Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od JFO
Pokud chce někdo odstínit elmg záření ať si lehne do Faradayovy klece. A stačí pletivo do králíkárny. Mám ověřeno že 60cm zeď z vlhkých cihel většinu jakéhokoliv záření pohltí. A pokud se někdo bojí, ať bydlí v suterénním bytě a ještě ušetří.

Taková maska je úplně nahovno, ale ten, kdo neovládá elektrotechniku to nikdy nepochopí. Taková čepice z alobalu by měla alespoň teoretickou šanci záření odstínit.
Mimochodem mobil, který si ty tupci dávají pod polštář nebo na noční stolek při spaní vám způsobí o několik řádů vyšší expozici neionizujícím zářením než 5G vysílač.
Odpovědět4  0
Zrovna jsem se bavil s kamarádem a youtube mu bez jakéhokoliv upozornění zablokovala a smazala 2 videa, kde PROKAZATELNĚ NEBYLO NIC ZÁVADNÉHO. Bylo to z nějakého výletu, kde seděl u ohníčku a popíjel s kamarády pivo. Takže vidíte, že youtube videa maže naprosto náhodně a bezdůvodně. Asi AI něco falešně vyhodnotila. Umělá inteligence je naprosto neodhadnutelná.

Pro ty, co na Youtube nevydělávají a mají jen nekomerční obsah je vhodné přejít na RuTube.
Tohle video bylo z youtube také smazáno bez upozornění:
https:­/­/rutube.ru­/video­/0c48b8b01d03ad63b455e5578f55b9a9­/?ref=search
NEOBSAHUJE ŽÁDNÝ CIZÍ MATERIÁL. Je to pouze analýza Bitcoinového podvodu a toho, že kompletní kontrolu a dohled nad Bitcoinem převzala Čína.
Odpovědět0  0
Na to je výkon zase příliš nízký. Podívej, co mají v CHMÚ:
https:­/­/www.idnes.cz­/technet­/pc­-mac­/chmu­-cesky­-hydrometeorologicky­-ustav­-superporcitac.A191223_105622_hardware_vse
Už proto, že ten počítač v CHMÚ stál 58 miliónů korun. Takový si žádný těžař nekoupí.
Odpovědět0  0
A teď si vemte, že u nás ve firmě automaticky instalují spousty ­"bezpečnostních­" aplikací. Např. ZScaller. Každá z nich monitoruje PC a může být potenciálně napadnuta. A nebo jen špiclovat. Protože ZS komunikuje šifrovaně s mateřskou firmou, tak nikdo nepozná, co tato aplikace vykrádá z počítačů.
Odpovědět0  0
Frekvence CPU narazila na technologické limity.
Počet jader také naráží.
Je tu snaha používat GPU i na výpočty, ale to se hodí jen někde.

A teď je tu další krok kamsi. U XilinX to mělo význam, protože se veškerá vata kolem CPU v zákaznickém řešení nabastlila do FPGA. Ale u X86 architektury je význam sporný. Uvidíme, jestli to nebude slepá ulička.
Odpovědět2  0
Někde se to občas trochu ošidit dalo, ale pracovat se muselo. Zejména horníci úderníci byli nuceni překračovat normy. Nebylo to vražedné tempo jako dnes v soukromých podnicích. Na druhé straně plat té práci odpovídal.

Socialismus měl také svoji hlavu XII ale to nebyla taková hydra jako cenzura dnešní.

Tahle cenzura je velice nebezpečná a už se ukázalo, že cenzura může být zneužita i při volbách. To samé, co projde u jednoho kandidáta, bude u druhého cenzurováno. Proto je cenzura nepředstativitelné zlo. A tohle je jen první krůček.


Z úplně jiného soudku, na svém firemním počítači jsem si udělal soubor:
QT.4.18.bat
a pak s IT oddělením řešil proč mi to přestalo fungovat. Antivirový program takové pojmenování programu totiž považuje za virus. Takže půl dne projebané práce kvůli nainstalované cenzuře. A potom člověk ani neví, co je vlastně dobře a co už špatně.
Odpovědět4  1
Ne, v Číně zavádí sociální status. Ale i to se může do Windows naintegrovat a osoba s nízkým sociálním statusem si třeba nebude moci brouzdat po internetu. Ale na stránky Komunistické strany Číny ji to pustí aby mohla být uvědoměle indoktrinována jedinou a správnou stranickou ideologií.
Odpovědět0  0
Nejprve všechny nalákali nebo později nanutili do Windows 10 a teď už vlastně Microsoft nemá žádnou motivaci Windows 10 rozvíjet. Windows 10 žádnou další alternativu od Microsoftu nemají. Tak může OS skvěle stagnovat, už je po několika desetiletích vývoj dokončen.

Vývoj Linuxu může jet plnou parou vpřed a jednou zastaralému Windows zamává.

Když tak čtu DDK tak spousta věcí v jádře Windows vznikla kolem roku 2001 a od té doby se to moc nemění. Co se mění nejvíce jsou ikonky ­- ty je třeba pravidelně prohazovat aby se v tom uževatelé lépe vyznali.

Odpovědět6  3
Rozharaní Windows 10 už je teď tak dokonale nepřehledný, že když chci něco změnit, tak to musím složitě hledat na internetu. A na 10 je nejhorší katastrofa, že nové ovládací panely nepokrývají všechna nastavení těch starších. Je v tom strašnej zmatek.

V Unixu není X windows součástí systému a je možné používat různé X servery.

Jenže ve Windows 10 je to celé zmrskané dohromady do strašlivého obludného slepence. A ten slepenec se stále mění pod rukama.
Odpovědět0  0
Já žádnou Teslu nemám.
https:­/­/www.autojournal.cz­/vyzkouseli­-jsme­-ojetou­-teslu­-model­-x­-a­-jeji­-opotrebeni­-nas­-vyvedlo­-z­-miry­/
a ani o to nestojím.

A protože Tesla zrušila oddělení pro styk s veřejností, tak jakoukoliv stížností se zabývat prostě nebudou.
https:­/­/www.autoforum.cz­/predstaveni­/tesla­-zrusila­-oddeleni­-pro­-styk­-s­-verejnosti­-protoze­-se­-stejne­-s­-nikym­-nebavila­/
jakýkoliv podmět či stížnost spláchnou do WC.

Myslím, že jsi můj příspěvek vůbec nepochopil.

Tady jde o to, že Tesla buď krátkodobě nebo nějakými machinacemi dosáhla účetního zisku. Ale takto nejde dělat dlouhodobá strategie. Ta bublina dříve či později praskne sama.

Odpovědět2  0
Takovou aroganci jako Tesla si jiné automobilky nemohou dovolit. Tedy ne, že by chtěli, to by chtěli, ale potom by je zlikvidovali. Vzpomeňte si třeba na dieselgate.

Tesla má za sebou tlačenku od vlivných kruhů z USA. Tím je to dané.
Odpovědět1  3
Tesla jde na prodej jinak, vytvořila cosi jako náboženství svého produktu. A zákazníci jí odpouštějí věci, jaké by jiné automobilce neprošly.

