Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Supermoderní Nova etc.

Smeli (2302)|29.10.2007 21:46
[QUOTE=Pavel Boček;57677][SIZE="1"]Že na to jako správní Češi aspoň budem plivat a nadávat ? :D[/SIZE][/QUOTE]

Oprava, dementní zaostalý jedinci na to budou plivat a nadávat...
Intri (3490)|29.10.2007 21:57
Neurážej, od nějakého Radka Hulána nebo podobných se to dá očekávat, ale moderátor by měl mít přece nějakou úroveň...

Nevidím důvod, proč by si o tom lidi nemohli nepoklábosit, sdílet své názory a postoje.
Smeli (2302)|29.10.2007 22:01
Do teď to z větší částí vidím jen jako přehazování hnoje, nemyslíš? Sdílet názory a postoje je něco odlišného než plkat nad "ubohostí" ap.
Intri (3490)|29.10.2007 22:06
Téma se vždycky nějak zvrhne, pak se zase srovná tam, kde bylo původně myšleno, pak se svrhne, pak srovná... To je prostě vývoj diskuze, nech tomu volný průběh, ono se zase najde něco, co někomu přijde trapné, tak se o to podělí, pokecá se a zase tak pořád dokola. Mě se třeba některé názory tady líbí. Některé víc, některé míň, některé se mi nelíbí vůbec, ale podstatné na tom je, že všechny mají svou pointu a dá se nad nimi trochu zapřemýšlet.
Pavel Boček (4169)|29.10.2007 22:07
[QUOTE=Intri;57687]Neurážej, od nějakého Radka Hulána nebo podobných se to dá očekávat, ale moderátor by měl mít přece nějakou úroveň...

Nevidím důvod, proč by si o tom lidi nemohli nepoklábosit, sdílet své názory a postoje.[/QUOTE]

Přesně tak. Psal sem to jako srandu, ale pravda je taková, že Češi vlastně jen kritizují a nadávají, co taky jinýho dělat. Klidně si říkej že ty ne a hromada lidí ne a bůhvíco, ale jako všichni se berou ti, co jsou nejvíc vidět. Takže i kdyby to dělalo pár tisíc lidí, tak se to tak bere. Stejně nakonec nadávají všichni, byť jen trochu, podívej se jak se prodává bulvár a rádoby publicistickej tisk, kterej je o tom, sám si to dokonce psal.[SIZE="1"]Cigáni např. jsou taky řada v poho, ale vidět jsou jen ti problémoví a proto je tu názor "všichni cigáni fuj", je to to samý. A nechci za tohle vidět nějaký kecy, je to příklad, je to pravda sakra. :angry[/SIZE]
Smeli (2302)|29.10.2007 22:12
[QUOTE=Pavel Boček;57693]Přesně tak. Psal sem to jako srandu, ale pravda je taková, že Češi vlastně jen kritizují a nadávají, co taky jinýho dělat. Klidně si říkej že ty ne a hromada lidí ne a bůhvíco, ale jako všichni se berou ti, co jsou nejvíc vidět. Takže i kdyby to dělalo pár tisíc lidí, tak se to tak bere. Stejně nakonec nadávají všichni, byť jen trochu, podívej se jak se prodává bulvár a rádoby publicistickej tisk, kterej je o tom, sám si to dokonce psal.[SIZE="1"]Cigáni např. jsou taky řada v poho, ale vidět jsou jen ti problémoví a proto je tu názor "všichni cigáni fuj", je to to samý. A nechci za tohle vidět nějaký kecy, je to příklad, je to pravda sakra. :angry[/SIZE][/QUOTE]

