Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od JUWARE (2)
Na jednu stranu však souhlasím. Já úplně nejsem pro, aby se Prince of Persia odehrával v otevřeném světě. Pro tento titul je to úplná blbost! Princ staví především na příběhu a lineárním ději. To je to, proč si lidé zamilovali Sands of Time a další. Protože si užili tu pohádkovou atmosféru s vyprávěným příběhem zasazeným tématicky do 1000 a 1 noci. Takového prince chci a ne open world Assassin­'s Creed a plnění 100x stejných úkolů. Nechápejte mě špatně, neodsuzuji tím AC sérii a ani hry, které mají otevřený svět. Obojí mě vážně baví a hraji je rád, ale k Perskému Princovi se to prostě nehodí. A to co je napsané v článku, že by to tak muselo být, protože to tak teď dělají všichni, je totální žvást.
Odpovědět1  0
Zajímalo by mě, jak moc složité by bylo udělat, aby nějaký počítač mohl hrát pokročilejší hru, kde je výrazně širší barevná paleta a je třeba u toho i trošičku přemýšlet.
Odpovědět0  0
A hned dvakrát ve stejném slově.
Odpovědět1  0
Když jde o toto onemocnění, které není sice až tak smrtelné, ale velmi silně se šíří, tak najednou všichni hrozně investují do řešení problému, ale dokud tu byly ­"jen­" různá onkologická onemocnění, leukémie, HIV atd., tak na to se nestaví žádná speciální výpočetní střediska, která by hledala lék. Tohle mě na tom celém mrzí, že se to řeší až když jde o kejhák velké části populace a ne jen někomu. Až se tohle vyřeší, zajímalo by mě, jestli se ten výpočetní výkon využije na zkoumání dalších onemocnění, nebo to bude využito jinak.
Odpovědět0  0
Můžete mi prosím pěkně vysvětlit spojitost rádiových vln s virovým onemocněním? Opravdu by mě zajímalo, jak přesně to podle Vás funguje. Jestli třeba máte alespoň marginální pojem o tom co je ribonukleová a deoxyribonukleová kyselina, jakou mají spojitost proteiny, co jsou to vlastně virová onemocnění a jak se šíří?
Odhaduji, že budete zastávat tézi o 60GHz a ovládání lidské mysli a jejich naprogramování. Po přečtení vašeho komentáře tomu upřímně začínám věřit. Nevím jak to sice funguje, ale u Vás asi ano, protože samostatně uvažující člověk, který nad touto problematikou bude přemýšlet alespoň pár vteřin, by nikdy nic takového nevyplodil.
Odpovědět1  0
Přesně to samé mě při čtení článku také napadlo. Mám takové tušení, že v tom bude vedlejší úmysl vydělat především peníze. Jinak není jediný důvod model neuvolnit k dispozici. Na druhou stranu co si člověk nevytiskne ani na té nejlepší tiskárně je ten filtr, který je v podstatě na tom všem to nejpodstatnější. Samotný respirátor jako vytištěný model je jen maska bez žádného efektu, jenž je sám o sobě k ničemu.
Odpovědět2  0
No sice je přímo necenzuruje, ale demotivuje je k tomu, aby takový obsah vytvářeli. Upřímně, jak moc daleko to má k cenzuře? Prostě nežádoucí obsah nebude financovat, takže se vyplatí jej dělat jen vybraným tvůrcům. Chápu, že se Google chce distancovat od případných desinformačních videí, ale upřímně si nemyslím, že by byl toto ten správný způsob. Spíš bych přistoupil k systému prošetřování jednotlivých videí, zda jsou dezinformační, vyvolávající paniku, nebo dokonce v rozporu s některým ze zákonů. Kapacity na to mají, takže si upřímně nemyslím, že když jsou schopni řešit kdejakou blbost, tak proč ne toto.
Odpovědět0  0
No je to taková psychologická cenzura. V podstatě to znamená, že říkají tvůrcům ­"Když uděláš video na tohle téma, nedostaneš za to prachy.­" Takže si většina těch větších YouTuberů řekne, na to kašlu ­(případně použijí opačný tělesný otvor­) a video na toto téma dělat nebudou. Byť by mohlo být sebe víc přínosnější. Takže tu zbývají už jen Ti, kteří nejsou závislí na příjmech od Google a jejich reklam, ale mají třeba vlastního partnera, který není tak choulostivý na citlivá témata.
Tak či tak, nemyslím si, že je to správné a mělo by se na YouTube posuzovat každé video individuálně a ne je hodit do jednoho pomyslného pytle. Pokud je to třeba video informativního charakteru, jaké udělal například Martin Rota na kanále Vědecké kladivo viz zde: https:­/­/www.youtube.com­/watch?v=z_wmSvg_k3s, je to jistě něco zcela jiného, než jak nedávno nějaký Ital tvrdil, že se dostal potají do karanténní zóny a zpět viz zde: https:­/­/www.svethardware.cz­/youtuberovi­-hrozi­-3­-mesice­-vezeni­-za­-falesne­-video­-ohledne­-koronaviru­/51451
Odpovědět2  1
Když už to konečně nějak funguje a je to poměrně intuitivně přizpůsobitelné. Komu se to nelíbí, může je zcela odebrat, ale Ti co jim je sympatické neustále aktualizované notifikace s rychlou informací, jestli dorazila pošta, nebo jaké je právě počasí, bez nutnosti spouštět celou aplikaci a samozřejmě mnoho dalších možností to má zmizet? Proč? Proč v době W10, kdy to není výhradně se zakrytím plochy jako u W8­/8.1 a dá se to normálně používat i na desktopech?
Komu a jak sakra můžou dnes vadit živé dlaždice? To ať mi prosím jejich odpůrci vysvětlí, když je nemusí ani v nabídce Start mít.
Odpovědět1  0
Tak to nemohu jinak, než souhlasit. BLOOD mám teď ze Steamu nainstalovaný a ani to snad nehraju na nejtěžší obtížnost a dostávám věčně klepec.
Odpovědět0  0
Ale funguje tam IDSPISPOPD, který plní stejnou funkci. ;­-)
Odpovědět0  0
V každém případě zde ještě stále existuje bezplatná varianta Microsoft Office Online a není ani třeba řešit OS. Stačí mít čistě libovolné zařízení s internetovým prohlížečem. Je pravda, že funkce jsou omezené, ale pro domácnosti a malé kanceláře se domnívám plně dostačující. Navíc v něm bez sebemenších problémů fungují všechny dokumenty vytvořené ve kterémkoliv jiném MS Office. Navíc, jako bonus je v tom zahrnut OneDrive s 5GB prostorem opět zdarma. Toto úložiště mě osobně bohatě dostačuje a i kdyby ne, tak mám ještě Google Drive, ale ten používám spíš na multimediální obsah.
Myslím si, že se dnes dá legálně a přesto bezplatně docela dobře fungovat.
Odpovědět2  0
Stačí se podívat na CGI u filmů, které jej mají na vysoké úrovni.
Viz Paul Walker ve filmu Rychle a zběsile 7 ­- https:­/­/www.youtube.com­/watch?v=yQC6AJ6x8SM
Odpovědět0  0
Nejvíc co vyzradilo, že se jedná o podvrh byly hlavně tyto tři věci:
1. Vypuštění včel na robota. Jaký by to mělo reálný smysl? Určitě by se kolem něj neutvořil roj, ale rozletěly by se do okolí a spíš když už, tak by zaútočily na lidi. A i kdyby, tak jak by asi mohly robotovi ublížit? Jediné, že by mohly zmást senzory pro orientaci v prostoru.
2. Tady už to začalo být úplné Sci­-Fi. Robot odmítl zastřelit robotického psa. Pokud by to měl naprogramováno, okamžitě by ho střelil bez váhání. Následný útěk by pak také nedával smysl. Kam by asi tak utíkal?
3. V závěru zvuk ze hry Half­-Life 2. To už tomu všemu jen nasadilo korunu a udělalo tečku na závěr, aby to bylo úplně zřejmé. https:­/­/youtu.be­/zNj_XaINXac?t=94
Odpovědět0  0
Koukám že pro mě, jakožto majitele 9900K je 9900KS naprosto bezvýznamná investice a smysl bude možná mít až další generace CPU. Ale to je zatím ve hvězdách.
https:­/­/ark.intel.com­/content­/www­/us­/en­/ark­/compare.html?productIds=186605,192943
Odpovědět0  0
Já teda nevím. Mám rád první Command & Conquer: Red Alert ­(1996­), který mimochodem nemá v názvu žádnou číslovku, natož 95. To byl jen spouštěcí soubor a aby bylo zjevné, kterým hru spouštět v jakém operačním systému, tak je rozdělili na RA.EXE pro DOS a RA95.EXE pro Windows 95.
Co se týče vzhledu, tak veškeré budovy, jednotky a prostředí má pouze vyšší rozlišení. Jiný rozdíl v tom není, takže pokud je tohle hnus, pak by měl být i v původní verzi. Mě osobně se líbí oboje. Nemluvě o tom, že už v samotném článku je uvedeno, že bude možné hru hrát v původní grafice, takže je zbytečné se tu rozčilovat.