Něco podobného dělá i Apple.

Uvidíme, jak dlouho jim to vydrží.

-­-­-­-­-­-
Tady nejde jen o to, že při výrobě vznikly chyby, u Tesly je pověstná arogance v servisech.
Odpovědět3  5
Lamborginy zase mělo problém s tím, že začalo samo za jízdy hořet. Občas se něco nepovede jakékoliv automobilce.

Ale Tesla je nekvalitní výrobou proslulá, tam je nekvalita standard:
https:­/­/autobible.euro.cz­/tesla­-se­-poprve­-objevila­-v­-zebricku­-kvality­-aut­-skoncila­-beznadejne­-posledni­/
to, že Tesla vychází v hodnocení kvality na skvělém posledním místě není náhoda.

A ještě pro info:
https:­/­/www.autoforum.cz­/predstaveni­/majitel­-nejnovejsi­-tesly­-do­-detailu­-ukazal­-jeji­-tragickou­-kvalitu­-reakce­-firmy­-je­-fascinujici­/

Pokud nejsi ­"tupec­" tak si klidně Teslu pořiď. Já ukazuji na fakta.
Odpovědět2  3
Jenže Musk odvolal veškerou kontrolu kvality a asi ji nahnal k výrobním pásům.
https:­/­/www.autoforum.cz­/zajimavosti­/majitele­-tesel­-hromadne­-zaluji­-automobilku­-uz­-pres­-rok­-neresi­-jeden­-problem­/
http:­/­/www.hybrid.cz­/novemu­-elektromobilu­-tesla­-model­-y­-uletla­-za­-jizdy­-na­-dalnici­-strecha
https:­/­/autozine.cz­/american­-si­-koupil­-teslu­-a­-za­-dve­-hodiny­-jel­-reklamovat­-utrzenou­-strechu­/

Dokonce Musk odvolal lidi z PR oddělení. To si žádná jiná automobilka nemůže dovolit.

Teslám za jízdy odpadávají střechy, praskají nápravy a odpadávají nárazníky. Až Musk naprosto znechutí zákazníky, tak se opět Tesla propadne. Tesla byla dříve unikát, ale dnes už je větší nabídka elektromobilů.
Odpovědět2  4
RAM disk uvnitř grafické karty musí snížit propustnost toku dat s grafickou kartou už z principu. Program je naprogramován tak aby data natáhnul z disku potom přechroupal CPU a nakonec poslal do grafické karty. Takže po sběrnici grafické karty putují data 2x.

Kdyby byl RAMdisk jinde ­- třeba virtuální RAM disk v RAM paměti, tak by to teoreticky mohlo nepatrně pomoci.
Odpovědět0  0
Speedfan mě upozorní na problémy ve S.M.A.R.T.
Integrace nějakého typu výstrahy je už s křížkem po fůnusu.

Dokonce to srovnává jednotlivé disky proti databázi na www:
http:­/­/www.hddstatus.com­/hdrepshowreport.php?ReportCode=12443182&ReportVerification=27CC5106

To mě zajímá, co budou Windows dělat, když se objeví pár vadných sektorů. Upozornění je šikovné, ale trvalé obtěžování už ne. Microsoft většinou věci zprzní např. ho může napadnout že mi bude každých 10 min vyskakovat popup.
Odpovědět0  0
U současných elektráren je jen tak přicvaknout 2MW a zase odcvaknout dost velký problém. To není jako žárovička na nočním stolku. Oni mohou sjet s výkonem třeba za hodinu. I kdyby to byly ­"jen­" 2MW po dobu 6min tak už jedno jediné auto nadělá neskutečnou paseku v rozvodné síti.

Vím to, protože jsem asi před 15 lety pracoval v energetice. Nepředpokládám, že by se za těch 15 let možnosti výrazně změnily. Třeba jsem se dozvěděl, že v dnešní době Temelín mírně mění výkon. To dříve nedělal. Ale to je jen pár procent.

Jediný nápad je tankovat­/či dobíjet třeba u Orlíku a nebo Slap. A pouštět turbínu jen když chce auto dobít baterii. Pokud by se takhle s turbínami šíbovalo, tak to po nějaké době dopadne jako Slavjansko Šušenská elektrárna:
https:­/­/ct24.ceskatelevize.cz­/svet­/1390289­-havarie­-na­-ruske­-hydroelektrarne­-bude­-mit­-vice­-nez­-70­-obeti

Ta tak dlouho šíbovali s výkonem až jim turbína proletěla stropem. A to vyrovnávali turbínou standardní rozvodnou soustavu ­- ta turbína na to nebyla vyprojektovaná.
Odpovědět1  0
Duševně nemocná Gréta je jen takový maňásek a ti, co tahají za nitky, chtějí způsobit globální katastrofu. Možná až dokončí školu,tak jí dojde něco z toho, co plácala za hovadiny. Tihle lidé mnohou takovou nežádoucí a nezaslouženou popularitou dostat maniodepresivní syndrom a spíše dostane pořádnou depku než aby tomu porozuměla.

Všichni alespoň trochu technicky vzdělaní to jasně vidí, ale ti hlupáci nás vedou do strašné krize s vidinou, že na našem utrpení budou profitovat. Na budoucí krizi je smutné, že byla uměle vyvolána a nikdo rozumný ji nedokázal zastavit.

Velmi dobře to říká paní Drábová, že fandí zelené energii, ale buhužel ta dnes nefunguje tak, aby nahradila tu stávající.
Odpovědět2  2
Jenže takové kapacity už nejde tak snadlo skladovat. Zatím umíme skladovat elektrickou energii jen v rybníce na Dlouhých stráních na hoře Mravenečník.

Taková baterie jako byla popsaná v článku ani nemusí jít vyrobit, protože to bude mít nějaký háček.

Možná to v budoucnu nějak vyřeší, ale v horizontu 20­-30 let to asi nebude myslitelné.

Jo, v 50 letech minulého století všichni snili o létání do kosmu. A pak to narazilo na tvrdé limity možností a zjistilo se, že to není tak snadné. Sice do kosmu se létá i dnes, ale rozhodně to není na rekreaci na Měsíc. A to ani po 70 letech od té doby.

S těmi elektroauty je to hodně podobné. Až se začne hroutit rozvodná soustava tak bude pozdě. A za nabíjení auta doma v zásuvce budete třeba moci jít i do kriminálu protože bude nouzový stav rozvodné sítě.
Odpovědět1  1
To rozhodě ne. To snad ani nikdo nepředpokládá.
Odpovědět2  0
Asi jsi mě nepochopil.

Supercharger má tedy 400kW ~ 0,4MW: https:­/­/en.wikipedia.org­/wiki­/Tesla_Supercharger
A megacharger má 1,6MW https:­/­/fdrive.cz­/clanky­/teslu­-semi­-bude­-nabijet­-megacharger­-nabijeci­-konektor­-ma­-snad­-nejvetsi­-piny­-sveta­-1658

Trefil jsem to dobře.

