Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od indyan
Důležité ale je, že v Evropě dokážeme jako jediní na světě vyrobit stroje, na kterých se čipy v TSMC vyrábějí. Jsou to stroje ASML s německou optikou Carl­-Zeiss.
https:­/­/www.asml.com­/en­/news­/press­-releases­/2016­/zeiss­-and­-asml­-strengthen­-partnership­-for­-next­-generation­-of­-euv­-lithography
Odpovědět0  1
Tak to jsem si neuvědomil, myslel jsem jen ten ČB obraz, ale na velkých motorových dronech. To se omlouvám, to je skutečně moje chyba. Chtěl jsem napsat přenos jednoduchého ČB obrazu, jaký jsme viděli na raketách a bombách v Iráku, ale pro pomalé velké motorové drony. Máte pravdu, že jsem to napsal blbě.
Odpovědět0  0
Žádný bateriový dron na Ukrajině nepoužívá pro svoji primární komunikaci Starlink, ale jiné druhy pozemní komunikace. A to píši již od začátku. Také jsem nikde neuváděl Kymetu jako použití pro koncové navádění raket, ale psal jsem jako pomocné použití pro GPS naváděné velké autonomní drony ­- plovoucí typu torpéda nebo pomalu letící a na toto použití se Kymeta hodí. To také píši již od začátku a vy mi neustále vkládáte, že se tím nedá navigovat raketa. Tak samozřejmě, Walleye nebo ta TV ruská mrcha X ­- něco ­(nechce se mi googlit­) přenáší signál analog nebo jednoduchý digital.
Co se týče přenosu přes GEO, tak tam budou velké latence, jednak pro zpracování, podle druhu obrazu, komprimace a použitých čipu a dále samozřejmě rychlost světla mezí zemí GEO a zpět. To si najděte v katalogu k HW, které chcete použít pro vaše potřeby nebo musíte specifikovat co vlastně chcete.
Odpovědět0  0
Dobře, tak polopaticky: Kymeta se hodí na velké motorové drony, pohybující se rychlostí nižších stovek kilometrů za hodinu ­- o něco rychlejší a tišší Shahedy nebo jak se ten iránskej drek jmenuje. Jejich let bude předem naprogramován, ale pokud to budou chtít Ukrajinci použít např. na plující trajekt nebo nákladní loď na Krym, tak řešení Kymeta může teoreticky klidně stačit. Na stacionární cíle ­- letiště stačí jen GPS navigace v dronu a satelitní i radarové sledování aktivity tohoto stacionárního cíle.
Pokud bude mít přímo Starlink řešení pro rychle se pohybující letadla a to mít bude ­- chtějí dělat dopravní letadla a jeho licence to zákazníkovi umožní, tak samozřejmě je to ideální řešení pro naváděné drony.
Co se týče latencí, tak vzhledem k tomu, že vyvíjím backendové řídící systémy, které komunikují na různých typech bezdrátových i drátových­/optických sítích, tak jsou mi latence na všech vrstvách vcelku jasné, ale díky za snahu mi to vysvětlit.
Odpovědět0  0
Drony jsem myslel motorové, větší kusy s doletem stovek kilometrů. Proč to dávat na baterkové, které letájí často i na analog vysílání, max pár desítek km od operátora mi není jasné? Všechny malé baterkové drony létají na různé typy pozemních vysílání a sítí.
TV naváděné střely se používali a používají i když v dnešní době je již většinou využívané laserové navádění, což ale potřebuje ozáření laserem.
Sběr dat nechápu, střela již nenatočí jak vypadal zásah, je zničena a těsně před cílem již nestihne odeslat to co zaznamenala.
Odpovědět0  0
Tak samozřejmě, že Starlink již teď pohyb částečně podporuje a plánují umístění na dopravní letadla.
A ano, Kymeta je drahá a pomalá s lagy, ale pro komunikaci s poloautonomními drony by to mohlo stačit. ML + Kymeta a jednoduchý přenos ČB obrazu s podporou IR, tak jak to vidíme z různých kamerou zaměřovaných raket. Tam není potřeba FullHD v barvě. Jen pro korekci operátorem, že AI si vybrala správný cíl, zamknula si ho a drží kurs na něj.
Odpovědět0  0
Starlink je důležitý pro zasíťování ukrajinských jednotek v obraně i v útoku. Jeho výhoda jsou velké datové přenosy za relativně rozumnou cenu. Nevýhoda je, že zatím není moc podporován pohyb zařízení se Starlinkem. Starlink potřebuje stacionárně umístěnou anténu. Ukrajinci ho nějak upravili pro použití na těch hladinových dronech v Sevastopolu, ale Musk si takové použití nepřeje a je to jeho věc. I tak Starlink obrovským způsobem Ukrajincům pomohl a dále pomáhá.
Pro použití na pohyblivých věcech ­- dronech je ideální produkt firmy Kymeta, který přímo svoje řešení Ukrajincům nabízí:
https:­/­/www.kymetacorp.com­/solutions­/osprey­-u8­/
Odpovědět2  0
Je to opět lež, ta letadla letěla do Afriky, sledoval to tehdy skoro každý a měly celou dobu zapnutý odpovídač.
A i kdyby letěla na Ukrajinu. Co je špatného na dodávce zbraní státu, který byl agresivně napaden? Ty nesouhlasíš s tím, jak USA a Velká Británie pomáhaly Sovětskému svazu, když byl napaden nacistickým Německem?