PS: Lidé si často neuvědomují, že staré hry nevypadaly tak dobře, jak si je pamatují a vyšší rozlišení často ukáže jejich nedokonalost. Jelikož já osobně staré hry a počítače mám stále rád, sbírám je, tak mi tohle vážně nijak nevadí.
Odpovědět3  1
GTA IV požadovalo pro hraní Games for Windows Live!, později přejmenovaný na Games for Windows Marketplace, který byl posléze zrušen, ale stále jej lze stáhnout. Dále používal starou verzi Rockstar Games Social Club.
Nicméně musím říct, že mě osobně funguje GTA IV úplně v pohodě a to včetně obou datadisků. Zkusil bych ještě ověřit integritu dat. Ovšem pravdou je, že multiplayer asi už bude obtížné rozjet.
Odpovědět0  0
Bude ten remaster podporovat nějaký dnes funkční použitelný protokol pro síťovou, nebo online hru? Původní hra používala výhradně IPX­/SPX, který je dnes tak trochu za zenitem.
Odpovědět1  1
Tak to je pochopitelné. Čestné prohlášení píší jen ti, kteří chtějí zrušit poplatek za rozhlasové a televizní vysílání. Ti co nic neplatí, by se nejdřív museli zaregistrovat k poplatku.
Odpovědět0  0
Jak jsi zmínil čipy o velikosti celého waferu, chtěl jsem něco dodat, ale pak jsem četl dál a zjistil, že jsi to napsal za mě. A to volba jiného materiálu, jiná litografie apod.
Nicméně mě tak zablesklo hlavou. Vzpomněl jsem si na jeden článek, který jsem četl už před nějakou dobou a fakt netuším už kde, ale třeba budeš vědět něco víc o neelektrických čipech, založených na plně optických komponentech.
Přiznám se, že fakt nevím zda ten článek pojímal o vzdálené budoucnosti, ale vím že mě to tehdy hodně zaujalo, byť samozřejmě by se muselo vyřešit mnoho věcí. Například už jen to, jak nahradit tranzistor. Ale na druhou stranu by to řešilo problém s odpadním teplem a vůbec bychom se dostali do úplně jiné oblasti.
PS: Omlouvám se za uhýbání od tématu.
Odpovědět0  0
To si dovolím nesouhlasit. Ano, jistě je mnoho úředních činitelů, kteří jsou ve své funkci čistě proto, aby dělali jiným lidem ze života peklo, ale rozhodně to nelze paušalizovat na všechny bez výjimek. My jsme třeba neměli s ČT vůbec žádný problém co se komunikace a vyrozumění týče. Neříkám, nebylo to hned na počkání, ale čestné prohlášení o tom, že nemáme žádný přijímač bez okolků přijali a vyřadili nás z evidence poplatníků. Takže se tímto zachovali zcela podle regulí a zákona, kterým se toto řídí. Následující měsíc nám již další SIPO nepřišlo. Tedy alespoň ne za tyto služby. A podle negativního hodnocení vašeho komentáře zjevně nejsem sám, kdo s vaše stanovisko nesdílí.
Odpovědět0  0
Jasně, ty vícejádrové Xeony rozhodně nejsou žádní drobečci, ale pokud se mrkneme na AMD EPYC, tak ten mu svými rozměry může směle konkurovat a co víc, dokonce AMD Threadripper, který útočí svým zaměřením na běžného náročnějšího uživatele taky není žádný prcek. Osobně jen čekám, ani ne jestli, ale spíš kdy se dočkáme CPU, které bude mít rozměry 10x10cm, nebo větší. Tam bych však očekával již velmi dobrou optimalizaci výrobního procesu a maximální integraci. Deska by pak mohla být jen ­"hloupým­" nosičem rozšiřujících slotů a napájecích konektorů.
Odpovědět0  0
Neohlášená kontrola? Nenaráží to takhle náhodou na základní lidská práva, jakožto právo na soukromí? Co když ji majitel nemovitosti odmítne vpustit na svůj pozemek, nebo jednoduše nebude doma? To mu tam vtrhnou, aby zjistili jestli má, nebo nemá platit za televizi? Jinak internet je u nás též vyloučen z povinnosti platit za televizní vysílání. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která má v ČR na starost dodržování veškerých povinností plynoucí nejen z příjmu jak už název napovídá rozhlasového a televizního vysílání, takže v podstatě i to, zda jsou řádně hrazeny poplatky. Vzhledem k faktu, že Českou televizi lze na území ČR přijímat jak pozemním vysíláním, tak přes satelit, kabelem, vyplývá z toho jednoduchá povinnost hradit televizní poplatek ve všech případech, kdy se v domácnosti nachází přijímač některého z těchto typů. Jak jsem již zmínil, IP­-TV, nebo jiný způsob distribuce pomocí internetu je z toho vyňat. Avšak je zde problém, že i když uživatel nepoužívá na televizi jiný způsob příjmu televizního vysílání, než přes internet, tak má smůlu, jelikož televize obsahuje tuner, který je schopen takový signál přijímat a tedy je automaticky povinen koncesionářský poplatek platit. Tam však zase existuje výjimka, pokud patříš mezi tzv. sociálně slabé a tvůj příjem domácnosti nepřevyšuje myslím že životní minimum na osobu, pak nejsi povinen tento poplatek hradit i kdybys měl doma ­"milion­" televizí. Stejné to je i s rádiem, což jsou momentálně povinni platit všichni, kdo mají televizi, protože současné televize umí přijímat rádio. Opět mi trochu hlava nepobírá, že mezi rádiové přijímače se nepočítá mobilní telefon, tedy pokud se nezměnil zákon ­(nesleduji to až tak aktivně­).
Odpovědět3  0
Tak proč ne? Alespoň by se tím mohl vyřešit limit PCI Express linek, který je dle mého soudu aktuálně celkem tristní. Navíc by bylo vše konečně centralizované a i s chlazením jednodušeji vyřešitelné. Na desce by vznikl prostor pro M.2 sloty, nebo rozšiřující čipy různých řadičů atd. Neříkám, že to tak je, ale že by to nějakou logiku mělo. Taky by mohly být některé piny jako ­"optional­" s potenciálem pro budoucí využití. Ale samozřejmě to také může být čistě napájení.
Odpovědět0  0
Třeba se zcela zbaví čipové sady a vše bude integrované v CPU.
Odpovědět0  0
Tak to máte blbý. U nás v ČR to je tak, že se to vztahuje k přijímači a stačí čestné prohlášení, že žádný nemáš. Tím Tě vyřadí z evidence a nemusíš nic platit. Pokud se však nějakým způsobem prokáže, že jsi lhal, vzniká povinnost uhradit ušlý zisk a je možné, že budou žádat nějakou sankci. Kontroly však žádné neprobíhají. Minimálně ne u soukromých domácností. Jelikož je pro mě TV nezajímavé médium, tak jsem právě dal České televizi to čestné prohlášení a televizoru se zbavil. Musím říct, že spousta lidí se diví, že nemáme doma televizi, ale abych pravdu řekl, tak mi vůbec nechybí.
Odpovědět3  0
Co já vím, tak v ČR se neplatí podle zásuvek, ale podle televizního či rádiového přijímače. Zásuvek můžeme mít doma třeba tisíc a nemusí člověk platit nic, pokud nevlastní televizi, nebo rádio. Jestli to máte na Slovensku podle zásuvek, tak je to pěkně blbě vyřešený.
Odpovědět0  0
Abych pravdu řekl, tak mě nikdy dlouho hraní na konzoli nevydrželo bavit. Koupil jsem synovci a neteři použitou PS3 a chvíli jsem na tom hrál, ale záhy mě to omrzelo. Nicméně jako na takové občasné pobavení, především pak ve více lidech to není špatné. I když třeba můj kamarád má PS4 a prý na ní hraje častěji, než na PC. Já osobně to moc nechápu, ale tak každý máme jiné záliby. Já se rád vrtám v nastavení a upravuji si vše podle svého, on zase spíš nic nechce řešit, jen sednout a hrát. Když jsem však u něho na návštěvě, je sranda si proti sobě dát třeba Mortal Kombat, nebo si zazávodit apod.
Odpovědět0  0
Nutno si uvědomit, že herní konzole neslouží jako náhrada za počítač, ale spíš jako doplněk multimediální zábavy v domácnosti. Konzoli si nejspíš člověk postaví vedle HiFi soustavy k televizi do obývacího pokoje, kam si zve návštěvy a s přáteli se může pobavit u hraní některé z her, nebo chce jen relaxovat u jeho oblíbené hry a zrovna z nějakého důvodu nechce zapínat počítač. Herní konzole není o nejlepší grafice a vychutnání si detailů, beztak to většina lidí připojí k průměrné televizi jenž nemá takové zobrazovací možnosti jako současné monitory, ale o pohodlí při hraní a možnosti pobavit se v kolektivu. Já osobně mám na hry jen počítač a konzole mě nijak nezajímají, ale na druhou stranu rozumím tomu, proč si je ostatní pořizují. Jediné co mě štve, je fakt, že jejich technická omezení se přenáší na PC, ale to je vina vývojářů a vydavatelů. Poslední dobou se mi však zdá, že se tento stav pomalinku zlepšuje a to i tím, že si pomalinku začínají uvědomovat, že i počítačová herní komunita je ochotna vytáhnout peněženky a něco zainvestovat do her.