Tím bylo myšleno potřebný příkon pro nabíjení. Ztrátový výkon při nabíjení současných baterii je asi 10%. 40kW se jakš takš dá uchladit. 160kW uchladit z auta u megachargeru to už bude výtopna.
Odpovědět1  2
Takový akumulátor potom krátkodobě potřebuje výkon výrazné části Temelína. I kdyby takový akumulátor skutečně někdo vyrobil, tak současná infrastruktura neumožní nabíjet výkonem tolika megawatů najednou.

Už dneska s dnešními akumulátory má nabíječka příkon 0,5MW a potřebuje třeba hodinu k plnému nabití. Pokud to teoreticky zkrátím na 1min ­- tedy 60x tak potom v průběhu nabíjení bude akumulátor potřebovat odběr 30MW na jedno auto! Takové výkyvy odběrů sítě současná infrastruktura nezvládne. A to ještě počítejme, že vznikne při nabíjení určité teplo, které se bude muset odvést pryč.

O 15s si nechte raději jen zdát. 130MW na jedno auto se asi nikdo neodváží s dnešní infrastrukturou připojit.

U Tesly dokonce rychlost nabíjení na superchargerech museli SW omezovat, protože to bylo nebezpečné.
Odpovědět2  5
Právě ta drastická opatření způsobila smrt mnoha důchodců. Ti zemřeli hladem, protože si třeba neuměli elektronicky objednat jídlo ­- nebyli tak elektronicky gramotní jako Vy. A jejich příbuzní je ani nesměli navštívit. Umírali sami naprosto v samotě a drasticky.

A nebo se ti starší báli zajít k lékaři a zemřeli na úplně jinou chorobu vzhledem k nedostatku zdravotní péče.

Do statistiky se ovšem napíše jako příčina smrti Covid.

Opravdu tohle k smíchu není!
Odpovědět0  0
V Číně klidně mohli zavést drastická opatření ve Wuchanu, až tak drastická, že lidé umírali hladem a neměli šanci si obstarat jídlo.

A potom to zfilmovali, trochu přibarvili, vylepšili ­- nikdo s výjimkou číňanů netuší, co se tam dělo ­- a pak to vypouštěli do světa.

A ještě navíc číňané skupovali zdravotní materiál. Takže ten potom v mnoha státech chyběl. Byla to manipulace na mnoha úrovních, kterou ani nedokážete dohlédnout.

Jinak nedává logiku aby naše vedení vyhodilo oknem 10miliard českých korun za nekvalitní čínský zdravotní materiál.


A abych se vrátil k tomu článku ­- platit za LED diody na ksicht, když víte, že se jedná o podvod, to se mi opravdu nechce. Ten výrobek má použití třeba pro šašky v cirkuse aby měli bizardní vzhled.
Odpovědět0  0
Kdysi jsem četl pohádku ­"Císařovy nové šaty­" https:­/­/cs.wikipedia.org­/wiki­/C%C3%ADsa%C5%99ovy_nov%C3%A9_%C5%A1aty a ani ve snu mě nenapadlo, že tohle zažiju v reálu. Jen s tou modifikací, že polovina lidí má strach z neviditelného a druhá polovina je tou první umlčena. A také v té pohádce chybělo, že ten kdo nové šaty nevidí bude ztrestán policií. Inu realita dokáže vyrobit ještě větší bizár než co umí vymyslet autor fantastické pohádky.

Vláda nemůže přiznat, že podlehla informační válce Číny ­- to by jí zlomilo vaz ­- a tak pokračuje v šíření této propagandy koronahoaxu sama. To dříve nebo později narazí a pokud nikde jinde tak na ekonomickou krizi.

Soudruh Babiš ukázal, že pokud by řídil firmu jako stát, tak už by firma dávno zbankrotovala.
Odpovědět3  6
Takováhle hračka Vám může způsobit spoustu chorob, protože v mokrém hadru se budou nejen hromadit bakterie a viry ale i množit. A budou se v něm množit i plísně, jejichž spóry oslabují imunitu.

To by mě zajímalo, co tohle udělá, když se to vyvaří. A nebo minimálně vymáchá v ethanolu.

Potom je na tom daleko lépe ten, kdo takovouto blbost na ústech nenosí vůbec!
Odpovědět3  1
Celkově vyjde cena výrazně vyšší, než mít vlastní pevný disk. Pevné disky mají životnost mnoho let. Za 5let provozu 4TB disku bych zaplatil 600USD ~ 13130Kč. Za samotný disk jsem dal před 5 lety asi 4500Kč. TO SE OPRAVDU VYPLATÍ!
Ukázka: http:­/­/78.108.103.11­/FOTO­/2020_08_11­-DunajskaCyklostezka­/

Ale ano, existuje použití třeba na půl roku nebo na rok pro nějaký časově omezený projekt. V delším horizontu je to výrazně nevýhodné. A také je to nevýhodné proto, že data mi doslova nepatří a zařízení je nějak zajištěno, aby bylo možné ho na dálku vypnout pokud nezaplatím. To znamená, že do zařízení nemáte plný přistup. A to také zhoršuje možnost oprav, když se něco na disku pokazí třeba jen logicky po výpadku napájení.

Ale pro takové použití je zase lepší mít disk někde v datacentru na ­"tlustém­" připojení.
Odpovědět0  0
Obecně ženy jsou v mnoha oborech lepší.

Ale třeba strategické plánování jde daleko lépe mužům a ženy spíše podléhají emocím. A ženy jsou snadněji ovladatelné až na určité vyjímky.

Proto byla taková snaha protlačit ženy do vedení společností. Některé společnosti to mohlo poškodit.
Na druhou stranu se ženy samy neženou v rámci rovnoprávnosti na pozice horník nebo bagristka.

Ale cpát do společností lidi bez znalostí podle rasového klíče je už samo o sobě rasizmus. Takové společnosti je pak možné snáze zbankrotovat a zlikvidovat.
Odpovědět0  0
Nejde jen o prachy. Architektura Windows XP by dokázala spustit prakticky všechny aplikace, ale Microsoft musí neustále vytvářet něco nového a budit v lidech iluzi, že to nové je lepší a dokonalejší. A nutit lidi k prodeji nového i když to nové je podstatně horší než to staré.

Např. Windows XP 32 umí použít 16GB systémové paměti přes PAE. We Windows 7 ­- 32 je tato vlastnost již zablokovaná a dá se povolit jen na serverech. Není podporovaná grafickými kartami a tudíž prakticky nepoužitelná.

Např. před 10 lety byl Skype prvotřídní aplikace. Dneska je Skype mnohem horší a neustále mi havaruje při přepnutí z WiFi na kabel a opačně. Kód se vyvinul, ale tak k něčemu horšímu a naprosto nepoužitelnému.

Pokud manažer neustále mění zadání programátorům, tak vznikne bastard, který se od určité složitosti nedá udržet a jen se záplatují chyby. Vím to z vlastní praxe.