Nemravné je pouze dodávat zbraně agresorovi, který napadá svého slabšího souseda a obsazuje a přivlastňuje si jeho území a vraždí tam obyvatele ­- v tomto případě agresivnímu fašistickému Rusku. To dělají jen Severní Korea se zločinným komunistickým režimem a islámský režim v Iránu, veřejně popravující vlastní obyvatele za jejich názory.
Odpovědět3  0
Jasně, rusáci vyrábí stále víc a víc osobních a nákladních automobilů, stále více dopravních letadel. Na bojišti je to samá Armata a neviditelnej Su­-57 a další vyspělé moderní ruské zbraně a výrobky.
A žádný plynovod rusové neotevřou, protože ho neumí postavit. To jim dělají západní firmy. Když se naposledy pokusili postavit vlastní plynovod, skončilo to jednou z největších konvenčních explozí a smrtí asi 1000 rusů ze dvou civilních vlaků. Od té doby poctivě nakupují vše na západě.
Pohádku máš teda krásnou, ale ta o smolíčkovi je stejně lepší.
Odpovědět4  0
A zajisté to všechno co jsi teď nalhal můžeš dokázat? Asi né, co? Ty kyjevskej omyle.
Odpovědět3  1
Tím rejpáním myslíš, jak západ nechtěl přijmout Ukrajinu do NATO, jak ji nechtěl zahrnout do jiných bezpečnostních struktur a Ukrajinci si sami vybírali, jestli podepíší smlouvu s EU nebo nepodepíší nebo co? Jako klidně si buď wrahu ruským otrokem a voz si od nich plyn třeba v igelitových pytlích jak pakistánci z přírodních nalezišť, v tom ti přeci nikdo nebrání, ale mě z toho vynech.
Odpovědět5  2
Jojo, tak prostě necháme, ať rusáčtí fašisté vyvraždí jeden národ, hlavně ať neplatíme ani o korunu více za plyn. Ukrajinci ať zemřou dnes a my zemřeme, až si pro nás ruští fašouni přijdou za rok. A ten rok budu mít levný plyn! Tak to se vyplatí možná tak vám, různým wrahům a tobě podobným zrůdičkám.
Odpovědět10  1
A proč by mělo být lithium svinstvo? To tobě akorát tak připadá, protože tam asi vidíš na konci to ium, takže to pomyslně řadíš do těžkých kovů, které jsou problém. S lithiem je to ale trochu jinak, je to 3. prvek periodické tabulky, jestli se nepletu, takže v žádném případě těžký kov, který by se někde usazoval v ogranismu.
Lithium se dokonce používá jako lék.
Odpovědět0  0
Všichni co to hejtíte tak si prosím uvědomte jednu věc. Pokud mám mix OZE a záložních, dejme tomu plynových elektráren, tak tyto baterky slouží na vykrytí rychlých přechodových jevů v elektrické síti v rámci zlomků sekund ­- nastupující blackout. Plynovou elektrárnu za 300 milisekund neuvedete do plného provozu. Na ten třeba minutový náběh turbíny plynové elektrárny nebo nějakých Dlouhých strání je důležité mít v síti i baterky s nějakou kapacitou.
Potom je možné provozovat z mého pohledu ideální mix výroby elektrické energie: polovina jádro a druhá polovina OZE­/plyn­(uhlí­). Pokud svítí slunce nebo fouká nebo je dost vody v řekách, jede mi to z OZE a v okamžiku kdy je potřeba, pálím plyn­/uhlí. Tato soustava ale nebude bez baterek fungovat ­- potřebuji malou kapacitu baterek na pokrytí náhlých poklesů­/nestability OZE do doby, než mi naběhne plyn. Jenom plyn nebo uhlí ale spalovat nechci, z důvodů emisí CO2 a ceny za plyn.
Takže v síti mám 2 typy záložních zdrojů ­- extrémně rychlý náběh, ale malá kapacita ­(baterie­) a velká kapacita a pomalý náběh ­- plyn, Dlouhé stráně.
Odpovědět0  0
To je pravda, ale zase i tady v prérii máme takovou věc, jmenuje se to protilodní a protiletadlová střela. A těch je i na ostrově opravdu hodně. Takže jsme zase zpět u toho plavání, ty civilizovanej :­-)
Odpovědět0  0
Jen takové drobné upozornění a trošku zeměpisu ­(není na škodu­). Mezi Čínou a Taiwanem je zhruba 150 km moře. Takže těch pár milionů chlapců by se pěkně vykoupalo a na Taiwanu by byli krásně čistí. Pokud tedy těch 100­-150km dají a uplavou to.
Odpovědět0  0
V jakém ruském automotiv? Všichni zahraniční výrobci zdrhnuli a Moskvič a Lada žádné procesory­/čipy nepotřebují, natož Intel­/AMD
Odpovědět1  0
Jenže musíte řešit dva problémy. Kromě velikosti zdroje i to, jak lze rychle zdroj připojit a odpojit. Uvědomte si, že případné blackouty jsou děje, které nastávají v desetinách sekundy a musí být řešeny okamžitě. Proto vedle přečerpávaček a různých kinetických závaží potřebujete i zálohovací systém klidně i s menší kapacitou, který lze ale sepnout během milisekund. A to je právě baterie. Baterie v síti nemají účel vykrytí dlouhé zálohy, ale jsou potřeba z důvodu okamžitého připojení v okamžiku potřeby. Vzhledem k tomu, že repasovaných baterií z automobilového průmyslu bude přibývat, je vhodné je na toto použít. Ve spojení s fotovoltaickými panely na střechách budov, ze kterých budou pomalu dobíjeny, což prodlouží jejich životnost, poslouží jako rychlá záloha než naběhne turbína v přečerpávačce. To trvá i desítky vteřin do plného výkonu. Podobné systémy, ale v menším, slouží jako nepřerušitelné zdroje napájení např. v datacentrech nebo nemocnicích. Několik UPS systémů okamžitě vykryje výpadek a po zapnutí a náběhu motorgenerátorů se odpojí. Z důvodu většího zapojení distribuovaných, obnovitelných zdrojů do výroby el.energie bude význam těchto baterií narůstat.
