Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Jandaskunk
Ahoj, zeptej se na zdejším fóru, tam ti poradí líp...
Odpovědět0  0
Osobně bych to při výběru desky nezohledňoval a pořídil k tomu jen ten adaptér.
Odpovědět1  0
Já úhly nepopírám, to už jsem napsal, že TN je lepší akorát v odezvě ­(a to nechci zobecňovat, ptže jsou modely, kde to může být naopak­). Psal jsem jen, že řídit se podle odezvy v parametrech výrobce je blbost. Testů je na netů dost ­(např. konkurenční EHW­), kde je ten LG monitor. IPS vs. PVA je už zas jiná kapitola, to tu neřeším. Zároveň neříkám, že ten LG IPS231P je na svou cenu špatný monitor, jen jsem tě chtěl poopravit, aby to nevypadalo jak popis z reklamního letáku a zobejktivnit to. Co se týče IPS235V, tak ten bych osobně nebral už jen kvůli polohovacím možnostem.
Odpovědět0  0
Pleteš hrušky s jabkama...Mluvíš tu o marketingu a přitom bereš v úvahu marketingovou odezvu napsanou výrobcem, která má se skutečnou odezvou pramálo skutečného ­(maximálně je to nejnižší odezva při přechodu šedá­-šedá a pouze rise, ale o celkové odezvě monitoru to nic nevypovídá­). Odezva se uvádí ­(tedy ta udaná výrobcem, ne skutečná­) u všech monitorů...Pokud bys chtěl vidět skutečnou odezvu, tak si musíš projít testy těch modelů... A pokud by ses o to trochu zajímal, tak znova: nemůžeš srovnávat e­-IPS panely s novými S­-IPS...zkus si o tom něco přečíst od spolehlivého a nezaujatého zdroje ­(např. EHW, prad.de apod. Tady možná taky o tom něco bude­). e­-IPS panely jsou tak levný, ptže jsou to ­"osekané­" IPS monitory ­- technologie není tak kvalitní jako u S­-IPS monitorů pro grafiky, elektronika v monitoru je taky zaměřena na nejnižší cenu apod.
Odpovědět0  0
Máš v tom pár chyb. Za prvé, není IPS jako IPS a levné IPS ­(lépe e­-IPS­) panely jako IPS231P nepoužívají stejnou IPS technologii jako nynější monitory pro profesionály ­(ty jsou stále dražší­). Stejně tak používají levnou elektroniku atd. A není lepší než současné S­-IPS ­(kvalitou obrazu­) panely. Černá rozhodně není tak hluboká, jak by mohla být ­(ale záleží to zase na modelu­/monitoru­). To, že je lepší než TN ­(až v odezvě, která je jiná model od modelu ale­) je samozřejmě pravda. Jinak zrovna tenhle model ­(IPS231P­) na tom není s odezvou úplně nejlépe...profi hráče rychlých her jako je CSS apod. by to určitě neoslovilo.
Odpovědět0  0
Žádný, deska neurčuje výkon GK. Rozdíly můžou být akorát v přetaktovávání procesoru. A pak samozřejmě výbava, použité součástky atd.
Odpovědět1  1
Podle herního testu na EHW je Intel HD 2000 malinko výkonnější jak Radeon HD4290 ­(když se počítá hrubý výkon a ne ovladače, které ale snad už Intel zlepšil­). Jinak ale ani jedna není určená na hry....co se týče akcelerace videa, tak je na tom snad i trochu lépe jak Radeon.
Odpovědět0  0
Pokud chceš konkrétní radu, tak není od věci zajít na zdejší forum.
Odpovědět0  0
Porty DVI a D­-Sub jsou na zadním panelu základní desky...
Odpovědět0  0
Zvuk hlaviček se dá odhlučit např. v odhlučněné skříni a­/nebo odhlučňovacím boxu pro HDD...

