Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Jimmz147 (2)
Upřímně doufám, že přirovnání k Google Chrome je pouze obrazné. Když Chrome poprvé vyšel, jednalo se o ultra nenáročný webový prohlížeč, ale dnes? Schválně se podívejte kolik systémových zdrojů zabírá a to ani nemusí mít žádné otevřené záložky. Jistě, díky stálým updatům je velice bezpečný a podporuje veškeré moderní technologie, ale už ho prostě nelze nasadit jako náhradu za jiný pomalejší prohlížeč zvláště pak na totálním lowendu, či na léta neudržovaných systémech běžných uživatelů.
Odpovědět0  0
Přesně tak. Místo toho aby vymysleli konkurenceschopnou službu, tak se snaží kopat kolem sebe. Navíc je to úplně nahlavu, lidé vlastnící výrobky Applu jsou už dávno zvyklí na různé placené služby. Apple na tom vydělá obrovské peníze i tak.
Dost pochybuji, že by se Applu povedlo přesvědčit vlastníky práv aby přestali poskytovat hudbu jak pro Spotify, tak především pro YouTube ­(Naštvat Google? Špatný nápad­). Obě to jsou příliš velké a oblíbené služby.
Odpovědět0  0
Protože se jedná o srovnání výkonu. R9 290x a GTX 980 jsou +­/­- nastejno. Kdyby nebyly v testu srovnatelné grafiky, tak by ho ani nemělo cenu dělat.
Jinak samotné výsledky jsou velice zajímavé a je vidět, jak moc Microsoft svůj DX roky zanedbával. I kdyby mělo Mantle nakonec skončit v propadlišti dějin, alespoň nastartovalo nějaký posun vpřed. Velice se těším na porovnání AMD­/NVIDIA v nějaké DX12 hře, která bude neutrální, tedy bez GameWorks apod.
Odpovědět4  0
Přesně tak. Chápu, že něco s cenou udělá kurz koruny vs. ostatní měny, ale aby 3 roky stará R4 stála o několik stovek víc než při uvedení je podle mě na hlavu...opravdu škoda.
Jinak děkuji za velice dobře zpracované recenze všeho druhu. Světhardware má podle mě nejobjektivnější recenze produktů ze všech českých webů, které se zabývají IT. Ostatní weby jsou většinu doby zabarveny jednou barvou trikolóry ­- Červená ­/ Zelená ­/ Modrá.
Odpovědět0  0
Po funkční stránce nemůžu skříni nic vytknout, ale nejsem si jistý jestli je nastavená cena obhajitelná. Původní R4 jsem před dvěma roky kupoval za 2300Kč a musel jsem je hodně rozmýšlet jestli nevzít o 1­/4 levnější konkurenci. Nová R5 stojí +­/­- 3200 a pokud vezmu v potaz že téměř srovnatelná Nanoxia Deep Silence 3, nebo lehce zaostávající NZXT Source 340 stojí o 1­/3 méně, skutečně nevidím důvod proč je cena nasazena tak vysoko.
Odpovědět1  0
Myslet si, že staré modely přeznačuje pouze to zlé AMD a naopak hodná NVIDIA vydává stále nové čipy je nesmysl. Ve skutečnosti hojně přeznačují obě firmy už roky a je to naprosto logické. Návrh nového čipu a jeho následné testování a výroba stojí obrovskou spoustu peněz a času, kdežto optimalizace stávajícího pouze zlomek obojího. Nevidím nic nemorálního na tom, když mi jedna nebo druhá firma nabídnou výkonnější a úspornější verzi staršího čipu za adekvátní příplatek.
Narážky na neschopnost nové ředitelky nejsou na místě. Není ve funkci dost dlouho na to aby se dalo posoudit, jestli jí to jde dobře nebo špatně. Její schopnosti se ukáží s příchodem nových Rx 300 grafik a ZENu.
