.8.2007 22:41
ano je to tam ale system mi hlasi 1 GB takze v tom to asi nebude. Alebo ako to vypnem ? (to Hypermemory )


Velikost paměti 512 MB
Typ paměti HyperMemory

ako to vypnem ?? a ako je mozne ze system mi hlasi 1 GB a nie 512 ? ked mam 2x512 MB ?

a s tym druhim ste sa nestretli ?
Pavel Boček (4169)|31.8.2007 02:45
[QUOTE=Smeli;46243]Pokud mě nešálí mysl, žádná HD2600Xt se s Hypermemory nedělá... respektive nemá proč...[/QUOTE]

dělají se 2400 a myslím že i 2600 s HM do laptopů, takže to možná mají i desktopové karty...
Smeli (2302)|31.8.2007 07:08
Jedoný Asus HD2600XT DDR3 u nás: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Nemá HM!!!
Do NTB se dělat můžou, ale nedělají se do desktopu (zatím).
mario74 (12)|31.8.2007 08:29
[QUOTE=luco7;46396]ako je mozne ze system mi hlasi 1 GB a nie 512 ? ked mam 2x512 MB ?[/QUOTE]

System spocita komplet RAMku, tj. 512 + 512 je 1G ( a napr 256 + 512 je 768M )
Pavel Boček (4169)|31.8.2007 17:52
[QUOTE=Smeli;46488]Jedoný Asus HD2600XT DDR3 u nás: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Nemá HM!!!
Do NTB se dělat můžou, ale nedělají se do desktopu (zatím).[/QUOTE]

možná to tam propašovali a nepíšou to :p :slug
djbuba (19)|31.8.2007 20:05
[QUOTE=luco7;45856]prosím pomôžte mi vyriešiť moje problémy s touto grafikou Asus 2600XT 256 MB

takže prví nie až taký závažný je že karta sa stále hlasí ako 512 MB aj v CCC aj v Everest proste všade. Ale to ma až tak netrápi.
Druhy a väčší problém je že na starej zostave z 9600pro som si nastavil v ccc iné nastavenie farieb na plochu a iné na full screan 3D obraz. Ale teraz mi to nefunguje a stále to ide pod nastavením plochy.
Neviete mi nejako poradiť ? ďakujem.[/QUOTE]

Ahoj, sice to není k tvému příspěvku , ale budu rád když napíšeš provozní vlastnosti této karty(teplota,hlučnost,výkon ve hrách).Mám vyhlídlou tu samou od saphiru - je o něco levnější.
Díky
luco7 (10)|31.8.2007 22:14
[QUOTE=djbuba;46587]Ahoj, sice to není k tvému příspěvku , ale budu rád když napíšeš provozní vlastnosti této karty(teplota,hlučnost,výkon ve hrách).Mám vyhlídlou tu samou od saphiru - je o něco levnější.
Díky[/QUOTE]

Takze moja zostava MAD X2 4400+, MB MSI K9 Neo, VGA ... , 1 GB ram .
s Vga som uplne spokojny chcel som nieco s tichim chladenim a aj ked som dal vetrak na 100% a dal som pri kartu ucho nepocul som ho viac mi hucal box chladic z cpu. 90% casu bezi vetrak na 60% vykonu a karta si drzi 40 stupnov takze bez problemov. PC som si hlavne kupoval kvoli BF2 takze mam nainstalovanu zatial tuto hru a bezi super len mi chyba na bfko ramka na plne detajly sa to rozbehne po cca 3min a bezi bez problemov na medium nemusim ani hovorit. skusal som HL2 bez problemov a tak isto som skusal aj CaC (to posledne tib....) a ties bez problemov.

takze s kartov som na 100% spokojny. Jedine problemy su tieto 2.

A teraz k teme ak mam HM kde to vypnem zoberte to tak ze by som mal kartu ktora to podporuje kde sa to vypina ?

A problem cislo 2 neviete preco mi to nedetekuje tu 3D obrazovku (zmena kontrastu a svetlosti pri 3D ) ? lebo som to na starom PC dost pouzival a nechce sa mi verit ze na tomto by to neslo. Taze stretli ste sa uz s tym ?