Se Seagate disky nemám dobré zkušenosti ­(nevím, co jste si sehnal přesně za model...SATA III o ničem nevypovídá, ani o rychlosti­), obvykle nejsou moc spolehlivé ani rychlé. Tiché, to je tak jediný.
Odpovědět0  0
Aha, tak to je fajn věc docela. Nemusíš tedy ty kabílky rovnat přímo na desce ­(což jde dost blbě někdy­), ale můžeš použít tuto redukci.
Odpovědět0  0
a­) 8 pinů je nutné zapojit až při cpu s TDP 140W a výš, nebo při extrémním taktování se zvyšováním napětí. Samozřejmě můžeš ho zapojit i tak. Ale většinou stačí 4 piny.
b­) Na automatické řízení otáček nepotřebuješ žádný program, vše obstarává deska a jednotlivý profily ­(základně tam jsou Auto, Voltage, PWM atd., ale může to být i propracovanější­) se nastavují přímo v BIOSu.
c­) Přiznám se, že nevím o čem mluvíš.
Odpovědět0  0
Přesně tak, navíc i těch 280MB bude v některých hrách znát. Hlavně nebudou tolik propady FPS ­(min. FPS­), které by mohly být u GTX560Ti s 1GB více znát.
Odpovědět2  0
GTX560 Ti už může v některých hrách zaostávat kapacitou pamětí, kterou taktováním nenavýšíš...
Odpovědět1  0
Ono e­-IPS není ani tak novější ­(i když samozřejmě je, ale není to nástupce drahých S­-IPS­), ale právě spíše levnější, zpřístupnění kvalitnějšího obrazu než TN pro více lidí :­). Dražší monitory používají stále S­-IPS nebo p­-IPS ­(kdo ví, ale co to všechno znamená :D)
Odpovědět0  0
A ještě dlouho bude...dokud teda nepřijdou nový konzole :­) ­(což v nejbližší době nebude)
Odpovědět0  0
Mám dojem, že ne všechny kusy jdou úspěšně flashnout...
Odpovědět0  0
Corsair sám o sobě nevyrábí zdroje, nechá si je dělat u výrobců zdrojů...jako je třeba Seasonic a ty kvalitnější modely od Corsair vyrábí právě Seasonic ­(ale od Corsairu to nezjistíš, který to jsou­)...
Odpovědět0  0
No no hlavně u notebooků je většinou nejlepší používat ovladače od výrobce notebooky, tam je trochu jiná situace většinou.
Odpovědět0  0
No měl jsem Radeon 9200 ­(do AGP­), pak HD4850 a teď HD5770 a ani na jedné jsem to nezaznamenal...
Odpovědět0  0
To bliknutí monitoru při startu jsem ještě nezažil, mám ATI :­). Teda i když nevím co přesně myslíte.
Odpovědět0  0
Špatně jsem se vyjádřil....Ondřej Matějka to napsal dobře, Win 32bit dokáží adresovat celkem 4GB ­(tudíž do toho započítej RAM, paměť na GK, různý cache­) a z toho 4GB kitu pamětí tedy windows využijí cca 3,5GB.

Jinak 64bit systém má lehce vyšší nároky na paměť, ale z vytížení pomocí Task Manageru to moc nepoznáš, protože jestli je nastaven Superfetch ­(jakože Win7 to mají v základu, i Visty pokud vím­), tak ten tu RAMku se snaží zaplnit co nejvíce nejpoužívanějšími programy, aby jejich načtení bylo co nejrychlejší.
Odpovědět0  0
Windows 32bit umí adresovat celkem 4GB pamětí...takže z těch 2GB by to využilo asi 1,5GB...takže zas tak úplně bezvýznamný to není.

Jinak L3 cache se využije povětšinou ve hrách, ale ten nárůst výkonu není takovej. Navíc je Phenom už výběhovej procesor a tak bych radši utratil menší cenu a koupil toho čtyřjádrovýho Athlona.