Na tvůj übernázor sem čekal - víš, to je otázka vnímání - zřejmě myslím trochu jinak než ta "masa" kolem ale tak mi řekni - proč se tady např. kydá hnůj na kopce Novy? Proč se nekydá na té veliké hromadě komerčních TV?
Intri (3490)|29.10.2007 22:19
Protože Nova je z českých komerčních TV ta nejdotěrnější a nejrozšířenější. Prima je totéž, jen ve slabším podání. Ale stačí mi jenom zaslechnout ta Rodinná pouta, co sledují moji rodiče, a chce se mi zvracet. A když to mám ještě nahrávat, aby náhodou někomu neutekl díl, třesu se odporem tak, že by celý dům dokázal sloužit jako Force Feedbackový motor.
Pavel Boček (4169)|29.10.2007 22:23
[QUOTE=Smeli;57694]Na tvůj übernázor sem čekal - víš, to je otázka vnímání - zřejmě myslím trochu jinak než ta "masa" kolem ale tak mi řekni - proč se tady např. kydá hnůj na kopce Novy? Proč se nekydá na té veliké hromadě komerčních TV?[/QUOTE]

No, asi kvůli tomu, že sem začal o Nově (ačkoliv sem žádnej hnůj nechtěl kydat :runaway). Ale nadávalo se tu i na další TV...

