Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Jezevec
Západní svět udělal obrovskou chybu, že totalitní Číně umožnil raketový růst a přemístil do ní řadu vyrob, včetně kritických, díky čemuž pak může držet svět ­"za šourek­". To nejsou žádní hodní medvídci Pů, ale tvrdí byznysmeni, politici a nátlakoví hráči, kteří ale také zbrojí jak smyslů zbavení. Jasně se to ukázalo už několikrát, například při Covidu.

Je docela smutné, že ani po tolika letech a s takovými zkušenostmi se tzv. Západ zatím neodhodlal byť jen k paritě vztahů a pravidel například pro investice a technologie. Celkem dobře chápu Američany, kteří se, zatím poměrně nesměle, snaží ten překotný růst moci Číny limitovat nebo usměrňovat. My Evropané jsme bohužel troubové, kteří odevzdali spoustu technologií a vyrob a čekáme, že nám to třeba levnější elektro auta nějak vynahradí. Výsledek bude opačný, díky restrikcím zásadně poškodíme vlastní průmysl a konkurenceschopnost, nebudeme ovládat cinmot na svém území výroby kritických komponent, a zcela dobrovolně až zmateně se vmanévrujeme do pozice čínských a ruských slouhů, zmatení z toho, že tyhle země mají úplně jiný pohled na ­"fair play­".

Paradoxní je, že jim v tom řada západních společností ráda pomůže, a ješte s pomocí našich peněz ve svých kapsách.
Odpovědět0  0
Pamatuji si, a jistě nejsem sám, doby, kdy Huawei válcoval trh a ­- zřejmě s podporou čínské vlády ­- vrážel obrovské množství peněz do marketingu. Stačilo odříznutí od Androidu a následně výrobních kapacit Taiwanu a skončil tam, kde je. A to nebudu mluvit o tom, jaký měl vliv a podíl v dalších oblastech a velké respirační problémy pokud jde o data a surveilance.

Budiž to ponaučením pro všechny, co by se mohlo stát s celou řadou technologických firem ­- a nejenom s nimi ­- pokud by Čína zaútočila na Taiwan.
Odpovědět0  0
Je třeba si uvědomit, že ve vztahu výrobce desky ­- výrobce procesoru ­(potažmo i čipsetu­), tahá výrobce procesoru za delší konec provazu. Ať už v alokacích zboží, v cenové politice, v timingu. Je samozřejmě primárním zájmem Intelu, aby jeho výsledky v recenzích a testech vypadaly hezky a byl více konkurenceschopný. Jinými slovy, potřebuje hezká čísla do prezentací, videí, previews atd. a za tím účelem samozřejmě povzbuzuje výrobce desek, aby ­"tweakovali­" výkon.

To všechno probíhalo v poklidu a spořádanosti až do chvíle, kdy to prasklo v podobě častěji reportovaných nestabilit. Zkušený uživatel si samozřejmě umí BIOS nastavit tak, aby měl maximální stabilitu, ovšem s nějakým ­- v tomto případě výrazným ­- dopadem na výkon.

Rozhodně to není tak, že by se výrobci desek na chudáka Intel spikli a za jeho zády vylepšovali výkon jeho produktů posouváním Intelem prezentovaných nastavení. To je naivní představa, která ignoruje stav trhu a vztahy Intel­-výrobci desek. Každý, kdo trošku nakoukl do těch vztahů ví, kdo ty vztahy primárně řídí.
Odpovědět6  0
Obávám se, že a­) pozdě, b­) vlastně moc ne. Krom vlastníka a nejviditelnější tváře Twitteru je také stále executive chairman. Jen další měsíce potvrdí či vyvrátí, jak moc bude do firmy zasahovat a jakou volnost a autoritu bude mít Yaccarino.
Odpovědět0  0
Pokud se CEO chová jako nepředvídatelný blázen, obvykle to výsledkům firmy nesvědčí. Nejsem překvapen. Musk by měl nechat tyto věci povolanějším a věnovat se raději své profesi, ve které je skutečně špičkou :)
Odpovědět0  0
Tady ale nejde o to, že by nějaký BIOS by ­"špatný­" a ­"něco hodně pokazil­", dané verze prostě nezamezují uživateli, aby pomocí některých specifických nastavení, které u většiny procesorů nemají žádný negativní dopad, v prakticky raritním případě poškodil CPU. Když to řeknu s nadsázkou, nezabrání uživateli udělat blbost. Lidé, kteří se malinko orientují, si na nastavení napětí dávají pozor a troufám siříct, že když nastavuji PBO+XMP­/EXPO, tak snad většina uživatelů ručně upravuje proti automatice voltáž směrem dolů. Nové BIOSy uživateli tuhle chybu zabrání udělat, což snižuje riziko poškození ve specifických případech. Je dobré se zamyslet i nad četností toho problému. Statisticky to vypadá, že je pomalu jednodušší vyhrát ve Sportce. Omlouvám se za mírnou hyperbolu.
Odpovědět0  0
Je to něco jako ­"mining­" mánie, která postrčila trh ­(nejen­) grafických karet, stejně tak období Covidu postrčilo prodej výpočetní techniky, a po jeho skončení populace měla poměrně vysoké zdroje k utrácení. Nyní se blížíme opačnému stavu. Ceny drivé většiny zboží a služeb stoupají, přístup k úvěrům je obtížnější, lidé více šetří, pokud mají z čeho. Je tedy logicky, že poptávka po ­"zbytných­" statcích klesá. Trh je v oblasti výpočetní techniky poměrně dobře nasycen, celkový objem prodejů klesá. Není to katastrofa, není to nic prapodivného.
Odpovědět2  1
Přání otcem myšlenky. Intel čeká ještě dlouhá cesta, aby mohl ohrozit postavení AMD nebo nVidie v GPU. Jako zákazník ovšem oceňuji každého dalšího hráče, který by mohl trochu rozvířit stojatý rybníček :­)

Velkou výzvou budou jak provozní vlastnosti, spotřeba a teploty, tak ovladače a konzistentní výkon v jednotlivých aplikacích a titulech. V poslední době je tržní kapitalizace AMD vyšší, než Intelu, což museli manažeři v Santa Claře jistě polykat jako hodně nepříjemnou hořkou pilulku.
Odpovědět0  0
Zdravím spoludiskutující, myslím, že této statistice chybí měřítko chipsetu, na kterém bylo výsledku dosaženo. Díky změnám v PBO­/XFR může být výsledek na X370, X470 a X570 přinejmenším mírně odlišný. AMD tak platí za to, že zákazníkům poskytlo zpětnou kompatibilitu, na kterou Intel obvykle moc nedá, jak víme :­) ;)
Odpovědět1  0
:­) jsem zvědav na testy... příští týden má snad vyjít Radeon 78xx, čili to bude buď hop anebo trop :­) nV ukaž se, že na to máš:)
Odpovědět0  0
Kouzelně vyhozené paníze ­- a pak prý nějaká krize:)
Odpovědět0  0
Je pravda, že marže výrobce na těchto discích je vyšší než např. na RAMkách nebo USB médiu, já tu marží znám, a není nijak velká, alespoň ve srovnání s představami populace.