Odkup firmy je také víceméně nesmyls. Odkupem by totiž AMD ztratilo práva na x86 architekturu a další důležité technologie, čímž by enormně ztratila na hodnotě. Dokážu si ale představit nějakou formu partnerství s nějakým silným hráčem.
Odpovědět0  0
S Vaším názorem nelze úplně souhlasit. Pravda je, že Bing je v ČR potažmo v Evropě docela nanic, ale ve státech je situace diametrálně odlišná. Stejně tak škatulkování IE=sh*t a každý kdo ho používá je BFU je silně zavádějící. Léta se sice jednalo o špatný a zanedbaný prohlížeč, ale poslední dvě verze 10 a 11 jsou naprosto plnohodnotnými prohlížeči, které využívají moderní technologie.
Ohledně toho, že IE si navyšuje podíl tím, že je použitý ke stažení jiného prohlížeče...na to se dá reagovat pouze jedním slovem: Chrome. Zajímalo by mě kolik z jeho podílu jsou aktivní uživatelé a kolik jsou ti kterým se Chrome nainstaloval jako ­"bonus­" z různých instalačních balíčků.
Odpovědět0  0
Trochu offtopic, ale jsem rád že se vzhled základních desek vrací do normálu. Nesmysly typu chladičů ve tvaru nábojnic ­(např. MSI XPower, či Sniper od Gigabyte­), mrňavých a hlučných ventilátorů na chladičích čipsetu jak před 10 lety, šílené barevné kombinace a ­"vychytávky­" typu napájecí 8­-PIN pro desku nalepený těsně k chladiči napájecí kaskády a ještě zámkem k němu se naštěstí pomalu vytrácejí...Stejně je ale ještě co vylepšovat. Proč například už dávno není standardem M.2 slot na základní desce, zvláště u menších formátů??
Odpovědět0  0
Nelze než souhlasit. Jeden adware nahradili ještě horším.
Odpovědět0  0
Heh, třeba ano :­-­). Myslím, že verdikt také značně ovlivnila skutečnost, že soud probíhal v Texasu, kde jsou soudci z nějakého důvodu výrazně naklonění právě patentovým trollům.
Odpovědět0  0
Ehm...takže firma už 13 let aktivně nic nevytváří a sama přizná, že její hlavní zdroj příjmů je žalovat ostatní, ale tvrdí o sobě, že není patentový troll?? To mi nějak nejde dohromady. Navíc co jsem četl jinde, dané patenty by měli mít docela vágní popis ­(prostě se dají přirovnat ke spoustě technologií­), takže verdikt soudu se mi zdá dost na hlavu.
Odpovědět0  0
Tento nápad vypadá velice zajímavě. Obdivuji lidi, kteří jsou schopní z pohledu na baterku co prosvítí ruku nebo papír přijít s myšlenkou jak toto využít ve větším měřítku pro lékařské účely. Jenom doufám, že společně s tímto projektem nedělají i na Borgovi­-ošetřovatelce, která je na tom obrázku :­-­).
Odpovědět0  0
Třeba budu znít jako zpátečník, nebo pesimista, ale projektů jako je tento už byla celá řada a všechny skončili neúspěchem. Vždy měli buď malý výkon, šílenou cenu, uzavřenou platformu, či jiný problém. Dokonce i projekty postavené na x86 a Windowsech neuspěli. Jak tedy asi dopadne něco co má nahradit PRACOVNÍ pc ale je postavené na ARM s Androidem je snadné domyslet.
Skutečně nevím, proč si stále tvůrci takovýchto projektů myslí, že textový editor + vytváření prezentací + email a internet = práce na počítači. Navíc asi žijí v nějaké paralelní dimenzi, kde má všechno bluetooth a wifi, kde má každý neomezený vysokorychlostní internet a to i v mobilu a kde má člověk na práci pouze jeden HD monitor a ne třeba 2 nebo 3 s WUXGA či vyšším rozlišení.
