Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od JoHnY2
Navic pravidelny tisk cely den bude drzet cistou tiskovou hlavu, takze zrovna u Epsonu moc nehrozi zatuhnuti. Teda pokud nekdo na noc pro usporu nevypne zasuvkovyho psa pod stolem. To se pak prodrazi.
Odpovědět0  0
Jitter bohuzel vliv mit muze, protoze signal sice nemuze kolisat v datovy ose, ale muze v casovy. Resenim je docela velkej buffer na strane DAC a to je docela drahy.
192kHz 24bit stereo PCM ma pres 1MB­/s = je potreba cache aspon na 50ms, cili 64KB. Ve skutecnosti ji bude potreba aspon 2x tolik a porad neni vyresenej problem se spatnejma hodinama, kdy se muze prijmac zpozdovat za zdrojem coz zpusobi selhani cache a skytani zvuku pokud nebude DAC nejak podvadet a kompenzovat ­(doladovat svoje casovani na zdroj­). A kazda kompenzace je na ukor kvality vyslednyho analogu.

Uplny reseni je jen oboustrana komunikace, ktera nejak zaridi synchronizaci hodin nebo packetovej prenos. To by melo umet USBcko nebo FireWire, ale bude to o kvalite trasportu.
Odpovědět1  1
Kdyby tahle skrin stala 2500, tak by se na ni tesil kazdej stavitel HTPC s omezenym rozpoctem. Takhle to prilis smysl nedava, protoze narozdil R1­-R3 Fractalu tohle neni vyborna skrin za penize prumerny.
Odpovědět0  0
PA je uplne jina kategorie a mnohem komplikovanejsi nez konzumni audio. Jen kytarovy komba by byly na knihu, dve, tri.
Odpovědět0  0
Ja muzu jeste doporucit optikou z kompu do staryho highend recieveru a DIY bedny. Poridil jsem za 6000 asi tak 10 let starej reciever Yamaha DSP­-A2, prihodil staricky DIY tripasma ­(uz jim je pres 30­) a za par supu to hraje naprosto uzasne. Nejde cekat zadny dunivy basy a kristalovy vejsky, ale to clovek od uzavrenejch beden ze 70 let musi cekat.
Planuju jeste poridit moderni bedny ­(opet DIY­) a pak by si asi Yamaha zaslouzila obnovu nekterejch kondiku. Po 10 letech uz to nebude zrovna ono. Na druhou stranu u druhyho nejvyssiho modelu urcite nesetrily. Ne v dobe kdy bylo recievery vzacny zbozi. Uz jen vaha 20kg a ohromny trafo o necem svedcej ;­).
Odpovědět1  0
Jakej wifi chipset byl v testovacim booku?

My jsme testovali jednu tuhle skatulku proti starymu b­/g broadcomu a novy 6205 od intelu. Maximalni vysledky na sambe byly neco okolo 20­-25mbit na gcku i nku. Zkouseli jsme nepredstavitelny mnozstvi kombinaci a rychlost stala za starou belu. Starej znamel TP­-Link 1043 daval v defaultnim nastaveni 80 a proti atherosi sitovce by nejspis dal se 40Mhz kanalama jeste vic.

Podle patrani byl mozna problem v tom, ze jsme testovali asi uplne prvni serii a druhej firmware. Kazdopadne to po tomhle testu budem muset zase vytahnout ze skrine a znova otestovat. Je to hodne podivny.
Odpovědět0  0
Bude zajimavy sledovat co obe firmy na poli GPGPU na konci roku vydoluji.

Mimochodem nema nekdo informaci o podpore DisplayPortu 1.2 u GTX6x0? Jde mi o to, ze AMD umi od HD6x00 identifikovat novy widegamut monitory a pripadne si s nima povidat az 12bit na kanal po DPortu. U nove generace nVidii se mi podarilo najit jen zminku o deepcolor a xvYCC pro HDMI, ale vic nic. Papirove maji podporu DPortu 1.2 a tim i 10­-12bitu na kanal a identifikaci widegamutu ­(pokud je monitor taky DP 1.2 kompatibilni­), ale nemam jak to overit.