Ti z nás, kteří pamatují ­"dřevní­" časy ví, že i cena těchto produktů ­(RAM, USB flash­) na začátku, i před pár lety, byla úplně někde jindě, než je nýní.

Důvod je jednoduchý, musí se zaplatit vývoj. Proto čínští kopírovači produktů mohou nabídnout o tolik nižší ceny na skoro všem, co známe, oni žádný vývoj neplatí. Prostě si počkají, až firmy s technologií produkt vyvinou, otestují, pak si ho koupí, okopírují, použijí lacinější díly, lacinější materiál, nemusí platit žádný know how.

Až se jejich vývoj zaplatí, ceny významně klesnou, vzhledem ke kupní síle to bude chvilku trvat, ale klesnou, jako klesly u RAM a flash USB. Do té doby bohužel ­(anebo bohudík ­- protože někdo ještě pemýšlí, vyvíjí a investuje­) budeme platit o něco vyšší ceny. Je to normální, bylo to tak, je to tak a bude to tak vždy.
Odpovědět1  0
...výsledky, přesto díky.

Škoda, že AMD své nové procesory takto zpackalo, těšil jsem se na konkurenci, která by pak nastala. Stačí se podívat na webové shopy, co se stalo, neustále se píše o zlevňování procesorů, ale ve skutečnosti jsme svědky přesně opačného postupu, kdy ceny intel procesorů od uvedení BD neustále stoupají ­(samozřejmě mj. i vlivem kurzu­).
Odpovědět0  0
Prosím Vás, mnoho lidí si myslí, že co je drahé, že to vždy je důsledek toho, že si nějaký zlý zlý obchodník nebo výrobce nedej Bože chce vydělat nějaké peníze. Některé věci jsou ale drahé, protože vyrobit je taky něco stojí. Zná někdo z Vás jen cenu čipů v takovém SSD?

Tyhle produkty dražší jsou a nějakou dobu budou, než se podaří rozjet masovou výrobu, odlatit technologii a zaplatit vývoj. Stejné to je při zavádění drtivé většiny technologií, zapoměňte na kartel, na zlé obchodníky. Je to prostě novinka, kterou vyrobit něco stojí, buď na ní máte nebo nikoliv. Je to ale super investice, pokud máte zájem si zrychlit práci s počítačem, tím myslím načítání aplikací a systému. K tomu postačí i relativně základní 64GB SSD, které vůbec drahé není, v praktickém životě rozdíl mezi nějakým mainsteamovým SSD a tímto těžko poznáte, leda v benchmarku v počtu IOPS.
Odpovědět0  0
Ahoj,

chválím výběr komponent. Sám bych preferoval několik málo změn, i když mohou být otázkou názoru:

- místo 2x 4GB kitu ­(4x 2GB­) Kingston Grey Series bych použil rovnou 2x 4GB ­(2x 4GB­) kit, cenově srovnatelné řešení, které mi připadá méně komplikované a nezabere tolik místa ­(druhá věc společný chod dvou společně netestovaných KITů výrobcem není zaručen, i když je pravděpodobný­).

- u PC nad 20tis. Kč pokud je určen na multimedia & hry bych vždy využil diskrétní zvukovou kartu

- u PC nad. 25tis. bych nikdy nepoužil desku MSI, a to ani military class

- Asus SABERTOOTH P67 ­(narozdíl od předcházejících Sabertooth X series­) má pouze 16 linek, tedy SLI­/CF běží pouze v režimu 2x8 nikoliv 2x16, dále pak je použit mainstreamový P67 chipset narozdíl od předchozí řady ­- jasný úpadek ­- je to tedy deska, která podle mne nemá reálný smysl a oproti předcházející generaci je o poznání horší ­(hůže pozicovaná proti zbytku segmentu­). Nikam bych jí neosazoval a když už bych chtěl mít nějakou laskominu v PC, sáhl bych po Maximus­/Rampage­/Crosshair series podle platformy a potřeb.

-M4A88 ­- osobně bych se pokusil sáhnout už po AM3+ ready deskách http:­/­/event.asus.com­/2011­/mb­/AM3_PLUS_Ready­/ vzhledem k tomu, že Phenom X6 má životnost výroby do konce roku ­(?­) vzhledem ke snadnější upgradovatelnosti, případně po některých Asus M5 ­(AM3+­) deskách. I zde je ale dobré zaměřit se na novější čipové sady a vyhnout se 7xx modelům, alespoň podle mého názoru, anebo sáhnout rovnou po 990FX series :­)­)­)

Jinak ale musím poděkovat, co se týče řady komponent, nemohu než souhlasit ­(chladiče Gelid Tranquilo, paměti Kingston, disky WD Black series, zdroje Seasonic ­- ale nebál bych se ani manageovatelných CoolerMasterů, se kterými mám velmi dobré zkušenosti,...­)

- využití GTX570, kterou jsem tam pravděpodobně viděl, tam si myslím jestli není vhodnější sáhnout po OC variantě 560Ti nebo si sám trochu pohrát, následně je tradá na svět výkon rovný GTX570 a člověk ušetří pár drobných.

Ještě jednou díky, zajímavý náhled na dnešní technologii, přínosná inspirace pro potenciální zájemce o nová PC.
Odpovědět1  0
Omyl, na špici by byl ASUS 5870 X2 ARES, ale jinak souhlasím :)
Odpovědět0  0
Dd, diky za hezke a velice zadane srovnani. Prijemne prekvapeni, 5­-10% neni urcite jen kvuli ovladaci malo. Doufam, ze panove a damy v AMD jeste zapracuji a dalsi Catalysty budou jeste lepsi. Drivery byly vzdy u ATI­/AMD hodne diskutovanou otazkou, nekdo s nimi nema a nemel zadne problemy, jini sileli, kdo mel­/ma pravdu nehodnotim ale urcite to ATI­/AMD na prestizi nepridalo. Je dobre, ze se ted zamerili na tuhle stranku svych produktu.
Odpovědět0  0
Dd,

pekne porovnani. Je pravdou, ze existenci a cenou 6950 2GB si AMD podrizlo pod 6970 samo vetev, ale ma to i sve plusy:­)

Moc by jiste vsechny zajima retest na novych Catalyst 11.4, zkazky o jejich ucinnosti nas vsechny drti, uvidime, co na to realita, verim, ze navyseni vykonu s novou 4D koncepci pri optimalizaci ovladacu mozne urcite je, jen mne prekvapilo, ze prichazi tak brzy:­)...