Odpovědět0  0
Letadla jim padají jako švestky, teď další v Irkutsku. Holt ty čipy z ukradených praček nejsou ono.
https:­/­/twitter.com­/Flash_news_ua­/status­/1584136539092660224
Odpovědět1  0
Tak hlavně, že tomu rozumíš ty. Víš kolik stojí a jak funguje SAR? To by mnohonásobně zdražilo cenu za jeden satelit, který po pár letech shoří v atmosféře. I ta tvoje kamera je sci­-fi. Starlink asi nějaký optický čidla mít bude, ale nic s výkonem sledovat povrch země.
Odpovědět2  0
Jojo, určitě, výkonná kamera, pole na záchytávání odraženého signálu... Plazmovej kanon na setřelování balistických střel ten Starlink asi nemá?
Odpovědět3  0
Sankce Rusko posilují. Nedostatek náhradních dílů složených ze západních komponent na rusácká letadla vede k tomu, že díky zanedbávání údržby jim to padá jak švestky:
https:­/­/twitter.com­/bayraktar_1love­/status­/1582034820984541184
Moderní Su­-34 naložená bombami a raketami spadla doprostřed sídliště v ruském Jejsku.
Odpovědět3  2
Tábory obehnané ostnatým drátem, parazité, převýchova. Adoruješ i nacistické Německo?
Odpovědět3  0
Ukáčkám v dohledné době lidi nedojdou. To spíš z Ruska všichni zdrhnou a to co rusáci porůznu pochytají na ulicích a v domech nedostane výstroj a výzbroj.
Odpovědět4  3
Nostradamovi bláboly mně nic neříkají. Čína je autokratická totalitní společnost, která kromě počtu obyvatel nemá jiný zdroj své expanze. Dostali se sice dále než na penězovody ze surovin napojené Rusko, protože jim nic jiného nezbývalo. V tuto chvíli, za pět vteřin dvanáct, se jim pomalu utahuje opasek. Totalitní společnost nebude nikdy nositelem pokroku, protože lidé v totalitě nemají žádnou motivaci pro totalitní režim něco dělat. Ano západ udělal řadu chyb a ještě udělá, ale má také sebereflexi a v okamžiku, kdy něco nefunguje, tak jsou čelní představitelé vyměněni.
Co se týče flákačství, tak když vidím počty vašich příspěvků zde a jejich inteligenci, tak vás tedy za pracovitého člověka, případně nějak jinak schopného nepovažuji. Možná v nějakém oboru se stále se opakující činností něco umíte a možná by tato dovednost byla v číně dobře hodnocena plus vaše patolízalství k pánovi, opravdu nevím. V západní společnosti pokud něco umíte nebo se snažíte, tak jste ohodnocen lépe než v totalitě. V číně dále musíte za vše draze platit ­- léky, lékařská péče a asi ani neexistuje nějaké důchodové zabezpečení.
Co se týče toho jestli bych vydržel, tak vám řeknu, že toto neřeším. Pokud by mě nějaká invaze žlutých soudruhů potkala za aktivního života, tak bych proti nim bojoval a nikdy bych pro ně nehnul ani prstem, takže čínská morálka mě naprosto nezajímá.
Odpovědět4  0
Armaty i Su­-57, ale i další Sučka ­(30,34,35­) potřebují západní komponenty ve velkém množství a to je věc, které se v Rusku nedostává a dlouho dostávat nebude. Proto snít o nějaké výrobě ale i provozování!! těchto letadel nebo moderních tanků je naprosto nemožné.
Su­-57 má AESA radar, který potřebuje FPGA, které vyrábí jen USA případně jeho blízcí spojenci. Všechny výkonné procesory v letadlech jsou západní. Nejmodernější Su­-35 má zastaralý PESA radar a aby nemusel používat FPGA, tak je zpracování nahrazeno polem ARMů, jedná se o desítky až stovky kusů v jednom letadle. Pokud se rozbije jen jeden a není skladem, tak letadlo sedí na zemi.
USA začalo nově uplatňovat silné restrikce v oblasti vývozu a výroby čipů na celou Čínu, takže i ti brzy budou tahat za kratší špagát, protože bez USA lidí a licencí jsou schopni vyrábět čipy pouze pro spotřební elektroniku a snad jediná oblast, kde se jim povedl pokrok je 5G. Ale i v tomto odvětví dochází k utahování šroubů pro potenciální čínskou výrobu.
A jediný rusácký výrobce jakýchsi čipů Elbrus zkrachoval.