Odpovědět0  0
To sice jo...ale já to říkal vzhledem k upgradu na stávající :)
Odpovědět0  0
No, tak procesor je trochu starší :­). Jinak osobně bych bral toho Phenoma 840 ­(Athlon­), k HD5770 stačí ­(sám to tak mám s přetaktovaným Athlonem 620­)...navíc ten rozdíl ve výkonu není tak kulervoucí, aby se za to muselo připlácet 600,­- za mrtvou platformu ­(a procák)
Odpovědět0  0
Mnohem lepší jsou ale přímo testy her, takže řídit se jen podle 3DMarků není moc dobrej nápad. 3DMark sice něco ukazuje, ale je to jen umělej test...herní výkon to nezměří, ve hrách to nakonec může být úplně jinak ­(nehledě na vliv procesoru)
Odpovědět0  0
3D Marky mají minimální výpovědní hodnotu....určitě nebudeš po večerech hrát 3DMark :­). Jinak jsou jak na tomto webu, tak i na jiných ­(např. EHW atd.­) různé testy komponent...samozřejmě rozděleno na procesory, GK atd., protože celé sestavy vesměs nikdo netestuje ­(pokud to nejsou již hotové sestavy­), a jsou tam testy na hry a na různé programy, které můžeš používat. Takže se podle toho můžeš orientovat, co ti víc vyhovuje atd. ­(k čemu PC budeš používat­)...ceny se každou chvíli mění, takže si to budeš muset porovnat sám...nebo napiš tady na forum a určitě ti tam poradí :)
Odpovědět0  0
Před chvílí jsem napsal jeden problém u levného chladiče AC Freezer v shopu CZC v diskuzi zde ­(­"Sestava bez optické mechaniky....­") a narazil jsem nejspíše ještě na jeden problém. V sestavách Home a UNI­-2 je doporučován chladič Gelid Tranquillo, ale co vím, tak tento chladič má špatné uchycení u AMD socketů, že jde nasměrovat také pouze nahoru nebo dolů. S bednama, které mají zdroj dole by to nebyl takový problém, ale u Centurion Light je to podle mě špatné a hodil by se tam jiný chladič ­- např. podobně výkonný CM Hyper 212+, i když je dražší a trochu méně výkonný, ale zase nemá zmrvený uchycení.
Odpovědět1  0
Tak je vidět, že to byla jen chyba :­).

Teď trochu mimo téma optické mechaniky, např. do sestavy Basic narvalo CZC chladič Freezer 7, který má špatné natočení na desku, zřejmě z důvodu, že Freezer 64 pro nemají už v nabídce. Řekl bych, že se to za chvíli bude týkat hodně e­-shopů, protože ten chladič v podstatě končí a volil bych do doporučení místo něho nějakou vhodnější náhradu, např. CM Hyper TX3
Odpovědět1  0
Tak to je ale spíše problém CZC, pokud to nejde nastavit v konfigurátoru, tak by možná nebyl problém se s nima domluvit...
Odpovědět0  0
To je takový problém si tam tu mechaniku prostě nedát? Pro většinu BFU je mechanika stále použitelná, tak proto jsou v doporučeních, ale samozřejmě každý si tyto detaily může upravit podle sebe.
Odpovědět0  0
Ono taky navíc u nižších wattáží bývá ta účinnost menší, protože v podstatě při stejném návrhu dejme tomu bude účinnost u nižší wattáže nižší než u vyšší, tam s tím výrobci nemají takový problém ­(kvalitní výrobci­).
Odpovědět0  0
Osobně bych šel asi do toho Seasonic S12II 380W, a je důležité se koukat hlavně na 12V větev, ze které si bere většina komponent ­"šťávu­". ­(OT: škoda že tu nejde editace, musim psát kvůli tomu další příspěvěk)
Odpovědět0  0
Bohužel, v dnešní době ­(a řekl bych že i minimálně v blízké budoucnosti­) pomalu žádné nižší než 350W ­(a okolo­) vhodné zdroje nejsou na trhu. Je tu pár akorát těch miniITX zdrojů apod. ­(případně zdroje přibalené v HTPC skříni atd.)
