Ja tedy nevim, ale budou ty nove Celerony rychlejsi v "pocitani single core" programu, nez soucasna spicka v podobe 356, 360...? Osobne vlastnim 356-tku (65 nm), ktera tika na 3,33 GHz a pouzivam ji jako "motor" emulatoru MAME v automatu. Kdyz tady ctu neco o 2 GHz tak moc optimizmem neoplyvam.
Odpovědět0 0
Asi si si to nevšimol, ale procesory s architektúrou Core sú aj pri nižšej frekvencii výkonnejšie ako staré NetBursty.
Takže určite budú rýchlejšie ako tá tvoja dnešná "špička" :-D
Odpovědět0 0
no jenom aby... precejen 2 GHz << 3,33 ze ano... a optimalizace sice dela svoje ale nejak k tomu nemam duveru
spicka celerova jsem mel na mysli
Odpovědět0 0
superpi 1M celeron 352@3,2GHz 49s @4,5GHz 34s
superpi 1M C2D E6300@1,8GHz 33s @2,8GHz 20s
=> celeron architektury core bude na 2GHz rozhodne rychlejsi
Odpovědět0 0
co to je C2D E6300?
ale asi mas pravdu...
Odpovědět0 0
a to se jednalo o jaky test? vypocet single threadu ci jak to napsat, proste pro jedno "core" nebo neco optimalizovane pro dual core? me dual a vice core nezajima, me zajima jaky bude vykon noveho celeru v single core kodu jako je MAME... (navic Core 2 Duo neni Celeron snad...!!!)
Odpovědět0 0
Tonik
|
18.3.20070:20
Odpovědět0 0
Asi bude najlepšie, keď si počkáš na testy.
Každopádne, ak je dualcore C2D na rovnakej frekvencii o cca 40% ako dualcore Pentium D, tak to bude nejak podobne aj pri singlecore.
Odpovědět0 0
E6300 je dualcore, ale ten test je vypocet cisla pi na 1 milion desetinych mist a neni optimalizovany pro vice jader - tj i na dvaceti jadrovem procesoru stejne pobezi jen na jednom jadre.
test superpi je zameren na matematicke vypocty a ac se jedna ciste o test, tak jeho vysledky nejsou nijak zkreslene pro toho ci onoho vyrobce, o hrubem vykonu CPU lecos rika a da se mu relativne verit.
takze tady mas proti sobe hrube pretoceneho celera a jedno jadro architektury core na 1,8GHz s 2MB L2 cache. ten novy celeron ma bezet na 2GHz ale mam mit jen 0,5MB cache (obdobne bude i pentium, ktere bude mit 1MB cache - jediny rozdil). jak se velikost cache projevi si budem muset pockat. uvidime jestli i u core je tahoun vykonu velka L2 jako u netburst nebo to nebude az takova hruza.
pro zbezne srovnani muzes skusit pohledat testy mobilniho celeronu M s 1MB L2 a pentia M s 2MB - core je totiz pokracovani teto vyvojove vetve a vlastne se jedna o vylepseni mobilniho CPU (ktere vychazelo z navrhu pentia III) takze rozdil celeron M x pentium M by mohl byt obdobny jako plnohodnotne core2duo a celeron architektury core. Co si pamatuju tak P-M a celeron M jsou na tom s vykonem prakticky nastejno takze minimalne budouci pentia s 1MB cache by mely byt slusene vykone a pritom levne. co predvede 0.5MB L2 se z dnesni sitace neda odhadnout
Odpovědět0 0
tak pokud 352-jkovy Celeron na 3,2 Ghz potrebuje podstatne vice casu jak jedno jadro Core na 1,8 GHz (pokud to tak opravdu v praxi je) tak neni co resit! sem s novymi Celerony!
Odpovědět0 0
JoHnY2
|
18.3.200713:42
Jsem na malo L2 docela zvedavej. Intel vseobecne hodne kouzli s predpovidanim a mala L2 se bude chovat uplne jinak. C2D diky velikansky L2 netrpi na velkou latenci inteliho FSB. AMD ma latence pri pristupu do pameti +- polovicni(proto jim taky DDR2 skoro vubec nepomohlo).
Odpovědět0 0
C2D ukazalo ze FSB zas az tak spatne neni, core totiz s latencemi dohani A64 s integrovanym radicem, o moc nezaostava. hlavni problem byl v NetBurst, ne v samotnem navrhu FSB - to je brzda az pri komunikaci vice jader - zde jednoznace rulez AMD a jeho HT...
jinak na ty celerony jsu zvedave, to se teprve uvidi jak dopadnou testy s tak malou cache, ale imho pentia budou tezky trhaky - jendo jadro, polovicni L2: smesna spotreba, 1MB L2 je porad dost na slusny vykon - mohlo by jit brutalne taktovat - mozna bude jedno jadro nefunkci a druhy sotva pojede (mizerna taktovatelnost) nebo proste jedno jadro bude mit mensi defekt a druhe bude jinak v poradku a 3-4GHz uz se tresou:) uvidime jak to dopadne. kazdopadne jestli dobre, tak za bratru 2000,- po pretaktovani nejvykonejsi sehnatelne jednojadro bude porad velky tahak...
druha alternativa by byla podvoltovani a spotreba procesoru kolem 15-20W a to taky neni k zahozeni...
takze AMD se ma na co tesit a musi se modlit ze K8L bude doslova bomba, protoze co predvadi intel s architekturou core...
Odpovědět0 0
ASD_
|
18.3.200716:57
Vypni v BIOSe L2 a pokial mas moznost aj L1 cache a uvidis kdo koho dohana, cele je o len o dobrej predikcii. Pristup do pamete je stale cez chipset co ti zabezpeci podsatne vyssie latencie a v praxy je to prave korigovane velkou cache a dobrymi predikcnimi algoritmamy. A co sa tyka porovnania vykonu v operaciach pracujucich s celimi cislami, by rozdiel nebol tak velky tato cast je na netburstoch hodne silna(teraz nehovorim o SIMD).
Odpovědět0 0