Odpovědět3  0
Pokud by rusko použilo atomovky a to se bavíme jen o taktické úrovni, tak by jim to opět vojensky nijak nepomohlo. Ukrajinské jednotky bojují rozptýleně na velkém území a ani k útoku nepoužívají nějaké masové soustředění tanků, bvp a dalších jednotek. Ukrajinci důkladně připravují ofenzívu, pomocí absolutního přehledu ze satelitů, včetně satelitů s radarovým scanem na několik cm rozlišení. Najdou slabá místa obrany a ty projdou malými jednotkami do síly praporu, do poslední chvíle skrytými. Dále se potom již pohybují v ruském týlu a obkličují soustředění ruských vojsk a nutí je k ústupu nebo dalším manévrům. Na tyto rusácké manévry cílí přesné dělostřelectvo. HIMARS ničí jakékoliv pokusy o stacionární obranu zasypáním raketami s tříštivou municí.
Pro použití taktické jaderné zbraně i kdyby náhodou bylo to malé soustředění praporu objeveno před útokem, tak ukrajinské ztráty budou max ve výši toho praporu ­- 300­-350 lidí. V okamžiku, kdy se dají do pohybu, tak už budou rusáci střílet JZ i na své bránící nebo manévrující jednotky a budou mít ztráty také, možná i vyšší než Ukrajinci.
Všechny dělostřelecké a podpůrné systémy Ukrajinců jsou digitalizované a distribuované. Nemají nějaké sloučení dělostřeleckých baterií, ale každý prostředek působí samostatně na rozlehlém území. Taktická jaderná zbraň ničí nechráněné jednotky na prostoru do 1km od epicentra.
Odpovědět3  0
Rusko tyto cíle nestanovilo veřejně, ale fakticky je všude na obsazeném území provádí. A nejdná se o jednotlivé excesy, ale o soustavnou činnost. O tom svědčí řada odhalených míst s pácháním zločinů a genocidy. Rusko nedodrželo nikdy žádnou dohodu a věřit jim teď není absolutně možné.
Odpovědět4  0
Ukrajinská vláda a čelní představitelé pochopili jednu důležitou věc. Pokud by se vzdali a jednali o míru, tak rusáci na okupovaném území Ukrajince vyvraždí a jak se zbrchají a naberou trošku síly, tak pojedou dál a nic je nezastaví. Z tohoto pohledu musí bojovat teď, dokud jsou ruští nacisté slabí a nenechat je krájet ­- obsazovat ukrajinské území postupně jak salám v ledničce.
Ukrajinská armáda stále sílí, dostává stále lepší výzbroj. Jeden z jejich největších dodavatelů je rusko a jejich opuštěné tanky, bvp po útěku ruských posádek. Ruská armáda ztratila nejlepší jednotky a výzbroj ­- tanky již na jaře a teď se rusko zoufale snaží zalepit frontu narychlo mobilizovanými branci, kteří jsou bez výcviku a na frontě rychle likvidováni. Pokud tam vůbec dojedou a nedostanou HIMARSem již po cestě.
Odpovědět5  0
Na likvidaci civilní infrastrutury je pozdě a rusáctvo na to nemá kapacity. Kalibr je slabý a ch­-55 a iskanderů už rusáci moc nemají. Iránské rakety mají CEP stovky metrů. Rusáci se chovají stejně jako končící hitlerovský nacismus, který střílel V­-1 a V­-2 už jen ze msty na civilní obyvatele Londýna. Válku tím nerozhodl a stejně jako dnešní fašistické rusko prohrával na všech frontách.
Na začátku války rusáci také neměli kapacity na střelbu raket na vojenské cíle ­- v tu chvíli již prázdná ukrajinská kasárna a letiště a zárověň ničit infrastrukturu. Jedna raketa Kalibr stojí okolo 1M dolarů a Iskandery a Ch­-55 jsou násobně dražší. Vzhledem k tomu, že se jejich letectvo nedokázalo vyrovnat s ukrajinskou PVO, tak prohráli už v březnu. Jedině letecká kampaň dokáže zároveˇn levně likvidovat infrastrukturu ­- mosty, elekřinu, vodu a ve stejnou chvíli bojovat i s vojenskými cíly.
Rusáci jsou v tuto chvíli naprosto bez důležitých technologií, jejich pomocníček Irán také a v okamžiku, kdy jim to dojde tak kapitulují. Zatím to v Rusku nikdo nechápe, protože putin neumí ani zapnout noťas nebo pecku, natož si něco spočítat.
Odpovědět4  2
Iránské drony jsou jen něco jako pomalá a jednoduchá střela s plochou drahou letu. Neumí nic jiného než letět po zadaných GPS souřadnicích. S dronem to ani v podstatě nemá nic moc společného. Fašistické rusko je teroristický stát a jeho armáda umí jen bombardovat civilní obyvatelstvo. Všechny bitvy na Ukrajině prohrálo, pouze první měsíc války postoupilo na území, kde byla slabá obrana. Od března bylo poraženo u Kyjeva, Sumy, Černihivu, rusácká černomořská flota přišla o vlajkovou loď a další plavidla a byla vyhnána ze Sevastopolu do Novorossijska. Byl osvobozen Hadí ostrov. Ukrajnská ofenzíva rozdrtila ruské nacisty u Charkova, Izium a obklíčila a zničila rusáky u Lymanu. Byl vážně poškozen důležitý infrastrukturní prvek nacistů ­- Krymský most. V tuto chvíli Ukrajinská armáda postupuje na jihu k Chersonu a osvobozuje od rusáckých okupantů další a další obce.