Odpovědět0  0
Jo a ten Seasonic 350W OEM nebude asi dobrá alternativa, protože má vcelku málo přípojek na disky.
Odpovědět0  0
Z těch levných např. Seasonic 350W OEM ­(ten není ale ani Bronze, pouze 80plus­) nebo lepší Seasonic S12II 330W a 380W ­(oba Bronze­). Pak tam má ještě Enermax model Pro82+II 385W Bronze, ale ten mi přijde dost drahý.
Odpovědět0  0
Nikdo vás nenutí abyste si ten monitor ­(co je v novince­) taky kupoval. Ovšem toto je diskuze ke článku a ne obecná diskuze o pozorovacích úhlech, začal jste tím, že jste komentoval tento monitor a pak jste ledabyle přešel porovnáváním s produkty, které jsou určené pro absolutně jiný trh. Ale nejspíše jste si přišel pouze pobrečet nad tím, jak výrobci udávají marketingově opepřené údaje, ale to jste tedy na špatném hrobě, pokud chcete, tak si můžete založit někde vlastní téma na to, ale začít se tu ohánět monitorama za 200000,­- oproti tomuto za necelé 4000,­- mě přijde absolutně mimo mísu. Až bude sehnatelná plazma v této cenové hladině, s tímto určením na trh jako klasického monitoru, tak můžete napsat.
Odpovědět0  1
Které jako běžné domácí monitory použitelné nejsou ­(mega úhlopříčka a 1080p??, to je tak na filmy ale ne na práci­) a jsou někde o pár stovek tísíc jinde než vámi porovnávaný levný IPS panel ­(případně snad to srovnáváte i s TN­), to je jak porovnávat trabanta s ferrari
Odpovědět0  0
Tady se ale baví o monitoru a ne o TV...
Odpovědět0  0
Srovnávate hrušky s jabkama. To co tam vidím, jsou nějaké šílené úhlopříčky za šílené peníze. Jak toto můžete porovnávat s běžnýma monitorama pro domácí použití?
Odpovědět0  0
Najdi mi plazmový monitor :)
Odpovědět0  0
Jinak ale platí můj názor dole.
Odpovědět0  0
Podle údajů výrobce se nedá příliš orientovat, rozhodně ale ty úhly jsou lepší jak u TN. Musíš se koukat na testy, pro srovnání úhlů TN a IPS technologie např. video na youtube: http:­/­/www.youtube.com­/watch?v=BG7XNwbUYEM nebo http:­/­/www.youtube.com­/watch?v=DP7C00BIzH8&feature=related
Odpovědět0  0
Musíš ale rozlišovat technologie u LCD, toto je IPS, kde ty úhly jsou skutečně v pohodě. U TN je změna úhlu okamžitá změna barvy, zespoda inverze, tmavnutí apod.
Odpovědět0  0
To rozlišení to zabíjí....je sice hezký, že je to IPS, ale díky rozlišení a taky tomu úděsnýmu designu ­(včetně špatného polohování­) bych v té ceně raději bral 22­" TN s normálním rozlišením....no spíše bych si připlatil na IPSka typu Dell U2311, 2209WA nebo HP ZR24w, i to LG W2220P je mnohem lepší volba.
Odpovědět0  0
Taky jsem si říkal, že to je dost divný, že by nástupce byl takovýto a mě to připadalo spíš jako odlehčená verze Galaxy S ­(myslím tím výbavou, i když ne úplně ve všem)
Odpovědět0  0
Uvidíme, každopádně je dobře, že se začíná objevovat více takovýchto levných IPS monitorů. Rozhodně se taky těšim na recenzi.