Tahle moznost je dost vyznamna uspora pro lidi co chteji AdobeRGB monitor, vykonnejsi grafickou kartu a pritom nepotrebuji certifikaci driveru pro Autodesk, CATII a spol. AMD se tim u HD7000 docela chvastalo.
Odpovědět1  0
Je pekne videt, ze AMD vazne moc chtelo novou architekturu, ktera by si dokazala ukousnout z podilu nV na trhu superpocitacu a specializovanych HPC serveru. Na OpenCL podpore pro HD7000 museli drit pekne dlouho aby jim chodilo takhle pekne hned po uvedeni karet na trh.

nVidia dokazala z Keplera vymlatit uzasnou efektivitu v DX­/OGL, ale docela by me zajimalo jak budou vypadat jejich Tesla karty. Myslim si, ze AMD v tyhle generaci nedozenou, protoze u hernich karet obetovali GPGPU parametry na ukor spotreby a pokud by chteli dorovnat DP vykon s AMD, tak se dostanou na stejny nebo spis o kousek horsi provozni parametry karty jako celku. A to maj starsi architekturu, uzsi pametovou sbernici a diky pridani GPGPU obvodu by nejspis neslo takovy chipy dobre provozovat na frekvensich jako GK104.
Odpovědět0  0
Jestli to tedy spravne chapu tak prepalenost barev a jejich neverohodnost je telefonu s OLED zobrazovadlem je dana SW tuposti, kdy system telefonu ­(Android napr.­) nepouziva ICC profily a bezny sRGB zdroje roztahne na malem 2x vetsi barevnej prostor OLED displaye.
Odpovědět1  0
Zajimavej svab, ale spis bych ho nazval 4­-jadrovo­-96­-koprocesorovy SoC :­-­). Ty jejich StemCell cosi jsou spis koprocesory. Jejich beh je zavislej na praci hlavnich ARM jader, ktery resej ridici instrukce, preruseni a kontext...
Odpovědět0  0
Jasne ze vsichni chodime s mobilem, ale vetsina z nas ho aktivne nepouziva, takzenas nemusi trapit ani tyhle rukovaci. Ja do prirody beru starou Nokii 6310i a normalne mam rezistakovou 5800ku, takze me to dokonce netrapi vubec .

Tyhle rukavice bych videl jako prakticky spis pro lidi, ktery potrebujou telefonovat venky za kazdyho pocasi ... jak dobrej priklad me napada stavbyvedouci a spol. Vetsinou neco resej i za solidniho necasu venku, na druhou znam 3 stavare a ani jeden nema dotekovej telefon.
Odpovědět0  0
A chytraci, ktery tomu houby rozumeli tak vytvorili famu o tom, ze se CD vypalovanim snizuje kvalita aniz by tusili jak to ve skutecnosti funguje.

Je pravda, ze CD jde ­"ohrat­", protoze CD­-DA format nema poradny opravny mechanismy. Typickej for pak ovsem je, ze kopie CD vyrobena pomoci kvalitni mechaniky ma pri prehravani ve stolnim prehravaci mensi mnozstvi chyb nez starsi original, protoze vypalovacka vetsinou pri cteni nadela min chyb nez stoji prehravac. Zarukou zachovani kvality je hned po koupi ripnout CDcko, ulozit do FLACu nebo jinyho loseless formatu a je po starostech.
Odpovědět0  0
Jenze for je v tom, ze nejde ­"jen tak zahodit­" vyssi frekvence. Pri downsamplingu se musi nejdriv cela vec prohat low­-pass filtrem. Prekvapive to neni zrovna trivialni vec a prave na filterech zalezi jak to dopadne. Kvalita vysledku je potom dana podobnosti vysledku elektronickyho­/digitalniho filtru pri masteringu a fyzikalniho akustickyho filtru ucha pri poslechu puvodni nahravky. Mimochodem to taky znamena, ze prehravanim zaznamu s vysokou samplerate na nekvalitni sestave muze dojit k vetsi degeneraci zvuku, nez kdyby se nejdriv downsamploval. V realu to asi nebude takova tragedie, protoze zesilovac ­(pokud neni digitalni, tam netusim jak to je­) a repraky jsou elektroakustikej stroj a budou se chovat prekvapive podobne jako kdyby ­"downsamplovalo­" az ucho.


Tohle je v dusledku velka veda a pokud jsem neco moc zjednodusil nebo primo napsal blbost, tak me nevahejte opravit. Jsem laik a odbornyho komentare cloveka co ma nejakou tu akustiku v hlave bych si vazil.
Odpovědět0  0
Kvalita zvuku a obrazu je pro vetsinu lidi skoro irelevantni. Rozdily samozrejme vnimaj, ale nevyhodnocujou je jako registrovani hodny vjemy.

Kdyz se vetsiny lidi zeptas na neco typu: ­"Hele, to ti nevadi, ze ta mp3ka uplne znicila zvuk toho trinaglu­/trubky­/... na pozadi?­" Odpoved je skoro vzdycky stejne: ­"Jeee vidis, on je tam XY. Hele ale me je to jedno, ja stene posloucham hlavne melodii."
Odpovědět0  0
Ja jsem se spis snazil ukazat, ze CD a vinyl jsou po technicky strance minimalne rovnocenny a absolutni reseni je DVD­-Audio nebo SACD.