to Intri: Já to vůbec nesleduju tyhlety ty voloviny...jinak další TV už je jen ČT a to je kapitola sama pro sebe :sleep
Intri (3490)|29.10.2007 22:27
O ČT už nemám vůbec páru, co dělá nebo ne... Poslední kauza s ní, co vím, jsou ty koncesionářské poplatky, které, jestli se fakt zavedly, jsou fakt svinstvo. Ještě vím, že zavedli ČT24 po vzoru EuroNews, nebo jak se ta TV jmenuje, a tím to končí.
Pavel Boček (4169)|29.10.2007 22:32
No mně třeba vytáčí, že zavedli kanál pro sport a stejně je furt nasáčkovanej na dvojce...a pak ty reklamy no.
Intri (3490)|29.10.2007 22:34
To máš tak se vším... Computer Press má taky spoustu časopisů zabývajících se různými tématy ( digitální fotka, kino/video atd. ) a stejně je Computer plný kravin, které s PC nemají skoro nic společného a absolutně mě nezajímají... Potíž je v tom, že dokud to lidi takhle chtějí, prostě to tak bude. Dokud na ČT bude mít sport sledovanost, bude se vysílat.
Pavel Boček (4169)|29.10.2007 22:35
Game page má taky sledovanost a je tam jednou týdně dvacet minut :cry (což mi připomíná že sem se ještě minule zapomněl koukat :cry).
Intri (3490)|29.10.2007 22:37
Game Page ještě existuje?
Pavel Boček (4169)|29.10.2007 23:01
Pořád :thumb
Intri (3490)|29.10.2007 23:15
Hmm, ten jsem naposledy viděl, když tam dávali reportáž o Albionu... To jsem v té době ještě hrál. Hmm, to mi muselo být tak 13, nanejvýš 14 let... Sakra, jsem starý. BTW, ale když už je to téma i kritice Novy a jejích reklam, ČTčku se nedá upřít jedna věc - nepřerušuje reklamami filmy. Mezi filmy, ať je reklam kolik chce, ale když si člověk už počká na nerušený filmový zážitek, u ČT ho dostane. U soukromých TV ne ( nevím, jak je na tom HBO, jestli je taky soukromé a jestli náhodou nezačalo dávat reklamy do filmů, ale to je fuk, bavme se o "standardní čtverce" ČT1, ČT2, Nova a Prima ).
Pavel Boček (4169)|29.10.2007 23:20
Bohužel, filmových zážitků je zase málo...zajímavých pořadů taky, stále je tam ten sport a v uvolněným čase "sponzorský filmečky" a pořady vždycky tak pro pár tisíc lidí. Taky by mohli vyslyšet požadavky hráčů a samotných redaktorů GP :eek: Kvůli tomu že to navíc není o prázdninách a když jsou sportovní blbosti atp. tak tam mají gamesy často se spožděním. Ale jinak je to super hele. Akorát to občas prošvihnu...
Intri (3490)|29.10.2007 23:32
No, nedávno byl Flubber, to je taky taková kravinka hodná právě pro ČT. Na to jsem se koukl a to nerušení reklamami je fakt dost cenná vlastnost. V tomto u mě ČT bude mít plus, dokud to bude platit. To, že mají koukatelné filmy jen jednou za uherský rok ( nehledě na to, že mi stejně drtivá většina z nich uteče, protože o nich ani nevím ), netřeba řešit.
Pavel Boček (4169)|29.10.2007 23:41
No, řešit by se to mělo když už to platíme :runaway
Intri (3490)|29.10.2007 23:50
Hmm, na poplatky bych spíš svedl, ať vypustí některé reklamy ( a teleshoppingy ), že tam je prd obsah, to je už je vlastnost televize.
Weslo (234)|30.10.2007 08:10
[QUOTE=pas!k;57655]Je zajimave jak casto lide zacnou pouzivat slovo ubohe jen na zaklade toho ze jim nekdo rekne jiny nazor nez je ten jejich :) Kdyz prijdes za deckama v africe kteri resi naprosto odlisne problemy nez jaky procesor patri do jake patice .. a zacnem jim tam vysvetlovat to co me tady .. myslis ze je tvoje realita bude zjiamat ? ;) [/QUOTE]
předem omluva za OT ale o tomhle jsem nic nepsal[SIZE="2"](netýkalo se to dokonce ani přímo tebe)[/SIZE]Moje realita?Není snad realita něco co by měli vnímat všichni stejně?A to že ji v médiích upravují/vytvářejí(krásný příklad je film Vrtěti psem)je poměrně dobře ověřitelný fakt nikoliv výmysl.Ale jen za předpokladu že nesedíš jenom u TV:D.
Nicméně to je na dlouhou a jen obtížně uchopitelnou debatu...
[QUOTE=Pavel Boček;57653]To je pravda, ale ten jejich způsob, kdy reklamy (a zpoždění pořadu) je tolik, že už to lidem nedělá dobře...? Že na tom vydělávají miliardy, protože na ČT1 to omezili (taky dobrej krok :mistake) a kvůli tomu že na tom rejžujou nechtějí udělat dohodu a jít na digitál...? To je IMHO trochu moc.[/QUOTE]
Je to soukromá televize - může si dělat co chce - když se ti to nelíbí nedívej se - podle toho co uvádějí průzkumy tak je pořád dost lidí kterým to nevadí nebo to ignorují.To že vydělávají miliardy je snad v pořádku ne?Proč by něměli - vždyť je to firma jako každá jiná.
ČT je televize státní a je placená z peněz nás všech.Jejím účelem není vydělávat ale informovat,vzdělávat atp.Nákup prodej a vysílání reklamy tedy na nic nepotřebuje.To že je tam neschopné vedení a že stále používají systém "kamarádíčků" a " já na bráchu brácha na mě" je sice špatně ale není to odlišné od většiny odvětví v českém absurdistánu.Digitalizace?Nova má proč zdržovat - nepřinese jí to pravděpodobně nic dobrého(více konkurence,náklady na zakoupení digitální techniky)tzn. vyšší výdaje a nižší příjmy.
[QUOTE=Intri;57695]Protože Nova je z českých komerčních TV ta nejdotěrnější a nejrozšířenější. Prima je totéž, jen ve slabším podání. Ale stačí mi jenom zaslechnout ta Rodinná pouta, co sledují moji rodiče, a chce se mi zvracet.[/QUOTE]
Tuto pozici si vybudovala a snaží se ji udržet - opět zcela normální a logické chování.Jinak ohledně tvých rodičů - zkoušel si jim to říct?Protože to jsou přesně ti kvůli kterým to takto vypadá - ti kteří to sledují a pro které TV Noha prodává reklamu.
[QUOTE=Pavel Boček;57719]No, řešit by se to mělo když už to platíme :runaway[/QUOTE]
nevím jak tebe ale mě ani tak nebolí těch 150,- měsíčně za TV a rozhlas jako ty tisíce za zdravotní a sociální daň
Intri (3490)|30.10.2007 10:35
[quote=Weslo;57748]Tuto pozici si vybudovala a snaží se ji udržet - opět zcela normální a logické chování.Jinak ohledně tvých rodičů - zkoušel si jim to říct?Protože to jsou přesně ti kvůli kterým to takto vypadá - ti kteří to sledují a pro které TV Noha prodává reklamu.[/quote]