Odpovědět0  0
To je paskvil, když už navýšej CUDA procesory, tak to zmrvěj zbytečně velkýma ­(kapacitně­) GDDR3 ­(pomalými­) paměťmi a snížej frekvence. Hlavně, aby to mělo asi co nejvyšší cenu, ale praktičnost žádná.
Odpovědět0  0
Souhlas, chvíli jsem si říkal, co to vlastně ten přepínač je :D
Odpovědět0  0
Nejlepší řešení ­(pokud již tu desku s vadnými porty máš­) bude nechat si tu desku vyměnit ­(až budou k dispozici bez vady­).
Odpovědět0  0
No, ono stačilo pořádně si prohlídnout ty modely a pak jsi zjistil, že stačilo porovnat tak 2­-3 modely...
Odpovědět1  0
Levný Lian­-LI mezi 2000­-3000 taky není žádnej zázrak...
Odpovědět2  0
Jestli myslíš obrovský drahý chladič např. Gelid Tranquillo za 700,­-, tak to teda nevim, pro nadšence...no tak normální lidi si většinou nebudou dávat žádný alternativní chladič ­(tím myslím BFU­), pokud jim to tam někdo nenamontuje. Když dáš disky do těch horních 3,5­", tak kam dáš např. čtečku? Kdybys tam hodil takovou dlouhou grafiku, i kdyby po odstranění koše, tak to tam vytvoří takovou přepážku, že se ti ta grafika upeče ­(čistě teoreticky, 35cm snad žádná grafika ještě nemá, ale tak dejme tomu prostě delší grafiku­). Nemluvim pak ani o manipulaci ve skříni a rezonanci plechů...
Odpovědět0  0
A změřený teploty v zátěži ­(i v idle­) máš? By mě zajímaly, disky, procák, grafika, i zdroj si tam musí hovět.
Odpovědět0  0
"větší chladič na procík taky dáš, a grafárna může být dlouhá jak chce......skříň je fakt malá­" ­- si trochu protiřečíš ne? šířka 180mm, tam určitě nedáš nějaký pořádný chladič na CPU....stejně tak délka a vůbec celkový prostor ­(grafiku tam taky nedáš, pokud chceš nějakou high­-end nebo delší než 23cm­)...a manipulace uvnitř skříně musí být fantastická...
Odpovědět0  0
Ale toto je klasický MidiTower....jinak FullATX desku s kompletní rozšířeností, delší GK do tém Minitower narveš? A co teprv chlazení.
Odpovědět0  0
- ty protivibrační podložky ­(pár gumových kroužků­) nejsou tak zázračný, řekl bych, že je to spíše hůře udělané než u některých jiných skříní
- obarvený konektory by se někdy hodily, např. v noci mám vcelku problém, do toho mě oslňuje ještě ta mega LEDka kolem Power buttonu
- větrák zespodu mi přijde jako zbytečnost, dobrý by byl tak akorát pod diskama, kde by se mohli dodatečně chladit disky, ale když máš větrák­(y­) vepředu, tak je to bezpředmětný. Navíc by tam akorát nasával prach z podlahy ­(kdo to má na podlaze, což se vzhledem ke konektorům nahoře hodí­), filtry nejsou všemocný.

Mluvím sice o R3, co mám doma, ale s R2 není skoro žádný rozdíl ­(až na reset button a pár drobností)
Odpovědět0  0
Žádný zápach není. A ten zápach byl jen u prvních verzí R2, novější R2 už měly ten tlumící materiál zakrytý, takže nesmrděl a pokud jsi měl tu první verzi, tak sis mohl nechat poslat od výrobce ty fólie ­(či co­) na to.
Odpovědět0  0
Ty rezonace jsou vcelku znatelné, ale nejspíše mám i blbý disk. Každopádně musim na vrch skříně dát např. mobil, aby to nerezonovalo ­(ten vrchní plech mi přijde měkčí a je k tomu navíc připevněn box na mechaniky a disky­). Osobně jsem čekal trochu víc za ty peníze, jinak je to slušně udělané, ale jako oproti R2 tu tolik zlepšení není a nedostatků je pořád dost.