Co se týče zmíněných výrobních kapacit, které by mohly být využity na jinou činnost, tak jistě ano, ale uvědomte si, že pro AMD je v tomto ohledu SONY velkým a významným zákazníkem, který přináší nemalé finance pro společnost, které pak následně může investovat do vývoje. Nemyslím si, že by AMD prodalo stejný počet procesorů na PC, kdyby nevyráběli komponenty pro PlayStation za každou konzoli. A pokud by tento lukrativní obchod odmítli, SONY by si jistě našlo jiného obchodního partnera, který by splnil jejich potřeby, avšak zase by nadávala jiná sorta lidí, kterým by podle jejich úvahy upírala výrobní kapacity na co já vím, čipy pro mobilní telefony?
Odpovědět2  0
Mohl bych poprosit o odkaz na zdroj ohledně jak zmiňujete ­"aféry­" s milimetrovými čipy? Rád bych si to přečetl.
Děkuji.
Odpovědět0  0
No já si na svou 9900K raději počkal pár dní, než abych kupoval KF.
Odpovědět0  0
Tak v dobách ISA grafických karet byl na výši třeba TSENG. Samozřejmě i mnozí další nabízeli zajímavé čipy jako třeba Cirrus Logic. Jenže pak nastala éra, kterou úplně mnoho výrobců neustálo a to příchod VL­-BUS, který nepřežil příliš dlouhou éru a pohřbil ho Intel se svým PCI slotem. To byla pro spousty výrobců docela rána, že se v tu chvíli staly jejich karty téměř neprodejné a museli se přeorientovat, nebo sloučit s jinou společností. A to nemluvím o EISA a jiných obludnostech, než se to trochu ustálilo a časem přešlo na AGP. 3Dfx byly dobří v druhé polovině 90­' let, ale oproti ATi, nVidia, S3 a dalším nabízeli jen 16bit hloubku barev a pouze vlastní sofistikované API GLIDE. Sice byl poměrně výkonný a relativně dobře optimalizovaný, ale měl i své mouchy. Prostě DirectX a OpenGL byly za dva roky zase o kus dál a GLIDE stagnoval. Nakonec to skončilo jak už všichni víme akvizicí společností nVidia. S3 to ještě nějakou dobu táhla jako výrobce čipů střední a pak nižší třídy, nakonec ji vzala pod sebe VIA a pak myslím HTC. No a MATROX? Ten tak nějak přežíval v průmyslovém segmentu. Teď už snad ani sám žádné GPU nedělá a používá jen čipy od AMD. Takže se z něj stal vlastně jeden z mnoha výrobců karet jako HIS, nebo SAPPHIRE od kterých se liší jen zaměřením.
Odpovědět0  0
Upřímně jsem nikdy nechápal, proč by měly být tyto dva procesory za stejnou cenu. Protože ta právě u těchto dvou CPU jasně hovoří ve prospěch verze bez F na konci.
9900K má vše co má 9900KF, ale 9900KF na rozdíl od 9900K nemá:
Intel Graphics UHD 630
Intel vPro Platform Eligibility
Intel Stable Image Platform Program
Intel Trusted Execution Technology
Takže proč si kupovat za stejné peníze něco co je o toto ošizeno?
Viz zde: https:­/­/ark.intel.com­/content­/www­/us­/en­/ark­/compare.html?productIds=190887,186605
Odpovědět0  1
Andir: Nezlobte se na mě, ale takto může uvažovat jen naprostý ignorant, který to nemá v hlavě v pořádku. Kdyby tak jednou se něco podobného stalo u nás a vy byste přišel o své zaplacené služby. Doufám, že byste nebyl pokrytec a nikdo se nezabýval prdelákovem ve kterém žijete, něco si tam ukradnete, nebo se vrátíte do své chýše. Nic Vám nedat.
To co jste tu vyplodil je hodno snad retardovaného člověka, protože pokud vám to nedošlo, tak se jedná o produkty s licencí Adobe CC ­(Creative Cloud­), tedy předplatné. A slovo předplatné je odvozeno od platit dopředu. Tedy ti lidé nic nekradou, ale naopak budou okradeni ze strany USA tím, že jim seberou to co mají zaplaceno bez nároku na vrácení peněz. Tomuhle já osobně říkám sviňárna a podvod na zákazníky. Představte si, že si zaplatíte povinné ručení ­(příklad­) na rok dopředu za 5000,­- Kč, ale po měsíci vám auto ukradnou, ale vaše pojišťovna bude mít zázemí v zemi, která se rozhodne udělit na nás embargo a vy nebudete mít ani auto a přijdete i o možnost vrácení pojistného.
Jestli vám to připadne normální, pak to nemáte v hlavě v pořádku.
Odpovědět2  0
Pokud RDR2 vyjde na PC, budeme z toho vůbec mít ten správný pocit, když nebudeme znát příběh z prvního dílu?
Odpovědět0  0
Třeba. Sám to mám už delší dobu v plánu, ale mám trochu jinou představu, takže na to nebudu používat zrovna tento zdroj, jelikož pro mě by byl nevyhovující. Nicméně zatím jsem narazil u displaye. Sehnat takový, jaký chci není nic lehkého a pravděpodobně mi ani nezbude nic jiného, než ho koupit z Číny.
Odpovědět0  0
Spíš by mě zajímalo, jestli se tedy ten jejích spouštěč Rockstar Games Launcher stane náhradou za Rockstar Games Social Club, nebo zda poběží paralelně vedle sebe? Podle mého názoru by bylo vůbec nejlepší, kdyby se z RGSC stal RGL prostě a jednoduše aktualizací aplikace a plynule by tak přešel do jiné formy a hráči by vlastně ani nemuseli poznat žádný zásadní rozdíl.
PS: Nemohu říci, že mi to nezačíná vadit, však jen osobně mám v počítači Microsoft Store, XBOX Console Companion, Steam, Origin, Uplay, Battle.net, Bethesda Launcher a Social Club. GOG používám jen ve webovém rozhraní a ještě mi všude vnucují EPIC Store. Teď by mohl přijít někdo nový, chtít po mě instalovat další a už s nimi snad vyběhnu jak s horkým popelem. Nejvíc mě dojímají hry, které vyžadují více než jednu podpůrnou aplikaci. Člověk bude mít za chvíli víc launcherů, než her samotných.
Odpovědět0  0
Já musím říct, že se mi stalo s GeForce GTX 1080, že mi začal blikat obraz. Po přeinstalování ovladačů to ustalo. Ale čert ví, kde nastala chyba, protože tento problém nevznikl okamžitě po nainstalování nejnovějšího ovladače, ale až po nějaké době. A co se týče podpory, nemohu si stěžovat, však Ray Tracing nVidia umožnila provozovat i na mé kartě, která touto funkcí původně disponovat neměla. Jasně, někdy prostě problémy s ovladači mohou nastat, ale rozhodně bych netvrdil, že by byly nějak vysloveně špatné a už vůbec, že na to ty společnosti kašlou. Přiznám se, že si nejsem jist jak je to u AMD, ale nVidia karty 8. generace z roku 2006, dnes tedy 13 let staré, mají oficiální podporu pro Windows 10. Předchozí řady sice oficiálně ovladače na W10 nemají, ale ze zkušeností vím, že není žádný problém je tam nainstalovat i s ovladači pro starší OS. To u grafických čipů Intel úplně říci nemohu, tam je podpora pro starší grafiky daleko slabší.
Odpovědět2  0
Chápu, ale to bych byl spíš zklamán, než naštván. Myslím, že tady ta reakce a nevole fanoušků je trochu přehnaná. Však ta hra ani ještě nevyšla a oni jí už zkritizovali. Tak snad je Blizzard trochu uklidní hrou DIABLO IV.
PS: Musím uznat, že DIABLO III mě tedy taky až tak moc neoslovilo oproti předchozím dvěma dílům.
Odpovědět0  0
Nejsem úplně zasvěcen do lore hry DIABLO, takže úplně nechápu co je na tom videu špatně. Animace vypadala docela hezky. Je snad problém v mobilní platformě? Nebo je tam nějaký jiný problém? U hry od EA to člověk pochopí snadno, že to jsou pijavice co pouze chce vysát veškeré peníze z hráčů s co nejmenším úsilím, ale co je špatně u BLIZZARDu v díle DIABLO Immortal nevím.