Co se tyce ceny variant ASUSu, bohuzel je smutnym zvykem, ze ASUS ac kvalitni a pusobivy je cenove pozicovan posledni dobou zcela mimo meritka, ktera na trhu plati, a tim se vyrazuje z jakehokoliv boje, ale to musi odhalit patrne sami ze svych prodeju v CR.
Odpovědět0  0
Dovolím si malý multipost ­- po odeslání jsem si uvědomil, že jsem asi přehlédl, jaké FPS uvádíte, jestli MIN, MAX nebo AVG v měřené sekvenci. Soudě podle hodnot to vypadá na AVG, kde by se ale rozdíl v kvalitě, rychlosti ap. procesoru měl nejvíce objevit je MIN FPS, kdy procesor ­"nestihne­" zazásobovat grafickou kartu adekvátním množstvím dat ­- možná je zde cesta, jak by se rozdíly mohly projevit trochu více.

Závěrem si neodpustím takové malé pošťouchnutí :­) ­- v úvodním sloupku se ptáte ­"Opravdu potřebujeme drahé procesory na hraní her?­", ale v závěru na to nevidím odpověď, to je škoda, možná by to mohlo některé hráče více nasměrovat na soustředění se na skutečné výkonnostní aspekty, které mohou být pro výkon jeho PC markatnější, např. rychlost a kvalita úložiště nebo parametry grafické karty.

Popravdě se mi výkon všech moderních čtyřjader Core i5+ zdá velice solidní a rozdíly se nehledají snadno, snad až na cenu:D
Odpovědět2  0
Dd,

děkuji za zajímavý test, osobně jsem dospěl k trochu odlišnému závěru, než Vy, a to že se investice do vyššího a dražšího modelu vyplatí jen s velkými obtížemi ­- alespoň soudě podle rozdílů v jednotkách FPS.

Chápu, že jste chtěl vypíchnout výkon procesoru a eliminovat vliv omezení grafiky na celkový výkon, ale ruku na srdce ­- který hráč si pořídí kombinaci i5­-2300s a GTX580 ­- drtivá většina lidí uvažujících o tomto CPU by patrně sáhla po gtx460­/6850­/6870­/gtx560ti­/6950... tedy jste pro testování navodili ­"trochu­" atypickou situaci. Více by asi prozdradil výkon v aplikacích, než FPS za těchto okolností.

Přesto díky, zajímavý náhled.
Odpovědět1  0
Dd,

děkuji za pěknou a komplexní recenzi. Zamrzí jen absence 6950 v testech, už vzhledem k tomu, že to je zatím karta jak říká AMD ­"class of its own­" a nemá přímou konkurenci u nV, přičemž cenový rozdíl ­(nikoliv tak výkonnostní­) k 6970 je propastný. K dobru bych kartě dal i dosavadně fungující možnost odemknutí na df plnohodnotnou 6970 ­(byť s horším napájením­) u 2GB verzí.

Přesto zajímavé, uvidíme, až budete taktovat.
Odpovědět0  0
Dobry den,

velmi hezky rozebrano. Dozvedel jsem se spoustu novych informaci.

Tesme se na nove aplikace, ktere snad budou na zmenu architektury reflektovat. Bojim se, ze zde ATI vsadila na hodne divokou kartu a ke zmene 5D­-4D mela pristoupit jiz u starsich karet. Behem tohoto roku s vyjimkou dvou karet v mid­-range ­/ high­-end nic moc neprijde, spise se bude pracovat na ruznych faceliftech a vyvoj aplikaci nejakou dobu trva, cili mam strach, abychom prinos 4D architektury nepoznali az bude ­"pozde­".

Jeste jednou diky.
Odpovědět0  0
Polovina 2011 mi pripada naprosto nerealna, podivejte se na problemy s 32nm, nebo na roadmapu Intelu. Realna vyroba na konci roku a bude to vykon.
Odpovědět0  0
Předpokládaná koncová cena je kolem 12.700­-13.500,­- vč. DPH
Odpovědět0  0
Je vidět, že se trh s paměťmi za těch pár posledních let pěkně pohnul a nabízí moc pěkné kousky za přijatelné ceny:)
Odpovědět0  0
Já to docela chápu, protože otevřít pobočku ve městě, v jehož blízkosti nemá CzC ani hlavní sklad ­(Příbram­) ani vedlejší sklad ­(P4­-Háje­) znamená: a­) větší logistické náklady, b­) větší výdaje a náklady na pobočku ­(nutně větší sklad­), c­) nutnost sehnat větší množství spoleglivých lidí ­(zaměstnance­), d­) potenciální problém s rychlostí dodání zboží ­- zákazníci na ­"osobkách­" preferují pochopitelně zboží skladem, ne to, co příjde zítra či pozítří:­)... Z komerčního hlediska bych spíše než Brno, kde už je Alza, Alfa, Cybex,... preferoval nějaké město typu Budějovice ­(kdo tam?­) nebo Pardubice ­(Mironet C­) popř. Olomouc ­(T.S.Bohemia­), a není tam tedy tolik konkurentů:­) Ale je to jen nápad.
Odpovědět0  0
Ono to nejnovější a nejdražší sice přináší možnosti v podobě výkonu, často to jsou ale jen možnosti a často ani nejsou nové. Nepolemizuju s tím, že krajní skupina uřivatelů v některých případech GTX48x v SLI nebo adekvátní AMD řešení využije, vzhledem ale k tomu, že v pracuji v IT distribuci vím, kolik se takových řešení prodá a jaký mají skutečný podíl na IT trhu nebo i trhu hráčů ­- minimum. A to asi nerozporuje ani nějaká stránka s fanoušky hry, kteří se samozřejmě prsí že čekají na to nebo ono. Nic proti nim, jen tu zpochybňuji tzv. price skimming, kterého jsou nezpochybnitelnou obětí:­)

Hezký den
Odpovědět0  0
Děkuji za test autorům.

Konečně se prokazuje, že nové ovladače mohou posunout výkon pouze ve specifických situacích, na které jsou optimalizováno, a to ještě v omezené míře. Primárně jde o marketingové bláboly ze strany výrobců. Přimět zákazníka věřit, že to nejnovější­(a nejdražší­) přináší nové, nepoznané možnosti, výkon a absenci problémů, je prioritní, kdo nemá 58xx či 59xx v crossfire nebo GTX480 v SLI je prostě looser:­)... atd.