P.S nepreslo gramatickou upravov, ponahlam sa drtit BF2 ;)
djbuba (19)|31.8.2007 22:21
[QUOTE=luco7;46618]Takze moja zostava MAD X2 4400+, MB MSI K9 Neo, VGA ... , 1 GB ram .
s Vga som uplne spokojny chcel som nieco s tichim chladenim a aj ked som dal vetrak na 100% a dal som pri kartu ucho nepocul som ho viac mi hucal box chladic z cpu. 90% casu bezi vetrak na 60% vykonu a karta si drzi 40 stupnov takze bez problemov. PC som si hlavne kupoval kvoli BF2 takze mam nainstalovanu zatial tuto hru a bezi super len mi chyba na bfko ramka na plne detajly sa to rozbehne po cca 3min a bezi bez problemov na medium nemusim ani hovorit. skusal som HL2 bez problemov a tak isto som skusal aj CaC (to posledne tib....) a ties bez problemov.

takze s kartov som na 100% spokojny. Jedine problemy su tieto 2.

A teraz k teme ak mam HM kde to vypnem zoberte to tak ze by som mal kartu ktora to podporuje kde sa to vypina ?

A problem cislo 2 neviete preco mi to nedetekuje tu 3D obrazovku (zmena kontrastu a svetlosti pri 3D ) ? lebo som to na starom PC dost pouzival a nechce sa mi verit ze na tomto by to neslo. Taze stretli ste sa uz s tym ?

P.S nepreslo gramatickou upravov, ponahlam sa drtit BF2 ;)[/QUOTE]


Díky za zkušenosti - půjdu do ní.
MiBa (195)|31.8.2007 22:42
Mám Saphire ATI Radeon HD2600XT,256 DDR3,PCI-E,Dual DVI/TVo (BGS VGAATIRPCX_HD2600XTA) , nemá HM.
Pod Win XP Professional x64 mám 256 MB (Tento PC, Vlastnosti ....)
Pod Win Vista Bussines 64 bit mám 768 MB. Vypnúť sa mi to nepodarilo.
Nebude aj vo Vašom prípade pôvodcom infomácie o väčšej videoram samotný typ OS?
luco7 (10)|1.9.2007 00:43
neviem v OS to asi nebude je to klasicke XP

na obr. 1 a 2 karta sa hlasi ako 512 MB v CCC sa hlasi ako 512 + HM
3 vidiet ze system mi stale ukazuje 1.0 GB cize mi udajne HM nic nezobralo

takze ako sa to da vypat mozno si to karta bere iba pocas 3D ale aj to pochybujem lebo po prepnuti do winu ( alt+Tab) stale tam je 1 GB ale ako som hovoril to je to najmensie co ma trapi

nestretli ste sa s tymi farbami ? lebo ide mi hlavne o to
na tom druhom obrazku videt ze ani taketo extremne nastavenie sa nijak v hrach neprejavuje
dakujem
512MB.JPG farby.JPG
Smeli (2302)|1.9.2007 07:46
Koukám, co zkusit stáhnou ofic ovladače?
luco7 (10)|1.9.2007 09:55
to iste jak ram tak obraz pod 3D
Smeli (2302)|1.9.2007 09:59
Jakým způsobem si je instaloval? Odstranil staré, nejlíp catunistaller a hodil nové nebo jen reisntal? Pokud reistal kus catunistaller nebo jiný soft na odstraňování ovladačů (nestačí pouze ovladač odinstalovat!!!).
luco7 (10)|1.9.2007 11:17
na 2 pokus som pouzil AtiCimUn.exe. odinstalovalo mi to aj Pover DVD a dokonca aj zvukovku! Nasledoval restart potom instalacia znovu restart. Po nainstalovani tam dokonca ostali nastavenia z minulej instalacie takze len to pridalo viacej prace a vysledok ziaden.

Nechajte to tak nech si to treba hlasi aj 5 GB islo mi o ten obraz a to stale nefunguje mozno dalsie vydanie CCC.

dakujem za rady
pegy (757)|2.9.2007 13:08
Nainstaloval si aj ovladace k monitoru, tie vetcsinou obsahuju spravcu farieb, skusil by som to ako poslednu moznost.....
luco7 (10)|2.9.2007 19:34
no skusil som to aj s ovladacmi k monitoru a nic. Mam Samsung LCD a dal som tam ten softver na ovladanie a dokonca vobec nechce fungovat. Mam model 960BG celkom dobre LCD ale nema ziadne tlacitka na sebe a preto musim upravovat vsetko softwerovo.