Jinak jsem přecházel z Elite, která brněla celá z toho disku, ale ten vršek nevibroval...
Odpovědět0  0
Mám R3 i s těma šroubkama a vibruje to stejně, když jsou povolenější, tak je to ještě horší ­(musel jsem kvůli tomu pořídit gumový šroubky, ještě mi ale nepřišli, ale prý to pomáhá­)... Regulátor jsem ani nepoužil, ty dráty k tomu jsou krátký a nejsou ani ve flexu, je to prostě celý nedořešený...
Odpovědět0  0
Za sebe můžu říct nedostatky:
- dvířka nevypadají příliš bytelně
- dvířka spodního ventilátoru jdou taky blbě otevřít
- vibrace disku ­(mám tam jen jeden, ale trochu vibrující samsung, ovšem skříň z toho vibruje celá = tenké plechy vcelku, hlavně nahoře­)
- regulátor je spíš tak pro srandu...

- kabeláž za MB bude mít problém většina case ­(špatné nasazování bočnice pak)
Odpovědět0  0
K čemu je ale výdrž na baterku, když se kvůli velikosti a váze ­(a zpracování­) nebude dát přenášet....
Odpovědět0  0
Jo, to je taky možnost a možná asi nejlepší....rozhodně lepší než jednojádrový sempron..
Odpovědět0  0
Stavěl bych to na novým Intelu...nemáš napsanou cenu..
Odpovědět0  0
To je ale notebookový Atom a o grafice tu nebyl řeč. Pokud vím, tak se jedná o Office sestavu, kde se s hrami nepočítá ani s videem. Je to vyloženě do kanceláře na práci v office apod. By mě zajímalo, co bude dělat jednojádrový Sempron až začne např. antivirus skenovat gigový CAB soubor. Já bych řek, že pak bude PC dostatečně seklý, aby se nedalo dělat nic jinýho...
Odpovědět0  0
Je to fake...
Odpovědět0  0
Což např. web, více otevřených kancl. oken ve Windows 7 není ­(jednovláknová aplikace­) a tam se spíše než hrubý výkon využije právě více jader ­(vláken­) ­- už vidim jak budu na kancl počítači renderovat :­).
Odpovědět0  0
No, to je pouze Sempron. Ale myslel jsem jestli máš ověřené poměření tohoto Semprona vs. dvoujádrový Atom při kancelářské práci a webu ­(syntetický testy jsou často zaměřený na frekvencí např.­), při otevření více záložek v prohlížeči apod. Tam bych řekl, že se 2 jádra rozhodně hodí a nezáleží pouze na frekvenci, případné propady ve výkonu totiž můžou být pak neřešitelné. ­(frekvence to nezachrání, ptže se stále jede na jedno vlákno­) Spíše uživatelsky, nežli pomocí různých benchmarků, které k tomuto moc neříkají.
Odpovědět0  0
Frekvence se u jader nenásobí počtem jader, frekvence je prostě taková jaká je, tudíž je navýšení pouze o 200MHz ­(0,2GHz­) za 500,­- Kč, což skutečně není výhodné ­(dá se lehce dotaktovat­).

X4 945 a X4 840 není to samé, protože Phenom X4 840 je klasickej Phenom, ale nemá L3 cache ­(takže je to v podstatě Athlon­).
Odpovědět0  0
oprava: Frekvence se u procesorů...
Odpovědět0  0
Máš nějaký konkrétní test, který toto tvoje tvrzení podporuje? Nebo zkušenost v kanceláři?
Odpovědět0  0
Jak v čem, a taky je potřeba slušný procesor, aby to CF zvládalo na stopro ­(samozřejmě zas v některých hrách to škálovat nebude i tak­), ani přetaktovaný Phenom X4 není to pravý ořechový.