Tím nerozporuji vhodnost mít nejnovější ovladače, jejich vliv bych ale spíš viděl v odstraňování vyložených bugů a nepřesností.
Odpovědět0  0
V české distribuci je listováno od konce ledna 2010 :)
Odpovědět0  0
D221 je levný TN panel, takže srovnání je absolutně nesměrodatné.
Odpovědět0  0
Prošlo mi jich pod rukami desítky, a žádný ­"šum­" jsem nezaregistroval. Máte­-li vadný kus, neusuzoval bych z toho na celý model. Jinými slovy­- nemáte pravdu.
Odpovědět0  0
22­" Lenovo SPVA a 24­" HP TN jsou skutečně neporovnatelné, ale ne kvůli uhlopříčce, kterou jsem měl možnost posoudit. Člověk si ale nemusí zajít do Lenovo Centra, stačí se přečíst recenzi na Lenovo:­);)
Odpovědět0  0
Nejen, že jsem si všiml, ale také jsem je obě viděl, patrně narozdíl od tebe. Zkus to a pak mluv:­)... mimochodem, lidé zvyklí na 24­" např. od Eiza při pohledu na 22­" Lenovo tak trochu nevěří, že je to jen 22­", ale jak říkám mluvit a vidět, vyzkoušet, je rozdíl:­) Rozhodně tato cena je za TN přemrštěná a nesmyslná.
Odpovědět0  0
Děkuji za hezký rozhovor, snad jen více rozpitvat ty nové 10ky, ale po bitvě je každý generál, bohužel jsem neměl čas poslat vlastní dotza. Ještě jednou díky za přínosný rozhovor.
Odpovědět0  0
...nevidím sebemenší důvod pro koupi předraženého TN panelu, pro drtivou většinu činností.
Odpovědět0  0
Děkuji autorovi za pěknou recenzi, rád jsem viděl okem profesionála pozitiva i negativa. Osobně tento monitor mám k dispozici a tak jeho parametry znám, přesto díky za Váš pohled, myslím, že bude pro mnoho lidí nápovědou za koupit ­/ nekoupit.

Ke hraní her a testování S­-PVA mám lehkou výhradu­- pokud hraje někdo FPS hry s prioritně co nejnižší odezvou, ŽÁDNÝ S­-PVA panel není vhodný, na odezvu jedině TN. S­-PVA panely nejsou prioritně určeny hráčům:­), tak to prostě je.

