Některým vybraným a pro ně důvěryhodným médiím. Víc asi netřeba komentovat....
Odpovědět3 0
Tahle formulace mě taky zaujala, ale na druhou stranu, pokud hodlají opravdu dát k dispozici dvě verze hry, kdy by se jedna měla lišit pouze přítomností Denuva (uvažujme, že by to tak skutečně bylo), tak z principu věci takovou nechráněnou verzi nemohou poskytnout jen tak někomu na vyžádání. To by dávalo smysl jen u starších her, u kterých by už vydavatelé veřejně vydali verzi právě bez Denuva. Ale každého bude nejvíce zajímat, jaký může být vliv právě u těch nejnověji vydaných her. Takže ačkoli ta formulace vzbuzuje pochybnosti, tak nevím, jak vhodněji to mohl dotyčný zformulovat, aby to vyznělo lépe :-).
Odpovědět0 0
2 verze hry s Denuvo a bez něj
... takže to bude tak že před testery, novináře a recenzenty se hodí verze hry obsahující Denuvo a viditelným procesem na pozadí
A verze hry kde je Denuvo odstraněné, aspoň oficiálně, jinak na pozadí poběží skrytý bezejmenný proces
Pak pochopitelně obě hry budou mít stejný dopad na výkon
Odpovědět1 0
To je zajímavé, že za ty 4 roky se najde dost her, kde Denuvo způsobuje propady fps. Ale popravdě se ani nedivím krádeži her z internetu, protože ty hry jsou dnes drahé na úkor toho v jakém stavu výjdou.
Netrpělivě jsem čekal na Last of Us. 1500Kč a pc port strašnej. Dal jsem jim měsíc na opravu a spustil to asi, až měsíc a půl od vydání hra po 30 minutách havarovala. Od té doby jsem na to neměl náladu.
A prokázat po 4 letech, že Denuvo nemá vliv na výkon je docela směšné. Odzkouší 3-4 hry s nejnovější verzí Denuvo co nejlépe vyladěnou a v dalších hrách to bude dělat opět problémy.
Odpovědět2 1
Tak tady musím oponovat, že se v dnešní době krádeži her z internetu naopak divím vzhledem ke všem těm slevám, za kolik se pak dají s odstupem času legálně koupit. Však není přece nutné si kupovat hru hned po vydání, tím spíše, když kolikrát vychází v takovém technickém stavu, že to hned po vydání třeba ani nemá smysl hrát.
Bez ohledu na cenu si tak stejně raději několik týdnů nebo měsíců počkám a hru si pak koupím třeba jen za čtvrtinu (např. 15 EUR) a zahraju si ji už v odladěném stavu (nemluvě o různých edicích, které pak mohou obsahovat za zvýhodněnou cenu další obsah, co později vyjde), díky čemuž z ní budu moci mít i lepší zážitek, než kdybych ji hrál hned po vydání a dal za ni třeba čtyřnásobek.
Pokud mi něco přijde jako drahé, tak si to prostě nekoupím a počkám si případně na příležitost, kdy bude možné danou věc koupit levněji. Pro tohle mohu doporučit Humble Choice, o jejichž nabídkách každý měsíc dělám aktualitu, jelikož díky nim mám za výrazně nižší ceny už celou řadu her, které mě zajímaly a chtěl bych si je někdy vyzkoušet, takže bych si je stejně tak či tak jednou koupil. Takto si tam platím členství (10 EUR za měsíc, nebo 9 EUR měsíčně při platbě za celý rok, což je při aktuálním kurzu 215 Kč) a každý měsíc mi automaticky naskakují kódy, které si pak jednou za čas aktivuji na Steamu. Viz aktuální nabídka pro červenec:
https://www.svethardware.cz/humble-choice-2023-07-the-outer-worlds-spacers-choice-edition/59722
The Outer Worlds je další hra v pořadí, kterou jsem ještě neměl a kterou bych si stejně určitě jednou koupil. S předchozími měsíci jsem byl taky spokojený. Ale pokud jste na něco natěšený, netrpělivě čekáte na datum vydání nějaké hry a dáte proto za ni i plnou cenu, tak potom je to těžké, pak se to samozřejmě hodně prodraží a bohužel v poslední době je velké riziko, že budete kvůli technickému stavu hry akorát naštvaný, znechucený, vytočený a vůbec všechno bude úplně špatně :-). Prostě je lepší si nějakou dobu počkat a pak není problém ani se stavem her, ani s jejich cenou.
Odpovědět0 1
je hezke ze se odkazuji na jine verze hry, ale existuji i hry kde mezi 2 verzemi je jediny rozdil - z jedne se odstranilo Denuvo. A dopad byva velmi vyrazny. Ohledne protipiratskych ochran chapu ze to je krasny marketingovy tah strasit piratama, ale nikdy zadny titul nebyl vyrazne negativne ovlivnen piratstvim, minimalne takovy pripad nebyl prokazan jinak nez 'tohle si stahlo X lidi' a vypocet 'ztrat' s predpokladem ze kazdy kdo kdy stahl by si hru jinak koupil a nikdo kdo si hru stahl si ji pozdeji nekoupil, coz oboji je nesmysl.
Na druhou stranu jsou v historii hry, ktere svemu obrovskemu financnimu uspechu vdeci prave tomu, ze byly v den vydani dostupne i v piratske verzi, takze se vic lidi dozvi o hre a jeji kvalite. Mnozi proste berou piratske verze jako demoverze a hru, pokud vubec za neco stoji, pak koupi. Ostatne v svete hudby a filmu byl proveden i vyzkum na toto tema a ukazal ze lidi kteri nejvic stahuji piratsky obsah jsou take ti, kteri nejvic utraci za oficialni obsah (at uz CD/DVD nebo i merch a koncerty z cehoz ty kapely maji vetsi podil) a ze casto nekoupi neco co nejdriv nevypiratili.
Odpovědět1 0
Ochrana snižuje výkon, to je prostě dané a jasné, jinak to snad ani nejde, jde o to, jak moc. Mohli by ochranu nechat do doby kvalitního cracku hry, pak by jí mohli odstranit, aby si hru mohli o něco lépe užít i ti, kteří si jí poctivě zkoupili.
Navíc, kdo bude chtít kupovat, koupí, kdo krást / crack, počká si. Nedovedu si představit, že bych si hru nekoupil. Hraju jen to co opravdu chci hrát a rád za to zaplatím, za ty peníze vznikne třeba pokračování, nebo další dobrá hra.
Odpovědět1 1
Snaží se okecat něco, co již bylo prokázáno, prostě ten výkon s Denuvo je menší...
Je jasné, že cracknutá verze bez denuva nemusí sedět s verzí hry, která je oficiálně vydaná, jenže ta vydaná by na tom měla být s výkonem vždy lépe, protože obsahuje ty opravy chyb a další vylepšení, které v té cracknuté většinou nejsou.
Odpovědět3 0
Když se poučí u marketingu Intelu, tak mu ty grafy možná vyjdou tak jak si to představuje a prezentuje. :)
Odpovědět3 0