zy0tic
|
14.5.200714:24
stejne tieto technologie a aj buduce su qvazi za opicami, umelo brzdit vyvoj, to intelu ide... (no flame)
Odpovědět0 0
Petr-xxxx
|
3.11.200617:07
Navic masivni multiprocessing tady je uz hrozne davno. A programy taky, akorat to neni pro desktop ale na pocitani a tohle podle mne taky na desktop nebude.
Odpovědět0 0
gro
|
4.11.200615:18
Masivni multiprocesor je treba GPU akorat je to pekne zapouzdrene takze programator o tom nemusi mit ani paru. To je grafika, s CPU to muze byt to samo je to jenom otazka vhodneho SW prostredi. Musim se smat jak PC na sebe nabalilo snad veskere technologie z drivejsich domacich pocitacu a hernich konzol a coinups takze to davno neni to PC co bejvalo, hafo veci se zintegrovala na hlavni desku a tento trend pridavani byvaleho hi-tech a integrace bude stale pokracovat. Zvlast s tim jak budou postupne koncit klicove patenty :-))
Odpovědět0 0
Petr Baláš
|
1.11.20068:21
Jinak doporučuji podívat se na architekturu Cell (procesor v PlayStation3) a zjistíte, že spousta toho, co Intel uvádí jako ohromnou novinku lze koupit už dnes :-)
Odpovědět0 0
gro
|
1.11.20068:41
No to jo ale těch peněz :-) to už jdou koupit i GA naroubované do formy akcelerační karty ale tohle stejně není ono když potřebujete žonglovat s TeraBajty v realtime.
Odpovědět0 0
anti_xantipa
|
1.11.20067:28
Odpovědět0 0
skús nad tým ešte trochu porozmýšlať... Autor to nenapísal najlepšie ale je to vporiadku.
Odpovědět0 0
"Není tomu tak dávno, co Intel ohlásil změnu architektury a výrobního procesu každé dva roky. Během následujících 4 let se tedy dočkáme architektury Nehalem, která přijde s 45 nm výrobní technologií v roce 2008 a v mírně vzdálenější budoucnosti architektury Gesher, která přijde s 32 nm, pravděpodobně v roce 2010."
chapu to blbe ja nebo to vidim dobre... od roku 2006 do roku 2008 to jsou 4roky? ja myslel ze dva... :)))
Odpovědět0 0
Autorovi body ++
Odpovědět0 0
jen to na me pusobi, ze intel pridava jadra, pridava dalsi cache (tak chapu tu close memory - jako dalsi cache) ... ale aspon uz ted se snazi resit mozne problemy (teplo, vymana dat mezi jadry). Jsem zvedav za 10 let, az vykope nekdo tento clanek a my se pousmejeme :)
Guzii: AMD ma HT a tam chce pridavat dalsi CPU a jine serepeticky, v tom ma podle me AMD vyhodu. Ale nedokazu si predstavit desku, kde bude stovka socketu :D Uvidime, podle me je dobre ze amd nerika plany do daleke budoucnosti, nikdo nevi co bude
Odpovědět0 0
chcem viac, chcem viaaaac! na takýchto článkoch som závislý !!!
Odpovědět0 0
tak začni číst SCI-FI literaturu, ta je podobných fantazií a vizí plná.
Odpovědět0 0
PPaul
|
31.10.200614:01
Ale asi se budou řešit jiné věci, jako následky globálního oteplování a přesuny stamilionu lidí.
Odpovědět0 0
lidi i vedle plosneho vymirani klidne zvladnou se i bavit, pracovat a pod ... to se neboj.
Odpovědět0 0
Pecaf.
|
31.10.200611:32
snad se nemýlím, když řeknu, že je to slovo odvozené od míle (délkové míry) nikoli od "mýlit se" ;-)
viz "milestones"
Odpovědět0 0
Leda ze by tim "Y" autor clanku chtel naznacit, ze ten hybridni laser nebyl od Intelu az zas tak dobry napad ;-)
Odpovědět0 0
:-))) Opraveno, děkujeme za upozornění.
Odpovědět0 0
a8n
|
1.11.200615:34
Rozhodně neopraveno, stále to tam je. Navíc ještě chybka: "(například pomocí dalších pomocnýych vláken"
Odpovědět0 0
kokotus
|
31.12.200616:58
koho to zajima ze tam ma nekde blbe y ses nejvetsi magor takovy miluju vyliz si kretene
Odpovědět0 0
uklidni se, on to mysli dobre. Tady nejde urcite jen o nejake latereni ortodoxniho linvisty, tady jde o SEO !! Jak maji ty vyhledavace spravne fungovat kdyz jsou ve zdrojovem hypertextu syntakticke chyby ktere se nikdy nestretnou s vyhledavanym dotazem treba na google.com ?? :-)
Odpovědět0 0
Pěkný, věcný a srozumitelný článek. Děkuji za počtení, jen tak dál!
Odpovědět0 0
gro
|
31.10.20069:40
Hezký, ale je třeba mít na paměti že x86 není jediná větev na které se pracuje a dost zajímavých věcí se děje i jinde než v Intelu. Třeba věci na principu GA vypadají velice nadějně (protože se dynamicky přispůsobují aktivní úloze na úrovni zapojení).
Odpovědět0 0
.. souhlas ... jen přemýšlím, zda x86 v rámci PC bude navěky.
PS: hoď link ohledně ťech GA ... dík
Odpovědět0 0
gro
|
31.10.200621:22
Hledej šmudlo :o) není to o nic složitejší než ten isopropylalcohol ;-)
Odpovědět0 0
.... neříkej mi šmudlo ty šmoulinko ...... :)
Byla to jen řečnická otázka k diskuzi, aby se ostatní přidali ...