Odpovědět3  4
Jojo, samostatně je to zvládnutelné, stačí nějaký 16ti bit atmel a obalit to obvody na řízení komunikace a různé AD­/DA převodníky. Ale je toho i milion jiných věcí, co musí také zvládnout a to už zabere spoustu času, lidí a zdrojů. Ono například Siemens vyrábí turbíny pro produktovody 70 let, tak mají i nějaké zkušenosti. Když se o to pokoušel Sovětský svaz, tak to skončilo výbuchem plynu, který zabil asi tisíc lidí. Od té doby rusáci vše raději nakupují.
Odpovědět1  2
Jako pochop, že pokud ti vzejde rostlina na poli a ty během jejího růstu zjistíš, že něco chybí ­- poznáš podle barvy listů, tak už nemůžeš většinou vzít standardní hnojivo a doplnit to na celé pole, protože tu rostlinu spálíš. Na zahrádce na 2 papriky a 3 rajčata to opatrně doliješ ke kořenům, nejlépe něco organického a je to. U hydroponicky pěstovaných rostlin ­- rajčata v Kauflandu, to také není problém, opravíš ten roztok ve kterém se máčí kořeny.
Odpovědět0  0
Mám na mysli převážně na list aplikovaná hnojiva, různé komplexní sloučeniny, např. cheláty, které lze aplikovat cíleně, přesně podle potřeby ­- scan zemědělského pole ve všech spektrech světla s následnou GPS řízenou aplikací na většinu pěstovaných plodin.
Odpovědět0  0
Právě proto tam píši specifická, je jasný, že nějaký běžný NPKčko pro ně zatím není problém. Než jim klekne procák v lince na výrobu.
Odpovědět0  4
Rusák má nadprodukci jedině kvůli intenzivnímu zemědělství. V tuto chvíli nemá osivo, nemá pesticidy, nemá specifická hnojiva, nemá moderní traktory, kombajny. Tím pádem jeho výnosy půjdou dolů a soběstačnost rychle zmizí.
Odpovědět1  3
Tak v ponorkách rozhodně na špici jsou ­- Kursk se jim ponořil tak dokonale, že s vynořením mu muselo pomáhat celé mezinárodní společenství. A dále je známá ruská schopnost z vlajkové lodě floty mrknutím oka vyrobit ponorku ­- Moskva.
Odpovědět2  2
Každý druhý kinžál jim spadne, naposledy s celým letadlem ­(Mig­-31 na Krymu­). Rusácká střela s jaderným pohonem také skončila neslavně, celé testovací jim explodovalo a vzalo s sebou ty experty co to projektovali. Představa jak zrovna ponorka s tím torpédem budou funkční a bojeschopné je hodně z říše snů.
Odpovědět4  6
Ruské vojenské základny na Kubě vždy byly. Rusko dodávalo Kubě nejaderné balistické střely s doletem až 800km, lodě, stíhací letadla, tanky, cvičilo jim vojáky. Problém vzniknul pouze s jadernými zbraněmi. Dělalo to z toho důvodu, aby Kubu náhodou nechtěl nějaký agresor napadnout. To stejné teď dělá USA a západní svět na Ukrajině a dělat to bude dál, aby agresora odradilo od toho Ukrajinu napadat.
Odpovědět3  3
Tato ponorka je v celém Rusku jedna a to torpédo nese 1, slovy jeden kus. Představa jak ti rusáčtí hadrníci s tím napadají 20 000km pobřeží USA je hodně úsměvná, když to tsunami by vzalo tak 100km délky, jestli by to těm ruským inženýrům se 2mi promile vůbec fungovalo. Což není po tom co jejich zbraně předvádí na Ukrajině vůbec jisté. Následná odveta by z plochého a nízkého území Ruské federace po další historii Země vytvořila útvar, který by přeživší zbytek lidstva nazýval řekněme Oceán míru.
Odpovědět4  4
U nás v obci je jedna ­- opravdu slovy JEDNA benzinka. V obci je asi 2000 osobních automobilů, každý má v průměru jednu 50l nádrž. to znamená, že se rychlostí 45l čerpá minutu a něco. Zajet ke stojanu, načerpat benzín­/naftu, zaplatit trvá tak 6 minut v průměru. To znamená, že 2000 aut z obce tam bude denně 12000minut ­/ 3 stojany je zhruba 4000 minut děleno 60 je 66 hodin. Ale den má jen 24 hodin. Toto přece nemůže fungovat a není možné aby auta jezdila na benzín nebo naftu. Nebo mám něco blbě?
Odpovědět1  2
Mám zkušenosti, že automotive v normálním stavu jede na 2 směny a pouze v pracovní dny. Odbory si vyjednaly vysoké příplatky za noční nebo víkendy a přesčasy jsou také vysoce placené a omezené kolik max. Z tohoto pohledu práce v noci a o víkendech je pro automotive drahá a auto vyrobené v tuto dobu s drahou mzdou nevýchází dobře s marží, takže jen vyjímečně při nestíháni dodávek. Proto střední průmysl jede prac. dny 6­-22. Je mi jasné, že vysoká pec nejde vypnout, ale linka na škodovky jo. Jaký je podíl spotřeby střední­/těžký průmysl v Evropě nevím.
Odpovědět1  0
Dorovnávat výkon se nemusí jen bateriemi, ale i přečerpávacími elektrárnami, které mají nepoměrně větší kapacitu uchování energie, ale pomalejší náběh než baterie. Problém jaderných elektráren je, že poskytují stabilní výkon i v době, kdy ho nepotřebuji ­- 1:00 ­- 5:00 h v noci a nejdou na tuto dobu vypnout. Proto je podle mě dobré mít mix zdrojů ­- obnovitelné, jaderky, spalovací elektrárny ­(uhlí, plyn­), baterie a přečerpávačky pro stabilitu a ne preferovat něco a odmítat něco jiného.