Naproti tomu třeba Linux je stále na první pohled stejný a jedině to umožňuje některé věci vychytat do spolehlivosti a dokonalosti. To by nebylo v případě Microsoftu možné takto pracovat.
Odpovědět0  1
Někdy taková architektura může pomoci, ale mám obavu, že to daleko častěji může způsobit problémy a celkový výkon spíše snížit. Rozhodnutí OS o rozdělení vláken mezi jednotlivá jádra je stále jen odhad. A ten se nemusí povést.

O čem tohle svědčí je, že se paralelizace kódu programátorům nedaří, když se musí dělat obezličky tohoto typu.

Mám postarší procesor AMD Phenom na 3,4GHz s turbo boostem na 3,6GHz se šesti plnohodnotnými jádry a tam plánovač problémy mít nebude.
Odpovědět0  0
Někdy není potřeba ani vidět za roh, ale na převrácený náklaďák v přímém pohledu:
https:­/­/www.seznamzpravy.cz­/clanek­/teslu­-pry­-ridil­-autopilot­-prehledl­-prevraceny­-kamion­-a­-narazil­-do­-nej­-108351

Pohled za roh může být skvělá věc třeba v pouličním boji, kde jakákoliv informace zpoza rohu může rozhodnout mezi životem a smrtí. Ale u auta typicky hrozí, že se objeví nějaké fantomové odrazy kdovíčeho. A když to nebude 100% spolehlivé, tak takový asistent třeba způsobí havárii při bezdůvodném brždění.

Tesla předvedla, že náklaďák, který nepřehlédne ani slabozraký, její tzv. ­"autopilot­" nezaregistruje.
Odpovědět0  1
Nemusíte tak okatě dávat najevo svoje mezery v mateřském jazyce:
https:­/­/cs.wiktionary.org­/wiki­/sv%C3%A1r
Odpovědět2  3
Jestli tomu rozumím dobře, tak cenzura se nezmenší, ale naopak cenzura Ksichtoknihy výrazně vzroste.

Zadavatelé reklam totiž touží po multikulturním obohacení a jestli to vadí uživatelům nebo ne nikoho nezajímá. A nešlo by to tak, že na ksichtoknize budou jen ty reklamy a uživatele neustálá reklama spojená s cenzurou přestane zajímat?
Odpovědět4  2
Na to se už léta používá úspěšně bazén s vodou. Tam se mohou tlusťoši alespoň minimálně pohybovat protože je voda nadnáší. Nejlepší na hubnutí by byl jižní pól, i krátká procházka při ­-40 spálí tolik kalorií jako nikde jinde.

Ve vesmíru by neměli šanci zhubnout, protože tam je výdej energie daleko menší. Mohli by zhubnout jedině tak, že by tam neměli co jíst.

Jinak obezita v USA je dána hlavně sladkými nápoji a množstvím cukru ve všem možném jídle i v mouce. A dále nezdravými kaloriemi z přepálených tuků třeba od Mc Donald­'s.
Odpovědět0  0
Souhlasím s ostatními, že podpora výhradně podle rasy je rasizmus dle významu tohoto slova.

Pokud si obyvatelé Afriky nedokáží vytvořit plnohodnotný prosperující stát, tak jakékoliv nalití peněz je stejné jako jejich nasypání do černé díry. Akorát ty peníze budou chybět těm druhým třeba na opravu mostů a infrastruktury.

Obyvatelstvo Afriky musí dozrát do stejné civilizační úrovně jako má třeba Evropa. Klanové uskupení a bitky mezi klany patří k vývojově nižší etapě. Museli by přejít na vyšší civilizační úroveň spolu se vzděláním. V daném okamžiku více peněz bez změny chování znamená jen více dětí a více klanových bitek. A to proto, že mají na chvíli obživu zajištěnou. Podpora tohoto typu způsobí jen větší chaos.

Bez ohledu na výši podpory to prošustrují a namísto bílé rasy je začnou kolonizovat Číňané. V Číně mají daleko větší zkušenosti s vedením státu než my v Evropě. Státní úředník, který se nechal zkorumpovat, dostal hrdelní trest do třetího kolene ­- tzn. včetně rodiny. Tam věděli, nakolik korupce škodí. Všichni naši čerpači dotací by ve staré Číně skončili nehumánně u zdi.
Odpovědět1  0
Ale tohle je naprosto normální a běžné.

Spousta her má postranní účel řešit nějaký problém ve společnosti, Vy jste si totoho všiml až teď. Někdy je ten účel trochu skrytý, jindy je explicitní.
Ono hráči mohou vymyslet různé strategie a za podobný rozsah brainstormingu by jste se nedoplatil. Takhle si to hráči i zaplatí a Vy na tom vyděláte 2x.
Odpovědět4  0
Zkuste si nainstalovat zlaté WIN7 na počítač s AMD Ryzen. Po 6 hodinách změníte názor. Ono to nainstalovat jde, ale je to nekonečná pakárna. Žádný předem stáhnutelný service pack není jako u Win2000 nebo XP a stahuje to gigabajty aktualizací z internetu.
Někdy se stahování nepodaří a pak ty gigabajty WIN7 stahuje znovu! Ty Win7 M$ domršil a pak odkopnul k zapomění.
Odpovědět1  0
No, pokud používáš clonezillu, tak je všechno v pohodě. Starší verzi OS máš odloženou někde na záložním médiu.
A nebo snad ne ;­)?

Prý jsou dva druhy uživatelů PC: 1, Ti kteří zálohují a 2, ti kteří teprve budou zálohovat
Odpovědět0  0
Kdo toho více nablufuje, ten nakonec získá křeslo v Bílém domě.

Dokud cenzura politikům sloužila, tak si ji chválili. A když se potřebují prolhat k volebnímu vítězství tak jim cenzura nejednou vadí.

Cenzura je podle mě obecně špatná. I když tohle Trump úmyslně na Twitter narafičil jako záminku aby mohl vést svoji kampaň a za tím účelem si upravit zákony
Odpovědět0  0
Dozvěděl jsem se, že profesionální hráči tuhle frekvenci potřebují.

Děj hry je někdy synchronizován na snímkovací frekvenci a pokud dva lidé zmáčknou výstřel stejně, tak vyhraje ten s vyšší fps.

Jsou to SW ­"chyby­" her, že scanují klávesnici rychlostí fps a počítají děj stejnou rychlostí. Takže profi hráč rád za takový monitor zaplatí, i když ty děje na displeji vlastně ­"neuvidí­". Ale bude mít rychlejší odezvy a tím lepší šanci na výhru. A v tom jsou peníze a výhra znamená hodně peněz.
Odpovědět0  0
Pro běžné surfování a programování jsem rozdíl mezi 60Hz a 75Hz nepoznal. V nějakých rychlých hrách to asi má smysl.
Dokonce jsem dříve používal monitor na 30Hz s prodlouženým dosvitem a bylo to úplně v pohodě a ani pocitově neblikal ­- pro čtení textu je to dobrý.

Dokonce jsem pozoroval opačný efekt, že mi monitor začal pocitově poblikávat při přepnutí z 60Hz na 75Hz, protože druhý monitor jel na 60 a asi měla grafická karta problém se dvěma rozdílnými frekvencemi.