Odpovědět1  0
Mám takový pocit, že na to MATROX nemá dostatečné výrobní kapacity a ani technologicky už nedokáže udržet krok. Sám jsem měl jednu MATROX kartu a srovnával jsem ji s o polovinu levnější Quadro kartou. Nejen, že měla nVidia lepší výkon, ale také podporu novějších technologií. Modernější API, větší RAM a o ovladačích ani nemluvě. Ne že bych jim nepřál úspěch, ale nevěřím v jejich schopnost se udržet mezi konkurencí. Však už i karta na obrázku má GPU od AMD. A aby vyráběl Radeony pod značkou MATROX mi nedává moc smysl z hlediska konkurence.
Odpovědět0  0
Ať už to dopadne jakkoliv s výkonem, tak pokud to bude běžnému smrtelníku dostupné, pak tu kartu chci. Chci si takovou grafiku koupit z několika důvodů. Nejen, že tu chybí někdo další na poli výrobců GPU, aby zde byla zdravější konkurence, ale též že se bude jednat o zajímavý artikl i z hlediska originality a v případě že by to záhy Intel utnul, tak i sběratelství hardware. Nicméně pevně doufám, že se současným výrobcům vyrovná a dostane se na úroveň nVidia a AMD grafických karet. Pak už jen doufat v nějakou schopnou konkurenci na poli CPU s x86 architekturou a bude to paráda, ale tam je to spíš sen, protože IBM se k tomu moc nemá, VIA není toho schopna a moc dalších firem, které by k tomu měly předpoklady není. Jo, devadesátá a předchozí léta byla v tomto ohledu skvělá. Grafiky vyrábělo tolik výrobců, že na to nestačily obě ruce pro jejich spočítání a u procesorů to bylo podobné. O návratu takového stavu řadu let už jen sním.
Odpovědět3  0
Já bych udělal nejnovější verzi
USB4,17x768 5,64x7,28­-X­(5X+6Y­)²x0,0017985314­-√7856 rev. 576a­/q7
Konečně by v tom zavládl pořádek a každý by tomu rozuměl.
:­-D
Odpovědět1  0
Na tom asi něco bude, když to hoří na počkání.
Odpovědět0  0
To samozřejmě chápu, ale alespoň by se nedělo to co je popsáno v článku. Nemuseli by řešit vzniklé škody na majetku klienta. Viz. Walmart, Amazon a já nevím, kdo ještě.
Odpovědět0  0
Pomalu mi to tu připadne jako na facebooku. Kde kdo si dá negativní hodnocení, ale že by k tomu vyjádřil nějaký argument, názor, nebo se slovem zmínil s čím nesouhlasí to ne. Hlavně, že si užije kliknutím na tlačítko ­"nízká­" u kvality příspěvku. No tak si to užijte, když vám to dělá radost, ale příště mi alespoň sdělte v čem se podle vás mýlím. Díky.
Odpovědět0  0
Nechápu, proč si TESLA nekoupí, nebo nepronajme nějaký kus louky, kde vystaví solární elektrárnu a pak vyprodukovanou energii jen distribuuje? V případě požáru pak řeší čistě škody vzniklé na jeho majetku, který je fyzicky oddělen od zákazníkova. Nemluvě o tom, že nemusí neustále montovat a řešit umístění panelů a též může zabrat větší plochu, čímž se nabízí možnost poskytovat z jednoho zdroje el. energii vícero klientům. Navíc by to bylo lépe kontrolovatelné a i údržba by byla snazší, kdy není třeba nic řešit s odběratelem, zda bude na místě, nebo že musí omezit provoz na své pobočce kvůli údržbě, či opravě. A neříkejte mi, že by se tam nenašel volný plac, který by byl k těmto účelům vhodný. Předpokládám, že musí existovat také nějaké dohody mezi poskytovateli elektřiny, jako jsou u nás o sdílení sítě.
Odpovědět1  3
Za označení aktivátorů za potenciální hrozbu bych rozhodně body nestrhával. Taky proč? Však ve většině warez software je nějaký ten backdoor. Osobně software ze zásady preferuji legální software. Ne, že bych snad vždy souhlasil s cenovou politikou marketingových oddělení různých firem jež aplikace a hry různě předražují a vymýšlí taktiky, jak vyždímat z poctivého uživatele poslední drobné. Nicméně nedůvěra v aktivátory, cracky a podobné nástroje, že obsahují infikovaný kód a já přijdu o soukromá data na disku jež nemám kam zálohovat. To si to fakt raději koupím, nebo odpustím.
PS: Přiznávám, že v dobách školních let jsem warez používal běžně a na mém počítači bylo legálně tak 5% sw, ale to jsem neměl žádné příjmy a pro studenta je prakticky nemožné nakoupit balíčky a hry, aby mu to tak nějak fungovalo.
Odpovědět0  0
Já tedy nevím. Cokoliv jsem nastavil do výjimek, nebo si jinak jakkoliv upravil, tak to vždy tak zůstalo do doby, než jsem to sám zase změnil. Určitě se zde bavíme o tom samém Windows Defender? Neříkám, že jej používám a že mi na něm vše vyhovuje, ale zrovna v tomhle jsem nikdy problém neměl.
Odpovědět2  0
Jo, za tu ozónovou vrstvu se omlouvám. Pochopitelně jsem měl na mysli atmosféru, ale když jsem to psal, tak jsem si to v ten moment nějak neuvědomil. Takže ozónovou vrstvu beru zpět, to byl opravdu omyl a uznávám jej.
Proč nechci srovnávat atomovou bombu s dopadem čehokoliv z vesmíru je fakt, že je to jiný způsob poškození. Nezmiňuji se ani slovem o tom, že by větší, menší, horší, lepší, ale jiný. Když to hodně nadneseně řeknu, že někdo dostane facku, nebo pěstí, tak ani jedno není příjemné, ale rozdíl tam je zřejmý. A stejně jako tady, hodně závisí od toho jak velkou silou atp.
Takže hodně závisí také na jeho hmotnosti ­/ hustotě a samozřejmě k velikosti a také může hrát roli i tvar a spousta dalších podmínek. Ano, rozdíly budou zásadní na místě dopadu, úhlu pod kterým by dopadl. Prostě nelze jasně určit z pár kritérií jak velký ­"bum­" to udělá.
To je to oč mi celou dobu jde. Může to mít zcela odlišný efekt a třeba i větší, než by bylo očekávání.
Prostě těch faktorů jež rozhodují je příliš mnoho, aby šlo na tuto otázku tak snadno odpovědět.
Odpovědět0  0
Tak proti tomu jsem také nic nenamítal. O tom, jakou energii to vyvolá je vše čistě jen o matematice, fyzice a chemii. Mě šlo čistě o ten následný efekt ex post.
Odpovědět0  0
Co to tu žvaníš? Uveď laskavě konkrétní argument, když chceš kritizovat a přesně to co je na mém textu nesmyslného?
1.­) Ano, největší šance, že skonči jakékoliv vesmírné těleso spadlé na naši planetu je do vodní hladiny a to z důvodu, že vodní plochy je na Zemi nejvíce
2.­) Chceš snad tvrdit, že když spadne doprostřed Tichého oceánu, tak to způsobí větší katastrofu pro lidstvo, než když spadne na město s několik miliony obyvatel?
3.­) Kde píšu, jaký to bude mít efekt? Píšu akorát, že závisí hodně na chemickém složení z čeho ten materiál je, protože některý může shořet při průletu atmosférou a tím pádem snížit značně svou hmotnost. Za předpokladu, že by obsahoval hořlavé materiály. Také by se mohl během průletu roztříštit.
4.­) Nikde jsem nepsal, že by nebyl žádný problém, kdyby to spadlo do vody, ale že by to způsobilo menší škody.
Takže na ty pářící se medvědy koukej dál sám, když nejsi sto řádného argumentu a normálně se vyjadřovat.
Odpovědět0  1
Řekl bych, že by také hodně záleželo na chemickém složení toho šutru. Jestli by třeba většinový obsah nemohl shořet při průletu atmosférou, nebo naopak to bude nějaký nehořlavý materiál. A ano, hodně by záleželo také kam dopadne. Šance že však dopadne zrovna na některý ze zmíněných cílů je opravdu nízká. Největší pravděpodobnost je, že by skončil v oceánu. Přeci jen je povrch země z největší částí pokryt vodní plochou. Jestli se nepletu, tak cca 71% povrchu země je voda, takže šance že skončí právě v ní, je zhruba 7:3. Což by nás bolelo asi nejméně. Ne, že by to nebyl žádný problém, ale určitě menší, než do hustě zalidněné oblasti.
Odpovědět0  1
Zrovna teď přijde tahle zpráva, když jsem to nevydržel a koupil si i9 9900K. No fakt skvělý. Já mám na tohle štěstí. Koupím si vždy aktuální řadu i u grafik a nejdéle do půl roku vyjde nová generace, jež je o mnoho lepší, než ta předchozí. Stejně jsem si koupil GTX 1080 a asi 5 měsíců na to vyšla řada RTX.