Vyslednej zvuk media potom mnohem vic problem masteringu, kterej se dneska dela u CD desne a nebo se musi brat ohled na lidi s ­"normalni­" aparaturou ­(je legrace pozorovat co delaj plastovy bednicky pri prehravani muziky z kvalitnich testovacich CDcek­). Tenhle problem u vinylu­/SACD­/DVD­-Audio z velky casti odpada, protoze nejde o konzumni zbozi a kdyz uz nekdo tech par tisic placek vyrobi, tak je vetsinou nechce zmrsit, protoze by je neprodal. U CD to jde taky, ale tezko takovy kousky najit.
Odpovědět1  0
No ja se budu navazet do tebe, protoze kvalitne namasterovany CD­(stejne vzacny jako vazne dobry vinyly­) jde podle druhu nahravky minimalne srovnatelny se spickovym vinylem.

Kdyz budem u obojiho predpokladat spickovou techniku, tak CD ma spolehlive dynamickej rozsah 90dB vzdy a vsude. Frekvencne jsme jasne omezeny na 22.5kHz a vic nic. Vinyl ma dynamickej rozsah pri spickovy neohrany desce rekneme 80dB. Teorie rika ze i vic, ale to leda pri optickym cteni ve vakuu, namereno je pokud vim 80dB pri prvnim prehrani. Frekvencni rozsah je u vinylu teoreticky 150kHz, ale relita bude tak rekneme do 30kHz. Na desce asi bude vic, ale nepujde to z ni rozumne dostat.

Vysledek je jasnej. Spravny reseni se jmenuje PCM 24bit­/96kHz na HDD nebo magneticka paska s rychlosti 76.2cm­/s, protoze presne tak se uklada ve studiu ­(i kdyz dneska MP3 zadnej problem :­-D­).
Odpovědět2  0
Vypada to na problem rady 5000. Ja jsem mel se svoji 4830 mensi problemy jen ve verzi kde se do standardniho driveru vestavela podpora OpenCL, ale jinak vse v poradku.
Odpovědět0  0
Muzete mi vysvetlit k cemu takovy zarizeni je? Kdyz pridate k dnesnimu booku cenu tyhle veci tak se velmi casto dostanete ze smejdu od asus nebo aceru na stredni tridu od HP, ktera uz proste takovy prasarny jako dochlazovani nepotrebuje.

Za 2500 jde sehnat u nekterejch vyrobcu zakladni dockstationa nebo nejvyssi model replikatoru portu. Tedy dostanete odflaklej kus plastu s vetrakem a USB 3 hubem uplne na nic.
Odpovědět0  0
Ona nejspis bude 5850 vykonejsi.
Podle unikly prezentace je rada 6800 nekde pod stavajici radou 58xx, ktera se bude nahrazovat 6900.
S kazdou generace od HD3000 se karty s nejlepsim pomerem ­(sweet spot­) posouvaly vejs a vejs az jsme skoncili v highendu, coz je problem, protoze karta za 5000+, obzvlast pri dnesnim kurzu dolaru je pro bezny hrace uz moc draha. Takze tam podle me chce AMD narvat prave novou radu 6800 a pro predrazenej highend vyhradit radu 6900.

Mozna trochu matouci, ale nejspis to bude vyhodny i pro zakazniky.
Odpovědět0  0
Nedavno jsem koukal co nas ceka za tablety a spol. a na nekolika mistech jsem narazil na nadavani vyvojaru, ze zadna tegra nepodporuje SIMD instrukcni sadu NEON. Pokud je to pravda, tak je to celkem velkej problem, protoze na ni pujde do haje vykon napriklad dekoderu VP8 videa a dalsi hodne optimalizovany kody. nVidia tim prej usetrila na licenci a spotrebe CPU casti, ale zaroven je to podobny jako kdyby intel z Atomu vyhodil vsechny SSE sady.

Mozna se pe
Odpovědět0  0
PII Celeron mel zamknuto. Vim z vlastni zkusenosti.
Odpovědět1  0
Ja bych este dodal, ze i HP a Dell umej vyrobit strojecky podobnejch kvalit. Dellu se hodne povedly plechovy Latitudy E a Posledni HP EliteBooky jsou taky velmi dobry. Asi nemaj primo obdobu X201t ­(HP mozna jo­), ale pro Tcka a Rka jsou to uplne kompetentni konkurenti.

