Ono je správné se obávat číny, veškeré diktátorské režimy byli vždy nevyspravitelné a nestálé, člověk nikdy neví co udělají, to jakých svináren jsou schopny o tom už vůbec není pochyb. nejlepší by bylo tam nic nevyrábět at čína pojde hlady jako rusko.
Odpovědět0 0
USA sa boja akurát tak o zisky Applu, ktorý im upadá.
Mimochodom aj ten im vyrábajú v Číne.
Tam sa už neboja, že im tam číňania niečo prepašujú :-) ?
Jasné, že nie, lebo tým nepodložýným klamstvám, čo šíria, ani samy neveria.
Klasické špinavé obchodné praktiky.
V USA, s Trump-om na čele nič nové :-).
Odpovědět2 2
Je to jen pokračování americko-čínské války(obchodní) a úpadek americké hegemonie, kde USA zaostává za 5G sítěmi a navíc nemají přímí přístup do jejich (čínských) telefonů. Dneska je velice populární někoho obviňovat na státní úrovní a nepředložit absolutně žádné důkazy, asi se poučili z první a druhé války v zálivu, kdy sice ukazovali "důkazy", ale byly falešné. Tak teď neukazují raději nic a jen o tom neustále kecaj.
Odpovědět6 3
To je možné. Nebo něco ví, ale nechtějí říct, co všechno.
Odpovědět0 1
Velice, ale velice nepravděpodobné. Jednak ta zařízení prošla bezpečnostními audity (míním obecně "odposlouchávané" věci c číny), ne jedním, ale kolika, a dvak to už začínaly tyto pomluvy, takže audity opravdu snaživě hledaly. A nikdo nic nenašel. A za drhué, podobná špionáž by obnášela obrovské datové toky a celá velmi výkonna datacentra, která by to zpracovávala. Jako má CIA. A to si ještě chudinkové byli stěžovat, že je to problém a dat je moc a nestíhají. Prostě není ani teoretická možnost, že by si někdo takových datových toků nevšiml.
A co se týká "kradeného" duševního vlastnictví. Kde ukradli třeba to 5g na vyšší úrovni, než má "západ"?
Odpovědět2 1
Spíše si myslím, že je velké riziko back door a pak už může být problém, ale faktem je, že asi 80% pc komponent se vyrábí na místech kontrolovaných Čínou a nikdo proti nim moc jít nechce kvůli obchodu.
Odpovědět0 0
Presne ako píšeš.
Odpovědět1 1