U klasického rozlišení 1400x1200x75Hz musí karta vygenerovat každou vteřinu 12,6 miliónu pixelů. Pro 360Hz mám obavu, že ani nejlepší karta nedokáže monitor spolehlivě ukrmit a 600Mpix­/s stejně plnohodnotně nevyrobí. Stejně půjde v praxi o nějaké ošizení.

Pak ovšem platí to, co jsem psal, monitory mohou vyrábět falešné obrázky a pro lidské oko se dostaví stejný efekt.
Odpovědět0  1
Já nevím jestli jsi tak vymaštěný ty, když už mě obviňuješ. Měl by sis trochu něco nastudovat o biologii:
https:­/­/edu.techmania.cz­/cs­/encyklopedie­/fyzika­/svetlo­/lidske­-oko­/setrvacnost­-oka
https:­/­/vnuf.cz­/sbornik­/prispevky­/16­-13­-Kehar.html ­- naměřili zpoždění vnímání zraku 20ms Tito mají podle tebe také demenci!
Kočky ovšem mají daleko rychlejší zrak.

Nový obraz lidské oko sice nezaznamená, ale může vnímat blikání. Proto se někdy velké LCD monitory nechávají vytvořit falešný snímek a tím jakoby zdvojnásobují vzorkování ovšem už nepotřebují dvojnásobný přítok dat. A to už člověk nepozná od změny v každém snímku.

Vždy, když se mi video trhalo, tak to nestíhala kreslit grafika.
Odpovědět0  3
Podle mě je to jen chyták na movité, trochu egoistické a současně hloupé uživatele. Asi tak jako auto do města s max rychlostí 300km­/h. Daleko zajímavější je rychlá kamera na zachycení extrémě rychlých jevů ­- ta má dobré uplatnění.

Lidské oko nad 60Hz nic nepozná a 100Hz už je overshoot. Spočítejte si nutný tok dat. Zajímá mě, která karta skutečně zvládne tak rychle dodávat odlišná data pro každý snímek.

Zrovna včera jsem se potýkal s tím, že interní grafická karta na motherboardu vykazovala úchvatných 3fps. Takhle zmetkoidní karta už ovšem poznat spolehlivě je. A pak už je vám jedno, že má obnovovací frekvenci 60Hz, stejně se video trhá.
Odpovědět0  6
Stále působí gravitace v jednom směru a v tom se může předmět roztáhnoput jinak.
To by to muselo nabublávat ve stavu beztíže.

Bylo by to dobré třeba jako modely letadel. Nadšenec si koupí model v malé krabičce a nabublá si ho do rozměru 1m. A pak ten model polepí fólií a vystaví ve vitríně. Tam na rozměrech až tak nezáleží.
Odpovědět0  0
Tak se schválně podívejte na tuhle stránku:
https:­/­/www.mazdaclub.cz­/manualy?ddlb_category=11&ddlb_model=4
tato stránka používá antiblock a pokud vyblokujete sledovací prvky, tak to detekuje a nezobrazí se správně.
Takže vás se to ani nezeptá a pokud zakážete reklamu a koláčky tak neuvidíte nic.
Odpovědět0  0
Nevyprdne, protože pokuty ­- tohle umí EU velice dobře vybírat a vybírat.
Daleko pravděpodobněji to zničí spoustu nadějných projektů. Protože počáteční investice bude neúnosná.
Odpovědět0  0
Ono to zničí malé soukromé diskuse, kde GDPR je kanónem na vrabce. Facebook, Google nebo Microsoft mají za sebou týmy právníků a nějaké GDPR je nezajímá. Hravě najdou nějakou ojebávku jak to obejít.

V práci nám nainstalovali šmírovací SW Zscaller na všechny www stránky a tam není žádná možnost neříci, že nechci být sledován. Ten bezpečnostní SW používá podvržený certifikát nainstalovaný od IT oddělení a dělá trvalý ­"man in middle­" útok. Takže podle mě je celé GDPR úplně na nic, když je trvalé šmírování https legální. Naprosto nemám ani tuchu když někam zadám heslo, kam se dostane. Pravděpodobně na cloud Zscalleru aby mohl ověřit bezpečnost střá. A tam ho můžou hackeři kdykoliv najít.
Odpovědět0  0
A co když nějaký Muskův přítel chtěl levně koupit akcie Tesly. Jeden tweet žádnou práci nestojí a přitom akcie se dají pořídit s 10% slevou.
Podobně sestřelil Trump akcie Lockheed Martin, když tweetnul, že letadla F35 jsou předražená.

Odpovědět4  0
Pokud někdo píše jen jen Wordu, tak tapeta může být skvělé osvěžení pohledu.

Jinak tapeta do jisté míry ruší při práci. Třeba při debugování je potřeba se maximálně soustředit a všechny rušivé prvky povypínat. Jinak se přehlédne něco důležitého. Už přes 20 let preferuji černé pozadí.
Odpovědět1  1
Já si naopak myslím, že odkázané texty nejsou o ničem i kdyby vykalkulované ceny za záchranu života byly v praxi odlišné. Vláda nám nabídne namísto nekonečné a nesnesitelné karantény totální elektronické šmírování. A všichni se budete radovat, jak je to skvělé být na každém kroku sledován.
Zavirovalo to android, zavirovalo to Windows10 atd.

Pozastavil se nad tím i Klaus mladší, jak se lidé snadno nechají sledovat, jen když se trochu postraší:
https:­/­/cz.sputniknews.com­/ceskarepublika­/2020042211835418­-klaus­-firmy­-a­-zivnostnici­-umiraji­-ukonceme­-nouzovy­-stav­-hrozi­-devastace­/

Já fanaticky nekopu do Číny, ostatně ten nevýhodný obchod či tunel s Čínou dohodla naše vláda snad svéprávně. Určitě jim z toho něco zůstalo pod nehty. S tím napakováním s Vámi souhlasím.
Odpovědět0  0
Ale ano, život druhých pro mě má vyšší hodnotu než pro Vás.

Víte o tom, že pokud Vaše léčení stojí více než 1,2MKč, tak Vás zdravotní pojišťovny nechají zdechnout:
http:­/­/dfens­-cz.com­/cena­-zivota­-2­/
? Pokud se oslabí ekonomika, tak bude tato částka nižší a zemře více lidí.

Data mám pouze z internetu a privátní přístup ke statistice nemám. Ale současný přístup vlády prostě smrdí podvodem. Ostatně přečtěte si ten článek v odkazu celý.

Jasně, že čínské zdravotní prostředky pomohly, ale naše firmy, které to umí vyrobit také ostrouhaly. Nouzový stav umožňuje se vyhnout výběrovým řízením a vládám se to velice líbí. Je to skvělý tunel jak odklonit prostředky státu do správných kapes.

