Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problém s taktováním 1950pro

Leroj (271)|1.10.2007 16:29
tak jsem chtěl vyzkoušet co zvládne Asus 1950Pro - taktováním jsem se nikdy moc nezaobíral a navíc jsem měl vždy karty GF - postupoval jsem podle místního návodu, použil jsem program ATI tool a po zadání Find Max Core se mi po chvíli hledání resetuje komp. Je to normální, nebo dělám něco blbě ?
Taky tady mám program ATI Tray Tool, ale v tom se nějak nemůžu vyznat...
Klingacikx (1545)|1.10.2007 17:59
Ja som moju grafiku pretaktoval cez ATT je to super program.
tgfh (2985)|1.10.2007 18:08
Máš grafiku napájenou ze samostatné větve?
Zkusil bych ATT popř. Rivu, ale tam si musíš hledat frekvence sám ;)

EDIT: a nezvedá ti to náhodou i frekvenci PCI-express?
Leroj (271)|1.10.2007 18:21
napájení je snad sólo, nějak si nevzpomínám, že bych na tý větvi viděl ještě nějakej konektor...

s tou frekvencí nevim, nic jsem nenastavoval, jen spustil

2 Klingacikx: dík za odkaz, vyzkouším snad v noci, teď komp potřebuju na práci :)
tgfh (2985)|1.10.2007 20:02
[quote=Leroj;52028]napájení je snad sólo, nějak si nevzpomínám, že bych na tý větvi viděl ještě nějakej konektor...[/quote]
Já mám externí napájení přes molex redukci ;)
Styryx (351)|2.10.2007 09:53
[QUOTE=Leroj;52006]tak jsem chtěl vyzkoušet co zvládne Asus 1950Pro - taktováním jsem se nikdy moc nezaobíral a navíc jsem měl vždy karty GF - postupoval jsem podle místního návodu, použil jsem program ATI tool a po zadání Find Max Core se mi po chvíli hledání resetuje komp. Je to normální, nebo dělám něco blbě ?
Taky tady mám program ATI Tray Tool, ale v tom se nějak nemůžu vyznat...[/QUOTE]

Taky jsem to dřív zkoušel, když jsem sestavoval PC pro bratra, moc to nešlo (IMHO mají tyhle karty přetaktovaný jádro i paměti už v základu a o moc víc to nejde) - šlo to třeba na chvíli o trochu zvednout, ale když se pak pustil delší test např. 3D mark, tak se to po chvíli seklo.

Každopádně jsem taky používal ATYI Tray Tool, je to celkem dobrej nástroj. Zkusil bych snížit přírůstek frekvencí (jde nastavit, o kolik se bude v každým kroku měnit frekvence, je to někde v settings). Když se to nastaví na míň (tj. půjde po menších krocích) možná se najde se dřív problém (artefakty atd.) než dojde k resetu pc. A zkoušel bych to na zahřátou kartu (tj. nejdřív pustit test např. 3D mark 3x po sobě, aby se karta ohřála, a až pak zkoušet to přetaktování).
P@pi (1519)|2.10.2007 12:23
Pokud si dobře pamatuju, tak X1950PRO je karta, která měla problém s "nelineárním" přírůstkem frekvencí. Tzn. defaultně se zvedá frekvence např. o 27MHz, jestliže se dalo zvýšení o 20MHz, tak to grafika neunesla. Prostě se musí použít defaultní násobič. Nikoliv vlastní "přírůstky". Ale todle imho v ATI Tool bordel nedělalo, jen v ATT... no nvm. Projevovalo se to tušim seknutím obrazu/resetem.

V každém případě se to přepne v ATT pod položkou Overclocking settings. Clock generation method, přepnout do low precision.

Zkus to, třeba je to ono.
s.skull (198)|2.10.2007 12:35
Zdravím, taky jsem eax1950pro taktil přes att a následující jednoduché doporučení (alespoň u mě zabralo..) Nech automaticky (v att hw -> oc settings) najít max. pro gpu i paměti a pak to o jeden stupeň sniž (je to skutečně cca po 7Mhz...) mělo by to pak být stabilní (vždy si zapamatuj hodnotu, kterou to projelo bez chyby, než to spadlo a tu ještě sniž - to maximum většinou při hrách dělalo chyby... Ideal je to parkrat nechat probehnou 3d markem...)
Hodně štěstí, je to jednodušší, než to vypadá...
(ps uprav si i regulace fanu, s hlučností je to pak ještě lepší...)