Odpovědět6  0
Na rodinu x86 se u Patriotu vůbec nedívej a nejhledej. Existují procesory, kterým se říká DSP, které převádí analogový signál ­(radar, IR čidlo­) na digitalní výstup. V civilním použití byl takovým procesorem např. SPC700 v Playstation 1 ­(1994­). Playstation 1 byl asi první na komerčním trhu dostupný produkt, ze kterého mohls vzít procák ­(celou MB­) a použít to v něčem jako je air­-air missile a fungovalo by ti to. V současné době se používají AESA radary a jejich výstup zpracovávají buďto FPGAčka nebo přímo na míru vyrobené ASIC. Nic jiného není schopné realtime zpracovat data z např. 4096 bitové sběrnice AESA unit. Rusáci AESA radary nemají, stále používají zastaralé PESA z důvodu nedostupnosti FPGA, ASIC čipů na jejich trhu.
Odpovědět1  0
Tomu traktoru bude chybět polovina součástek nutných pro provoz, nejen gps nebo klima a kombajn jim na dálku vypnou. A hlavně jim bude chybět osivo ­(neprodukují­), pesticidy a některá hnojiva, takže výnosy půjdou hodně dolů.
Odpovědět0  3
Uvědom si wrahu, že i ty jsi tady podezřelé etnikum, stále vzývající různé pochybné ideologie a napadající demokracii. Z tohoto pohledu by ti tedy nemělo vadit i tvoje umístění na převýchovu než se radikalizuješ nebo se pletu?
Odpovědět3  0
K tomu případnému sestřelu amerického satelitu. Je to v podstatě stejné jako napadnout obchodní loď v mezinárodních vodách ­- pirátství se všemi z toho vyplývajícími důsledky. Dále satelitů je tam několik tisíc a není problém sestřelené doplňovat atd. Co se týče rušení, tak vzhledem ke směrovému vysílání by bylo nutné rušit někde mezi satelitem a přijímací­/vysílací anténou ­- např. zařízením umístěným v letadle nebo dronu. Jak by toto zařízení dopadlo vidíme z desítek fotek sestřelených rusáckých nejmodernějších SUček.
Ještě pro wrahových vlhkých snech o ničení železnice. Železnice jsou v podstatě dvě ocelové koleje pokládané na betonové nebo dřevěné pražce. Pokud do nich napálíš něco s doletem několik set kilometrů a schopné to trefit, tak cena této rakety je řádově několik milionů dolarů. Škoda, která tím vznikne je v tisících dolarů a je během několika hodin opravena.
Odpovědět1  2
Díky za krásný příspěvek :­-­) Dlouho jsem se tak nezasmál. Tím křižníkem, kde vyhořela veškerá elektronika, asi myslíš tento:
https:­/­/twitter.com­/DawidKamizela­/status­/1515824018087198723­/photo­/1

Mikrovlnné dělo, 20000 stupnu celsia ... :­-0­)­))
Odpovědět4  1
Tak to víš, že za rok počítače v Rusku budou. V dubnu v Petrohradu, v květnu v Moskvě ­(kvůli paraden marši­) a v červnu ve Vladivostoku. Výstava totiž bude putovní. Tím pádem proti tobě nemám šanci vyhrát.
Odpovědět4  0
Prozradím ti jedno tajemství: Morálka je dnes naprosto stejná jaká byla před 100 lety a stejná bude i za 100 let. Ale sám vidíš, že je tam jeden problém ­- najít způsob jak doručit. Firmy typu Intel, AMD obchodují 100% pomocí faktur a bankovních převodů a to stejné jejich partneři. A potom už není problém pomocí standardního daňového reportingu dohledat celý řetězec, kdo komu co prodal. A pokud nějaký John nebo Ali má najednou odněkud plnění v cash, diamantech, zlatě nebo crypto tak svítí jak lampa v tmavém lese a musí to doložit. Po tomto jde FU, hospodářská kriminálka, rozvědka, konkurence, různý neziskovky atd.. Zkus si uplatnit nějaký reportovaný plnění, vyšší než je legislativně povoleno, třeba v cash a sám uvidíš co tě čeká.
Odpovědět4  2
Procesory pouzdřené v Izraeli jsou stále soukromým majetkem americké firmy Intel. Je mi tedy jasné, že různým zlodějům a wrahům je něco jako pojmy vlastnictví, lidská práva a život zcela cizí. Funguje to ale tak, že majitel může určit, jak bude naloženo s jeho majetkem a Intel nic žádnému Voloďovi nebo Johnovi z Kapského města nedodá a jeho zaměstanci žádná letadla nebudou nakládat. Jedině, kdyby blbost nadnášela, tak bys s tím nákladem mohl do té Moskvy létat z Izraele nebo i JAR ty wrahu a vozit jim procáky. To by ale bylo okamžitě vidět v Intel účetnictví, bankovních záznamech a je to lehce dohledatelné na základě reportingu účetnictví státu, bank a dále i s pomocí legislativy o praní špinavých peněz.
Odpovědět1  1
Možná budou mít nějaký zastaralý ARM, možná něco spatlají na Risc­-V na 90nm, ale kde vezmou návrhy na x86, grafiky, RAM, FPGA, DSP, ASIC, TPU a další typy procesorových jednotek, SOC, obvodů a firmware do toho všeho by mě docela zajímalo. Většinu z toho nemá ani Čína.