Odpovědět0  2
Protože při výbuchu atomové bomby dochází pokud se nemýlím ke štěpení atomu a především je vysoce radioaktivní. Výbuch sám o sobě není tak ničivý, jako následky záření. Zatímco asteroid je pouhým kusem hmoty letícím z vesmíru, který ohoří díky průletu ozónovou vrstvou. Jasně, jistě bude také značně radioaktivní díky dlouhému působení ve vesmíru, ale většina té radioaktivity dle mého soudu zůstane uvnitř meteoritu. A asi taky bude hodně záležet na složení z čeho je. ­(Doufám, že se teď nemýlím v označení. Když letí vesmírem je to asteroid, při pádu Meteor a po dopadu na zem Meteorit, klidně mě opravte pokud se pletu.)
Odpovědět0  1
Osobně si nemyslím, že by se dopad asteroidu dal srovnávat s efektem atomové bomby. Přeci jen se jedná o jiný druh atomová bomba vs asteroid.
Odpovědět0  1
Používá se i termín ­"krátká vzdálenost­".
Odpovědět0  1
OK. To L jsem opravdu přehlédl. Za to se tedy omlouvám.
V tom případě mi připadne nejvýhodnější verze M.
Odpovědět0  0
Rád bych si ujasnil dvě věci.
1.­) Nedá se dohledat v ARK. A tohle je co?
https:­/­/ark.intel.com­/content­/www­/us­/en­/ark­/products­/193956­/intel­-xeon­-platinum­-8284­-processor­-38­-5m­-cache­-3­-00­-ghz.html
2.­) ­"Rozdíl je pouze ten, že 8284 je o 300 MHz výše taktován než 8280, ovšem za to si zákazník připlatí 5500 dolarů.­"
A dále v tabulce:
8284 ­- $15460
8280 ­- $17906
Tuhle matematiku mi prosím vysvětlete, protože já tomu opravdu nerozumím.
Odpovědět0  0
Koukám, že jsme kolegové. Alespoň co se pamětí týče. Vybral jsem si úplně ty samé, tedy pokud se zde bavíme o CMK32GX4M2B3000C15.
No je to škoda, že nemají podsvícení. Takhle se bez těch LED diod ani moc nezahřejí, to podsvícení je mohlo hezky nažhavit a pak by tam mohl být výrazně větší pasiv. To taky přidává na výkonu a hlavně, když je ten pasiv nějak designovej. Jo a v neposlední řadě mi na pamětech chybí nápis, že se jedná o herní paměti, což přidá aspoň 30% výkonu navíc.
Odpovědět1  0
Kdyby alespoň šlo na tom hrát hada, nebo tetris a podobné hry, bylo by to hodně zajímavé. Úplně se to nabízí.
Odpovědět0  0
Aha. Děkuji za odpověď. Už jsem si k tomu i dohledal nějaké bližší informace, avšak stále o tom vím málo, abych mohl tuto akci posoudit objektivně a subjektivní dojem si ponechám raději pro sebe. V každém případě ještě jednou děkuji za reakci.
Odpovědět0  0
Mohu se zeptat o jaké červené kartičky jde? Toto mi asi nějak uniklo a vůbec netuším oč jde.
Odpovědět0  0
Tak když už tedy jde o pokutu za poškození klientů, pak by měli být právě všichni Ti poškození dostat podíl z té pokuty a EU ji spravedlivě rozdělit mezi ně.
Někdo je napadne a jsou za to sankcionováni. Kde to jsme, že se nežádá škoda po tom, kdo ji způsobil, ale po tom, kdo se dostatečně útoku nebránil?
Odpovědět2  0
Koukám, že už AMD, nVidia, Intel nemohou nic udělat, aby se nenašel někdo, kdo v tom bude vidět nějakou konspiraci se zájmem poškodit konkurenci. Neříkám, že se takové praktiky nedějí, ale zrovna v tomto případě tomu tak skoro určitě nebude a řekl bych, že když už by něco takového měla nVidia v plánu, jistě si vymyslí mnohem sofistikovanější způsob, než něco co lze snadno odhalit i bez zvláštních technických znalostí a dovedností.
Odpovědět0  0
Konečně někoho napadlo taky dělat zase RTS. Sice to jsou vesměs samé remastery, nebo něco takového, jako je tomu v případě Age of Empires série, nebo teď od Blizzardu Warcraft III Reforged, ale zaplať pánbůh za ty dary! Poslední zajímavá strategie snad nevyšla už aspoň celou dekádu. Naposledy si vzpomínám na Red Alert 3 a Uprising, kde pro mě z nepochopitelných důvodů u toho rozšíření byla absence multiplayeru, jež s klidem mohla prodloužit jeho životnost.
Stejně tak nechápu rozhodnutí EA u Command & Conquer 4: Tiberian Twilight zcela překopat fungující herní systém a udělat z toho úplně nehratelnou, neslanou a nemastnou a tím nezáživnou blbost. Podobné to bylo u AoE III, ale tam to nebylo až tak strašný. Teď ještě, aby oživili ještě původní hru Rise of Nations, kde se podle mě pokračování u Rise of Nations: Rise of Legends taky úplně moc nevydařil a bude to fajn. Tak či tak, žánr RTS tu vážně na trhu chybí a můžeme jen doufat, že nedostaneme do balíčku jen dvě na kost okleštěné frakce s třemi mapami a zbytek v předražených DLC, ale že se bude jednat o plnohodnotné nástupce svých předchůdců.
Odpovědět0  0
Ten, kdo opravdu miluje retro, tak nemá potřebu žádných takovýchto fíčur, protože má doma retro hardware a to ať už staré počítače 286, 386, 486, Pentium atd., nebo konzole PS1, PS2, NES, SNES, ATARI 2600 a k tomu odpovídající zobrazovací zařízení v podobě CRT monitorů a TV.
Samozřejmě, že občas je člověk líný hned zapínat, nebo někomu nevyhovuje pořizovat starý hardware, ale o kvalitě zobrazení často rozhoduje emulátor a jeho nastavení. Když si já na svém 4K monitoru zapnu nějakou DOS hru, tak jsem žádné rozostření nezaznamenal, takže mě fakt tohle netrápí.
Nicméně kvituji přístup Intelu, že má snahu nabídnout něco navíc, nějaký ten bonus svým zákazníkům. Tak držme palce, ať to dobře dopadne, funguje jak má a je to opravdu k něčemu dobré.
Odpovědět0  0
Chtějí se soudit, že někdo zobrazil text? OK, tak tím pádem bych zakázal se kdekoliv o těch autorsky chráněných písních kdekoliv zmiňovat, psát i jejich názvy a nikde by nesmělo být napsáno ani jméno autora či autorů, zpěváků atd. A už vůbec ne vydavatelské společnosti, aby o Wixen a tom co dělají nikdy nikdo neslyšel. Ať jejich tvorba a existence upadne v zapomnění.
Bude lepší, když nikdo nebude znát jejich hudbu a vlastně ani společnost a když budou chtít jakékoliv promo, ať si jej tvrdě zaplatí. Ať se o nich dozví jen zákazníci na krámě. Ti si řeknou ­"Hmm... to neznám, koupím si něco jiného.­"
Hudba už dávno není pro radost, ale pro prachy.
Odpovědět0  0
Však o tom tu píšu, že lobují za to, aby měli odbyt v podobě HUAWEI. Protože pro ně to znamená finanční ztrátu, ale nemyslím si, že by to mělo vliv na ostatní zákazníky Intelu. Se skladovými zásobami si jistě Intel poradí, však tam nesedí žádní blbci, ale znamená to především deficit v podobě zisku s tím, co by potenciálně od nich HUAWEI odkoupil.
PS: Jen mě tak napadá, že Intel, jako všechny americké firmy mají zákaz spolupracovat s HUAWEI, ale nikdo nemá zákaz přeprodat cokoliv komukoliv, kdo není z USA a ten by sloužil jako prostředník a přeprodal to právě HUAWEI. Samozřejmě, že Intel a další by o tom vůbec ­"netušili­", že s ním obchoduje.
Odpovědět1  0
Upřímně si myslím, že to bude mít opačný efekt, když přijde o HUAWEI jako jednoho z významných odběratelů. Intel je zde dodavatelem a ne odběratelem. Takže se mu sklady spíš začnou plnit a bude muset najít nový odbyt.
Odpovědět0  0
Problém není ani tak ve výrobě, jako v odbytu. Však Intel a Qualcomm si zrovna vyrábí komponenty samy, spíš potřebují odběratele na výrobky a kdyby od každého HUAWEI nakoupil za 100 mil. USD, tak to není zanedbatelný příjem pro americké společnosti, které jejich výrobky prostě musí někde udat.