Ale dnes sa mi stala zaujimava vec pustil som si CS 1.6 a hodilo mi take iste nastavenie farieb ako ma plocha nejak som nechtiac nastavil na software zobrazovanie a hned mi to zmenilo farby ake som mal nastavene v CCC. Ked som dal naspet D3D alepo OpenGL tak hodilo naspet aj farby takze je to velmi zaujimave.
Neviem preco to na softwarove renderovanie reaguje a na hardwarove nie. Skusim pockat na dalsie vydanie CCC a dalsie vydanie ovladacou od monitora (MagicTune) aby to vedelo ovladat aj 2600.
luco7 (10)|16.9.2007 16:36
Takže tato grafika mi robila ešte jednu vec nešlo mi absolútne žiadne video. Teda išlo ale bolo cele zelene myslel som že to je v kodekoch tak som po nete našiel kopu kodekov a skúsil som takmer všetko ale neúspešné. Proste každé video čo som pustil som mal buď rozsekane alebo zelene. Tak som to dnes začal riešiť a začal som všetky programy odinštalovať. Asi po pol hodine som sa dostal k utilite od ASUSu vola sa GameOSD. Tento program som musel nainštalovať aby som mohol používať ďalší program ktorý sa vola ASUS Smart Doctor a ten je na správu grafiky. Číže ovláda ventilátor dáva pozor aby sa to neprehrievalo. Keďže som bol už z nervami na konci tak som odinštaloval aj to poje... GameOSD.

A čo sa stalo zrazu mi všetky videa išli normálne žiadna zelena farba proste nič. A tak som si pozrel par filmov čo som mal uložené na disku a bol som úplné happy že mi idú videa po mesiaci čo mam nove PC.
A po pozretí všetkých videí som si pustil hru a čo sa nestalo zrazu som to mal úplné presvetlené. Číže začalo mi fungovať nastavenie s CCC a to už bol koniec proste dnes som úplné šťastný že mi všetko funguje tak ako ma a nič neblbne.

Takže pokiaľ budete mat podobne problémy tak už viete čo mate odstrániť. A pokiaľ toto číta nejaký programátor od Asusu tak by som vám chcel odkázať že poje...te si vaše skur...ene GameOSD v živote som to nepoužíval a v živote to už nenainštalujem.
Thanth (1)|27.10.2007 23:09
Mám grafiku Asus 2600XT a mal som ten istý problém. Celý problém bol v tom že som mal zapnuté Asus Splendid, stačí to vypnúť alebo dať mód Theatre a je po probléme. Aspoň u mňa to tak je.
Návod:Pravým tlačítkom myši na plochu, vybrať poslednú "záložku",advanced, znova poslednú záložku a tam to je.
kokrhanek (92)|15.12.2007 19:05
Hypermemory u Desktopových HD 2600xt je taky, sám ji mám pod vistama a hlásí že má fyzicky 256MB + hypermemory 512MB dohromady 768MB
Horysek (9)|26.12.2007 12:18
Ahoj, pomozte pls. Mam tyto komponenty v PC: Dual-Core Athlon A64 X2 5200+, 2krat DDR2 1GB 800MHz A-Data,deska ASUS M2N-E,zdroj Fortron ATX 400W,HD Samsung 320GB, graf. Radeon 2600XT, case Cooler Master Elite 331. Pul dne po sestaveni jel PC bez problemu, pak zacal zatuhavat stylem - cerna obrazovka - zadny video signal, pritom PC porad jel, problem se vyresil zprvu restartovanim, potom mi uz zacal pomalu deformovat obraz, i v biosu a pri startu spatne zobrazeni, po otevreni case - grafarna nesviti (driv modre svitila), pritom vetrak se na grafarne toci a nezdalo se ze, by byla karta prehrata, podotykam, ze jsem nic netaktoval, jen nainstaloval Win XP Profes., Office a bezne programy typu Acrobat Reader, Irfan View apod,...je fakt, ze jsem stahoval ovladace z netu na tu grafarnu ze stranek ATI, pak i ovl. na ten ASUS. Problem nezmizel ani po zmene Biosu na default, problem zasel tak daleko ze i po zaponuti uz neni poradne citelny ani bios, ani prvotni vypisy pri startu, pomozte pls, nesetkal se s tim nekdo? jak na to? Diky
Klingacikx (1545)|26.12.2007 13:26
Skús odskúšať grafiku v inom PC
Horysek (9)|26.12.2007 13:42
to bych rad ale tu doma nikdo ze znamych nema PCIe slot, pac je maji tam kde pres rok bydli a na Vanoce si nebrali dom komp,...myslis ze by mohlo necemu pomoct resetovani CMOS?
Klingacikx (1545)|26.12.2007 13:45
Skús, uvidíš
ioannis (99)|26.12.2007 14:06
Prekontroluj jestli mas grafarnu zasunutou spravne do slotu.
Jestli driv svitila, jiz nesviti a svitit ma, tak bude nejspis problem v ni, nebo v nekompatibilite GK/MB
Horysek (9)|26.12.2007 16:55
Tak jsem zkusil vymenit tu graf. kartu, misto te (podle me uz vadne Radeonky 2600XT) jsem dal kamosovu GeForcku 7300 a zatim jede bez problemu,...tu Radeonku jsem zapojil u nej a stejny efekt rozsypanych pismenek a nestability, taky mu na desce nesviti, takze je asi dead, nechapu jen cim se to mohlo stat, jestli vadny kus nebo ze by opravdu nekompatibilita s motherboardem?(ASUS M2N-E, kdyztak napiste jestli nekdo mate stejne komponenty , stejnou desku,...takze zitra poslu grafarnu na reklamacku do Alzy, jen doufam, ze to muj problem vyresi a nebude to opravdu tou nekompatibilitou, dik za kazdy postreh,..
Klingacikx (1545)|26.12.2007 17:18
Ak si tú grafiku kúpil v e-shope tak ju môžeš kľudne do 14dní vrátiť bez udania dôvodu.
Pavel Boček (4169)|26.12.2007 17:40
No tak když ji může vyreklamovat, tak je hloupost ji vracet bez udání důvodu, na čem asi bude počítat grafiku :stupid