Přečtěte si také tohle: ­"Čína prodala Itálii zpět zdravotnické pomůcky, které od ní dostala darem­"
Zdroj: https:­/­/www.denik.cz­/ze_sveta­/koronavirus­-nakaza­-epidemie­-pandemie­-cina­-italie.html
Čína má kšeft na prvním místě.
Odpovědět0  0
Tady je důležité to, že autoři programů nedávají stejnou váhu pro kladnou a zápornou odpověď.
Člověku už je podsouváno dialogem, jak má správně ­- tzn. politicky korektně odpovědět. A to mě štve ze všeho nejvíc.

Už se mi také stalo, že jsem bezmocně sledoval jak android na telefonu vyhodil hlášku, že se za 19s restartuje, když to nezamítnu. Jenže já jsem měl jednu ruku na volantu a přede mnou někdo podivně manévroval. Takže jsem nemohl přeostřit zrak a hledat na dotykovém displeji odmítnutí. Pak jsem na 30minut přišel o online mapu a podařilo se mi zabloudit.

S tím koronahoaxem je to stejné, zaviroval i mapu seznamu. Jenže když jedete na kole tak asi to poslední, co Vám přijde na mysl je vymýšlet, kde se to vypíná. Něco jiného je když jste někde pohodlně v kanclu. A i když to vypnete, tak to nastavení je tak otravné, že se nedá sbalit a neustále se zobrazuje. Naštěstí už jenom v rámci nastavení a na hlavní mapu to neleze.
Odpovědět0  0
Pokud vám média totálně vymyla mozek a chcete aby vás naše vláda ekonomicky ostříhala jako ovečku tak se presuňte třeba do věže ze slonoviny popř. podzemního bunkru a tam můžete ve strachu zůstat do konce života. Ta mediální masírka je silná. Už to nalezlo a zavirovalo i Windows 10 ­(dle článku­). Linux je naštěstí imunní ;­).

Některá nařízení vlády by se dala považovat za rozumná a jiná jsou naprosto nesmyslná. Z toho jak se vláda chová, tak stále nechápete, že s námi hrají špinavou hru.

O konkrétních opatřeních by se dalo diskutovat, třeba stálé nošení roušky je hodně vidět, ale je to naprostá pitomost a více to škodí. Fungovalo by to snad krátkodobě v MHD nebo v obchodech.

Kdyby se vláda chovala zodpovědně, tak by pomohla i těm důchodcům daleko více. Důchodci jsou daleko více ohroženi jinými chorobami, kterým se nevěnuje pozornost. Uvidíte, že jakmile bude rozkradeno a nebude co dalšího vytunelovat, tak se opatření zruší a po tomto koronaviru se v médiích slehne zem. I kdyby na něj umíralo 10x více lidí než dnes.

Počtěte si: http:­/­/dfens­-cz.com­/zprava­-o­-valce­-s­-virem­-v­-tramtarii/
Odpovědět0  0
Tento článek má danou korona­-tematiku přímo v nadpise. Tady to není offtopic.
Odpovědět0  0
Pokud následkem poškození a rozvratu ekonomiky dojde k daleko většímu počtu úmrtí, tak to nelidské hovado jste bohužel vy. Ne všechna úmrtí uvedená na Covid jsou způsobená tímto virem. Honíme se za senzací a do Covid statistik se započítávají i případy težce nemocných s mnoha dalšími chorobami. Ekonomika může způsobit škody na zničených životech daleko horší. Můžete se stát otrokem v čínských rukách.

Vláda nám ukazuje, že sami si mohou užívat zabijačky a posedávat v restauracích. To proto, že sami vědí, že nemoc není až tak nebezpečná, jaká se šíří panika.

Přečtěte si: http:­/­/www.zvedavec.org­/komentare­/2020­/04­/8283­-drazi­-obcane.htm
Cituji: ­"Někdo by mohl namítnout, že to bude jako ve fašistickém policejním státě, ale je to pro vaše dobro. Jednou budete také staří a nemocní, a budete chtít zemřít na kardiovaskulární chorobu nebo rakovinu jako všichni ostatní – ne kvůli tomuto příšernému koronaviru. A je to opravdu hrozná nemoc. Budete mít bolest v krku, začnete kašlat a může vás dokonce začít bolet celé tělo.­"

Babišovi to vyhovuje, protože na tom Agrofert ekonomicky profituje.

Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly. Klidně by jste se ze strachu nechal dobrovolně zavřít do cely a tam zůstal do konce života. Já vám to neberu, klidně si seďte v cele a noste plynovou masku. Už teď se hovoří o zvýšení daní.
Těšte se: https:­/­/www.irozhlas.cz­/ekonomika­/koronavirus­-v­-cesku­-schillerova­-schodek­-statniho­-rozpoctu_2004191241_pj
Laferova křivka je ovšem neúprosná a další zvýšení daní nemusí přinést zvýšení zisku, jak si ekonomové myslí. Způsobí to pravý opak. Vy by jste dobrovolně pracoval při 100% zdanění? ­- asi ne!
Odpovědět1  4
A k té manipulaci v programech typu Windows 10 je to podobné

Windows 10 se zeptá:
Chcete přijímat skvělou reklamu adresovanou právě pro vás >>>ANO<<<
ne znamená, že budete ochuzeni a reklama nemusí odpovídat vašim požadavkům

Tam je vidět, že už za Vás je předpřipravena odpověď a jediná správná odpověď je ANO. To bylo stejné, jako s aktualizací na Windows 10, kde pro změnu nebyla vůbec možnost říci ne, šlo asi odstřelit dialog z task manageru. Dokonce dnes, když nechcete aktualizace Win10, tak to nejde vypnout z menu ­- jde to odložit do 7 dnů. A pokud chcete vypnout aktualizace úplně, jde to pouze nějakým nastavením v registrech.

Je to moderní, že nemohu odpovědět že něco nechci. Když na vás vyběhne hláška: ­"Chcete být sledován­" a máte možnost jen ANO nebo odložit dotaz na později a odpovědět po chvíli politicky správně ANO.
U map Seznamu spíše šlo o to, že mě po nějaké době napadlo, že v nastavení aplikace může být někde schovaná nová položka. Na té liště byla jen jediná možná odpověď.
Odpovědět0  2
Přečetl jste si ten odkaz, nevypadá to?

Bohužel je spousta lidí totálně zmanipulovaných médii. Celkový počet úmrtí u nás není vyšší než minulé roky. A to ani v Itálii. Opravdu je to výsměch. V Číně zemřelo letos daleko více lidí na ptačí chřipku než na Covid, ale panika byla rozpoutána ­- za socialismu se tomu říkalo psychologická diverze a ideologická válka. Soudruzi v ČLR jsou dobře proškolení.

Pro média je to skvělá příležitost šířit paniku. Médiím jde jen o sledovanost.

Čína prodává za těžké prachy zdravotní materiál, který jí darovaly evropské země. Plus do toho míchá vlastní nekvalitní. Celé to smrdí podvodem.

A vy chcete hrát ruskou ruletu o ekonomický bankrot celé země? Těch 300.000.000.000Kč se bude brát asi ze vzduchu? No zaplatíme to z daní. To pak zemře na chudobu a následný chaos daleko více lidí.

