Z konzolí jsou zisky směšné a z Ryzenů a grafik obrovské. Intel a Nvidia AMD zašlápnou jak chromou octomilku.
Odpovědět1 10
Ber to tak že pred dvomi rokmi AMD skoro skrachovalo, s vyvojom hardware CPU im pomahala čina a za to si môžu vyrabať svoje činske ryzeny a s GPU im pomahala Apple, pred tym drivery AMD boli des a hruza. Preto ma Apple ako prva AMD produkty už pred rokom apple malo na stole NAVI 31.
Vela rokov pred tym bolo AMD v strate a len pred par rokmi sa im podaril zisk nejakych 64 milionov :) Teraz žmykaju svojich zakaznikov , za nekrestanske mnoho nasobne predražene svoje produkty. To už možno AMD postavi na nohy a dokaže aj začať konkurovať. Momentalne AMD stale konkuruje len tak aby Nvidia a Intel neplatili antimonopolne pokuty. AMD ma niečo cez 10% CPU aj GPU, proste bieda, a stale žiadne vyrobne kapacity na obzoru niesu...
Odpovědět1 9
Dokud je nepohltí nějaký velký hráč, tak budou živořit až do té doby, než tenhle zabetonovaný stav nenaruší Čína svojí produkcí.
Odpovědět1 9
No vzhledem k tomu jak se nVidia specializuje na výrobu přímotopů,dopadne kožeňák Huang stejně špatně jako Intel.AMD má monopol na konzolích a tragikomedie jménem Tegra je omyl desetiletí.Pokud vše klapne tak ARM nVidiia nekoupí a budoucnost hraní není dávno hraní na PC.Game Over nVidia...
Odpovědět2 8
Přeměna na přímotopy je problém všech grafik. Tegra je minimálně v Nintendo Switch úspěšná a nikde není psáno, že další generace nebude ještě lepší. Intel má svoje kapacity, takže dokud nepřijdou zmiňovaní číňané, tak může vyrábět téměř cokoliv a odbyt bude mít.
Odpovědět4 2
Davídku a teď ještě tu o Karkulce a hybaj na kutě.
Odpovědět4 1
ty už bys neměl tolik hulit ... AMD by mělo vyrábět konzolové čipy na horších procesech, výrobci konzol moc na výběr nemají, museli by brát, co by bylo ... a všechny 7nm kapacity mohli hodit na cpu a grafiky ... zisků by měli násobně víc ...
Odpovědět1 3
Trosku se prober ceny procespru od AMD jsou slusne a vykon taky. Intel je topeni. A co se tyce Nvideii tak ta na GPU vydelal ranec tim ze tu mame Krypto a zacali prodavat pred vanoci kdy vetsinu skoupili scalperi. AMD jede na vice frontach konzole,CPU,GPU atd. Maji vse na vysoke urovni. To se neda rict o Nvidee a ani Intelu ktery zaspal. Ja v pc mam 1080ti a uz bych zadnou GPU od nvidee do pc nedal. Je to strasny topeni presne jako intel. Misto toho aby se zamerili na spotrebu jediny kdo ji resi je AMD.
Odpovědět4 4
Také mám tičko a o upgradu momentálně ani neuvažuji. Ostatně pro fullhd je to fajn karta. Výměna se počítá za ten rok a něco, až budou procíky s podporou ddr5 a nové grafárny. pak k tomu vezmu i lepší monitory, aby to mělo smysl. A asi 128gb ramky :) Tď už vidím, že 32 je zoufale málo, tudíž by 64 byla jen malá rezerva :)
Odpovědět0 0
tobě to asi nejvít topí v hlavě ... radeony netopí o nic méně a v čem že jsou tak popředu? Každý den někdo mění radeon za nvidii, resp. prodává a kupuje ... proč asi, troubo? A Intel? Z 99% ho kupují na hraní a tam na 100% topí méně, než ryzeny ... takže ... tyhle pohádky pro maloleté vykládej doma ...