Děkuji za hezkou recenzi a těším se na další.
Odpovědět0  0
Jsem rád, že Vám tyto karty půjdou, jistě cítí podobné uspokojení i ostatní případní čtenáři této diskuze. Správně poukazujete na to, že dnes by na nákup kompatibilních zařízení měli lidé myslet, pokud ale nebudou informováni o tom, že tento standart není totožný s SD, budou kupovat prvoplánovitě a budou chybovat. Nechápu, proč jste rozvinul takový flame na základě mého požadavku, aby lidé byli informováni o odlišnosti dvou podobně znějících formátů. Patrně máte nějaký osobní problém, ale utajováním faktu, že o rozdílné formáty jde, nedosáhnete ani větší penetrace trhem, a tedy ani nižších cen.
Odpovědět0  0
Jinymi slovy též SDHC nejsou použitelné v 90% dnešních čteček a přístrojů. A to je asi to, oč tu běží.
Odpovědět0  0
Za vhodné považuji též uvést, že SDHC a SD nejsou vzájemně kompatibilní formáty. Někteří lidé to nevědí a mohou udělat pár nepříjemných chyb při pořizování modulů.
Odpovědět0  0
Předem děkuji za zajímavé shrnutí a pozastavení se nad novými chipsety. Osobně jsem od nových chipsetů čekal o trochu více, v současnosti se DDR3 nevyplatí, nové tak zůstává lepší uspořádání cross­-fire, které se z praktického hlediska více zamlouvá, podpora rychlejší FSB ­(u některých P965 implementována dodatečně­) a Intel Turbo Memory. Snížení spotřeby o 1­-2W nepokládám za nějak stěžejní a pokud jde o ­"over­-speed protection removed­", nic nenasvědčuje tomu, že nejde pouze o marketingový trik na podporu prodeje:­)...
Odpovědět0  0
Dobrý prográmek ale nevypočítává úplně přesě spotřebu, trochu nadsazuje a pokud uvážíme výsledek spíše doporučuje adekvátní zdroj.
Odpovědět0  0
Děkuji za pěkný a přínosný, musím se ztotožnit s obsahem i závěrem. Osobně za současého krále poměru výkon­/cena považuji stále 8800GTS 320MB a testy mi toto mé přesvědčení potvrdily, uvidíme, s čím příjde ATI­/AMD a nV během léta co se týká cenové politiky.
Odpovědět0  0
Když budu číst slovenské servery, určitě nebudu vyžadovat po slovenských autorech, aby názvy měsíců uváděli v češtině nebo nepoužívali názvy vlastních měsíců. Neschopnost přizpůsobit se je v tomto případě naprosto zjevná. Podobné ­"požadavky­" vedou pouze k tomu, jak je kdo vnímán.
Odpovědět0  0
Dovolil bych si doplnit, že základní serery IBM jsou velice dostupné a z žádných prapodivných komponent se nevyrábí, podobně má IBM dostupé storage, Blade apd. Pokud tedy autor chce porovnávat sortiment, měl by porovnávat korektně.
Odpovědět0  0
Děkuji za recenzi, výsledkem jsem bohužel dost zklamán, čekal jsem od zdroje Chieftec více. Sám je dlouho stavím, nikoliv výhradně Chieftec, ale jsou podstatnou částí zdrojového portfolia. Sám mám 560W Chieftec a jsem s ním spokojen, hlučnost je relativně nízká, stabilita proudově dosti náročné sestavy je naprosto bezproblémová. Přimlouval bych se za další testy, protože o Chieftecu toho zatím bylo napsáno dosti málo.
Odpovědět0  0
:­) Díky za logickou odpověď, asi máte pravdu, že by to pro něco hlušího sneslo ještě více testů, aby byly ještě další zdroje, to jsem si ale vzhledem k tomu, že si dovedu představit, jaké úsilí muselo stát otestovat 18 desek, nedovolil ani nadhodit. Děkuji za reakci i za článek sámotný, jen tak dál, sám mám Asus P5B:)
Odpovědět0  0
Děkuji autorovi za zajímavou a jistě pracnou recenzi. Sám sice komponenty nevybírám podle spotřeby, samozřejmě že je kriteriem ale spíše pomocným pro úvahu nad tím, jaké to bude mít teplotní vyzařování a jak se to bude chladit. Celkový velmi rozsáhlý soubor testů bylo jistě složité vytvořit, o to více mne mrzí, že si autor recenze více nepohrál v záveru s hodnocením desek a chipsetů, měl bohaté informační zdroje ve vlastní recenzi, na jejichž základě mohl vynést zajímavé soudy, možná se chtěl vyhnout flamu fanoušků platforem a značek, chápu, přesto mi ale hlubší hodnocení chybí.
Odpovědět0  0
TN panel za 14.000,­- tak to asi distributor prestrelil:­)... to bude mit kazdopadne komercni uspech.
Odpovědět0  0
Obávám se, že ­"Revolutions per minute = RPM­" je terminologicky správně, viz např. http:­/­/en.wikipedia.org­/wiki­/Revolutions_per_minute
Odpovědět0  0
No, uz je to nejakou dobu, ale ja osobne jsem mel i486DX­(1­) na 50Mhz. Slo o ojedinely, zridka pouzivany cip. Pokud mne pamet neklame, mluvilo se v tehdejsi dobe velmi zridka pokud jde o 486­/DX4 take o 486­/DX5 ­(!!!­) na 133Mhz. Typ DX5 byl skutecnym poslednim procesorem 486, tak mluvi moje vzpominky ­(nikoliv nejaka kniha nebo materialy vyrobcu­).
Odpovědět0  0
AMD je velká a kapitálově silná společnost. Posledních několik měsíců, myslím, že by se to podstatou dalo nakousnout komerčním úspěchem konkurenčních procesorů Intel Core2 Duo, vykazuje špatné ekonomické údaje, což je samozřejmě nemilé, pokud uvážíme její snižující se podíl na trhu procesorů a to i serverových. Situace je samozřejmě pro AMD vážná, musí v brzké době přijít s novými řešeními, nicméně o zlomen vazu bych nemluvil. Vždy se najde, pokud bude třeba, řada finančně velice silných subjektů, které mohou do AMD investovat až na tom ekonomicky nebude dobře a tržní cena bude nižší než řekněme ­"reálná­". Pády gigantů jako je Intel, AMD, nVidia, ATI nebo Microsoft s unikátními a rozšířenými technologiemi v portfoliu je v tak dynamicky rozvíjejícím se IT sektoru nepravděpodobná, jsou to firmy, do nichž se vyplácí inteligentně investovat.
Odpovědět0  0
Na Celeron 352, ač architekturu NetBurst nijak neobdivuji, si nemohu stěžovat, používal jsem jej s chutí. Cedar Mill s 65nm technologií byl zajímavou volbou pro nízké náklady a relativně vysoký výkon, intel zapracoval i na TDP. Myslím, že 352ka má stále svoje místo v segmentu výrobků Intelu.
Odpovědět0  0
Jak psal pan Federmann, falešných či zveličených zpráv je mezi pravými nepočínaně, neházel bych flintu do žita. Sám mám C2D6+nV8800, nicméně věřím, že jak ATI, tak AMD ještě neřekly poslední slovo. Zatím má skutečně mírně navrh nVidia a Intel, ale tato situace se již několikrát v historii obracela tam a zpět, že to nelze vnímat jako nějakou katastrofickou situaci. Jako zákazníci doufejme, že nové produkty ATI­-AMD vrátí úder a ceny tak půjdou i nadále zajímavě dolů.
Odpovědět0  0
No neni to řešení nejlepší ale lepší než žádné. Samozřejmě lze také lamentovat o tom jak je všechno na h***o a všichni co si myslí něco jiného jsou i***ti.
Odpovědět0  0
