Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): nový pc - samovolný restart

Neregistrovaný (0)|3.6.2016 20:46
Tazatel: eruwen

Znění dotazu: Zdravím všechny a prosím o radu.
Zakoupila jsem si nový notebook Asus Vivobook E200HA, OS Windows 10, zakoupeno v UK přes internet obchodu Tesco..
Všechno na notebooku pracuje skvěle a rychle, jenže hned od druhého dne používání se notebook prostě v nečekanou chvíli sám od sebe restartuje. Bez varování.
Přehřátý není, mám na něm zapnutý jen prohlížeč s max. dvěma listy a občas k tomu mám puštěné VLC s hudbou, ale to je málokdy. Vyloženě pracuji jen s prohlížečem..
Notebook se kolikrát zapne a jen, co zadám heslo a přihlásí mě, tak se vzápětí zase restartuje a to mi takhle po spuštění udělá třeba třikrát po sobě.. pak jede, jak má a v nečekanou chvíli, třeba po třech hodinách, se bez varování restartuje zase.
Neukáže se ani modrá obrazovka s bílým písmem, nic. Prostě restart a zase to naběhne.
přes sysdm.cpl jsem si kontrolovala, jestli je tam nastaven automatický restart a ne, není, ověřovala jsem to několikrát.
Snažila jsem se přes místní defender a podobně najít, jestli je něco v nepořádku, nic mi to nehlásilo. Ani CCleaner nic nenašel, když jsem si ho pak stáhla..
Nemám tu uloženy žádné soubory, vyloženě jen pracuji s prohlížečem, kde píšu na blog a na web, který nemá žádné náročné grafické vymoženosti, nic náročného..

To restartování mě opravdu štve, protože jsem se snažila vyčíst na netu kdejaké rady a nic nepomohlo.. Vrácení notebooku jsem chtěla až jako poslední možnost. Třeba je nějaká banální možnost, kterou jsem přehlédla. Prosím o pomoc, protože už jsem tím restartem ztratila velkou spoustu rozpracované práce a nebaví mě každou minutu ukládat.. Děkuji moc

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: nový notebook Asus Vivobook E200HA, OS Windows 10
Ventero (1280)|4.6.2016 00:56
Moc tomu, dle tveho popisu nedavam, ale podivej se prece jenom do Windows/minidump/ , jestli tam nejsou nejake soubory.