Odpovědět2 3
Asi naráží na doby kdy výkon byl rozumný a cena víc než slušná, Já teď měl hodně velké dilema jestli vzít 5x nebo 3x... Bohužel 5700 bez G se neobjevila, tak jsem po nezralé úvaze vzal jen zen2. Zapnul ECO mode a jsem spokojený a ten co zdědil 2x Ryzen taky, že mohl vyhodit Sandy i5, spotřebou jsme se dostali z 95>50W (UV) a najednou je PC krásné tiché i s box chladičem.
Teď už jen sehnat náhradu za 1060, za rozumnou cenu, naděje vkládám v 6600 bez XT, pokud bude mít 120W jak se aktuálně uvádí tak to bude moc fajn
Odpovědět1 1
Co to tady plácate za nesmysly? AMD v současné době naprosto drtí Intel výkonem svých procesorů, spotřebou i cenou a vy tady melete něco o čínských Ryzenech a o tom jak AMD živoří a nejsou konkurence schopni? V jakým roce jste se to proboha zasekli? Jedině naprostej blázen si může reálně myslet to co tu trollíte
Odpovědět10 3
:D :D mít tvoje mokré sny ...
Odpovědět1 3
to drcení cenou jako myslíš že cpu ve stejné třídě má amd dvakrát drazší? :)
Odpovědět0 0
Človeče, ty si ale vymýšľaš a hádžeš čísla "od buka do buka"....a ešte nazývaš jednu z najlepších CEO "blbka"...
1. AMD bolo pred krachom v roku 2015/2016...resp. 20.07.2015 mali akcie hodnotu iba $1.67, čo bola najnižšia hodnota od roku 1980. K dnešnému dnu majú hodnotu $111.4 (zdroj: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] )
2. S vývojom HW im nepomáhala čína, ale AMD v roku 2016 licencovala Čínskej akadémii vied "jadro ZEN" za $300 mil., čo im pomohlo zabezpečiť potrebné financie a tým pádom prežiť do vydania prvého ZEN-u (summit ridge...v roku 2017).
3. AMD dodáva grafiky pre Apple už dlhé dekády a vzťahy sa zrejme zlepšili aj s aférou, čo mala nVidia problémy s praskajúcimi čipmi do notebookov.
4. Áno AMD bolo dlhé roky v strate, ale od roku 2017 sú už v zisku (zdroj: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ), navyše v dnešnej dobe už majú splatený aj svoj mega dlh s predchádzajúcich období v hodnote niekoľkých miliard. Zisk za celý rok 2020 bol $2.49mld.
5. AMD nijak zásadne nežmýka zákazníkov, marže má na štandardnej úrovni, len sa v poslednej dobe sa akosi zdražuje výroba ako taká a materiály obzvlášť. Zisková marža má obdobné hodnoty ako Intel a nVidia (zdroj: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste])
6. AMD má na poli CPU podiel 22.5% (zdroj: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ), podiel na poli diskretných GPU je to 19% (pokles o 6% oproti minulému roku), a podiel všetkých gpu (aj v procesore) je to 16.65% (nvidia 15.17%, intel 68.18%) ...zdroj: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
7. Výrobné kapacity má u Global Foundries (12nm+), TSMC (7nm...do konca roka prvé 6nm a 5nm čipy), čiže objem výroby isto narastie a bude len rásť s pribúdajúcimi novými továrňami TSMC. Dokonca niečo sa hovorí aj o tom že AMD odkúpi od GF jednu továrnu a licencujú si od samsungu niečo lepšie ako má GF, prípadne, že sa pustia do vlastného vývoja...tento prúdúdajne zastáva Lisa...diverzifikovanie výroby je vždy dobré. Toto bude, ale na poradí dňa, až po ukončení akvizicie Xillinx-u, koncom tohto roka.
Odpovědět7 2
docent "Dědek Hřib" by ti na tohle řekl, že vyměnit šéfa takovéto společnosti k ničemu nevede, že to prostě nefunguje :-D
a oprav si ty linky, jsou zastaralé ... další kvartál vypadá jinak ... vždyť o tom je tenhle článek ...