Díky rozpoutanému šílenství umírá daleko více lidí na jiné nemoci, protože to není populární léčit.
Odpovědět1  4
Na rakovinu umírá 80 lidí denně a nikoho to nezajímá! Jsou tu i jiné nemoci.
Tohle je psychologické šílenství. Hysterie byla vytvořena sdělovacími prostředky, které chtějí na každé negativní zprávě vydělat. Jenže psychóza se tak snadno léčit nedá.
https:­/­/zpravy.denikplus.cz­/1600­-svet­-se­-zblaznil­-a­-sirit­-neumerny­-strach­-je­-hloupe­-tvrdi­-lekar.html

Já mám naopak pocit, že už je těch zpráv až nad hlavu a zajímalo by mě, jak se to v těch Windows dá vypnout aby mě to neobtěžovalo.
Zapnul jsem si mapu na seznamu a dolní pruh displeje byl zabrán hláškou, že nesdílím ­"Covid­-19 polohu­". No trvalo mi to půl hodiny než jsem objevil, kde se to vypíná. Nové kurvítko.
Odpovědět1  6
Bohužel poslední verze jsou spíše nepoužitelné.
Nechápu proč, ale Firefox stále žere více paměti a pak to padá. Nikde se to nedá výrazně povypínat.
Samotný Firefox mě donutil používat Operu.

Kdyby drželi linii štíhlého rychlého porohlížeče, jako dříve, tak by přilákali více lidí.
Odpovědět2  1
Dnes ­"bohužel­" výrobci ­"musí­" lhát.
Dříve u každého turba bylo varování, např. aby motor běžel ještě min půl minuty po dojetí.
To sice platí i dnes, ale je takový ekologický tlak, že výrobci toto varování odstranili. Dokonce do systému s turbem roubují Start­-Stop a tváří se, že to turbo vydrží. Opak je pravdou.

Čistě logicky vzato kinetická energie roste se čtvercem rychlosti pohybu jednotlivých komponent. A pokud musí otáčky nahoru a rostou tlaky tak zákonitě musí vznikat větší mechanické namáhání komponent.

V americe se běžně prodávají 2 l nebo 5 l motory i s turbem. Tam to smysl má a motor se při pomalých přesunech nespotřebovává. Jen v Evropě ekologové vymyli lidem mozek.
Odpovědět4  0
Četl jsem o tom několik článků. Realita je asi taková, že buď dosáhnete onu vámi zmiňovanou spotřebu nízkými otáčkami, ale potom hrozí tzv. ­"superdetonace­". A tím se rychle opotřebovává motor ­- slovo rychle neznamená, že po jedné jízdě, třeba po 2 leté záruce.
A nebo motor více vytáčíte a potom je spotřeba vyšší, ale motor se tolik neničí.

Odkaz třeba tady:
https:­/­/www.autoforum.cz­/zivot­-ridice­/technik­-popsal­-proc­-downsizing­-motoru­-neprinasi­-ocekavanou­-usporu­-paliva­/
https:­/­/www.autoforum.cz­/technika­/specialista­-popsal­-co­-nejvice­-nici­-motory­-modernich­-aut­-s­-turby­/
to nejsou argumenty plácnuté jen tak.

Bohužel musí všichni držet basu a lhát aby si to zákazník koupil. Jinak to přes ekobyrokraty v EU neprojde.
Odpovědět3  1
Já jsem to napoprvé četl úplně stejně. Docvaklo mi to později ;­).
Když mám v práci v PC 96GB paměti, tak dvakrát tolik by mě nepřekvapilo.
Odpovědět1  0
Mělo to swap file? Pokud ano, tak by se dalo dále snižovat množství paměti. Až by celý operační systém běžel na disku.

Když si vezmete, že Windows XP běželo v pohodě se 32MB paměti, tak tohle je stejně zoufalý. A 98 klidně i se 4MB.
Odpovědět0  0
Zrovna jsem zkoušel rozjet Win 7 na Ryzenu. Win 7 se nainstalují, ale USB nefunguje ani jedno. USB je totiž na procesoru a k tomu výrobce ovladač nedodává.
Nějaký neoficiální ovladač se dá někde najít, ale už tohle je spousta práce a pro neprofesionála prakticky nerealizovatelné. Takže pokud máte Ryzen a nejste zkušený, tak bohužel jenom ty 10. A bude hůř.
Odpovědět0  0
V případě aut za to mohou ekologové. Chtějí po autech takové parametry, které nelze fyzikálně dosáhnout.
Dělali to všichni výrobci a pak stačilo jen ukázáním zlikvidovat konkurenci.

Takže teď máme ­"ekologičtější­" auta s litrovými tříválci. Ty mají v reálných podmínkách vyšší spotřebu paliva a nižší životnost bez ­"podvádění­" na emisích.
Odpovědět2  0
Některé hry obsahují nějaká zadání, která mají analogy i v našem světě.

Pokud je třeba např. porazit nepřítele v nějakém městě, tak se udělá kopie toho města a pak se online zkoumá, jak k problému hráči přistupují.

Třeba něco takového jako Call of duty skutečně může obsahovat nějaké scénáře, které si armáda chce nanečisto ověřit prostřednictvím hráčů.

U doomu nevím.
Odpovědět0  0
Až na ten malý háček, že cena Bitcoinu je naprosto neodhadnutelná.

Právě teď se propadla cena BTC na 1­/3. Otázka je jestli následná celosvětová krize Bitcoin spíše pozvedne nebo naopak pošle na smetiště dějin.
Odpovědět0  0
U jaderné elektrárny bych to pochopil. Tam je jasný problém, že nemohou rychle měnit výkon a nějakých 15MW se ztratí.

U plynové nebo uhelné je to totální zvěrstvo.

A teď ještě takový problém, co dělat s odpadním teplem z 15MW z těch výpočetních jednotek. To zvedne teplotu celého okolí oněkolik stupňů.

A teď počítejte se mnou ­- Bitcoin miner https:­/­/www.buybitcoinworldwide.com­/mining­/hardware­/antminer­-s9­/ stojí $3000. Dejme tomu, že dostali množstevní slevu. Jeden kus odebírá 1500W. Tisíc minerů bude mít příkon 1,5MW a teprve 10000 minerů bude mít příkon 15MW. A cena těch minerů $30 000 000 i při maximální slevě bude deset miliónů. Připočítejte do toho ještě napájecí zdroje a spoustu práce. A těch $50000 bude jak nic.

A použít minery pro ohřev Teplé Užitkové Vody? Ty se musí chladit na takových 80 stupňů možná méně, aby elektronika vydržela. Potom i ta TUV nebude moc kvalitní na delší distribuci.
Odpovědět1  0
Na jedné straně příšerná buzerace s emisema v autech a na druhé straně pálení energie pánubohu do oken. Jakou tohle dělá uhlíkovou stopu nikoho nezajímá.

Když těžili BC v ukrajinské JE, tak z toho byl průšvih. V USA to nevadí.