Ale ThinkPad je ThinkPad :­-­)
Odpovědět0  0
Ze by AMD konecne pochopilo, ze si dneska nikdo na profi praci neriskne koupit pocitac s kartou ktera neni certifikovana? Ona je totiz potom posle do ... technicka podpora vyrobce SW a vsechno svede na kartu. Pada to protoze mate ATI, cuka to, protoze mate ATI, neuklada to protoze mate ATI .... Kupte si od nas certifikovanyho Della­/Lenovo­/HP za 100k a prestane to padat. Jsou to pekny zmetci.
Odpovědět0  0
Musis to brat tak, ze Lenovo jsou jen ThinkPady T­/R­/W. Vsechno ostatni jako kdyz neni.
Trochu horsi je fakt, ze T50­/60­/61­/400­/500 dodneska neprekonaly T43. Priznam se, ze dneska bych si nejspis koupil Dell E6400. Je to totiz takovej ThinkPad T a la Dell. Snad se Lenovo vytahne s radou R­/T 410­/510 ­(konstrukcne nema se 400 nic spolecnyho­).
Odpovědět0  0
ThinkPad na sobe ma BILOU barvu !!!! Skandalni, ohavne, dech­-berouci, hory otrasajici ;­-)
Odpovědět0  0
nV musi mit ze 40nm procesu u TSCM nocni mury. Pokud dosahujou vyteznost 40% u svabu od ATI, tak to musi zakonite znamenat este nizsi vyteznost u Fermi. Chip je o pulku vetsi, takze tam, kde Ati dostane 4­/10, bude mit nV 2­/7.
Odpovědět0  0
Rad bych se zeptal na dve veci. Nedavno jsem zahlidnul info o tom, ze by RV970 mela­/mohla mit MIMD jednotky. Chapu to spravne tak, ze by stavajici 5D procesory zvladly zpracovat kazdej vektor ­(vstupni data­) vic instrukcema naraz? Mate nejakou predstavu jak by to zacloumalo s vlastnostma GPU v provnani s RV870?

PS: Nejsem odbornik na procesory. Pokud blabolim, tak se omluvam :)
Odpovědět0  0
IBM vzhled je bude drzet uz jen u ThinkPad booku, vsechno ostatni bude vpodstate cinskej OEM zverinec.
Mel sem pocnost porovnat zpracovani T43 a T60. T43 je lip udelana, ma lepsi povrchovku, peknejsi plasty ... Samozrejme je T60 porad zazrak proti konkurenci, protoze ma rollcage a plasty jsou porad o chlup lepsi nez u konkurence, ale punc thinkpadu uz neni tak zjevnej. Co jsem slysel o poslednich Tx00 a Xx00, tak se Lenovo umoudrilo a postupne se polepsuje.
Odpovědět0  0
Muzem za to podekovat intelu a jeho kretensky politice, ktera dovoluje virtualizaci jen vyssi radam CPUcek. U AMD neni virtualizace jen v semperonech. Intel daba virtulizaci jen do C2D E6x, E8x, C2Q Q9x a Ci7. Dokonce i v Ci5 nebude pulka modelu virtualizaci podporovat.
Vyjimkou jsou samozrejme nejvetsi OEM vyrobci, ktery si muzou objednat treba i Pentium dualcore s virtualizaci. Finta je totiz v tom, ze podpora je uplne vsude, ale intel ji blokuje.
Odpovědět0  0
Taky aby ne, vzdyt je to klasiclej zlatokopeckej patent. Namlatil bych firme Tsera i americkejm zakonodarcum.
Odpovědět0  0
Nekdy by ty odbornici z EK zaslouzili poradne nakopnout. Je na nich smutny, ze kazdy rozumny narizeni je vyvazeny nejakou brutalni kravinou. Holt evropska regulacni byrokracie.
Odpovědět0  0
Taky pouzvam kombinaci 20+17 a taky na vyvoj webu. Moc si nedovedu predstavit, ze bych porad preklikaval mezi IDE a browserem a nebo prenasel kousky kodu z dokumentace do zdrojaku aniz bych videl na oboji zaroven.
Kdyz musim pracovat na booku, tak je to pro me peklo a porad posilhavam kde bych nekomu uzmul kabel od minotoru a zapnul dualhead.
Odpovědět0  0
Mozna to nebude s 32nm zas takovej blud. Tovarny bude mit za chvili pod palcem The Foundry a TSMC, mam dojem, 32nm technologii ma nebo ji minimalne zkousi. Vetsinou jsou tesne za intelem, jen navic este stihaj mezikroky, ktery intel nepouziva.
Odpovědět0  0
Nevyhoda nVidie je v tom, ze HD48xx jsou levnejsi na vyrobu nez GT200 a mozna i G9x, takze s kazdym snizenim ceny prijde nV o vic penez nez ATI.
Otazka potom je, koho bude zrata vic bolet, ani jedna firma na tom neni buh vi jak skvele.
Odpovědět0  0
Mel jsem moznost porovnat WoWcko a GuildWars. Prislo mi, ze WoWcko ztraci FPS pri vetsim poctu lidi rychlejc a to pomerne vyrazne.
O chovani RAIDu v AoC bych nemel takovej strach. Stary harcovnici jsou urcite zvykli shodit detaily pred raidem a navic je tam o dost lepsi pomer mezi slozitosti okoli a postav nez ve WoWcku.