Odpovědět0  0
EPoXku EP­-8RDA6+PRO jsem měl s procíkem Athlon XP 3000+ snad někdy kolem roku 2005 a nemohl jsem si jí tehdy vynachválit. Šroubovák co k ní tehdy přibalili používám dodnes :­-­). Koupil bych si ale EPoXku­/SUPoXku dneska? Asi ne, jedině že by byla výrazně levnější než konkurence, případně by měla nějakou přidanou hodnotu. Na trhu je prostě spousta zavedených výrobců desek u kterých člověk ví co může čekat.
Odpovědět0  0
Přesně tak. Je trochu ironie, že moderní SSD vydrží daleko méně, než řekněme 5 let starý model a to z jediného důvodu. Používají se v nich totiž MLC paměti, které jsou nesrovnatelně levnější, dají se snadněji vyrobit na nižším výrobním procesu a ve větších kapacitách, než SLC. Proto současná SSD vydrží při normálním používání tak 5 let, kdežto staré SSD klidně i těch 8­-10 let.
Odpovědět0  0
S Vaším příspěvkem nelze úplně souhlasit. Jistě, každý kdo se alespoň trochu zajímá o počítače, tak si ho nového PC­/notebooku pořídí na systém SSD a na data si kdyžtak přidá klasickou plotnu. Problémem je běžný uživatel. Je totiž skutečně těžké mu vysvětlil, proč má dát stejné peníze za nejlevnější 128GB SSD jako za slušnou 1TB plotnu. Je to ještě těžší, když se jedná o někoho kdo má hromadu filmů­/fotek a prostě kapacitu potřebuje. Potom by musel koupit jak to SSD, tak tu plotnu a to je prostě extra výdaj. Navíc jelikož je pro běžného uživatele plocha=celý počítač, tak myšlenka že si budou data ukládat na jiný disk­/oddíl je spíše utopie.
K životnosti SSD ­- Pokud se nebavíme o business třídě SSD, tak u současných modelů je 15 let hodně mimo realitu, zvláště pak ty využívající MLC NAND. Tam se bavíme o 5­-7 letech a konec. U disků do mSATA, nebo M.2 je to ještě méně.
Odpovědět2  0
Účinnost super, ale za lidovku určitě nebude. Když si vezmu, že nejlevnější rozumný zdroj do domácího PC co se dá dneska koupit je Seasonic SS­-400ET za +­/­- 1000 a to je jenom Bronze certifikace, tak tenhle bude minimálně 3x dražší. Řekl bych, že tento zdroj nakonec skončí v lepších HP sestavách ­(Workstation­) nebo něčem podobném, kde se ztratí v ceně celé sestavy.
Odpovědět0  0
Ač v drtivé většině případů používám Windows, bude přechod na Linux v případě splnění výše zmíněného jasnou záležitostí. Jako možnost bych to viděl ve firemním prostředí, kde by byl soukromý cloud ­(v podstatě tenký klient­). Chtěl bych zdůraznit slovo soukromý, protože jsem viděl několik firem, co zkoušely naběhnout na čistě cloudový OS a dost zaplakaly nad výsledkem.
Odpovědět3  0
Moje první PC z dob kdy se ještě frekvence procesoru počítala na desítky MHz mělo taky AMD a už jsem u nich až na výjimky zůstal. Přesto nemám problém známým a klientům doporučit jedno či druhé na základě jejich požadavků...křižácké války mezi příznivci obou stran jdou mimo mě.
Odpovědět7  0
Boha jeho, svět se v ­(_._­) obrací a blbost mu vládne. Jak asi bude v reálu fungovat člověk, který nebude umět psát?? Pokud se nejedná o nějakou kachnu, tak je to fakt síla.
Odpovědět0  0
Bohužel díky Patriot Act Vás může to mlčení stát velice draho. V USA už bylo několik případů kdy odmítnutí sdělení hesla k šifrovaným souborům vyústilo v několik let natvrdo.