Já jim to omlacuju o hlavu furt...:-) Ale prostě to neberou, je to ze života, tak je to ze života... To, že je to navržené přesně tak, aby na to lidi čuměli, bez ohledu na to, jak věrohodné to je, to je jim už fuk. Stejně jako reality show... Taky se tvrdí, že je to realita, ale kdyby televize riskovala, že to bude totální nuda a nikdo se jim na to dívat nebude, neměla by s takovým pořadem šanci. Musí mít jasně daný scénář navržený právě proto, aby se na to čumělo co nejvíc lidí.
Weslo (234)|30.10.2007 10:58
Intri:Ale pochop že to není chyba TV Noha ale tvých rodičů a miliónům jim podobných - takže nechápu proč nebo nač si stěžuješ

Stejně se na televizi dívá míň lidí než dřív i to je důsledek viz článek na idnes
Intri (3490)|30.10.2007 11:01
Jj, já to chápu, je mi jasné, že televize parazitují na blbosti lidí. Ale proto je fajn si o tom pokecat, aby člověk aspoň veděl, že ne všichni jsou ještě tak blbí, aby odsuzovali venezuelské telenovely a čuměli na úplně totéž, jen natočené v ČR.;-)
Pavel Boček (4169)|30.10.2007 23:14
[QUOTE=Weslo;57748]Je to soukromá televize - může si dělat co chce - když se ti to nelíbí nedívej se - podle toho co uvádějí průzkumy tak je pořád dost lidí kterým to nevadí nebo to ignorují.To že vydělávají miliardy je snad v pořádku ne?Proč by něměli - vždyť je to firma jako každá jiná.
ČT je televize státní a je placená z peněz nás všech.Jejím účelem není vydělávat ale informovat,vzdělávat atp.Nákup prodej a vysílání reklamy tedy na nic nepotřebuje.To že je tam neschopné vedení a že stále používají systém "kamarádíčků" a " já na bráchu brácha na mě" je sice špatně ale není to odlišné od většiny odvětví v českém absurdistánu.Digitalizace?Nova má proč zdržovat - nepřinese jí to pravděpodobně nic dobrého(více konkurence,náklady na zakoupení digitální techniky)tzn. vyšší výdaje a nižší příjmy.[/QUOTE]