Ještě bych tak pochopil, pokud někdo těží BC na sibiři a odpadní teplo používá pro vytápění. Pokud celá tahle kauza s uhlíkovou stopou není jeden velký podvod na lidech.
Odpovědět11  0
Pokud používám PC ke každodenní práci, tak mě teplota komponent zajímá jen jako varování, pokud se něco začíná kazit. Na to jsou nejlepší senzory již integrované na desce.

Zírat dovnitř PC, když se nic neděje, je hloupost, která každého po pár hodinách přejdě.

Pokud se pokazí displej, tak snad chlazení bude fungovat i bez něj.
Odpovědět0  0
Jde o to oškubat velké investory.

Elon Musk sliboval plně autonomní auta ­- taxi.

Dnes už slibuje pouze auta schopné plně autonomní jízdy po aktualizace software, který dosud nebyl napsán.
Odpovědět2  2
Můžete mít třeba osciloskop nebo nějaký produkt s embedovaným DOSem. A ani o tom nemusíte vědět, že tam někde uvnitř ja takováhle kulišárna.

A nebo nějaké CNC soustruhy či frézy ve fabrikách. Slyšel jsem o lisu na auta, že byl řízen pochybným PLC. U takových zařízení je pořizovací cena milióny, hydraulika je v pořádku, ale trojský koník čeká na svou příležitost.

A ještě si všimněte, že v USA používali pro ochranu před jaderným útokem 8­" diskety skoro až do dnešní doby. Fungovalo to až dosud bez problémů a nikdo to nemohl hacknout.
Odpovědět6  0
Realita může být daleko ošklivější. Pokud je foton vlna v čase, tak může být rozplácnutý on ­-inf do +inf. V nějakém čase dosahuje 100% a pak zase exponenciálně padá dolu. Doznívající exponenciála padne pod úroveň okolního šumu a pak už nikdo neví ke kterému fotonu ono zvlnění patří.

To znamená, že foton lze detekovat i dříve v okamžiku, kdy nedosahuje plné intenzity. A to už zamo o sobě kauzální není.
Odpovědět0  0
Jestli tomu rozumím dobře, tak na místě ­"A­" vytvořím dva provázané fotony. Potom foton 1 pošlu do cíle rychlostí světla
a až tam dorazí, tak kvantově ovlivním schovaný foton 2. Informace o změně se mi sice teoreticky přesune nekonečnou rychlostí, ale ryze prakticky jsem kvantově provázaný foton mohl odeslat jen limitovanou rychlostí. Takže jsem toho moc nezískal.

Leda, že bych měl nějaký zpožďovač fotonů a moduloval data na ty fotony, jejichž dvojníci dorážejí do cíle. Potom bych skutečně dokázal eliminovat čas přenosu informace nad rychlost světla. Ale ten zpožďovač rozhodně nebude nic levného ani malého.
Odpovědět0  0
Jenže bohužel v kvantové fyzice je jiný svět a to včetně jiného času. Ten se vůbec nechová tak jako náš makroskopický. Částice může být na více místech současně s určitou pravděpodobností a teprve pozorovatel určí její polohu.
Odpovědět0  0
Tak především FSB používá mechanické psací stroje. Na těch každý den vytisknou Putinovi svodku.

V Rusku standardně používají Astra­-Linux pro důvěrné dokumenty a to ještě na architektuře Elbrus a nikoliv x86.


I když staré vychytané XP jsou podle mě daleko bezpečnější než 10, které reportují všechno možné neznámo kam. Pokud se jedná o politika ve formátu Putina, tak jakákoliv uniklá zpráva z jeho počítače by se na západě vyvažovala zlatem. Já být zodpovědný za IT, tak bych asi také volil XP schovaná za pořádným firewallem když už. Pak se to nemá čím nakazit, když jsou všechny porty zakázané a www jede jen přes proxinu.
Odpovědět2  0
Ten, kdo si myslí, že na FB je něco tajného by se měl léčit. Americká vláda data o uživatelích z FB stejně dostává, ale asi za to musí móóc platit. Jo, kdyby tam byla zadní vrátka, to by se snáze získávala uživatelská data. Ale to by pokazilo celý obchodní model FB. To už by si data získávali sami a nemuseli FB platit.

Ochrana nějakého soukromí je asi tak na posledním místě.

Odpovědět0  0
Kulomet asi není lehký jako peříčko a to velmi snižuje dolet. Jak dlouho to ve vzduchu vyrží 5min? 10min? Více bych tomu nedával. Ale i tak může být takový dron pro nepřítele překvapení. A přitom vlastní vojáci nenasazují krk.
Odpovědět0  0
Tak alespoň to napsat 19­/04. Jak už tady někdo psal verze Windows 2000 bude dejavu. To by nesměli značit nejdříve podle celého roku.
Odpovědět0  0
Celoživotní ban dostal pouze na svůj herní nick. Na tom nicku měl ­"přišpendleny­" stovky přátel.

Přihlásit se může pod jiným jménem, ale to už bude těžké získat takovou skupinu fanoušků znovu a bez cheatů.
Odpovědět2  1
Třeba napíšu větu: ­"Mě je to fuk.­" a dostanu totální ban. Systém vyhodnotí slovo fuk jako anglické fuck.
Už jsem se setkal s naprosto bezdůvodným mazáním příspěvků v diskusích, protože moderátor nedokázal objektivně vyhodnotit, co bylo napsáno.
Odpovědět2  0
Oni teď za testery používají­/zneužívají samotné uřivatele.

Proto je také Canary update kanál, kde si můžete naaktualizovat to, co odpadlo programátorům od ruky.
https:­/­/www.microsoftedgeinsider.com­/en­-us­/download
Odpovědět0  0
Firmware byl malý kód uložený v EEPROM. Když někdo do firmware dokáže nacpat okenní aplikaci se souborovým systémem, tak pak vzniká neskutečný průšvih. Některé FW v sobě obsahují distribuci Linuxu. Na starých PC byl jumper a po jeho vytažení do FW nezapsal nikdo nic!

FW by měl mít jen ovladače hardware a na více by nemělo zbýt místo. Tohle je vyhánění čerta ďáblem.
Odpovědět5  2
Firefox si to podělal sám.

Rád jsem Firefox používal, byl to rychlý a paměťově nenáročný prohlížeč. 100MB bohatě stačilo.

Bohužel doba se změnila a Firefox vyžaduje jednotky GB paměti. Navíc často padá při HTML5 a poslední verze jsou velmi pomalé. Musel jsem nechtěně přejít na Operu, vzhledem k nestabilitě Firefoxu.

Změna UI je velice nepříjemná. Plugin pro změnu UI zpět byl jedním z nejstahovanějších pluginů. Dále FF odsekl spoustu pluginů třeba pro archivaci hesel a změnil interface pro pluginy.

VPN by měla být v samostatném modulu. Integrace do prohlížeče vede na velký moloch, který se nedá pořádně odladit. Může to ale být vhodné na kiosk mode, kde jedině prohlížeč umí přistupovat do internetu a vše ostatní je zablokované. Toto se dnes řeší přes proxy a nevím jestli po takovém řešení bude ze strany korporací nějaká poptávka.
Odpovědět1  6