Nemam ani socialni, ani pracovni problem, a reagoval jsem na poznamku spoludiskutujiciho, v tomto ohledu jsem pouze odpovidal na post nekoho jineho, tvuj prispevek neodpovida naprosto na nic. Nemam ani socialni ani pracovni problemy a kdybych mel, resit je tu jiste nebudu, jiste ne s tebou.
Odpovědět0  0
Je mi naprosto jedno, kdo si toto mysli, chtel DVI, poradil jsem mu jak mit DVI. Nekdo ma obcas doma treba LCD, ktere by chtel, treba, i analogove pokud to jiank nejde, pripojit k noetbooku. Asi jsem sam, kdo radeji pracuje, ano i analogove, na vetsi plose...... digital neni svaty gral, obcas nekdo resi i jiny problem.
Odpovědět0  0
Vyjadril se, ze mu chybi DVI, a ja jsem vysvetlil proc chybi ­(asi, neumim cist myslenky­) mu poradil jak to vyresit. O tom, ze by chtel digital nepadlo jedine slovo, svet je plny predpokladu, ktere nam umoznuji zit bez neustaleho kladeni otazek, na digital se neptal proto jsem a myslim naprosto logicky o digitalu nemluvil. Ja nevim, mozna jsem jednal chybne, ale mam takove myslenkove pochody, proste pokud on o tom nemluvil a nepsal, tak ja jsem predpokladal, ze o tom mluvit­/psat nechce.
Odpovědět0  0
Konečně trochu klidnej ­"post­". Měla to být ­"stěrka­" protože jsem byl naštvanej za ty nekočící urážky pro odlišnost názoru, poněvadž mám slušnost rád a hodně na ní lpim. To, že IT ­"jen­" prodávám neznamená, že se o IT nezajímám, studoval jsem VUT, roky jsem se o IT zajímal, několik let jsem taky počítače stavěl ­(a prodával­), než jsem zjistil, že to je bysnys naprosto k ničemu a že tak nic nevydělám. Už dost tohohle tématu jsem z toho unavenej. To co jsem chtěl tim prodáváním naznačit je to, že se tím živím a že prodej považuju za podstatně náročnější, než testování, bez urážky, být hodiny někde zavřený bez nutnosti komunikovat je fajn jako hoby, ale nesvědčí to celkově, alespoň proto jsem to dal na vedlejší kolej.Co se týče mé logiky, možná skutečně je zvrácená, ale pokládám jí za správnou.
Odpovědět0  0
Dobře, a nemyslíte že např. spojení méně výkonných karet standart DX9, shader 2.0 bude mít i v propojení čtyř karet problém u aplikací třeba DX10, shader 3.0? Nechytejte mne za slovo, je to jenom příklad, jak standardy postupují a jejich podpora musí také, výpočetní výkon prostě není všechno... raději bych zapojil dvě rozumné karty SLI­/cross než čtyři horší. S preferencí passivu souhlasím a chápu ji, samozřejmě by se takové zařízení mohlo teoreticky dky vetší ploše lépe chladit, co by to udělalo s teplotou uvnitř case necháme vedlejší úvaze, protože by to možná nemuselo být bez následků ­- teplota vnitřního prostředí, velké množsví jedoucích GPU a pamětí. Možná přeháním nebo mám strach z něčeho neodůvodněně, ale ani spotřeba by nemusela být nízká.
Odpovědět0  0
Tykání to rozjel někdo jiný, tedy se jej držím. Pokud testování provášdíš způsobem, kterým tlacháš, tak si myslím, že bych ti nedal k otestování ani mikrovnnou troubu. Pokud si někdo povzdechne nad absencí DVI a vadí mu, že nemá digitál, tak má to slovo digitál přidat do svého příspěvku, protože DVI jde velmi snadno zařídit, s tím digitálem už je to horší. Jasně jsem pánovi odpověděl, proč to DVI nemá a navrhl jsem řešení. Nebudu ovšem navazovat na tvoje hodnocení mé osoby, protože to je pod mou úroveň. Pokud jde o mne, nechvástám se a je to holý fakt, nemusím se živit testováním čehosi, protože to prodávám a prodávám to dobře, o čemž svědčí čísla. A pokud jde o mého zaměstnavatele, svůj přínos pro něj nech zhodnotit jeho, neznáš mne ani mojí práci, proto jí prosím nehodnoť bez znalosti věci, díky. V dalším flamu můžeme pokračovat e­-mailovou cestou, abychom případné čtenáře neobtěžovali, další post prosím přesuň tam, ale bez urážek, jinak si myslím ztrácíš čas svůj i můj.
Odpovědět0  0
Myslím, že nejsem kouzelník, stačí mi umět číst. Mám­-li zařízení DVI­-I ­(analog­) pak na něj moju napojit přechodkou analogový d­-sub,nevidím v tom žádný problém. O kvalitě analogu­/digitálu se nebavím, nezajímá mne a nezajímala ani člověka, na kterého jsem reagoval, alespoň o tom nenapsal jediný znak. A pokud bych byl Vaše dítě, drahý sire, obávám se, že byste již čichal ke květinám odspoda,o čemž ­(a osobní hodnocení si nechám ze zdvořilosti pro sebe­) lze s úspěchem pochybovat.
Odpovědět0  0
Obávám se, že diskuze by měla být o faktech, mohl byste to zdůvodnit? Pokud si tu někdo stěžuje, že v době ustupujícího CRT něco nemá DVI a někdo jiný mu zdůvodní proč a navrhne řešení, tak je to mimo, pravděpodobně mimo. On je mimo u tebe každý, kdo nemá sejný názor nebo se chce bavit o faktech, kolik ti je, 15?
Odpovědět0  0
Že někdo vyrábí stále i pro AGP je dobře, ATI evidentně chce bodovat spíše u nižších a středních tříd ­(mj. díky tomu že jí ani nic moc jiného nezbívá, protože té nejvyšší třídě má málo co nabídnout ­- zatím­). Proč ale používáte tolik čárek? Porozumnět Vašim příspěvkům dá skutečně zabrat.
Odpovědět0  0
To jsem tedy rad zrovna jsem si poridil 8800GTS :D... ale coz, kazda sleva dobra sleva, dalo se to cekat, po tech letech uz by me to nemelo vyvest z miry.
Odpovědět0  0
Přídavné karty uživatelé nechtějí, potvrdil to odchod 3Dfx, resp. změna jejich strategie vynucená uživateli, trendy spějí k integraci, nikoliv další a další a další zařízení neustále spojovat, ale integrovat. Jsem přesvědčen, že integrace čipů akcelerujících výpočet fyziky na grafické karty je mnohem pravděpodobnější, potvrzuje to i naprosto mizivý zájem o PsysX Ageia, které nemá pragticky nikdo. Drahá zařízení, která nikdo nechce ­- nebo by i chtěl, ale nepořídí si je z nejrozličnějších důvodů. Co se týče spojování quad­-cross karet, stojím si za svým, stále se domnívám, že takové spojení je prostě neefektivní. Drtivá většina uživatelů raději koupí 1 kartu za nějakých 5200 než čtyři karty po 1300, alespoň taková je praxe kolem mne. Osobně se skutečně domnívám, že integrace nejrůznějších akceleračních zařízení na PCB grafické karty je nejpravděpodobnější společně s dalším urychlováním GPU a pamětí. Uvidíme jak to bude s růstem kapacity RAM na grafických kartách.
Odpovědět0  0