Strasne me mrzi, ze AoC nema neco jako 7day Trial po netu. Hrozne rad bych si tu hru vyzkousel, ale nechci vyhodit penize za originalku hry, kterou mozna hodim do kouta.
Odpovědět0  0
Staci kdyz se naucis hrat hry ve window rezimu. Oblzlast o MMORPG mi to prijde prakticky.
Odpovědět0  0
Nemas tak uplne pravdu. Mezi mobilnima CPU nejsou zazraky, ktery by na 200Mhz umely neco co ostatni zvlanou na 600. Navic mam dojem, ze temer vsechny HTCcka pouzivaj jednu rodinu CPU, takze jdou celkem solidne porovnavat mezi sebou.

Musim rict, ze kombinace tohodle CPU a WM 6.1 bude nejspis peklo na zemi. Jsem skoro rad, ze nemuzu tyhle Touch telefony pouzivat. ­(spatne na me funguje vetsina touchpadu a spol., mam k nim asi moc velkej odpor nebo co :o­) )
Odpovědět0  0
Pokud by to slo s AMD opravdu hodne z kopce, tak ho nekdo zblajzne. Licence na x86 a jejich knowhow okolo CPU a GPU vcetne vazeb na IBM jsou moc lakava vecicka, aby AMD shnilo.
Odpovědět0  0
Okenni site proti hmizou dostanou novej rozmer. :­) Co mi vime, treba uz tedka nejsou vsechny mouchy s chitinu.
Odpovědět0  0
Vzhledem k tomu, ze v tohle netgearu nebude zadnej HW raid, ale spis nejaky FreeBSD s vlastni nadstavbou od NETGEARu, tak bych docela veril, ze za podobny penize pujde postavit chutrejsi masinka. Samozrejme je otazka co stabilita a da se rict, ze tech nekolik desitek hodin co s tim clovek stravi taky neco stoji.
Kdyz uz NAS tak poradnej ­(neco do racku, domu se to moc nehodi a casto jsou v tom vetraky, ale zase ta spolehlivost a funkce jsou nekde jinde.)
Odpovědět0  0
Ja bych je spis videl jako doplnek nabidky.
Pokud bude libivej IdeaPad levnejsi nez ThinkPad Txx a v ramci moznosti se bude drzet kvality jakou normalne lenovo drzi, tak si ho koupil radci nez HPcko nebo Toshibu.
Odpovědět0  0
10 denne? Stastny to clovece. Me jich 10 denne projde filtrem a okolo 400 se sesrotuje automaticky.
Odpovědět0  0
Taky si nemyslim, ze sbernice bude 512bit. Grafarny od ATI jsou v posledni dobe navrzeny tak, aby bojovaly pomerec cena vykon a k tomu se neuveritelne slozity PCB vyslovene nehodi.
Odpovědět0  0
Este bych dodal ze jsem zastance pocitacu typu: Intel na Intelu s Intelem od IBM­/Dellu­/Intelu­/HP. Nicmene diky chipsetum uz je dneska plne schudna i kombinace AMD na AMD s AMD ...
Odpovědět0  0
Nemate uplnou pravdu. Vsechny CPU pro x86 platformu v sobe maji chyby a TBL zdaleka nepatrila k tem nebezpecnym. Jen zkratka prisla v tu nejhorsi chvili a media to krasne rozmazla do siroka.
Itel mel obdobnou chybu v C2D a uz nekolikrat mel v C2D a NetBurstu chyby, ktere bylo treba flikovat biosem, aby nezpusobovaly tuhnuti systemu.

Pokud jde o pouzivani kvalitniho HW pro servery tak s vama plne souhlasim. Ja osobne bych v minulosti AMD nikdy neporidil kvuli nVidia chipsetu. Problemu s jejich ­"funkcnosti­" jsem si uzil na desktopu, do serveru bych si je nenechal dat ani zadarmo. Na druhou stranu bych klidne prezil TBL bug.
Odpovědět0  0