Odpovědět0  0
Fakt chci vidět ten zástup úředníků, kteří budou lustrovat každému historii na facebooku, twitteru, nebo jakékoliv další sociální síti a zda byl jeho jeden z tisíců výroků slučitelný s proamerickou mentalitou. Nebo to snad bude fungovat na bázi nějaké umělé inteligence, která bude hledat příspěvky, zda jste někdy nenapsali slova USA, terorismus a ekvivalenty v jednom příspěvku a tím pádem se stáváte nežádoucími?
Opravdu by mě zajímalo jak tohle má pomoci bezpečnosti, když Ti opravdoví teroristé mají dvojí životy. Vážně si Trump myslí, že takový člověk bude veřejně na svém pravém profile psát o tom co plánuje udělat, nebo jaký vede antidemokratický život a především jak nenávidí Ameriku? Tito lidé naopak budou psát o tom jak je to tam boží, že je tam vše dokonalé a celkově jejich sportem číslo jedna bude řiťolezectví a i kdyby tohle nepomohlo, tak teroristické organizace mají lidí dost na to, aby si našli způsob, který je pro ně přijatelný.
Takže ode dneška, kdo bude na fb hájit americkou invazi do ČR, výstavby vojenských základen a podporovat, aby NSA a jim podobné organizace měli přístup do telefonů všech lidí na světě i mimo USA, tak se tam chce nejspíš podívat na dovolenou.
Odpovědět0  1
Vážně by mě zajímalo, jak to bude probíhat až Donaldu Trumpovi skončí mandát a Američané dosadí do funkce nového prezidenta. Samozřejmě taky dost záleží na tom, kdo jím bude. V každém případě bude mít co dělat napravit USA pošramocenou reputaci po svém předchůdci. Pokud chtěla Amerika zamezit HUAWEI v rozšíření sítě, měla udělat výběrové řízení s takovými podmínkami, které by společnost nemohla splnit a byly by nastaveny na podmínky jiné preferované americké korporace. Pak by to sice nebylo stále zcela v pořádku, ale aspoň by to nebylo tak okaté a mohli by říci, že vše proběhlo podle regulí. Tím pádem si tohle vše mohli odpustit a Čína by neměla důvod tímto způsobem reagovat.
Odpovědět0  0
Jo na ty kazeťáky si pamatuji. Jeden jsme doma taky měli. Nicméně jak říkám, jde o volbu a každého věc jak to chce mít. Nemyslím si, že by nebylo dostatek hardware na trhu, které jsou bez těchto svítících prvků.
Odpovědět0  0
Když čtu vaše komentáře, tak mi připadne, že považujete svítící komponenty za podřadné, nevkusné, nebo něco čím by se mělo opovrhovat. Ale podle mě je to o tom co kdo v počítači chce a jak to chce mít. Někomu prostě jak bedna a zbytek hardware vypadá je ukradené a jiný má rád, když to svítí, bliká a­/nebo dělá cokoliv jiného. Já kupříkladu mám grafickou kartu s ASUS AURA a žádné kabely stříhat nemusím, protože to jak a případně jestli vůbec bude svítit si jednoduše nastavím v aplikaci. Mohu si tam nastavit barvu, odstín, prolínání barev, blikání, konstantní svícení, intenzitu světla, nebo mít vše vypnuté. Výrobce mi dal jen možnost a já si vyberu jak to chci. Jo a karta bez toho byla prakticky za stejné peníze, když jsem svou GeForce GTX 1080 kupoval. Pravdou je, že jsem že svítí zjistil až doma, protože jsem vybíral podle parametrů a ne podle LED.
Odpovědět0  0
tombominos Jenže ono právě Intel neztratil pětinásobek toho co AMD, protože Intel ztratil 15% ze svých 100% a AMD 3% ze svých 100% a ne ze 100% Intelu, nebo naopak. Pochopte lidi konečně, že procenta nemůžete sčítat, odečítat, dělit a ani násobit, nebo jakkoliv s nimi operovat, dokud nejsou převedena na reálná čísla a češtinu do toho vůbec nepleťte. Ta s procenty nemá nic společného. Pan Vítek pak v diskuzi svůj omyl ještě potvrdil jakýmsi výpočtem 5x3%, jenže tím dostane leda 15% AMD, ale ne 15% Intel. Pokud budeme my dva dělat nějakou práci na 100%, tak jeden z nás stejně bude v něčem trochu lepší a tak bude s prací hotov dřív, než ten druhý, takže mých 100% není stejných jako těch vašich. Tak tu prosím mezi sebou nesčítejte jablka a hrušky.
PS: A vůbec tu nejde o to, jestli je někdo nakloněn k té, či oné značce. Tohle je prostě matematika a to dokonce základní školy.
Odpovědět0  0
Naprostý souhlas. Není možné říci, že Intel ztratil pětinásobek výkonu AMD vyjádřený v procentech. To je ze své podstaty opravdu nesmysl. Proč? Inu protože 1% výkonu CPU Intel není roven 1% výkonu AMD, nebo mi snad chcete pane Vítku tvrdit, že jsou si ty dva procesory jinak zcela rovny? Kdybyste napsal ­"Intel ztratil pětkrát větší podíl z celkového výkonu, než AMD­" bylo by to sice stále trochu zavádějící, ale aspoň by to nebylo zcela špatně.
Pro vysvětlení to uvedu na příkladu:
Pokud budete mít dvě nádoby s vodou. První bude mít 2 litry a druhá 1 litr. Z první se odlijí 30cl tj. 15% a z druhé 3cl tj. 3%. Znamená to snad, že 5x 3% ­(5x3­) se rovná 15% z první nádoby, tedy 30? Ne, je to 15. A jaksi 30 a 15 jsou poměrně rozdílná čísla. Stejné to je s procesory a ať je poměr jakýkoliv, tak nikdy se ta procenta nedají sčítat, nebo násobit mezi sebou dokud nebudou ty dva procesory naprosto totožné.
Odpovědět5  0
Ze samotného videa poznáme akorát to, že příští generace umí nějakou scénu zpracovat rychleji. Tak nějak se očekává, že nová generace bude výkonnější, ale co už z toho nezjistíme je o kolik bude lepší a také zda ten rozdíl běžný hráč vůbec pozná. Ale je fakt, že je spousta lidí, kteří budou stát frontu o půlnoci před prodejnou, jen aby měli jako první PS5 i kdyby to byla téměř ta samá konzole jen v novém kabátě.
Odpovědět2  0
Já bych zakázal vůbec vyrábět zařízení, které má tak malou kapacitu. Absolutně nechápu, proč není běžné 120GB v tabletech. Pokud se podíváme na to kolik stojí 32GB a kolik 120GB SSD, tak mi prostě hlava nebere s touto politikou. Navíc využitelnost je zjevná. Možná se zde zbavují starých vyrobených čipů, ale použitelnost s novým Windows 10 to je prakticky tragický. Ještě tam výrobce nacpe nějaký svůj bloatware a pak si už nenainstalujete ani systémové aktualizace. Když už, tak by měly dnešní produkty startovat při nejhorším alespoň na 60GB.
Odpovědět0  0
To je pěkná hloupost tvrdit, že bazarové hry jsou jako warez. To je stejně opět příměr k autům říci, koupit ojeté vozidlo z druhé ruky je vlastně jako krádež.
Odpovědět0  0
Jen tak pro info. K Vánocům jsem dětem své sestry věnoval herní konzoli a ona má právě 55­" televizi LG, takže jste se docela trefil, nicméně gauč je spíš tak 4 metry od televize a musím říct, že jsem z toho neměl žádný WOW efekt, jaký popisujete. Asi mám na to prostě jiný názor než vy.
PS: Nevím, zda se to k Vám doneslo, ale vyrábí se monitory s větší úhlopříčkou, než 24­" a to klidně IPS ve 4K a 10bit.
No a za další, parametry u televizí jsou často spíš jen marketingový žvást, který ve skutečnosti není až tak založen na skutečnosti. Například obnovovací frekvence 800Hz, nebo to, že dodnes mnoho výrobců ani není schopno dát do televize HDMI ve verzi 2.0, nebo vyšší. Jako fakt nečekejte nějaké úžasné parametry u cenově dostupných televizí. Ty se totiž nachází v kategorii 50 000,­- a víc a někdy ani tam není vše, jak by si člověk za ty peníze představoval. Vámi zmiňované HDR u levných modelů rozhodně není to samé HDR co u těch vrcholových a mnohdy jsou ty efekty spíš na škodu, než k užitku. No a co se týče rozlišení, tak silně pochybuji, že poznáte rozdíl zda to běží ve 4K, nebo FullHD z gauče, když stejně většina her na konzolích jsou jen softwarově interpolované a nejedná se o nativní 4K.
To jen k těm televizím a jejich úžasnosti, kterou jste zjevně opojen. A jen tak mimochodem i TN panely doznaly značného posunu za ty roky. Neříkám, že je to něco dokonalého, ale hráč u PC většinou sedí přímo před monitorem a tak mu až tolik pozorovací úhly nevadí a současné TN mají po kalibraci poměrně slušné podání barev, když nepočítám úplně tu nejnižší a nejhorší třídu.
