Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabyte TweaKing: kouzlení v Paříži

2.11.2009, Martin Kuchař, článek
Gigabyte TweaKing: kouzlení v Paříži
Gigabyte uspořádal pro evropské overclockery další soutěž, která se konala v netradičním duchu. Bylo totiž zakázáno použití kapalného dusíku, frekvence byla omezena na 4 GHz a všichni museli ukázat svůj um při ladění systému. Svět hardware byl při tom.
Kapitoly článku:
Podívejte se nyní sami, jak celá akce probíhala a jak jsme ji zachytili objektivem fotoaparátu. Snímky jsou řazeny tak, jak jsme je v průběhu pořídili a můžete si tak udělat celkem jasnou představu, jak soutěž vypadala.


Vystavené desky Gigabyte určené pro procesory z řady Intel Core i5.


Nové představené desky s konektorem USB 3.0 a SATA 6 Gbps.


A zde již detail samotných USB 3.0 konektorů. Nový standard se stává realitou…


Nechyběly klasické zahajovací proslovy – zde můžete vidět francouzského ředitele Gigabyte.


A zde jeho Thaiwanského kolegu, který měl občas trošku problém s angličtinou.


Celé osazenstvo Thaiwanského Gigabyte nachystáno na dotazy novinářů a overclockerů.


Pro případné dotazy byla vyhrazena celá hodina času a ptal se i legendární rumunský Monstru.


Základní hardware byl nachystán předem – Gigabyte P55-UD6, Kingston 2×2GB 2Ghz, GeForce GTX 260 SOC, Enermax Modu85+ 625W…


Velmi slušné operační paměti Kingston byly vybaveny i skvělým dodatečným ventilátorovým chlazením pro optimální odvod přebytečného tepla.


Stejně tak počítačový zdroj Enermax MODU85+ 625W patří k vyššímu průměru.


Slovenský tým (Matůš Paculík a Peter Hucík) spolu s Mirkem Jahodou detailně zkoumají připravený hardware.


Pak již bylo potřeba začít skládat sestavu a seznámit se s veškerým HW – na vše bylo opravdu velmi málo času a jakákoliv chyba znamenala celkový neúspěch.


Skládali opravdu všichni – na zdržování nebyl čas a při pohledu na celý sál to bylo jasně patrné.


Ve třetí řadě můžete vidět z pravé strany Zdeňka Obermaiera a Václava Vlčka za PCT, Petera Hucíka (PC Revue), Matůše Paculíka (PC_Space) a Mirka Jahodu (EHW), jak horlivě skládají své sestavy.


Spolu se všemi novináři připomínal sál hemžení v mraveništi.


Ještě nanést pastu na procesor a můžeme nasadit chladič – zde se jedná zrovna o sestavu českého týmu, která následně vyhrála první kolo.


Vašek Vlček se rozhodl vyměnit teplovodivou pastu i na grafické kartě, což bohužel nepomohlo a při testu 3DMark2001 Češi neuspěli.


Některé týmy měly již po 15-ti minutách zapnutý systém a začínaly ladit – každá minuta k dobru se hodila, neboť tým mohl provést více úprav v operačním systému.


Český tým, kterému jsem s úvodní montáží a nějakým laděním také pomáhal, byl s montáží hotov o něco později, což ve výsledku vlastně ani nevadilo.


Slovenští kolegové při testování také nezaháleli – s některými úpravami systému si ale nechali poradit od českých kolegů.


Rozhodčí byli ale nakonec opravdu přísní a dvoučlenné týmy musely předvést svou magii zcela bez pomoci – novináři se tedy věnovali spíše pozorování a focení. David Kropáč z Gigabyte (v modrém tričku) byl přidělen týmům sousedících s naším stolem a tak celé snažení bedlivě sledoval.


Posledních 7 minut na testy – zde již bylo zbytečné spouštět program znovu, neboť doba měření zbývající čas zcela jistě přesáhne a rozhodčí výsledek nezapočítá. Super rychle ubíhající čas zobrazený na tisíciny sekundy působil trochu depresivně.


Při vyhlašování se na pódium první dostavil Lotyšsko/Estonský tým, který si za svůj čas odnesl bronzovou medaili. Své nadšení ale nedávali příliš najevo.


Belgičané už vypadali poněkud šťastnější, i když jejich stříbrná medaile byla trošku nečekaná – před začátkem patřili k jasným favoritům.


Naopak vítězství českého týmu překvapilo snad všechny zúčastněné a tým ve složení Václav Vlček a Zdeněk Obermaier si za něj odnesl pěknou cenu v podobě hromady počítačového hardware.


Třetí pozici v testu 3DMark2001 obsadili Norové, kteří se při setkání s hosteskami najednou nečekaně radovali.


Na druhé pozici se umístili tradičně „vysmátí“ Belgičané, i když je toto umístění zcela jistě mrzelo a věřili si na první příčku.


Velmi šťastní Turkové přebírají šek na hromadu hardware, který si za vítězství zcela jistě zaslouží. Všechny ostatní soutěžící následně odměnili chutnou bonboniérou.


Nechybí samozřejmě ani tradiční skupinová fotka všech zúčastněných overclockerů, kterých bylo nakonec tolik, že se ani nevešli na přichystané pódium.


Za tuto fotografii děkujeme magazínu Overclocking.tw.com, který zachytil všechny zúčastněné pod lepším úhlem a vy tak můžete na pravé straně vidět jak český, tak i slovenský tým.