Jinak Google a Apple jsou dost velké a vlivné firmy aby si z prohlášení Mr. Bakera nemuseli moc lámat hlavu. A co si vládní organizace myslí o soukromí uživatelů je myslím zřejmé z ukončení TrueCryptu. Čím museli tvůrcovi vyhrožovat když ze dne na den bez vysvětlení ukončit celý projekt? ­- Osobní názor
Odpovědět2  0
No, ještě aby se NSA a podobným organizacím líbilo, že si budou moct i běžní uživatelé chránit svoje soukromí. Vůbec bych se nedivil, kdyby si v USA uzákonili, že každé prodané zařízení musí mít backdoor, případně nesmí být pod pohrůžkou několikaletého vězení šifrované ­(což už v jisté formě je...když vládě neprozradíte heslo ke svým šifrovaným souborům, jdete na dlouho sedět­). Vše samozřejmě v zájmu ochrany státu, boje proti terorismu případně jakýkoliv jiný nesmysl co se jim hodí do krámu.
Upřímně, zločinec co využívá moderní technologie a nějakým způsobem nešifruje, či jinak nezabezpečuje je buď A­) malá ryba B­) i*iot, takže se opět jedná o snahu šmírovat všechny a všechno.
Odpovědět2  0
Tak ač ve Win8 nebyl klasický vzhled na výběr, neznamenalo to, že tam není. Nebylo ani potřeba stahovat nějaký software třetích stran, nebo motivy. Stačilo trochu tweakování. Mám v práci spoustu lidí, kterým se prostě klasický vzhled líbí a chtějí ho.
Můžete prosím uvést zdroj, který by potvrdil Vaše tvrzení? Neberte to prosím jako útok na Vás, jsem jenom zvědavý.
Odpovědět2  1
Jaké barvy konkrétně myslíte? Jediná barva, která se mě osobně moc nelíbí je u záhlaví okna. Je to taková vybledlá světlá modrá, ale to lze velice snadno změnit na jinou, stejně jako ostatní barvy. Věřím že do finální verze se dostane i klasický režim ­(vzhled Win95­/98­) který tam nyní není.
Navíc se jedná o Technical Preview, takže barvy myslím nemá moc cenu řešit.
Odpovědět1  1
Win 10 jsem si v obou verzích ­(32­/64­) nainstaloval v práci pro účely testování firemních aplikací, pro zkoušku spolupráce s doménou na postarším serveru 2003, ale i z vlastní zvědavosti.
Prozatím vše nasvědčuje tomu, že se bude jednat o velice dobrý OS skutečně použitelný i pro firmy. Návrat Start nabídky, odstranění ­(víceméně­) Charms, zrušení ­"Metra­" pro desktop, !! kompatibilita s programy !!, vcelku nízké nároky na hardware ­(zkoušeno na 2x1,8GHz + 2GB RAM ­- vše krásně plynulé­), atd...
Uživatelé sedmiček budou během deseti minut jako doma, Osmičkáři budou nad provedenými změnami plakat radostí ­(patřím mezi ně :­-­)­).
Microsoft zdá se pokračuje v zavedené tradici dobrý OS ­- špatný OS ­- repeat unlit 0 > 1
Odpovědět5  0
Asi budu znít jako zpátečník, ale nevidím moc reálných využití Internetu věcí. K čemu mi bude lednice, světlo, mikrovlnka, či jiné domácí zařízení připojené k internetu­/počítačové síti?? Když už dané zařízení chci použít, tak ho mám v ruce ­(nebo u něj stojím­), takže nějaké online nastavování je mi k prdu...stejně jako statistiky spotřeby elektřiny­/materiálu. Když něco používám, tak přeci vím kolik toho spotřebuje a jaký má výkon, ne?
Všechno kolem tohoto tématu je dle mě pouze Hype a buď to celé vyšumí do ztracena, stane se z toho věc pro geeky, nebo se to uchytí pouze v business sféře.