Odpovědět2  0
Ještě jsem chtěl dodat jednu věc. Pokud chcete něco srovnávat, vždy musíte nastavit rovnocenné podmínky. Takže při srovnávacím testu, jestli hra vypadá na konzoli lépe, nebo na PC, bych použil stejný monitor­/televizi, nebo alespoň s co nejpodobnějšími vlastnostmi. Když budete srovnávat jízdní vlastnosti aut, tak taky nebudete říkat, že jízda ve Škodě fabii může být komfortnější, protože s ní pojedete po dálnici, než v Mercedesu třídy S, protože s ním pojedete po poli.
Odpovědět1  1
Já sice rozumím tomu co chcete říct, ale vy se bavíte čistě o tom co k tomu připojíte za zobrazovací zařízení. A zároveň o levné konzoli s kvalitní drahou televizí a výkonném PC s levným špatným monitorem. Upřímně mi povězte, kolik lidí si koupí konzoli za 10 tis. a k tomu televizi za 30 tis. a kolik lidí si koupí počítač za 50 tis.+ a k tomu monitor za 2tis.?
Já tu nepíšu nic o tom, že je hraní někde lepší, nebo horší, ale o tom kde jak hra vypadá a nemůžeme se bavit o tom jak hypoteticky vypadá na monitoru za 300 z bazaru vs. televizi za 100tis., že bude mít lepší podání barev. To nevypadá lépe hra, ale pouze kvalita obrazu je lepší. Nezlobte se na mě, ale to co tu píšete je demagogie.
Teď ještě začnete do toho plést kde je lepší hraní a úplně vybočujete od tématu a osočujete mě, že tvrdím něco o čem jsem se slovem nezmínil.
Odpovědět1  0
Jenže tu konzoli zrovna tak můžete připojit ke špatné televizi s mizernými zobrazovacími schopnostmi a naopak počítač ke kvalitnímu monitoru, nebo vlastně klidně i k té televizi. Televizi se 4K a HDR má teda ještě menší množství, než hráčů co vlastní IPS­/VA monitor. Díky výrazně nižším cenám se IPS a jiné panely značně rozšiřují a teď už dokonce lze sehnat i s vysokou obnovovací frekvencí, byť tedy ty ještě za příznivé ceny moc nejsou. Televize zase mají vysokou latenci oproti monitoru a nejsou zcela ideálním nástrojem pro hraní her, protože jejich prodleva by byla pro mnohé hráče nepřijatelná, když vidíte že je obraz o několik milisekund opožděn. A co si budeme povídat, kolik lidí jde do obchodu a koupí si televizi podle parametrů a kolik z nic prostě jde do nejbližšího elektra a vezme tu, kterou jim doporučí prodavač, jenž tomu sám často vůbec nerozumí, ale nabízí tu na které má největší marži? Zatímco monitor si hráč většinou vybírá podle svých preferencí.
Odpovědět3  0
Ještě dodám, co jsem teď dohledal na interentu ohledně výkonu GPU:
PlayStation 4 ­- 1,84 TFLOPS
PlayStation 4 Pro ­- 4,20 TFLOPS
Obě mají 8GB GDDR5 sdílenou pro všechny operace
GeForce GTX 1080 ­- 9 TFLOPS
Karta má 8GB GDDR5X jen pro sebe.

Zdroje:
https:­/­/www.playstation.com­/cs­-cz­/explore­/ps4­/tech­-specs­/
https:­/­/twitter.com­/nvidia­/status­/728771223522410496?lang=cs
Odpovědět3  1
Já jen tak trochu nechápu, proč do toho pletete zobrazovací zařízení, když o něm tu zrovna řeč není?
Nemluvě o tom, že na množství detailů a počet FPS nemá monitor, nebo televize vliv.
Souhlasím s tím, že každý nepotřebuje extrémně vysoké FPS a ani obnovovací frekvenci. Sám mám 4K IPS 60Hz a stačí mi to, ale ta hra rozhodně lépe vypadat na konzoli nebude, než na silném PC nikdy. Tedy za předpokladu, že se na to vývojáři nevyfláknou a neudělají jen špatný port. K tomu, aby hra vypadala na konzoli stejně dobře, nebo dokonce lépe jak na PC jí v tom brání hardwarové limity, jenž jí značně omezují. Nejčastěji to je vidět u vzdálenějších objektů, nebo jejich počtu a detailů v blízkosti hráče. Pokud je hra udělaná dobře, nemůže z podstaty věci na slabším zařízení vypadat lépe.
Odpovědět3  1
Dovolím si polemizovat o tom, jací jsou vlastně ve společnosti Epic dobráci a že to vlastně dělají vše jen proto, že mají dobré srdce.
Vysvětlete mi někdo rozumě, jaký podnikatelský záměr může vést k tomu, aby se někdo dobrovolně vzdal svých výdělků ve prospěch jiné firmy? ­"My vlastně ani nechceme vydělávat, chceme jen aby vývojáři měli víc peněz a to co si vezmeme je stejně jen na údržbu a provoz.­" Jako fakt si někdo myslí, že to takhle funguje?
Většina příspěvků mi připadne rozumných až teda na příspěvky nějakého nadšence pro Epic, který tu poučuje o ekonomice a sám jí rozumí asi jako koza petrželi.
Ano, marže možná jsou nižší, ale...
Nebudu teď řešit služby, které Steam, potažmo Valve nabízí oproti Epic, což je samozřejmě zadarmo, protože provoz serverů nic nestojí ­(sarkasmus­).
Ale zkusím to nějak shrnout.
Vydavatel díky nižší marži obchodu získá víc peněz, vývojáři však zaplatí stejné peníze, protože jsou smluvně zavázáni o tom jaký přesný podíl obdrží za vývoj hry a je už na vydavateli jak se mu podaří hru prodat. Vývojář nedostane prakticky ani o chlup víc peněz. Je třeba si také uvědomit, že vydavatel nemá potřebu udělat lepší hru, ale hru na které víc vydělá. Takže pokud mu vynáší dělat blbé hry s miliardou dodatečného obsahu, tak to bude dělat i kdyby mu neúčtovali z prodeje nic.
Měli bychom tedy podle této logiky kupovat hry jako ANNO1800, Tom Clancy­'s The Division 2 apod. na Uplay a ne na EPIC store, protože tam UBISOFT neplatí ani těch pár procent cizí firmě a může dát vývojářům víc peněz na lepší hry. Proč i když mají rozdílné marže ty obchody, proč tedy nejsou ty hry někde levnější? Krmit nás pohádkami, že vývojáři dostanou víc a budou lepší hry koncového zákazníka prvně nezajímá a za druhé to stejně není pravda.
EPIC rozhodně není svatý a nedělá to, protože by měli dobré srdce, ale protože zjistili, že vydavatelé na něj tlačí s podmínkami, které musí splnit a ono to není jen tak. Nesmyslně nízké ceny nestačí na údržbu serverů a také mají omezenou kapacitu a pokud chtějí tohle udržet, nezbude jim nic, než přestat nakupovat exkluzivity, protože jinak přijdou brzy na buben. Za mě Valve tohle ohrozit nemůže a je více než nad slunce jasné, že tenhle boom brzy skončí a EPIC store bude jen další obchod, který bude maximálně tak koexistovat s ostatními, pokud tedy přežije.
Odpovědět5  0
Mě by spíš zajímalo, kdo a z čeho tyhle průzkumy platí? Jen tak pro zajímavost. Už je to asi zhruba 20 let ­(Nějak v období kdy vyšla, nebo měla vyjít konzole PS2­), co nějaký průzkum předesílal smrt počítačům a že teď už se bude hrát jen na konzolích. A jakou má návaznost pořízení levnějšího počítače a přechodu na konzoli taky netuším.
Proč si lidé kupují levné počítače a k jakému účelu?
1.­) Nemají finance na lepší a tak hrají hry na tom co mají s nižšími detaily a FPS. Tito lidé si většinou konzoli nekoupí, protože už koupili počítač na kterém šetřili. To by rovnou mohli dát ty peníze co stojí konzole do lepšího hardware a mít z toho herní stroj. Ne. Oni šetří peníze a už nechtějí utrácet další za elektroniku, takže jen malé procento si k tomu koupí konzoli.
2.­) Lidé, kteří nepotřebují vysoký herní výkon, protože nehrají hry. Počítač jim slouží čistě na práci, nebo hrají nenáročné hry, které nevyžadují vysoký výkon. Tito lidé si už vůbec konzoli nekoupí.
3.­) Příležitostní hráči, kterým je jedno jak hra vypadá a jak jde. Počítač používají i na filmy a jiné. Tam je teoretická šance, že si koupí i konzoli, ale většinou se spíš rozhodnout mezi počítačem, nebo konzolí.

