Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem s ATi x700

Boris- (2)|1.9.2007 02:05
Mam problem s grafickou kartou ATi x700 osazenou 128MB pameti. Konkretne jde o DVI vystup ....nedavno jsem si poridil LCD monitor Samsung 730bf a kdyz mam monitor propojen na PC pres DVI po chvili mi zacne problikavat obrazovka na cerno (jedu pres VGA a neni problem). Zkousel sem format, zmenu ovladacu, proste hafo veci a nvm co s tim. Predem diky za vsechny odpovedi.

P.S: Nemuze to mit neco spolecneho s pretaktovanim karty?
tgfh (2985)|1.9.2007 09:34
[quote=Boris-;46665]P.S: Nemuze to mit neco spolecneho s pretaktovanim karty?[/quote]
To asi ne, ale zkus zrušit OC a vyzkoušet co to udělá.

Jinak projdi si cele nastavení v Catalystech
Boris- (2)|1.9.2007 13:59
kartu mam nepretaktovanou jen sem ji jednou asi tyden mel v OC
tgfh (2985)|1.9.2007 14:23
Tak toho se neboj, tím to nebude ;)

Na DVI výstup na grafice dej redukci DVI->VGA a propoj s minitorem do VGA.
Tím zistíme, jestli je/není špatný DVI výstup na grafice.

Je konektor na grafice čistý? není na něm prach?
romandr77 (4)|7.10.2007 08:21
presne podobny problem som mal z ATI x 700 a monitorom Samsung 901b v DVI. dal som aj redukciu DVI na D-sub a vtedy siel obraz bez problemov.akonahle som to pustil na DVI tak po case stmavla obrazovka a pomohol len restat,bohuzial len na chvilu.ovladace som stahoval a preinstalovaval a nepomohlo.potom som to prestal riesit pretoze som si uvedomil ze aj tak idem kupovat x 1950pro a tak som sa na ten problem vykaslal a este zacas som pouzival D-sub vystup.ked som kupil x 1950pro tak som sa taktiez obaval ci den DVI vystup bude funkcny aby to zase neblblo ale odvtedy je po probleme ide to super.podla mna, som si myslel ze na x 700 mam vadny vystup ale teraz mam skor nazor ze x 700 neni kompatibilna z LCD SAMSUNG.
cyro3 (13)|11.10.2007 11:56
ja som mal problem s x1600 na lcd philips ked bola prepojena cez dvi aj vga. Problem bol na ovladacom paneli catalystu: Display options / Display detection options / a tu som prehodil "Detect whenever CCC is opened" na "Use manual detection only." Bolo to tym ze CCC si vzdy pri zapnuti kontrolval vsetky vystupy a preto preblikovalo to zapojenie. Dokonca ho kontroluje aj po zapnuti a vypnuti niektorych intervaloch a takisto aj pravidelnych intervaloch vo wine. Po zmene na manual vsetko prestalo a bolo to ok. Vyskusaj.