Normálně na reklamaci, pokud jsi to bral osobně, ještě by chtěli peníze za použití :rolleyes:
Klingacikx (1545)|26.12.2007 17:43
To je len keby bola grafika v poriadku:D len problém s kompatibilitou
Pavel Boček (4169)|26.12.2007 17:51
Pokud nejde ani v druhém PC, je na 100 % vadná. O problémech s kompatibilitou jsem zatím nikde nic neviděl ani neslyšel, jen že ty GF88GT mají problém se staršími VIA čispety...jinak z nových karet nic.
Horysek (9)|26.12.2007 21:37
Dik za prispevky,... takze reklamacka nebo vraceni? myslite, ze reklamacka uspeje?
Pavel Boček (4169)|26.12.2007 21:53
Určitě...přinejhorším se vrátí až pak :)
Tommy.SE (1)|27.1.2008 23:02
[QUOTE=Horysek;75334]Ahoj, pomozte pls. Mam tyto komponenty v PC: Dual-Core Athlon A64 X2 5200+, 2krat DDR2 1GB 800MHz A-Data,deska ASUS M2N-E,zdroj Fortron ATX 400W,HD Samsung 320GB, graf. Radeon 2600XT, case Cooler Master Elite 331. Pul dne po sestaveni jel PC bez problemu, pak zacal zatuhavat stylem - cerna obrazovka - zadny video signal, pritom PC porad jel, problem se vyresil zprvu restartovanim, potom mi uz zacal pomalu deformovat obraz, i v biosu a pri startu spatne zobrazeni, po otevreni case - grafarna nesviti (driv modre svitila), pritom vetrak se na grafarne toci a nezdalo se ze, by byla karta prehrata, podotykam, ze jsem nic netaktoval, jen nainstaloval Win XP Profes., Office a bezne programy typu Acrobat Reader, Irfan View apod,...je fakt, ze jsem stahoval ovladace z netu na tu grafarnu ze stranek ATI, pak i ovl. na ten ASUS. Problem nezmizel ani po zmene Biosu na default, problem zasel tak daleko ze i po zaponuti uz neni poradne citelny ani bios, ani prvotni vypisy pri startu, pomozte pls, nesetkal se s tim nekdo? jak na to? Diky[/QUOTE]

Mam presne ten isty problem uz ma to nastvalo a som dal kartu na reklamačku tak som zvedavy :D,ked si ten problem vyriesil tak napis ako jo??diky