Odpovědět2  0
Mě zase děsí lidé, kteří podporují fašisty rusáky. Toto jsou wagnerovci, které putler posílá denacifikovat Ukrajinu: https:­/­/twitter.com­/sumlenny­/status­/1509170992282800130
Dmitri Utkin, velitel wagnerovců, velký kamarád putlera
https:­/­/twitter.com­/sumlenny­/status­/1509171559386255360
Toto wrahu jestli chceš, tak jsi prase.
Odpovědět8  0
Jen malá připomínka ­- Elbrusy jim vyrábí TSMC na 28nm a veškeré plnění ze strany TSMC bylo ukončeno. Takže již stačí přestat jim prodávat provrtané kuličky do počítadla a rus začne znovu vše počítat na prstech.
Odpovědět3  0
Starlinky dorazily:
https:­/­/twitter.com­/FedorovMykhailo­/status­/1498392515262746630
Jak jsem říkal, logistika není problém.
Tak hlavně ať slouží.
Odpovědět1  0
Tak dík ;­-­) Celý problém je prostě v tom, že armáda cara Klacka najela do plně digitalizovaného prostoru. Ukrajinci mají naprostý přehled o pohybech i stacionárních cílech protivníka. Před každým útokem, který nedokážou zastavit se schovají, přesunou ­- křídlaté střely Kalibr. Mají v podstatě stále 100% letectvo, drony a PVO. Tanky mohou jen po silnici, vlivem zpoždění invaze z důvodu zásahu v Kazachstánu a Olympiady jsou pole v nejhorším možném stavu ­- bahno. Za pár měsíců by to bylo zase ok ­- vyschlo by to. Tanky nechají projet hlouběji, odstřelí mosty a zastaví je. Logistické oddíly rusů pak napadají drony a ze zálohy řízenými střelami. Tanky potom nemají munici ani palivo. Velké množství paliva si Rusové rozkradli při čekání na začátek invaze, takže tanky se ani nikam daleko nedostaly. atd. atd.. mohl bych o tom napsat celej článek, info mám od kamarádů ukrajinců, kteří tady pracovali a chodili se mnou na karate a teď jsou na místě.
Odpovědět4  1
Pokud by tam letěli ruské strategické bombardéry, kterých moc není a je to v podstatě šrot, tak by se okamžitě aktivovala ukrajinská PVO ­- BUKy, KUBy a další jednotky, které vůbec nebyly zasaženy a jsou v pasivním modu. Většina bombardérů by byla sestřelena po překročení hranice. Popadaly by jak konfety. Veškerý přehled o letovém provozu na celé evropské části ruska je z E­-3 Sentry nad Polskem a Rumunskem a dále z Global Hawků nad černým mořem a Pobaltím. V tuto chvíli již mají GH i Sentry vypnuty odpovídače, ale stále jsou vidět Stratotankery, které je za letu krmí palivem. Podívejte se na Flightradar24.com na rumunské hranice a hledejte letadla označená LAGR225, LAGR123 apod. Je jich tam opravdu hodně. Dále tam operují F­-35 a F­-22 již taktéž s vypnutými odpovídači a celá řada stealth dronů z důvodu nějaké nebezpečné eskalace.
Odpovědět3  1
Pokud by spustili masivní ostřelování a bombardování Kyjeva ­- 3 milionové evropské městské aglomerace, která se rozkládá na 900Km2, tak by se spustili taková protiopatření, že by si rus utíral 20 let zadek borovou větví a pro studenou vodu chodil 500m na ulici. Kam si mám do Trutnova přijet pro toho bludišťáka?
Odpovědět5  0
Jsem rád, že máte takové obavy o naše přátele Ukrajince, ale opravdu se nebojte, zatím funguje jen s malými výpadky GPRS, datová linka je dostatečně propustná a starlink terminálů bude rychle dostatek i náhradních. Bojové jednotky používají jiný mobilní datalink s nejbližší centrálou pro řízení boje. I těchto pojítek je hodně a další a další jsou na cestě. Těd jde jen o to, abychom nepřišli o Internet v řídících centrech a tím o informace o pohybu okupnatů.
Odpovědět4  1
Nebojte se, starlink terminal je daleko od místa, kde se používá z něho připojený internet a s tímto místem je spojený optickým kabelem. Případný dáreček, který rusáka stojí tisíce dolarů, zničí pouze anténu za pár euro. Ani s logistikou po celé Ukrajině není žádný problém, okupanti obsadili za 4 dny jen malé území a nikam se nedostanou. Problém by nastal až v okamžiku, kdy by Ukrajinská armáda přišla o Internet. Dostávají totiž plný informační servis do řídících center z AWACS nad Polskem a Rumunskem a z radarových skenů ze satelitů. Takže v podstatě ví o každém okupačním vojákovi, letadlech a vozidlech.
Odpovědět3  0
To jo a riskovat, že se to srazí s nějakým mikrosmetím, vždyť je to velký jako kráva. Případná srážka s ISS a jejich rozbití by potom klidně znamenalo, že se pár desítek let do vesmíru vůbec nepodíváme. Raději ať to blízkou orbitou jen prolétne.
Odpovědět4  0
Vy pořád argumentujete jen slunečníky a větrníky, ale kam chcete mimo špičku odkládat výkon JE? Nebo si myslíte, že jaderná reakce jde ovládat nějakým kolečkem nahoru dolů? A Dlouhé stráně, byť se jedná o výborné a výkonné řešení májí také nějaké mouchy. Asi největší z nich je, že vlivem častého střídání teplot ve vypuštěném a napuštěném stavu jejich vana praská.
