Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s Ovislink WL-8000PCM 802.11g na ntb. IBM TP 600E

FredMed (1)|16.8.2006 11:43
Zakoupil jsem si předevčírem do svého notebooku IBM Thinkapd 600E s Win98SE CZ (přemýšlel jsem i nad Win2000, ale je to starší kousek s PII 366MHz a 128MB RAM) tuto PCMCIA wifi kartu Ovislink (AirLive) WL-8000PCM 802.11g+, ale poté co jsem bez problémů naistaloval ovladače (na přiloženém CD přímo pro Win98) a kartu šoupnul do doku tak mi po pokusu o připojení na net (zkoušel jsem více programů - např. iexplorer 6.0, update AVG 7 apod.) vyskočí tato chybová hláška "Aplikace generovala chybu a bude ukončena - EXCEPTION CODE: C0000005, FAULT ADDRESS: 007AE6AF (module file name get failed with error 87 for module 007A0000)" a aplikace se ukončí. Ve správci zařízení není hlášen žádný konflikt, karta se korektně hlásí v síťových adaptérech. Jde normálně spustit utilita na hledání bezdrátových sítí a karta i nějaké najde - většinou se slabým signálem ale o to teď nejde..
Když kartu vydělám z PCMCIA doku ven tak vše zas funguje normálně - např. IE jde normálně spustit a ukončit. Jenže do PCMCIA používám ještě 10/100Mbps Ethernet kartu Planet ENW-3502F, která mi teď po připojení vyhazuje stejnou chybu jako ten Ovislink, ačkoliv předtím fungovala zcela normálně. Zkusil jsem odinstalovat ovladače na tu Wifi kartu, ale problém po připojení Ethernet karty přetrvává, což mi dost vadí - předtím jsem se v práci připojil na LAN úplně bez problémů ...
Nevíte v čem je problém?
eraser (0)|20.8.2006 15:57
Zatiaľ ti viacej neporadím, len to, že si skús stiahnuť najnovšie ovládače pre túto kartu... [FONT=Arial, Helvetica]AirLive WL-8000PCM/PCI/MPCI WHQL Driver

Mimochodom, ohľadne chyby, o ktorej píšeš, som našiel zaujímavé riešenia.

http://www.windowsbbs.com/showthread.php?t=47810

Osobne si myslím, že pri inštalácii wifi karty prišlo k prepísaniu nejakej systémovej knižnice staršou verziou. Mimochodom, ak inštaluješ ovládače pre túto wlan kartu, tak si Windows 98 pýta inštalačné CD so systémom, dúfam, že si postupoval korektne.

Zrejme by si mal odobrať všetky sieťové zariadenia, tzn. znovu nainštalovať ovládače pre sieťovú kartu, následne sa preinštalujú i protokoly, napr. TCP/IP. Nastaviť, vyskúšať. Ak pôjde, stiahni najnovšie ovládač pre wlan kartu, nainštaluj, postupuj podľa pokynov inštalátora, ak si vypýta CD s Windows 98, tak mu ich daj.

Ešte si skús niekde zistiť minimálnu konfiguráciu pre túto wi-fi kartu, ja som ich nikde nenašiel, no ak podporuje Windows 98, mala by bežať i na slabších konfiguráciách a tvoj procesor disponuje i MMX technológiou, takže v tom by som problém nevidel.
[/FONT]
Ferdinand (6)|9.4.2007 01:42
Já mám taky s touhle kartou trable - nejde k tomu vůbec spustit Airlive Wireless Utility, která je na CD dodávána s kartou. Namísto toho se spouští Windowsovské Bezdrát. připojení k síti.... Když ve Vlastnostech Bezdr. přip. zruším zaškrtnutí volby Konfigurovat nastavení bezdr. přip. pomocí syst. Windows, tak to nepomáhá - ani po restartu. Ani když to přidám do Spustit po startu Win. Ani po reinstalaci karty/utility. Spustit to jde pouze ručně tak, že odpojím kartu, spustím utilitu, zasunu kartu - ale když utilitu ukončím, tak znova spustit nejde...
(Windows_XP_Home/notebook_Acer_Aspire1360)