Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od JiVy (7)
Tak si přečti ten rozhovor celý, je tam spousta zajímavých myšlenek. Vědecký ředitel od NVidie se bavil s redaktory o celé škále problémů současných IT technologií. Celý rozhovor trval odhadem 2 hodiny. Z tohodle rozhovoru pak někdo vytrhl pár vět o konkurenci a Vy se tu všichni můžete zbláznit, jak že je ten chlap zaslepený.
Říkal jenom, jak on to vidí a pokud někdo může za to, jak ta slova dopadají na ATI, tak to není on, ale redaktoři, kteří jeho slova vytrhli z kontextu.
A hlavně Vy experti, kteří se tu rozčilujete a přitom jste líní si článek sami přečíst!!!
Odpovědět0  0
Pleteš se.
Vydělávat by se mělo na všem od low­-endu po high­-end.
Jak je v poslední době vidět, firmy šetří a místo vývoje speciálních high­-end variant produkují dvoujádrové varianty mainstreamových chipů.
Jinak na jedné drahé kartě se vydělá mnohem víc než na několika levných. Všichni se ovšem snaží nabízet vše od integrovaných grafik, přes low­-end až po supervýkoné a nesmyslně drahé špičky.
Odpovědět0  0
Co blázníte?
Jedná se citáty z rozhovoru s představitelem NVidie. Pokud by dotyčný jenom náznakem pochválil konkurenci, vyvolá to pozdvižení a objektivně to poškodí jeho firmu. Ten člověk NEMŮŽE mluvit jinak.
NVidia teď je na tom opticky dobře jejich poslední čipy byly skutečně vynikající a ATI nechali za sebou, ale tahle éra končí a jede se dál. Jak NVidia, tak ATI chystají novou generaci karet a do pár měsíců uvidíme, jak bude vypadat blízká budoucnost.
Triky s přečíslováváním karet, které NVidia dělá v poslední jsou buď předzvěstí snahy o vyprodání skladů před příchodem nové generace, která bude opět mnohem výkonější a stávající chipy by zůstaly neprodejné ve skladech ­(dobrá varianta­), nebo jenom prázdným obchodním trikem ­(noční můra­).
Jinak nemá cenu argumentovat K8 a jinými počiny z minulosti, počítají se jenom současné technologie ­(a prodeje­), které dávají šanci na růst v budoucnosti.
Odpovědět0  0
Čísla jsou to zajímavá, ale vzorek rozhodně NENÍ reprezentativní.
Reprezentativní vzorek znamená, že jsou do něho zahrnuty všechny typy uživatelů v zastoupení odpovídajícím jejich podílu na všech uživatelích PC.
To lidé, kteří si spustí GPU­-Z rozhodně nejsou!!!
Tím článek nekritizuji, jenom chci říct, že skutečné podíly mohou být a velmi pravděpodobně jsou jiné.
Odpovědět0  0
Mimochodem nenabízí ho ani CzC.
Odpovědět0  0
JJ přimlouvám se za ni! Nejvyšší nativní rozlišení mezi 22­', kvalitní barvy a přitom slušná rychlost.
Není to monitor určený jenom pro hry, ale pokud má někdo počítač na práci, fotky a hraní, tak je to IMHO ideální volba.
Odpovědět0  0
No, nějaký ten dolar stojí třeba patenty na datové rozhraní. Ovšem jinak souhlas.
Pokud si lidé začnou kupovat SSD ve velkém, tak ceny spadnou, ale problém je v zatím nižší kapacitě a v tom, že výkonostně to není oproti HD žádný velký skok.
Je velmi pravděpodobné, že klasické HD v dohledné době něco nahradí, ale pokud to budou SSD, tak předpokladem je jejich podstatné zlepšení a to nejen pokud jde o kapacitu, ale taky pokud jde o rychlost.
Odpovědět0  0
Přimlouvám se za oddělené uvádění změn cen pamětí ­(souhrn na začátku článku­).
Předpokládám totiž, že DDR3 paměti se stanou konkurenceschopnými do konce roku. Určitě bude třeba stále více zvažovat, kdy už se vyplatí sáhnout po DDR3. Vím, že výkonostní rozdíl není nijak velký, ale otázkou je budoucí rozšiřitelnost. Cenové rozdíly se rychle smažou a do roka začne éra dominance DDR3.
Podívejte se, jak jsou na tom dnes obyčejné DDR paměti a pamatuji dobu, kdy byly DDR2 ­"předražená zbytečnost­".
Odpovědět0  0
Popularita a cena spolu úzce souvisejí!
Když něco není populární, tak to lidi nekupují a je to drahé ­(viz. například ceny HW komponent do 10 let starých PC­). Zároveň to platí i naopak, klesající ceny zvyšují zájem a tím i popularitu.
Dneska si do PC prakticky nikdo nekupuje DDR3 paměti, za půl roku, maximálně za rok se situace vyrovná a za 3 roky budou možná DDR2 rarita.