Jo, pro mě za mě ať si to dělá. Ale kvůli blbě uzavřené smlouvě (ze strany státu, nevím co je to přesně teď za úřad) se nechtějí vzdát vysílání a parazitují na digitálu, což je hodně špatně. Pokud nebudeme něco dělat, všichni nám pásma zaberou a pak se budeme dívat z okna. Už i Rakušáci (jak říkáme ORF) vysílají digitálně :runaway Ovšem domluvit se s Novou znamená přistoupit na to co si nadiktují...a že by se to řešilo zákonem díky politikům nejde. Ale to už je vedlější dred :rolleyes:
Intri (3490)|30.10.2007 23:18
Vška jo, Nova jde tvrdě po zisku, neexistuje přece jediný důvod, proč by měli hledět na zájmy diváků ( a to nemyslím ironicky, to je prostě fakt ). Jakmile firma získá majoritní podíl na nějakém trhu, okamžitě přestává existovat něco jako kvalita a okamžitě jde jenom o reklamu, kvantitu a co největší zisky. Takto to dělá Acer, takto to dělá Nova, takto to dělá Tesco, takto to dělá Microsoft... Prostě tak to dneska chodí, a dokud to sype peníze, pořád to tak bude.
mech13 (5526)|30.10.2007 23:38
[QUOTE=Intri;58034]Takto to dělá Acer, takto to dělá Nova, takto to dělá Tesco, takto to dělá Microsoft...[/QUOTE]
[OT]MS pls nehazej do jednoho pytle s acerem, nohou a tesco... MS dela kvalitni produkty. a rekni mi ze jsi nekde v MS windows videl reklamu na cokoli... [/OT]
a8nr (176)|30.10.2007 23:42
[QUOTE=Pavel Boček;58030]Jo, pro mě za mě ať si to dělá. Ale kvůli blbě uzavřené smlouvě (ze strany státu, nevím co je to přesně teď za úřad) se nechtějí vzdát vysílání a parazitují na digitálu, což je hodně špatně. Pokud nebudeme něco dělat, všichni nám pásma zaberou a pak se budeme dívat z okna. Už i Rakušáci (jak říkáme ORF) vysílají digitálně :runaway Ovšem domluvit se s Novou znamená přistoupit na to co si nadiktují...a že by se to řešilo zákonem díky politikům nejde. Ale to už je vedlější dred :rolleyes:[/QUOTE]
Problém je v tom, že Nova má analogovou licenci až do roku 2017. Ale kdyby RRTV chtěla, už by jí desetkrát mohla licenci sebrat, jenže oni dobře ví komu kolik. Zabrání pásem nehrozí, akorát vypínání analogu rušícího sousedy. Stejně je to akorát plýtvání frekvenčním spektrem. Kdo se chce dívat, ať si koupí satelit.
Intri (3490)|30.10.2007 23:46
[quote=mech13;58051][OT]MS pls nehazej do jednoho pytle s acerem, nohou a tesco... MS dela kvalitni produkty. a rekni mi ze jsi nekde v MS windows videl reklamu na cokoli... [/OT][/quote]

To sice ne, ale reklam na Windows a jiné produkty MS je na každém kroku víc než dost. Nova si dělá reklamu sama na svém písečku, což je pochopitelné, když má v ruce nejúčinnější reklamní nástroj, Acer má reklamy po všech možných časopisech i e-zinech, Tesco má spoustu billboardů a sem tam se objeví i v televizi... Neříkám, že MS nedělá kvalitní produkty - sám používám Vistu od dob její RC1 verze a jsem spokojený, a to i přesto, že ještě není k dispozici Service Pack, ale té reklamy je prostě příliš.

Ale pokud jde o reklamy, nutno říct, že se mi líbí některé slogany. Třeba "The WOW starts now." od MS, "Dual-Core. Do More." od Intelu nebo "Ask for More" ( tuším Sprite? ) jsou takové uderné a přitom ne až tak moc násilné, tahle hesla považuju za skvosty v reklamním průmyslu. Fakt se mi líbí. Ale to, co dělá Nova ( viz ty propagační pořady a reklamní kecy ), to je nechutné.
Intri (3490)|30.10.2007 23:47
[quote=a8nr;58055]Kdo se chce dívat, ať si koupí satelit.[/quote]

Kdo se chce dívat, ať si to stáhne z netu a kašle na TV...
Pavel Boček (4169)|30.10.2007 23:50
[QUOTE=Intri;58058]Ale pokud jde o reklamy, nutno říct, že se mi líbí některé slogany. Třeba "The WOW starts now." od MS, "Dual-Core. Do More." od Intelu nebo "Ask for More" ( tuším Sprite? ) jsou takové uderné a přitom ne až tak moc násilné, tahle hesla považuju za skvosty v reklamním průmyslu. Fakt se mi líbí. Ale to, co dělá Nova ( viz ty propagační pořady a reklamní kecy ), to je nechutné.[/QUOTE]

