a ryby to seka rovno na sashimi :-)
Odpovědět0 0
to nemohou musí používat uhlí to je lepší :D
Odpovědět0 1
Uhlí (a plyn a ropa) jsou průšvih. Prvotřídní suroviny pro chemickou výrobu jen tak pálíme. Používat to jen jako základ pro organickou chemii, tak to stačí na tisíce let.
Odpovědět8 0
Jen aby na ně v Kairyu nevylezl Kajdžu!
Odpovědět2 0
Já jsem si říkal, proč je pod tím článkem na stránce tolik volnýho místa...Myslel jsem, že je tam nejaký video ke článku, co mi adblocker zablokoval, tak ho vypnu a co tady na mě vyskákalo, až jsem se lekl...vždyť je to strašný!!
Odpovědět2 0
Jo to jsem si říkal taky už několikrát od té doby co web prošel redesignem,
Já mám téměř celý web čistý bez reklam, jen v pravo pod tím boxem "Nejčtenější | Diskuze" mám jednu otravnou reklamu s kterou si nevím rady,
Všiml sis někdy kolik dat to žere když se načítá celá stranka včetně reklam a pak prázdná?? to je mazec.... 2/3 zbytečného balastu
A teď si představ že si SHW čteš jako já, jen v práci a na tabletu, přes data ...?
Odpovědět4 0
Hm, nevím no. Na jednu stranu, tohle by MOHL být obrovský zdroj energie, současně i levný a snad i eko. Ale narušit mořské proudy si říká o globélní změny podnebí a POŘÁDNÝ průšvih. (říká se, že jestli se zastaví Golfský proud, klesne průměrná teplote celé Evropy o 8C, což je zatraceně hodně. Tohle není změna, co se dotkne pár lidí, změnilo by to kompletně vše co se dá pěstovat i chovat na celém kontinentu. A počítám, že u jiných kontinentů budou jiné proudy, ale ASI také významné.)
Odpovědět4 3
Klesne teplota?? V tom případě rozestavět ty turbíny po celém světě, říká že za 500 let to ve střední Evropě bude vypadat jako na jihu Itálie a budou zde růst palmy.
Aspoň by se zastavilo globální oteplování ?
Odpovědět5 0
Globalni oteplovani se zda se zastavilo v minulem roce, kdy diky lockdownum kleslo znecisteni atmosfery a zaclo byt videt na druhou stranu mest. Nepruhledna atmosfera hure propousti teplo ven z planety. Hodnoty CO2 byly +- stejne jako minuly rok, jenom proste sirokopasmove znecisteni ustoupilo. A Zeme se zacla tocit rychleji, cili doslo k ochlazeni a ukladani vody na polech.
Horsi problem nez takzvane globalni oteplovani (coz neni nic jineho nez zabordelena atmosfera a lokalni vysouseni) je jak pise wrah paleni fosilnich paliv - paleni daru Zeme. Cim to pak sakra nahradime?
Odpovědět1 1
To patrně bude navrženo s možností reverze, tj. při dodávce energie do generátoru z pevniny to může naopak mořské proudy rozhýbávat. ;-)
Odpovědět2 0
Pořádný průšvih je představa, že by nějaké lopatky o průměru 20m (nebo i více) mohly narušit mořské proudy. Na to by tam museli postavit přehradu.
Odpovědět0 0
Přehradu? :D Vysypat tam ostrov o velikosti aspoň Japonska spíš Austrálie. Aby s těmi proudy něco udělali. :D
Odpovědět2 0
Přehrada velikosti Grónska by stačila ;-)
Odpovědět0 0
Jasně, že JEDNY ty lopatky by nevadily. Ani 50m v průměru.. Jenže když to bude fungovat, tak tam takových sestav narvou tisíce. Možná deseti, nebo statisíce. Což už ve spojení s informací, že například Golfský proud zpomaluje (už sám od sebe) podle mě naznačuje možnost moc pěkné ekologické katastrofy. Ostatně, strašně moc, akcí, které byly vedeny úmyslem pomáhat přírodě nakonec skončilo přesně naopak, že? A další věc: Jaké na to budou dotace a kam to celá projekt pokřiví? Nepamatujete například slavný španělský případ, kdy tam dotáhli generátory a na soláry v noci svítili? Aby tohle nakonec nedopadlo nějak podobně. Ano, uznávám, že to VYPADÁ slibně. Ale říkám, že máme superpočítače drahé jak kráva. Máme sledování moří z vesmíru.. A že by se prostě dřív, než se podobných zařízení začnou stavět celé farmy měla udělat nějaká simulace. A zatraceně pečlivě měřit, jaký vliv to bude mít na proudění vody a okolní podmínky. (jediné, co je jistota je, že to nebude dělat rybí sašimi.. Pomaluběžným vodním šroubem ryba v klídku proplave. )
(Hm, nebo další věc: Delfíni a velryby komunikují zvukem. nepřeřve je to? Nevychcípou následně? Ono se už tak spekuluje, že mají problémy se sonary a tohle určitě také bude produkovat hluk pod vodou. Dělat ekologii, která vybije x druhů by asi nebylo úplně dobré... Prostě jen říkám, že by se to mělo zavádět opatrně a s rozumem.
Odpovědět4 0
"Nepamatujete například slavný španělský případ, kdy tam dotáhli generátory a na soláry v noci svítili?"
Tomu vážně někdo uvěřil?
Odpovědět0 0
Jak říkám představa, že nějaké lopatky můžou zastavit mořský proud, naprostá neznalost řádových rozdílů mezi tím, jaký odpor mohou vyvolat a jaká síly ten mořský proud pohání. Že zpomaluje Golfský proud nezpůsobují žádné lopatky, ale globální oteplování změnou sanility mořské vody.
Ono to se chce trochu zajímat o realitu a nevěřit hoaxům, které prosákly i do maistreamu, "ekologu".
https://oze.tzb-info.cz/fotovoltaika/8940-opet-sviceni-na-fotovoltaiku-v-noci
Odpovědět0 0
Proto ted davaji do vody jeden a budou to prece zkoumat a analyzovat ze vsech stran. Vcetne moznych dopadu na faunu a floru a ty proudy samotne.
Odpovědět0 0