Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nVIDIA Quadro FX540 a Sapphire Radeon X1800GTO

Petr Nevřela (15)|15.8.2006 23:35
Je možné tyto karty nějak porovnávat? Nebo jsou svým pojetím tak odlišné, že je není možné srovnávat? Ptám se kvůli své sestavy (viz Hardware > Sestavy > Stolní počítače > Sestava - grafika a běžná multimédia), diky za radu.
wizaard (913)|16.8.2006 00:04
Pokud se zabýváš CAD programy, je pro Tebe důležitá rychlá a graficky precizní práce s nimi, jdi do karty s čipem Quadro. Zrovna tak je Quadro dobré pro lidi, kteří pracují s aktivními a celkem náročnými 3D aplikacemi (to souvisí s CADem - mrkni na info ZDE), zároveň je vhodná pro profi úpravy a tvorbu videa a jiných 2D grafických orgií. Radeon je herní karta.
Smeli (2302)|16.8.2006 00:43
No, s profi kartami nemám moc zkusšenost, ale pokud vím, tak AutoCADu a ArchiCADu bylo celkem ukradené, jestli dělám na integrované GK, R9200 nebo RX700. Rozdíl poznáš spíše v programech náročných na grafické spracování, na návrhy složité grafiky, scén, modelování ap.
Petr Nevřela (15)|16.8.2006 01:00
Přesně na tohle budu kartu potřebovat. Děkuji za potvrzení mého výběru. Teď už si jen budu lámat hlavu jak dostat zbytek sestavy do těch 20 tis. Každopádně díky.
ICEBOSS (3435)|16.8.2006 17:30
X1800GTO bude mit vyssi vykon, protoze FX540 je GF6600 s povolenyma par funkcema. v tvem puvodnim threadu ti GeniusV slibil, ze se podiva na netu na moznosti "otevreni" standarnich karet na Quadra. takze jeste poseckej... a do 20K to nijak smysluplne nenacpes ;o)

nejaky diskuse k tomu mas treba tady:
http://discussion.autodesk.com/thread.jspa?threadID=448697
SmartMole (297)|16.8.2006 17:49
Jo, nevím jestli to bylo na karty Ati nebo nVidia, každopádně to byl návod krok po kroku a prý to funguje. Uričtě byste tak ušetřil dost peněz... teď jen nezapomenout. Jak je to akutní s tou sestavou?
Honny (262)|16.8.2006 21:46
u nVidie, u ATi je to trochu větší problém... ale praktickou zkušenost nemám, jedno Quadro tu sice mám, ale to je jako Quadro koupený, žádná úprava
Petr Nevřela (15)|17.8.2006 15:25
Sestavu jsem měl kupovat už mininálně před měsícem, protože můj comp bude nahrazovat dosluhující kousek u otce v kanclu. Ale protože jsem od rána do večera v práci, v ostatních chvílích cestuju a ten starý comp zatím neshořel, můžu ještě chvíli vybírat. Teda doufám ...

Honny, jak jsi spokojený s original Quadrem? Je poznat profi zaměření oproti ostatním?
SmartMole (297)|17.8.2006 16:37
Chtěl bych podotknout, že hlavní rozdíl je v tom, že ovladače pro profi karty jsou optimalizované na nástroje jako CAD atd, ale zase v ostatních aplikacích (hlavně ve hrách) dosti zaostávají (když je rozdíl v ovladačích, tak to snad ani jinak být nemůže). Otázkou právě zůstává, zda tedy kupovat profi kartu postavenou na řadě nVidia 6600 nebo koupit o dosti výkonější X1800GTO, která by při svém výkonu mohla profi-aplikace zpracovávat stejně rychle, ne-li kvalitněji než Quadro. A to nemluvím o tom, že by ta GTO šla ještě upravit na profi kartu (i když s jistámi omezeními).
PetrPR (11)|22.8.2006 16:15
No do FX540 bych uz nesel, kdyz je tu FX560, ktera stoji jen o 30% vice, ale vykon je dle popisu snad aspon dvojnasobny...
Honny (262)|22.8.2006 22:32
[QUOTE=Petr Nevřela]Honny, jak jsi spokojený s original Quadrem? Je poznat profi zaměření oproti ostatním?[/QUOTE]
Má kvalitnější součástky, kondenzátory atp... je vidět že se nešetřilo... bohužel nemám možnost využít jeho schopnosti (CAD, atp), takový věci nepoužívám...
P@pi (1519)|22.8.2006 23:51
1. Musíš si ujasnit k čemu quadro/fireGL chceš použít
2. Já jsem pracoval v cinemě a taky jsem zvažoval koupi profi karty, ale pak se mi podařilo úspěšně předělat můj radeon na FireGL a řeknu ti, je to vcelku zbytečný, např. na Cinemu 4D to nemá vůbec žádný vliv a to je mezi podporovaným softwarem, v 3Ds MAX to už nějaký zrychlení nejspíš bude (podle hodnocení lidí, který udělali softmod), ale nevim nevim jestli se ti vyplatí kvůli ani ne dvojnásobnýmu frameratu (někdo to benchoval v SPECu) kupovat mnohonásobně dražší grafiku s kvalitníma kondenzátorama :D
3. Opravdu rozdíl je jen v ovladačích, to že jsou špatně optimalizovaný pro hry je nesmyls (jsou to jen upravený normální Catalysty s tim hlavním a to je podpora těch 3D programů a specialní Control panel s nastavením pro jednotlivé programy)
4. Zeptal bych se spíš na specializovaným fóru (maxarea, 3Dsoftware, 3Dattack, CGtalk apod.)

No hlavní je, k čemu to chceš použít, to sem napiš a pak to můžem řešit :)