[SIZE="1"]No, mně osobně přijde celej systém k *** (hlavně to že nepřinesl nic co by nespravil SP na XP, ale lidi jsou donucení to kupovat jen aby MS měl prachy za nic a zase se o něm rok psalo). Takže to že ještě na takovej PoS někde spou reklamu a člověk se na to musí dívat :angry No ale dost s tím OT :shut[/SIZE]
Intri (3490)|30.10.2007 23:55
Vistu mám díky akademické alianci sítě MSDN zdarma... Stejně jako XP. Ono mi to moc OT nepřijde, řekl bych, že je jenom otázka času, kdy si Nova najme nějakého šaška typu Steve Ballmer, který bude při každém "úspěchu" Novy tancovat na pódiu a ječet "I have 4 words for you. I, Love, This, Company!!!!" A jesti Nova dojde tak daleko, tak Rodinná pouta nerodinná pouta, TV letí z okna.:-)
a8nr (176)|30.10.2007 23:59
[QUOTE=Intri;58058] Ale to, co dělá Nova ( viz ty propagační pořady a reklamní kecy ), to je nechutné.[/QUOTE]

Ještě lepší je reklama Kiss Hády nebo čeho na x minut vysílání bez reklam a místo reklamních bloků tam nas* stejně dlouhé self promo.

[QUOTE=Intri;58058]Kdo se chce dívat, ať si to stáhne z netu a kašle na TV...[/QUOTE]
Ne že bych to tak nedělal, ale rozhodně to není řešení pro všechny.
Intri (3490)|31.10.2007 00:03
Hmm, tak to už nevím, o čem u toho Kiss-cosi mluvíš. Pokud jde o to video, jak se to veme... Potíž je tady hlavně v O2 a FUPkách, ale třeba Rapidshare + naše zákony jsou dokonalý způsob, jak si něco stáhnout zcela legálně. Takže stačí jen rychlá přípojka, pokud možno více IP adres ( osobně jich mám k dispozici 5 věřejných ) a stahovat a přepínat.
Weslo (234)|1.11.2007 18:46
[QUOTE=Pavel Boček;58030]Ale kvůli blbě uzavřené smlouvě (ze strany státu, nevím co je to přesně teď za úřad) se nechtějí vzdát vysílání a parazitují na digitálu, což je hodně špatně.[/QUOTE]
za to by v normálním státě padali hlavy.Ne ale u nás... :mistake:angry
[QUOTE=Intri;58034]Vška jo, Nova jde tvrdě po zisku, neexistuje přece jediný důvod, proč by měli hledět na zájmy diváků[/QUOTE]
až na to že zisk má z toho že na ni lidi koukaj(respektive z prodeje reklamy)takže se naopak musí snažit zjišťovat a nasazovat co diváci chtějí.Pořád nechápeš že ty milióny co se na Novu dívají jsou spokojený.
[QUOTE=Intri;58034] Takto to dělá Acer, takto to dělá Nova, takto to dělá Tesco, takto to dělá Microsoft... Prostě tak to dneska chodí, a dokud to sype peníze, pořád to tak bude.[/QUOTE]
Acer?Nova?Tesco?MS?pokud by tyto společnosti nedodávali to co lidé chtějí pak by zkrachovali.Z toho logicky plyne že to co dělají dělají dobře - jelikož vydělávají.
[QUOTE=Intri;58071]Potíž je tady hlavně v O2 a FUPkách, ale třeba Rapidshare + naše zákony jsou dokonalý způsob, jak si něco stáhnout zcela legálně. Takže stačí jen rychlá přípojka, pokud možno více IP adres ( osobně jich mám k dispozici 5 věřejných ) a stahovat a přepínat.[/QUOTE]
Obávám se že jsi trošku mimo.Když chceš sosat pořiď Extreme.Pokud ti to přijde moc drahý->jdi ke konkurenci.Není->stěžuj si na ČTÚ a jejich kriplovské řešení DSL trhu v ČR.
Nezávadností stahování s RS si nejsem jist
Intri (3490)|1.11.2007 19:03
[quote=Weslo;58590]až na to že zisk má z toho že na ni lidi koukaj(respektive z prodeje reklamy)takže se naopak musí snažit zjišťovat a nasazovat co diváci chtějí.Pořád nechápeš že ty milióny co se na Novu dívají jsou spokojený. [/quote]

Nebo si jen jednoduše myslí, že v TV není nic lepšího. Což je sice vesměs pravda, ale to neznamená, že to, co TV vysílají, je dobré.