Já naopak lituji ty, kteří jsou s Vámi drahý sire v denním kontaktu, protože takový arogantní nekňuba, který i ani nepřečte příspěvek, na který navazuje, si prostě nezaslouží ani pozornost. Čistě pro Vás, a je to už opravdu naposledy, nechápu, proč na Vás vůbec reaguji, pokud si ráčíte všimnout, první pán, který nakousl téma DVI a výstup na notebooku s integrovanou grafickou kartou si posteskl,že nemá DVI výstup. Na to jsem zareagoval já, vysvětlil,proč ten DVI­(­-D­) výstup nemá a jak je možné problém vyřešit ­(pokud má doma např. DVI LCD­), na to jste přišel Vy, a začal jste tu plácat o tom, jak je to kničemu a na velkých rolišeních a začal jste mě urážet.... Redukce DVI­-d­-sub a naopak je naprosto normální součástka, prodává se za směšnou cenu nebo jesoučástí balení nejrůznějších zařízení. Možná to není řešení ideální ­(pro DVI­-I se domnívám dostačující,ale otom diskuze není­). Dohlédněte dál, než na špičku Vašeho nosu a objevíte netušené obzory, skrývající se za hranicemi Vašeho dosavadního poznání. Firmu, která mne zaměstnává litovat nemusíte, je to firma, která tuhle branži rozjela a díky ní se tady bavíme, mimochodem, v mém týmu u mého zaměstnavatele jsem nejlepší ­- asi protože dovedu někomu navrhnout tak primitivní řešení, jaké je redukce, pokud nemá ten konektor, který by chtěl, Vy byste patrně navrhl koupi nového notebooku... Konec flame.
Odpovědět0  0
Ach tak tedy:­)... putoval jsem po té srtánce nahoru a dolu a hledal souvislost:)
Odpovědět0  0
Obávám se, že hlavní potíže jsou hned dva u podobných spojení SLI, crossfire, quad cross fire: 1. Cena čtyř alespoň slušných grafik pro quad je vysoká, málo uřivatelů přistoupí na něco takového, 2. Technologie. Podobná SLI řešení dovedou sice přijít ze zajívamým výpočetním výkonem, ale technologicky nedrží krok, pokud jde o optimalizaci nové ­"triky­", tam starého psa novým kouskům nenaučíte, můžete mít překrásný výpočetní výkon a široké hrdlo několika sběrnic, ale díky absenci optimalizace bude jeho hodnota razantně snížena. Osobně pochopím ještě klasické cross­/SLI se dvěma dobrými kartami, ale čtyřkartí se mi zdá drahé, neefektivní a tak trochu opravdu přitažené za vlasy. Je to jako bysme chtěl spojovat čtyči X800, když tu máme GTS a GTX, které jim i ve dvou ­"natrhnou zadek­"... v momentu, kdy uživatelé budou mít na čtyři cross karty zároveň ­(nedělejme si iluze, že budeme třeba rok a půl po koupi shánět 3 cross­-ready stejné karty, to bude náročné­), budou tyto čtyři karty zastaralé a řešení drahé a neefektivní, nehledím na spotřebu takového monstra.
Odpovědět0  0
"Chybějící DVI v době, kdy už jsou CRT i u nás na ústupu, je podle mě velké mínus...­" ­- proto mluvim oDVI redukci, pripadam si jak na jine planete, kde mi nekdonerozumi, protoze jsou tam ­"lide­" hovorici ufounsky. Zduvodnil jsem, proc tam neni DVI a navrhl reseni, pokud DVI nekdo potrebuje, zeto reseni je idealni ve vsech pripadech jsem nikdy netvrdil, pokud ano jiste me rad opravis. Tak jednoducha zalezitost a prece nekdo neni schopen pochopit ze DVI redukce tam,kde je treba DVI a je jen d­-sub proste MUZE BYT RESENI. Samozrejme to neni pro HDTV, proto jsem zacal mluvit o tom, ze podstatne oblibenejsi pro prezentaci cehosi na velke plose je slusny projektor.Myslim, ze toto tema jsme vycerpali, pokud jeste nekdo nevi, k cemu slouzi redukce d­-sub ­- DVI muze mi napsat soukromou postu,ja semu to pokusim vysvetlit uz nefloodujme toto forum.
Odpovědět0  0
Zajimave, souhlasim do jiste miry, ale vsechno jsou veci trosku raritni, quad cross fire, proč ne, ale kdo si to pořídí? Obávám se, že ani půl procenta lidí. TV combo tunery dovedu pochopit, tam může přijít taková propustnost opravdu vhod, jen co je pravda, u HDTV a podobných standardů, a teď tahám trochu z paty, tam yb se možná reálně využití našlo, pravda.
Odpovědět0  0
Osobně bych si, kladl­-li bych důraz na mobilitu, pořídil podstatně radši ThinkPad X60s, výkonnostně lepší, váha velmi podobná, výdrž baterie podobná, rozměry podobné, ThinkPad je ale ThinkPad, toho Asus prostě nedokáže kvalitou nikdy dohnat.
Odpovědět0  0
No tak ty familiernosti si nech pro svého tátu nebo mámu, oni jsou na to možná zvědaví, já ne, pokud jde o tvůj příspěvek, poslední větou si ho celý schodil ­- ano, pro DVI­-I ­(DVI­-I, DVI­-I, DVI­-I ­- opakuji abys nezačal mluvit o digitálu­) a zas mi leccos podsouvat, se samozřejmě ­"přechodka­" já osobně rád používám slovo REDUKCE možná ti to nevyhovuje tvůj problém, použít dá a nejen to, vesele se používá. Co se týče snížení kvality u analogového zobrazení oproti digitálnímu, nevšiml jsem si, že bych někde tvrdil opak, takže nevím s kým diskutuješ.
Odpovědět0  0
Upresneni k te redukci ­- samozrejme jde o redukci d­-sub ­(samec­) ­- DVI ­(samice­), jina z povahy situace vyuzit nejde.
Odpovědět0  0
Zajimavejsi reseni muze byt pripojeni projektoru misto ­"velkoplosneho­" LCD... coz se vyuziva drobet casteji, chci­-li neco prezentovat na vetsim rozmeru...
Odpovědět0  0
Ano, mam na mysli ­"analogovy­" d­-sub ­- DVI redukci, ktera jesoucasti baleni kazde lepsi graficke karty a lze poridit za tech 50,­-... digitalni vystupy na noteboocich prilis nebyvaji, i kdyz i tam jsou a pak je mozne napojovat na obrazovky vetsich rozmeru pri zajimavych rozlisenich i ty... samozrejme stanice s vykonnou grafickou kartou a odpovidajici pameti a vykonem ma trochu jine moznosti, ale o tom se tu nebavime.
Odpovědět0  0
Osobně ale notebooky preferuji od HP a zejmena IBM­/Lenovo, což je asi tím, že ­"pro ně dělám­".
Odpovědět0  0
Nezapomente ze vazi jen jeden kg a ma integrovanou grafickou kartu... redukce d­-sub ­- DVI dnes stoji ­(?­) 50,­- Kc, takze to lze vyresit.
Odpovědět0  0
Mozna se mi to zda, ale rychlost PCIe 2.0 oproti PCIe klasicke nebude mit realny vliv na vykon. Propustnost sbernice neni v tuhle chvili pokud se nepletu uzkym hrdlem, cela sirka zatim je obtizne vyuzitelna.
-
Co se tyce tech heatpipe ramu kolem pametovych slotu, mam pochybnosti o jejich ucinnosti v tomto provedeni. Navic jsou heatpipe umisteny pomerne blizko procesoru, v pripade pouziti nejakeho masivniho chladice napr. AC Freezer 7Pro, ktery mam ja, by mohl nastat problem s upevnenim. Zajimal by mne vykon chipsetu.
Odpovědět0  0
Nerad kazím CDS byznys, ale máte­-li Apple Mac a chcete­-li provozovat zároveň Windows i MacOS bez různých trapných virtualizací, pak můžete využít program přímo od Apple, který se jmenuje BootCamp a měl by být až do léta volně ke stažení na stránkách Apple.
Odpovědět0  0
S podobnou rétorikou bych byl opatrný, taková Vista je přeplněna prvky MacOS­(X­). Apple a Microsoft spolu ovšem kupodivu poslední dobou vycházejí poměrně dobře, počítám, že vztahy budou i nadále dobré ­(jasným úkazem je např. program BootCamp od Apple, umožňující bez emulace podporu Apple souběžnou instalaci Win, nebo licenční nejvýhodnější přechodová politika MacOS­-Win podporovaná, nebo spíše tolerovaná, oběma společnostmi.