Odpovědět1  0
Zdá se mi, že se vedení Matroxu probralo z mnoholetého spánku, zjistilo že není rok 199X a že by to už asi chtělo něco udělat s grafickou divizí. Určitě si dobře spočítali, že vývoj vlastního nového čipu by je po tolika letech vyšel na šílené peníze a že bude výhodnější si prostě obstarat čipy jinde.
Matrox díky tomu bude mít produkty podporující nejnovější technologie a bude stačit ­"pouze­" upravit ovladače a naroubovat na ně PowerDesk. AMD se zase zbaví postarších čipů a získá partnera do budoucna.
Každopádně respekt k Matroxu, že dokázal tak dlouho vyvíjet vlastní řešení a že se vůbec udržel ­(vzhledem k jeho procentuálnímu podílu na trhu­).
Odpovědět0  0
No jasně, AMD teď bude moct tvrdit, že dodává čipy třetímu největšímu hráči na poli profesionálních dedikovaných grafik. :­-­) Třeba se Matrox po letech zmátoří a díky novým grafikám zabere celé 2% procenta trhu.
Odpovědět0  0
Musím říct, že potom co jsem si přečetl titulek a obsah aktuality, tak jsem se dlouho smál. Facebook a soukromí :­-D, takový fóry v podvečer. Kromě jedné blbiny na g.cz je toto jediná věc, které jsem se dneska zasmál a za to bych chtěl redakci upřímně poděkovat :­-­).
Odpovědět1  0
S vaším příspěvkem nelze než souhlasit. Jinak rozdělení viny v případě služba vs. uživatel je velice jednoduché...je to VŽDYCKY vina uživatele. Bohužel stejný typ lidí jako zmíněné ­"celebrity­" vidím vcelku běžně.
Bezpečné heslo je přece opruz, zdrobnělina křestního jména musí stačit jako heslo na všechno, no ne? Nevykecat všechno na sebe na sociálních sítích?? A kde by se potom brali lajky?? Nastavit si na odemknutí smartphonu jiné gesto, než obligátní přejetí jednou zleva doprava je přece moc zdlouhavý proces...takhle by se bohužel dalo pokračovat donekonečna.
Pak stačí udělat selfie s duck face a holým zadkem a rázem je to díky synchronizaci nejen na cloudu, ale i na facebooku.
Občas se mi zdá, že čím víc online služeb lidi využívají, tím míň se starají o bezpečnost.
Odpovědět3  0
S vaší poznámkou ohledně použitého zdroje a jeho vlivu na spotřebu nemůžu než souhlasit. Sám mám doma PC složený z MiniITX desky osazené Atomem 330, 3,5 diskem, mechanikou a rozdíl ve spotřebě mezi klasickým ATX zdrojem a DC­-DC modulem je více jak 15W!
Skutečně nechápu PROČ se low­-end desky neosazují napájecími konektory pro notebooková trafa, ale stále se tam cpou klasické 24+4...dost jsem se těšil, že by to AM1 mohlo konečně zlomit a ono ­(skoro­) nic :­-(
Odpovědět1  0
Opět se ukazuje, že konkurence je něco, co žene firmy za zlepšováním svých produktů. Ať už to s Mantle dopadne jakkoliv, zdá se, že Microsoft díky teoretické ztrátě monopolu na API konečně udělá alespoň nějaké optimalizační úpravy.
A to je dobře pro nás, koncové zákazníky.