[quote=Weslo]Acer?Nova?Tesco?MS?pokud by tyto společnosti nedodávali to co lidé chtějí pak by zkrachovali.Z toho logicky plyne že to co dělají dělají dobře - jelikož vydělávají.[/quote]

To bych netvrdil. Marketing tě dokáže přimět koupit něco, co vůbec nechceš.

[quote=Weslo]Obávám se že jsi trošku mimo.Když chceš sosat pořiď Extreme.Pokud ti to přijde moc drahý->jdi ke konkurenci.Není->stěžuj si na ČTÚ a jejich kriplovské řešení DSL trhu v ČR.
Nezávadností stahování s RS si nejsem jist[/quote]

To bych neřekl. Já jsem se svým providerem spokojený, nejsem přípojený přes O2 přímo. Tuším, že můj provider bere internet od O2 ( asi jako většina alternativních providerů ), ale pro mě je důležité, jaké mi zajišťuje služby můj provider, ne jaké služby zajišťuje jemu O2. Pokud jde o nezávadnost stahování z RapidSharu, je to naprosto v pohodě, pokud nestahuješ software. České zákony umožňují si stáhnout jakékoliv audiovizuální dílo odkudkoliv, ale musíš to mít jen pro sebe. Nesmíš to šířit, nesmíš to prodávat atd. Ale pro sebe si můžeš stáhnout cokoliv chceš.
Weslo (234)|2.11.2007 08:04
[QUOTE=Intri;58600]Nebo si jen jednoduše myslí, že v TV není nic lepšího. Což je sice vesměs pravda, ale to neznamená, že to, co TV vysílají, je dobré.
[/QUOTE]
Proč myslíš že televize která má zabavit pár miliónů různých lidí bude vysílat něco dobrého pro tebe?
[QUOTE=Intri;58600]
To bych netvrdil. Marketing tě dokáže přimět koupit něco, co vůbec nechceš.
[/QUOTE]
Tebe možná ano - mě ne.Reklamy nevídám(nemám TV ani rádio a na netu jsou zablokovaný)a nevím jak jinak by mě mohli lapit...:p
Intri (3490)|2.11.2007 12:11
[quote=Weslo;58808]Proč myslíš že televize která má zabavit pár miliónů různých lidí bude vysílat něco dobrého pro tebe?[/quote]

Nemyslím, ale taky se na ni nedívám....

[quote=Weslo;58808]Tebe možná ano - mě ne.Reklamy nevídám(nemám TV ani rádio a na netu jsou zablokovaný)a nevím jak jinak by mě mohli lapit...:p[/quote]

Billboardům se nevyhneš, reklmaním letákům taky... A pokud jde o to, účelem reklamy není tě přimět něco koupit s tím, že si to budeš kupovat s vědomím, že to fakt chceš. Znáš psychickou reklamu? Je to fígl prolkázaný známým experimentem - nasázeli do kina diváky, pustili jim film a někde během filmu pustili tak na dvě sekundy reklamu na Coca-Colu. Když se pak diváků ptali, jaké reklamy mohli během filmu vidět, většina odpověděla, že tam žádné nebyly... Ale přesto si pak po filmu šlo hodně lidí koupit Coca-Colu, daleko víc lidí, než bylo pozorováno po filmech, které ten dvousekundový reklamní shot neměly.