Osobně musím vyjádřit jisté pochybnosti, zda­-li ony softwarové patenty mají skutečně takovou váhu, aby rozumně uvažující soudy např. v EU dovolily MS vyžadovat po producentech open source nějaké prostředky, v USA je to jistě možné, jak již patrně zvážil Novell.

Musím říct, že souběžně provozuji vždy nějakou zkušební distribuci Linuxu ­(momentálně kUbuntu ­- Ubuntu Debian + KDE­) a Windows, a oba programy mají své výhody a nevýhody, a to poměrně výrazně. Časem, až budou ovladače a celkově systém některé z volně dostupných distribucí na adekvátní úrovni, kompletně přejdu na open source, ušetřím velké množství finančních prostředků.
Odpovědět0  0
Musím říci že úplně nechápu:­)...
Odpovědět0  0
Vypada zajimave, ale je zde prilis mnoho neznamych a prilis malo informaci, jaky bude vykon? DX9? DX10? Jaka cena? Co hlucnost? Umelohmotne pruhledne chlazeni nevypada moc efektivne, jak bude dobre?
Odpovědět0  0
Kdyz se podivame na architekturu G80, tak tam jsou take prevratne rozdily oproti predchazejicim cipum, muzeme predpokladat, ze takto radikalni rozdily byly ucineny take kvuli DX10, presto jsou na tom lepe... osobne jsem na testy pod DX10 hodne zvedav, dokonce bych si kvuli tomu poridil na logicky disk i Vistu, cemuz jsem se zatim velmi vytrvale branil... doufejme ze vysledky ­(obou technologii­) budou pod DX10 zajimave.
Odpovědět0  0
Á propos nejak u toho Dell Latitude D620 nevidim titanovy ram, magneziove kompozitni sasi, pouhy Core Duo, nikoliv Core2 Duo... asi nevidim duvod proc ten notebook za tu cenu koupit. Dovedete mi to nejak osvetlit?:)
Odpovědět0  0
Pokud jde o design, zalezi na osobnich preferencich, prosim, pokud jde ale o kvalitu zpracovani, dilenska prace, materialy, tam je ThinkPad pred Latitude fakticky proste nekde jinde... verte mi, prodavam denne oboji, i kdyz ted mam zrovna ­"pauzu­":)
Odpovědět0  0
A pokud jde o ­"problém prodejce­", dovolím si nesouhlasit, neseriozní jednání je i problém klienta. Např. bych doporučil seznámit se s postupem Dellu, pokud si zboží koupíte od ­"prostředníka­" v případě reklamace se na Vás může klidně vyprdnout, jak často dělá, co se týče smluv s většími klienty ­- není vyjímkou, když do smlouvy např. klidně uvede opravu tzv. Fix time ­- 3 hodiny např. u serveru. Pokud klient nesídlí u servisního střediska Dellu ale třeba v Karlových Varech, bude mít každý technik s 3h limitem ­"mírné obtíže­", bohužel, smluvní pokuta je v případě nedodržení krajně SMĚŠNÁ. Uzavírat smlouvy, které nemohu splnit, a předem to dobře vím, to je jednání, které poškozuje i klienty. Většinou si to odskáče člověk v první linii, obchodník jako já, proto to vím:)
Odpovědět0  0
Ano Dell je rozhodně kvalitativně výš než FS nebo snad Acer, ale stále se kvalitativně nechytá ani zdaleka na IBM­/Lenovo ThinkPad sérii, to je TOP pokud jde o zpracování, materiály a bezporuchovost. Mám­-li peníze, pak je volba jasná, jako obchodník s IT vím své, ThinkPady prodávám nejraději, popravdě si to dokonce užívám. Když si před zákazníkem stoupnete na T60 a následně jí položíte na stůl, otevřete, zapnete a vidíte řeknu to nadneseně úžas v očích klienta, máte vyhráno. Zkuste to udělat s Dellem:­)...
Odpovědět0  0
Souhlasim, az do meho prichodu k memu soucasnemu zamestnavateli na nasem oddeleni panoval nazor, ze AMD = shi*, ktery proste do stolniho PC nepatri a uz vubec ne do serveru. Musel jsem velmi zdlouhave vyvadet sve spolupracovniky z omylu, jako obchodnici proste casto podlehli starym predsudkum a marketingovym blabolum, tomu samemu jsem celil v AVNetu, nejvetsim distributorovi IBM u nas ­(a asi v Evrope­), kdyz zduvodnovali proc nestavi Opteron ­(napr. tridy F­), co jsem se dozvedel tak tomu jsem opravdu neveril, ze odbornik muze rict. Nekteri lide proste nejsou schopni uvazovat v realnych kategoriich. Pro mne byl vzdy zajem c. 1 dat zakaznikovi to nej co si muze poridit v dane relaci pro svuj ucel, nekdo to bohuzel chape jinak.
Odpovědět0  0
...to je jen jeden z mnoha případů, nejvtipnější je pokud víte, jaké Dell uzavírá smlouvy s klienty, to se nasmějete:­)...
Odpovědět0  0
Ale jistě, samozřejmě zcela inkognito, Dell využívá jistý způsob marketingu, říká se mu přímý prodej. Pokud někdo prodává Dell, Dell se tváří jako největší kamarád, máte svého velkého klienta? Výborně, naservírujte mu Dell, chcete pro něj nějakou lepší cenu když má zájem o větší množství techniky? Není problém, tak jako u HP nebo IBM si zažádáte o ­"Special Bid­", Dell ­(i další mnou zmínění­) Vám tucenu dají, pokud ji již někdo na zákazníka v této záležitosti neuplatnil. Vtip je v tom, že Dell na rozdíl od od uvedených firem pošle k Vašemu dlouholetému klientovi většinou nikoliv vždy po realizaci obchodu vlastní obchodníky, a jako svému obchodnímu partnerovi, který mu důvěrně svěřil informace, Vám klienta prostě převezme, protože jím nabídnuté ceny musí být samozřejmě nižší než Vaše a protože Dell ví jakou cenu dal Vám, ví i jakou nabídnout Vašemu klientovi, aby jej Vám ukradl. Jednoduché, prodávejte Dell a až Vám Dell uk***ne všechny zákazníky, vyhlašte bankrot, protože tak jedná Dell:­). Jak řekl jeden člověk, kterého si vážím, vyrobit něco, to už dneska není problém, to zvládne každý, ale prodat to, to už stojí nějakou námahu. Sehnat klienta je těžké, ztratit snadné.
Odpovědět0  0
Proto uvádím pouze v uvozovkách, není to málo, čekal jsem ale víc, čas na to skutečně byl, chápu odlišnost architektury, přesto prostě mohli přijít s něším lepším, pro nás zákazníky by to bylo přínosnější.
Odpovědět0  0
Mě se spíše nelíbí to, že Dell k***e kde může. Kdo zná situaci blíže možná tuší, co tím myslím.
Odpovědět0  0
Není, je to Dell :­))
Odpovědět0  0
A děláte správně, jak někteří lidé ­(zejména ti absurdně až fanaticky zaměření na jednu nebo druhou stranu­) jsou schopni tvrdit a jaké závěry jsou ochotni vyvozovat na základě nějakého pseudotestu, to racionálně uvažujícího člověka jímá závrať.
Odpovědět0  0
Prostě bych chtěl něco dobře zdokumentovaného, více úhlů testování zatěžující procesor v různých ohledech, nejlépe i více apliakcemi v jednom segmentu záteže. Tady je právě několik zásadních chyb­- je tento test vůbec pravdivý? Je to ověřitelné? Není to ověřitelné, bůhví čeho test to je. Je i možné, že ten test je skutečně ­"pravdivý­", což opravdu nevím, pak stačí nová verze CineBenche, který bude s Barcelonou počítat a bude na ni připraven a ten test může mít úplně jiný výsledek.... prostě se mi to zdá dost málo.
Odpovědět0  0
Notebook v běžné cenové hladině není herní stanice, alespoň pro mne ne. Chystám se na IBM­/Lenovo TP T60 s C2D, nikoliv kvůli převratnému výkonu, ale kvůli vytrvalosti a poctivosti provedení, nějaký Acer či Asus za 20k s překrásnými vnitřnostmi je mi k smíchu, za rok se majitel poroučí do servisu.
Odpovědět0  0
Určitě tu jsou možnosti, které ATI má, rozhodně není nejdůležitější, že nedokáže převzít špici výkonnosti, mě spíše mrzí, že v nejvýkonnějším segmentu nebude mít i nadále nVidia větší konkurenci, o 2900 se mluví v dost špatném světle a nelze očekávat, že o ni bude ve srovnání s dnes relativně velmi dobře cenově dostupnou 8800GTS nějaký převratný zájem. Doufám jsem, že R600 převezme výkonnostní štafetu, soutěžení by vedlo k zajímavému snížení ceny high­-endu a dalšímu závodu ve výkonu i ceně.
Odpovědět0  0
V tomto ­"""testu­""" toho chybí poněkud více.
Odpovědět0  0
Poslední větou jste se naprosto jasně zařadil. Nejsem doufám ani jedno, protože moje IQ je patrně narozdíl od Vašeho vysoce nadstandartní a nevlastním grafickou kartu ATI ­- pokud ovšem Vy osobně drahý paně považujetek výsledek jednoho tohoto testu za směrodatný v jakémkoliv směru, pak si asi nemáme co říci, o testování toho patrně víte dosti málo.
Odpovědět0  0