Odpovědět1 2
No docent "Dubák" v diskusiách dostáva samé ""kladné"" reakcie...asi je to veľký mysliteľ.
Neviem, ktorý link si mal na mysli, že je neaktuálny, ale Q3 2021 ešte neskončil, tak dáta ešte nie sú, čo sa týka podielu CPU či GPU. A čo sa týka finančných výsledkov AMD, tak nech sa páči
https://ir.amd.com/financial-information/historical-financials ...pre záujemcov, môžete si analyzovať dáta od kritického roku 2015.
Odpovědět1 1
Dáta od nVidia-e sú tu
https://investor.nvidia.com/financial-info/financial-reports/default.aspx .
Troška som porovnával kvartálne tržby a zistil som, že AMD má aktuálne také kvartálne tržby, aké mala nVidia zhruba pred kalendárným rokom 2020...potom som si uvedomil, že v roku 2020 (presnejšie 27.04.2020) zavŕšili akvizíciu Mellanox-u (v roku 2019 tržby $1.33 mld.), takže v dnešnej dobe tvoria isto cez $1.5-1.7mld. ročne (ako za divíziu Mellanox).
Uvidíme ako sa bude AMD dariť po začlenení Xilinx-u pod AMD (v roku 2020 tržby $3.16mld.). Z toho mi vyplýva, že AMD v roku 2022, už v tržbách možno tesne predbehne nVidiu (po započítaní aj divizie Xilinx), predsa len, to už bude firma porovnateľná s nVidia-ou, aj čo sa týka tržieb, aj čo sa týka počtu zamestnancov.
Odpovědět0 1
Když už jsme u té křišťálové koule, nějak si nezapočítal příjmy nvidie z ARMu ;)
Odpovědět0 0
To že nVidia kúpi ARM od SoftBank, sa čoraz viac zdá byť nereálnou kvôli antimonopolným úradom.
Odpovědět0 0
5. Že neždímala (s důrazem na minulý čas) zákazníky? Protože jaksi nemohla. Teď už je situace opačná, intel má často cpu výhodnější než AMD. Také to nedělá z altruismu, který je AMD z nějakého neznámého důvodu přisuzován, ale protože musí. AMD mezitím šplhá na marže Intelu, protože může.
Odpovědět1 0
AMD má hlavne iný prístup k technológiám...razí cestu otvorenosti (Open) pre všetkých, ako pre zákazníkov, tak aj technologické firmy...má to jednu zásadnú výhodu, takto sa vytvárajú štandardy, čo fungujú na každom HW (Vulkan, Freesync, čo chvíľa aj FSR, Smart Access Memory). Naproti tomu nVidia, tá všetko čo vymyslí (polovicu toho kúpi a firmu zahodí..3DFx, Ageia, uvidíme čo Mellanox), tak si chce nechať výhradne pre seba, aj keď tuší, že sama to nepretlačí do štandardu, na začiatku sa nabalí (vývoj sa zaplatí aj zo ziskom), a len čo rozštiepi vývoj technológie na ďalšie...SLi, PhysX, G-Sync, DLSS, RTX (alternatívy od AMD a Intelu, či iných firiem sú na ceste, alebo už existujú). S odstupom času to ale padá pomaly do zabudnutia a dominantnejšou sa stáva iná technológia..SLI (CrossFire, DirectX multi-adapter), PhysX (Havok, CryEngine Physics, Chaos Unreal Engine 5), G-sync (Freesync/VESA adaptive sync), čas ukáže u DLSS (AMD FSR, Intel XeSS), RTX (DirectX Raytracing, Vulkan Raytracing) aj keď tu sa to viac podobalo na vytváranie štandartu, ale z časovou výhodou, keby to nezastrešoval Microsoft, neskôr aj Khronos (Vulkan), ktovie ako by to zase dopadlo.
Odpovědět1 0