Tahle metoda je tak agresivní, že byla zakázaná ( v USA určitě, u nás tuším taky ). Ale určitě je spousta zemí, kde tahle forma reklamy zakázaná není a to se pak firmám hned vydělává. A pokud jde o to, touto formou reklamy dokáže velmi snadno být billboard. Kolikrát se ti stane, že jedeš v autě a všimneš si billboardu na poslední chvíli, než ho mineš? Koukneš na billboard, zaregistruješ, že tam byla hezká holka zrovna baštící čokoládovou tyčinku a už na ni dostaneš chuť. A to stačilo, abys ten billboard viděl jen na sekundu, ne víc.

Je v tom spousta psychologie a myslet si, že tě reklama neovlivňuje, je - zcela upřímně - hrozně naivní. Naše životy jsou reklamou prošpikované a když se třeba rozhoduješ, do kterého obchodu půjdeš ( s tím, že žádný z nich neznáš ), rozhodneš se podle jejich reklamy, ne podle toho, který je blíž nebo který má hezčí jméno.
mech13 (5526)|2.11.2007 12:20
tak jestli mas na mysli podprahovou reklamu, tak ta je zakazana. a neni to na dve vteriny ale treba jen jeden snimek za sekundu - treba 1/25 sekundy
vedomne ho nepostrehnes...
Intri (3490)|2.11.2007 12:27
Jj, myslím podprahovou reklamu. Ty testy byly různé, od nejkratších časů ( ten jediný snímek ) až po ty dvě sekundy. Zkoumali tím taky, na jak dlouho můžeš lidi vyrušit, aniž by si na to pak pamatovali. Ty dvě sekundy byly hranice, víc si pak už lidi pamatovali a výsledek pro inzerovaný výrobek už nebyl tak velký.
Weslo (234)|3.11.2007 12:45
[QUOTE=Intri;58883]
Billboardům se nevyhneš, reklamním letákům taky... [/QUOTE]
Tomuto se nevyhnu, to je pravda.

[QUOTE=Intri;58883]
Je v tom spousta psychologie a myslet si, že tě reklama neovlivňuje, je - zcela upřímně - hrozně naivní. Naše životy jsou reklamou prošpikované a když se třeba rozhoduješ, do kterého obchodu půjdeš ( s tím, že žádný z nich neznáš ), rozhodneš se podle jejich reklamy, ne podle toho, který je blíž nebo který má hezčí jméno.[/QUOTE]
Já teda jedu tam kde je to blíž.Při rozhodování o nákupech dávám přednost vyzkoušeným a doporučeným výrobků od znamých, kteří už něco takového řešili/koupili.
Intri (3490)|3.11.2007 13:17
Však jasně, když o těch výrobcích aspoň něco víš, rozhodneš se podle toho. Já poukazoval na situaci, kde nevíš vůbec nic.
Weslo (234)|3.11.2007 13:19
Intri:Já nevím jak ty ale já když potřebuju něco koupit tak vím co
Intri (3490)|3.11.2007 13:21
Asi si nerozumíme - co chceš koupit samozřejmě víš ( nejsi ženská ( alespoň podle vyjadřování :-) ), abys chodil do obchodu netušíc, co vlastně koupíš ), ale všude v okolí jsou značky obchodů, které znáš jen z reklam, rozhodneš se právě podle toho, která z reklam je ti sympatičtější nebo která tě nalákala víc.
Weslo (234)|3.11.2007 13:23
Tady všude v okolí(jsem přestěhovanej na vesnici) nejsou vůbec žádné značky obchodů - takže opravdu jedu tam kde je to nejblíž
Intri (3490)|3.11.2007 13:29
:-) Jo, vesnice, to je kapitola sama pro sebe.:-) Tak jiný příklad: přijedeš poprvé v životě do Rakouska ( třeba ). Ubytuješ se na hotelu a teď bum - máš hlad, nemáš jídlo. Tak se porozhlédneš po obchodech, hned kousek od tebe bude třeba obchod pojmenovaný Nova a nějaký rakouský obchod neznámého jména. A vsadil bych boty na to, že by sis vybral Novu jen proto, že ti to připomene Hypenovu nebo TV stanici, i když ani jeden z těch obchodů s rakouskou Novou nemá nic společného.