Jinak ..... dík za radu taťko ....
Odpovědět0 0
Kde bych si mohl takovy procesor koupit? Prosel jsem vsechny internetove obchody a nikde zadne takove procesory nemaji (ani predobjednavky).
Odpovědět0 0
dd@dd.dd
|
31.10.200610:53
Tenhle dotaz jsem nepochopil - celou dobu se v clanku mluvi o budoucnosti - roky 2010-2020 a vy s takovym dotazem.
A ten prototyp z konce clanku je jen prototyp - cena bude urcite nekolik milionu, protoze je toho vyrobilo jen par kusu - zadny prodej.
Odpovědět0 0
hmm, pěkný. ráno pročtu ještě jednou ... btw. s článku vypadá, že jedinej kdo vyvíjí je intel :/
Odpovědět0 0
jj ...
... zajímalo by mě zda není neco podobného od AMD ....
PS: skvělý článek ... více takových ...
Odpovědět0 0
Petr Baláš
|
1.11.20068:17
No AMD koupila ATI. A opravdu to není proto, že by se chtěla stát výrobcem grafických karet :-)
Odpovědět0 0
Vyvíjí všichni, protože musí, ale například AMD informace v takovém časovém horizontu nesděluje. Akcelerátory, grafika a další integrace směrem k CPU je zřejmá již teď. Co ale mají v plánu na dalších 20 let, to můžem jen hádat...
Odpovědět0 0
gro
|
31.10.200621:18
Fůze CPU a GPU byl jeden z mých nápadů, tím chci říct jenom to že některé věci se prostě dají čekat protože výkon se dá nejjednodušeji nabrat jenom pár cestama. Nejlíp tak že se pár cestiček vynechá ;-) Inu to je jako s reproduktorama, nejlepší reproduktor je žádný reproduktor ;-)
Odpovědět0 0
Nedávno tu byl článek o tranzistoru pracojícím na 3000 GHz - nemohl by to být nový směr ve vývoji procesorů ?
Odpovědět0 0
gro
|
1.11.20068:55
Názor: Bude to složitější, výroba tohodle t. je náročná, multijádrová koncepce ale sama dává návod jak tuto tech dobře využít a to je v roli superrychlých mikrojader, mohlo by to pracovat tak že mikrojádru se předá krátký program a data k němu, pak se pár cyklů počká, zatím během těchto několika vnějších cyklů v mikrojádru proběhnou stovky cyklů a bude připraven výsledek k vyzvednutí... (scifisticky si přisadím, můžu si to dovolit, na tomto principu by mohl pacovat i procesor s rychlou časovou doménou, tzn. měl by uvnitř sebe buňku v které by plynul rycheji čas, fungovalo by to nápodobně jako je psáno výše akorát s brutálním o několik řádů vyšším výkonem, uvnitř buňky by to tikalo třeba na těch 3000GHz ale navenek by to bylo třeba 200 ExaHz, při předávání programu a dat by se zrychlená časová doména spomalila na normální čas aby mohlo vůbec k předání dojít [nebo by tento proces zastal nějaký interface])
Odpovědět0 0
SniperDave
|
18.10.200723:24
A nemyslis,ze by bylo i reseni udelat maly pocet jader,ale za to hodne velkych a aby zvladaly vic instruci,tak jim vytvorit vic privodu a odvodu.VYsvetluju to polopaticky.ae priklad za vsechny.
Motor ma 4 valce(jadra) a zvysenim poctu valcu se zvysi vykon,ale proc nenechat 4 valce a jen jim vyvrtat vic vetnilu(privodu/odvodu) a zvysit objem aby to stihalo ten privod?
Nebylo by mozne toto resini,aby jedno jadro zvladlo vic nez jednu instrukci?
Odpovědět0 0
jiné jméno.
|
5.11.200613:35
patrne to bude asi proto, ze nikdo ani intel nevi co bude za tak straslive dlouho (v IT je dvacet let zpet uz "pravek"! :-)
o uspesnosti intelich predpovedi bych si tedy dovolil (uspesne) pochybovat. - kde je ten jejich 10GHz procesor, ktery byl zrejmym vyustenim snah intelu? pripada mi ze dalsimi podobnymi kravinami se ted snazi krmit IT znovu.
Odpovědět0 0
Myslim ze v predstavach mnoha jadrovych procesoru se intel proste nemuze splest. Timto smerem vyvoj rozhodne pujde at uz intel bude chtit nebo ne :-) cesta navysovani vykonu nahanenig gigahertzů je velmi limitována fyzikálními zákony, cesta paralelního zpracování je limitována pouze důvtipem programátorů a především matematiků.
Odpovědět0 0
Petrik_CZ
|
31.10.20062:08
Gratuluji, tak dobry clanek jsem jiz dlouho necetl. Na relativne malem prostoru velmi nazorne nastinen vyvoj VT pro budoucnost. Doufam ze tak dobrych clanku bude jen pribivat.
Odpovědět0 0
imho ten prostor klidne mohl byt jeste relativne mnohem mensi :-) vzdyt to podstatne lze shrnout do dvou vet: "Intel zase uspesne nahani cenu akcii svym vyzionarstvim, prezentuje zazracny prototyp mnohajadroveho procesoru ktery pravdepodobne pujde s novou architekturou na trh jakmile se ukaze ze software takovy vykon dokaze vyuzit alespon z casti. Obrovska lakadla jsou v podobe efektivity vyokn/watt a jasna volba je to pro serverova reseni. SOHO trh zustava velkou neznamou minimalne do doby nez se vyjasni potencial mnohajadrovych procesoru ve vypocetnich ukonech spadajicich do oblasti domacich multimedii a predevsim pak zajem trhu si za neco takoveho priplatit."
Odpovědět0 0