Odpovědět0  0
Mě se tento koncept oddělených částí také líbí a jelikož se jedná o Fractal, dá se předpokládat použití kvalitních materiálů. Problém bych ale viděl v ceně...+­/­- 2,8k za neodhlučněnou skříň ­(v podstatě trademark Fractalu­)?? Taky nejsem nadšený z průhledné bočnice, ale to je čistě můj subjektivní názor a chápu, že se to tak někomu líbí. Až udělaní Node na základě starší Mini, hned pro jednu poběžím :­-)
Odpovědět0  0
Heh, s tím máte absolutní pravdu. Sám mám v práci pro účely testování a poskytování podpory Win8 nainstalované a absence klasické Start nabídky je dost citelná. Člověk s ní pracuje X let a bez ní je takový....bezruký :­-­). OS samotný je relativně svižný a stabilní, ovšem na nedotykovém monitoru těžce uživatelsky nepříjemný. Snad konečně dostali v Microsoftu rozum.
Odpovědět2  0
Já se na Kaveri těším. Nové technologie jako např. TrueAudio a hUMA vypadají zajímavě a na rozdíl od první generace ­(Bulldozer a Lliano­) jsou současné AMD procíky příjemnou alternativou pro běžného uživatele. Navíc k mému velkému údivu je skutečně radost zkoušet si APU nataktovat. Ano, vím že to rozhodně není jejich primární úkol a že i nataktované nejsou žádní trhači asfaltu, ale prostě mě bavilo zkoušet posunout moje A10­-5800k kam až to na vzduchu dotáhne :­-­). Oficiální slajdy tvrdí zrychlení o 20% na procesorové části...můj odhad je spíš kolem 10%. Jaký je Váš názor?
Odpovědět0  0
Chladící výkon tohoto obra je dle výsledků testů opravdu dobrý, mě osobně se na něm ale nelíbí několik věcí. Zaprvé cena atakující příčky nejvyšší co se vzduchových chladičů týče. Zde je ale už zabydlená Noctua, která navíc poskytuje dlouhodobou podporu ­(např. spony na nové sockety pošle zdarma­). Dále rádoby cool plastová kapotáž a LED podsvícení ve mě evokují spíše pocit druhé cenové kategorie, než TOP výrobku. Poslední je PLASTOVÝ backplate pro Intel. Může se to zdát jako prkotina, ale u chladiče za více než 2000Kč a vážícího s ventilátory přes kilo?? V porovnání s v recenzi zmiňovaným Gelidem, nebo Noctuou opravdu nevidím důvod ke koupi V8 GTS...
Odpovědět0  0
Nelze než souhlasit. Nabídka je dost ubohá, stejně jako nabízené ­"slevy­". Už i Alza má lepší páteční výběr ­(i když jenom o trochu­).
Odpovědět4  1
Děkuji
Odpovědět0  0
Souhlasím s názorem, že pouze 2 3,5 pozice jsou nedostatečné. Návrháři Corsairu patrně žijí v paralelním vesmíru, kde jsou v desktopových PC majoritou 2,5 disky ­(popřípadě má každý finance na pořízení několika SSD­). Skříň takových rozměrů si přímo říká o nějaký modulární koš na disky. Jinak se mi Carbine moc líbí. Přesunutí zdroje a disků­/mechanik za tray je podle mě super nápad, stejně jako zpracování 3,5 pozic s předpřipravenými konektory. Cena +­/­- 3200Kč se mi zdá vcelku přiměřená vezmu­-li v potaz jakou hromadu kovu dostanu :­-­).
BTW nevíte z jak silného plechu jsou udělány bočnice a samotné šasi?
Odpovědět1  0
Je pravda, že tenhle problém se táhne s IE už dlouho a je dost poznat hlavně na monitorech s větší úhlopříčkou. Nejvíce je to asi vidět na kombinaci černý text+bílé pozadí.