Odpovědět1  0
Já bych na ty grafiky a CPU udělal komoditní burzu s Futures kontrakty nebo jak se to jmenuje a do půl roku by se to vše samo vyřešilo. Místo 100 bušlů kukuřice nebo 100 barelů ropy bychom se přetahovali o 100 ks i7 nebo 100 ks Nvidia 3xxx s dodávkou 1.6.2021 třeba
Odpovědět1  2
Jaderná střela je zbytečná, stačí sloupek z wolframu poslaný na cíl z oběžné dráhy. Je tam mnohem rychleji než balistická střela, která letí do výšky tísíců km a zpět a energeticky při dopadu se to blíží střední atomovce. Podle konfigurace pronikne i několik km pod zemský povrch a nejde zastavit ­- sestřelit Nezůstane po něm žádný radioaktivní spad. Jediná nevýhoda je hmotnost systému připraveného na orbitě. Balistická střela stojí 10M $, 100t sloup wolframu ve výšce 350­-500km 200M $, zatím.
Odpovědět0  0
YT platí Soros! Dostávají 50 Euro za smazání příspěvku s 5G fejkem.
Odpovědět1  0
Samozřejmě, pokud nebudete porušovat zákony. Klidně si můžete dát pravidla, že neobsuhujete podnapilé nebo nahé nebo v plavkách a je to cajk. Nic neporušujete, tomu člověku to řeknete, že ho neobsloužíte z toho a toho důvodu a je to Ok. Naproti může mít někdo hospodu a tam bude obsluhovat jen nahé a opilé a je to také úplně v pořádku. Co na tom není jasně?
Odpovědět3  0
Jestli jste to nepochopil, tak jde o úpravu Majitele youtube. Nikdo Vám nebrání založit nějaký vlastní web stránky a na nich si zveřejňovat co chcete. Pokud nebudete porušovat zákony tak si tam u sebe pište co potřebujete. A pokud bych u vás zveřejnil já osobně nějaký demokratický názor, který by se neshodoval s vaším komušistickým smýšlením tak mě taky smáznete a bude to cajk. Váš web vaše pravidla.
Odpovědět3  2
To co my ­"vidíme­" jako černou díru tak může být z ­"druhé strany­" ­(v jiné dimenzi­) Velký třesk s řadou dalších vesmírů.
Odpovědět0  0
Co si matně vzpomínám, tak Hawking se zabýval kvantovou fyzikou a jejím sjednocením s Teorií relativity. Hawkingovo záření vzniká jako důsledek ­"kvantového jevu­". Teorie relativity v žádném případě není schopna vyrvat hmotu zpoza Horizontu událostí černé díry.
Odpovědět0  0
Mě spíš zajímá počet jader a výkon než výdrž na baterky. Používám to na virtualizaci a vývoj, takže opravdu každé jádro se počítá. Pokud to vydrží 3­-4 hodiny, tak pro mé potřeby v pohodě. Na druhou stranu, co jsem četl tak budou 2 typy CPU, jedna na výdrž a druhá na výkon. Takže si bude možné vybrat, co každému vyhovuje.
Odpovědět1  0
Souhlas, na notebook s AMD 8 jádro se docela těším. Díky tomu, že existuje konkurence a tržní prostředí tak věřím, že si letos pořídím HP nebo Dell tak okolo 25k. Předloni jsem kupoval Intel 6ti jádro za 50k.
Odpovědět2  0
Ono stačí provozovat nějakou infrastrukturu ­(servery­) na Intranetu a vyhodnocovat útoky a pokusy o ně. 90% je Rusko­/Čína. A pokud dojde k hacku, ty ho odstraňuješ a ještě se ti tam v tu chvíli ten debil, správce bota z Leningradu ­- Šedova ulice osobně připojí, aby zkontroloval, co se děje, tak je vymalováno.
Odpovědět0  0
Nebo ten lepší výsledek krypto může dělat AVX­-512 na tom xeonu
Odpovědět0  0
Šetří si je na akvizici Intelu v roce 2022 po nezvládnutí přechodu na 7nm proces touto firmu ;­-)
Odpovědět8  1
Spíš bych řekl, že testovali co to vydrží a tlakovali tak dlouho, co to šlo nebo dokud to neprdlo, aby měli vůbec představu jak to dimenzovat.
Odpovědět8  0
Pokud si kupuji svoje servery v Cloudu ­- AWS, google, azure tak mám právě fyzický přístup na HW, kde běží řada dalších zákazníků a mohu si tam v rámci mnou koupených zdrojů spouštět aplikace jaké chci, včetně aplikací, které se snaží přes intelácké díry číst data ostatních zákazníků. V tom je ten problém.
Odpovědět2  1
Cena je zhruba stejná jako EPYC, pokud porovnám 8 jádro tento Xeon a 8 jádro Epyc. Jinak smysl jsou ty malý firemní servery, výkonný noťasy ­(smutné, ale tady zatím AMD ani nemá alternativu ­- mobile EPYC nebo Threadripper­) a pokročilejší NASka nebo různá průmyslová zařízení.
Odpovědět0  0
Raketový pohon bez emisí není potřeba vynalézat: kapalný vodík a kapalný kyslík, produkuje vodu. Takže takto lze dopravit dřevo třeba na mars a tam zatím skladovat a potom by se s ním dalo topit v krbu. Až tam budou první osadníci. A problém je vyřešen.
Odpovědět1  0