Odpovědět0  0
K němu bych bral tak max. HD5770, GTS450...­(pokud se ti nepodaří odemknout na Phenom X4)
Odpovědět0  0
Jenže ho bude brzdit ten Athlon. Na dva roky dopředu se nedá říct ani s tou nejvýkonnější konfigurací, jestli bude stačit na FullHD. Pravděpodobně jo, ale to pak k tý GTX 570 ­(580­) musíš mít něco lepšího než kriplcore Athlona.
Odpovědět0  0
Ne, pod Windows, Radon pokud vim o Linuxu nemluvil, takže předpokládám, že chtěl vědět, jak je to pod Windows. Jinak Intel není ATIna, ale co vím, tak Intel měl ty ovladače ještě hůře optimalizovaný pro to ­(navíc u toho Lenova jsou ovladače snad rok starý, možná víc...)
Odpovědět0  0
No, ale např. v MPC­-HC funguje DXVA u mkv i na Intel 4500MHD ­(nebo alespoň tak, že procesor se drží do 20% ­- spíš míň ­- místo okolo 50% vytížení bez DXVA)
Odpovědět0  0
Jo, tak dokonce některá videa až od 10.12, klasický Blu­-ray­-compliant i od 10.4 i s nejstarší UVD.
Odpovědět0  0
A nebylo tu už v Catalyst 10.4? Mám 10.8 a podle DXVA checker podporuje grafika ­(HD5770­) ­"ModeH264_VLD_NoFGT­" jako DXVA2
Odpovědět0  0
Chtěl jsem říct: jako u všeho, co má být akcelerováno čistě grafikou ­(myslím tím HD videa)
Odpovědět0  0
Co vím, tak integrovaná na desce ­(např. 880G­) umí akcelerovat h.264 také, ale musí to samozřejmě podporovat software a jeho nastavení...ostatně jako u všeho.
Odpovědět0  0
HD 5670 ­(512MB DDR5 paměti­) je nejlevnější grafika, která se dá jakž takž považovat za herní ­(dají se na tom zahrát novější hry­).

HD 5450 je dobrá jako zobrazovadlo a jako akcelerátor videa ­(pokud nemáte integrovanou, protože ta je skoro stejně výkonná, takže ve hrách je to podobně pomalé­). V tomto případě bych bral nejlevnější pasivní s 512MB DDR3 paměťmi.
Odpovědět0  0
Já si myslim, že předtím jste to měl správně, i podle zdroje je to 6,8 Belu
Odpovědět0  0
Jo, pokud to máš připojený pomocí D­-sub, tak se toto automatické ­"zaostření­" obrazu musí použít, překonvertování digitálního obrazu do analogového a zase zpět není zrovna to právé ořechové hold...
Odpovědět0  0
Souhlas, odpovědi typu ­"Jsme nejlepší, ať už říká kdokoli cokoli­" mě skutečně nenadchly a rozhodně mě nepřesvědčily k zakoupení jejich produktu ­(což byl asi účel pro pana ­"manažera­", který to vzal jako neplacenou reklamu­), spíše naopak.
Odpovědět0  0
Nemá být náhodou ten procesor Phenom místo Athlon?
Odpovědět0  0
Závist je svině co? Hezký den :)
Odpovědět0  0
Tady nikdo o 3d modelování nemluvil, mluvilo se akorát o konvertování videa :)
Odpovědět0  0
Zdravím, psal jsem to již v dubnovém přehledu, ale nikdo si toho nejspíš nevšiml. V menu vlevo pod položkou Průvodce koupí máte stále odkazy na březnové průvodce, přitom už dubnový dávno vyšel a je pouze v přehledu článků. Nejspíš ale tam bude až květen jak to tak vidim ..
Odpovědět0  0
Dobrý den, máte malou chybku v odkazu na stránkách vlevo pod kolonkou Průvodce koupí PC, odkazuje to na průvodce na březen a to už je jaksi neaktuální
Odpovědět0  0