Odpovědět0  0
Tak už mám nové IE11 ozkoušené a rád bych se podělil o několik poznatků. Nejdřív ty příjemnější novinky: Stránky se skutečně načítají o něco rychleji, uložená hesla v prohlížeči se při pokusu o přihlášení automaticky předvyplní, doplněk Adblock konečně funguje jak má :­-­). Zápory vidím především dva: Stále minimální možnost úprav skrz doplňky a pluginy a stále stejný nevymakaný manažer stahování. Proklamované nižší nároky na systémové zdroje a s tím spojený delší chod na baterii v notebooku jsem ještě nezkoušel a tak nemůžu soudit. Konečně ale začal Microsoft NĚCO dělat pro propagaci svého prohlížeče ­(formu ať posoudí každý sám za sebe­). Kolem a kolem se jedná o schopnou alternativu k ostatním prohlížečům pro běžného­/nenáročného uživatele.
PS: Kromě IE používám aktivně i Operu a Firefox
Odpovědět1  0
Konečně konkurence pro v článku zmiňovaný Fracral R4 a jemu podobné skříně. Pravda, cena by mohla být o chlup nižší a některé detaily by mohli být propracovanější ­- gumové průchodky na Trayi, kovové šuplíky na disky, nebo gumové nožky na pozici zdroje. Má ale i některé věci lepší než konkurence ­- velký spodní filtr chycený magnety a ne plastovou lištou, opravdu velký prostor pro vedení kabeláže za základní deskou a odnímatelný vrchní kryt. Kolem a kolem se jedná o slušnou skříň s decentním vzhledem. Kdyby vyšla revize s výše zmíněnými úpravami, tak bych ji klidně koupil­/doporučil.
Odpovědět0  0
Připadá mi, že M600 nebyla navržena techniky, ale marketingovým oddělením. Na ­"herní­" case má příliš decentní design, kontroverzněji založené uživatele zase odradí obrovské množství perforací ­(hrubé filtry moc proti hluku a prachu nepomáhají­).
Dobré nápady, jako třeba odnímatelný středový koš, větší ventilátorové pozice a gumou chráněné průchodky jsou zašlapány do země nesmysly typu nevhodně umístěného regulátoru ventilátorů ­(to je takový problém dát do na přední panel??­), zbytečná perforace v bočnici u disků, absence jemnějších filtrů a imitace hliníku na předním panelu. Proč tam není skutečný hliník? Cena by vzrostla pouze o pár korun a case by si nemusela hrát na lepší produkt, byla by jím.
Pro koho je tedy tento kočkopes určený? Myslím, že stačilo aby se návrh více posunul k jedné straně ­(decentnost ­/ herní­) a hned by si našla svoje příznivce. Takhle pouze zapadne do davu a cenovkou +­/­- 2000 asi žádným trhákem nebude.
Odpovědět0  0
Technologie LCD má bezpochyby svoje významné místo v historii ­(nejenom­) IT, ale ruku na srdce už je za zenitem. V době kdy existuje OLED, AMOLED atd je v smíchu a zároveň k pláči, že se stále používá desítky let stará technologie. Navíc díky retardaci výrobců obrazovek a výpočetní techniky zde máme paskvily typu nepoužitelného rozlišení 1366x768 v noteboocích, TN panely, nesmyslně vysoké příplatky za 16:10 monitory oproti 16:9 a obecné uměle zdržovaný nástup nových technologií tak, aby se LCD podojilo co nejvíce.
Nechci a nebudu snižovat výhody a přínosy LCD, ale modlím se za den, kdy zmizí z určitých oblastí.
Odpovědět2  0
Jsem rád, že autor připomenul jak se to mělo s HL2 a zároveň jak to u nás bylo s kvalitou internetového připojení. Tehdy jsem stál před naprosto stejnou situací. Buď hru upirátit a doufat že nebude blbnout, nebo ji tehdy za vysoké peníze ­(­"prémiových­" 1599Kč­) koupit a pak přes vytáčené připojení aktivovat + přetrpět neustálé aktualizace Steamu. Volba nakonec padla na č.1 a k Páře jsem se vrátil až s Orange Boxem.
Co se týče Originu a Uplay, tak oba mi po špatných zkušenostech ­(minimum možností nastavení, dlouhé odezvy serverů, atd.­) nesmí na disk.
Odpovědět0  0