Odpovědět0  0
Intel má větší zisk, než AMD obrat!
Proto si může dovolit, zvlášť teď, kdy je technologicky v předstihu držet ceny svých procesorů dole a tím nutit AMD zlevnit víc, než by chtěli.
AMD dneska Intelu může konkurovat jenom cenou a tak své ceny musí nastavovat podle Intelu a ne naopak.
Odpovědět0  0
Uvedená čísla IMHO nesedí, kde je chyba?
Odpovědět0  0
Pravda :­-­(
OK nejsou, ale třeba do měsíce, než vyjde nový díl budou?
Odpovědět0  0
Do sestavy doporučujete Q9300.
Já bych volil Q9450 a taktovat, pokud jde o výkon, případně Q6600 pokud jde o cenu ­(taktovat samozřejmě taky ;­-­))
Odpovědět0  0
Objevily se nové procesory, které nejsou ještě článku, takže bych zatřepal prasátkem a šel bych do Intel Core 2 Quad Q9450.
Dá se koupit tak za 7000 Kč.
Pokud je to moc, tak Intel Core 2 Quad Q6600 zlevňují k 5000, ale IMHO by to byla škoda.
Intel Core 2 Quad Q9550 stojí přes 11000 a to je moc. Nehledě na to, že pokud budeš taktovat, tak se můžeš dostat na podobné hodnoty.
Core 2 Quad Q9300 má jenom 6MB cache, takže nebrat.
Paměti určitě 2×2GB.
U MB záleží na to, co s tím budeš chtít dělat, osobně bych se díval po chipsetech Intel ­(P35, X38, X48­) možná NForce 780i v případě, že bys uvažoval o SLI.
Pokud stačí jedna grafická karta ­(a já si myslím, že ano­), tak bych bral Intel chipset, pokud bys chtěl dvě karty, tak pozor na to, že Intel podporuje CrossFire a ne SLI.
Odpovědět0  0
Jenom mě napadá, zda by nestálo za to přehodnotit barevné označení Blu Ray mechanik, když už je souboj formátů prakticky rozhodnutý.
Samozřejmě, že očekávám rychlý pokles jejich ceny v blízké budoucnosti, v souvislosti s tím, že je bude kupovat stále více těch, co doposud vyčkávali.
Odpovědět0  0
Možná to bude vypadat hnidopišsky, ale proč překládáte tak otrocky? Česky se přece pro HD běžně používá úložný prostor a ne skladovací prostor.
Mám pocit, že to takhle překládáte systematicky.
Odpovědět0  0
Postavíš si počítač, chvilku ho používáš, pak ho rozebereš a pošleš MB pryč a když to půjde dobře, tak si ho budeš smět za 14 dní složit znovu.
A to vše za mírný poplatek.
Výhodou je, že si budeš smět dokoupit další dvě grafiky a budeš mít doma nejvýkonnější stroj v rámci Vaší třídy a pokud to půjde dobře, tak Ti ta pozice vydrží aspoň jeden měsíc.
Odpovědět0  0
4×1GB cl4 by měly být o kousek rychlejší než 2×2GB cl5. myslím, ale že rozdíl nebude velký a v případě potřeby rozšíření bude třeba vyměnit všechny paměti.
Odpovědět0  0
Většina lidí si nekupuje počítač každý rok.
Na špici se drží jenom ti, co nevědí co s penězma a pak ti, kteří mají rozvětvené příbuzenstvo, kterému se starají o PC.
Pořád se dá narazit PC s Pentiem III a 512 MB paměti.
IMHO PC se 4 GB paměti, slušným procesorem a grafikou nebude mít 5 let problém. Na normální Office to stačit bude a na běžné hraní taky.
Mám pocit, že se tempo výměny PC zpomalilo. Taky proto musely přijít MS Vista, aby to zase trochu rozpohybovaly ;­-)
Odpovědět0  0
1 GB moduly jsou dnes standard a proto je dobře, že tu vidíme variantu pro budoucnost. Nový počítač za 30 kKč by měl vydržet aspoň 5 let a pak tu bude možnost rozšířit paměť na 4×2 GB.
Podporu 8 GB dnes už nabízí dost desek a i když je to dneska zbytečné, za pár let to bude jinak.
Před 5 lety byl standard 512 MB.
Odpovědět0  0
Tomu rozumím, ale autor to mohl zmínit.
Pokud Spider nic navíc nepřináší, tak to mohlo být také zmíněno. Ovšem trochu mám pocit, že 3870 nikdo z redakce zatím v ruce nedržel a i to by stálo za komentář.
Poskládat komponenty podle ceníku snad zvládne každý, v takovémto článku by mělo být něco navíc.
Odpovědět0  0
Proč ve střední kategorii kombinovat Intel+ATI a AMD+NVidia, když logičtější by bylo AMD+ATI = Spider?
Jde snad jenom o to, aby se vhodně poskládaly ceny bez ohledu na výkon a logiku?
Odpovědět0  0