Ke hraní není nutně potřeba vždy jen GTX2080Ti. Často mi připadne, že někteří lidé mají názor, že jakmile nemá člověk v počítači tu nejlepší kartu, nejlépe dvě, tak nemá smysl a vlastně ani nejde pořádně si nic zahrát. Jako kdyby ji každý měl. Největší trh je a vždy bude ve střední třídě, která mimochodem dle mého soudu naprosto postačuje na všechny současné hry v dostatečné kvalitě s tím, že majitel takového počítače má benefit možnosti víceúčelového využití počítače. Řekněme si narovinu, samotné brouzdání na netu je u PC tisíckrát pohodlnější, než na konzoli a to nemluvím o tom, když chcete něco napsat. I když budete mít u konzole klávesnici, tak kde je umístěna? Většinou je konzole v obývacím pokoji a vy sedíte cca 3 metry od televize na gauči u konferenčního stolku. To nepovažuji za zrovna nejideálnější pracovní umístění. Konzoli bych především apriori nepovažoval za náhradu počítače, ale jako doplněk do domácnosti ­(PlayStation, Xbox apod.­) popřípadě na cesty ­(Nintendo Switch aj.­).
Odpovědět2  1
Proč mám takový dojem, že ty super výhodné podmínky v Epic Games Store nebudou trvat věčně. Jestli uvažuji hloupě, tak mě zarazte a opravte, ale mám takové tušení, že až Epic Games natáhne dost titulů a nebude už nutně potřebovat každou dobrou hru jako exkluzivitu, hezky zvedne ceny za distribuci a vývojáři nebudou mít kam utéct. Zdánlivě nyní výhodná nabídka je jen iluzí a ve finále je jen dočasná. Od Steamu potažmo Valve na jednu stranu beru za správné, že tohle jejich cenovou politiku neovlivnilo. Tím můžeme říct, že se jedná o stabilní obchodní nabídku, která se nebude příliš měnit podle toho, že najednou někdo podlehne jakémukoliv druhu ­"šílenství­".
Také mě fascinují v komentářích hráči, kteří argumentují slovy, že je Epic lepší právě kvůli nižším poplatkům. A jaký to má efekt pro hráče? Musí si nainstalovat dalšího klienta, kde hru stejně nedostane levněji. Zrovna nedávno jsem se díval na 5 her, které mě zajímají a jsou v obou obchodech. Jejich cena se naprosto shoduje. Což jen svědčí o nenažranosti herních studií, že i když dostanou lepší podmínky, tak hru nenabídnou za méně peněz. Celkově bych řekl, že je trh s hrami pokřivený, když je možné aby hra stála přes dva tisíce a ještě je k ní další dodatečný obsah, který mnohdy převyšuje cenu samotné hry. AAA tituly by jako novinky měly stát do 1500,­- a pokud vydají nějaký další obsah, neměl by to být obleček pro postavu za 500,­- a víc, ale to už jsem zašel mimo téma.
Za mě by byl ideální stav ten, kdy by si člověk mohl vybrat, kde si hru zakoupí a obchody by si skutečně konkurovaly a to cenami, ne nabízenými produkty.
Představte si to tak, že by v ČR Alza zakázala všem ostatním prodejcům PC prodávat procesory Intel a vůbec by jim diktovala kdo co smí prodávat a co ne. Taky by se to nikomu, snad krom samotnému obchodu nelíbilo. Naštěstí v tomto případě je Alza pro Intel tak malá, že pochybuji o zájmu jako zvolení výhradního distributora. A ani shodné ceny jednoho výrobku v různých obchodech by se asi nikomu moc nelíbily.
Odpovědět2  0
Co se týče různých launcherů, musím říci, že mě to s prominutím se*e. Furt aby člověk něco instaloval. Jsem zastánce mít toho balastu v počítači co možná nejméně a hlavně aby se vše nespouštělo při startu počítače, protože ho nepoužívám jen ke hraní. Takže pokud už fakt musím mít nějakou tu platformu, tak bych uvítal, kdyby byla jen jedna jediná. Nějaký agregátor, který by zahrnul vše do jednoho a já dál nic neřešil.
Já jako koncový zákazník se zajímám se zajímám o sebe a ne o to kdo je větší hamoun a kdo se jak chová k jiné firmě. Mě záleží jen na tom, jaký z toho budu mít benefit já. Origin je upřímně otřesnej a nejraději bych ho neměl taky, ale co naplat, když tam mám hry, které se bez něj neobejdou? Obdobné to je i s dalšími platformami. Proč sakra musí mít každý svůj vlastní obchod, nebo launcher? Já bych byl pro, aby to bylo jak to dělá třeba GOG. Prostě si koupím hru a nepotřebuju k tomu nic, než tu hru samotnou.
Odpovědět2  0
Mě by osobně stačilo, kdyby se tolik nešetřilo na počtu PCI Express linek. Ve valné většině počítačů zapojím grafickou kartu a mám tím prakticky zabrané všechny linky, nebo alespoň valnou většinu. Když pak přidávám další PCIe zařízení, tak mi rovnou klesne u grafické karty počet linek na polovinu, tedy 8x a to už musí být někde znát. Kdyby na tom zapracovali a bylo by standardem 64 linek na 1 procesor, tak by to dle mého soudu stačilo většině běžným lidem.
Odpovědět0  0
Osobně nemám vůbec nic proti Microsoftu, sám dokonce používám Windows 10, ale s ohledem na fakt, jak ­"oblíbený­" je Defender na domovském operačním systému, úplně mi hlava nebere, proč se ho snaží nacpat do Macu. Upřímně si úplně nedovedu představit nějakého jablíčkáře, který by si dobrovolně a vědomě zcela při smyslech nainstaloval Defender do svého Apple zařízení. A to se prosím pěkně snažím být co nejvíce objektivní, bez toho, aniž bych přihlížel k jakékoliv náklonnosti některé značky, nebo naopak.
Odpovědět1  0
Chápu co tím bylo myšleno, ale nutno říct, že Early Access většinou jen zaplatí vývoj hry, ne zisk. Takže motivace hru dokončit určitě je. Nutno podotknout, že nebýt právě této služby, nevzniklo by mnoho zajímavých her. Nemusíme ani chodit daleko. Vezměme si kupříkladu Kingdom Come: Deliverance. Nebýt předběžného přístupu, tak Warhorse studio skončilo dřív, než by vůbec dodělali hru do použitelné fáze a bylo by z toho tak možná technologické demo.
Early Access má sloužit především malým studiím k získání potřebných peněz na dokončení nadějného projektu a hráči si sami rozhodnou, zda mu věří a chtějí jej podpořit, nebo ne. Před koupí jsou obeznámeni s možnými riziky a s tím do toho vstupují, nebo na takové podmínky nepřistoupí..
Souhlasím, že by hra před tím, než je dokončena měla být levnější kvůli riziku, že nemusí být dokončena a v případě nedokončení, by měli mít kupující za předpokladu, že nedostanou zpět peníze přístup k tomu co bylo udělané. Přeci jen se skoro dá označit tyto hráče za takové investory. Takže by měli mít alespoň nějakou kompenzaci.
Odpovědět0  0
Hrůza. Ani funkční komín to nemá, nebo aspoň ústřední topení a tohle chtějí nazývat domem? :D
Odpovědět0  0
To mi úplně připomnělo film Zmenšování ­/ Downsizing.
Odpovědět0  0
Je mi jedno, jestli Apple neumožní spouštět 32bit. aplikace, ale pevně doufám, že to samé neplánuje Microsoft ve Windows. Protože to by najednou nefungovaly mnohé programy, které osobně používám.
Na druhou stranu celkem věřím, že Microsoft v tomto ohledu přeci jen razí jinou filozofii a naopak má snahu o co nejvyšší možnou zpětnou kompatibilitu. Byť samozřejmě některý starý SW, prostě už bez úpravy na novém OS nejde.
Odpovědět0  0
Jako sice hezké grafy, ale osobně bych je řadil chronologicky nikoliv podle průměrných FPS, ale podle minimálních, protože na těch podle mého záleží víc. Je mi jedno, jestli hra občas vyletí třeba k 500 FPS, když v náročných scénách má třeba 20, nebo méně.
Odpovědět0  1
To je zajímavé. Hromadu let počítače fungují bez sebemenších problémů a nikdy se za dlouhá nic podobného nestalo. No a najednou během relativně chvíle se najdou hned 3 velká bezpečnostní rizika. A já se ptám. Jak je možné, že na to přišli až nyní a k tomu více méně souběžně? Že tam není snad ani roční pauza.
Nebo se snad o to až teprve nyní začal někdo zajímat?
Odpovědět0  0
Na druhou stranu, kdyby to fungovalo obdobně, jako ambilight, tak by to za mě rušivý element být nemusel.
Jestliže by se do barevného podsvícení promítla scéna a bylo by tedy nastaveno tématicky, například kdyby hráč měl ve hře noc a seděl jen u ohniště, mohlo by být mírně červené až žluté s plamenným poblikáváním, naopak při plavání pod vodní hladinou u tropických ostrovů v odstínech modré apod. Myslím, že by to nemusel být špatný efekt, pokud by se takto využil a reagoval by flexibilně bez větší prodlevy.
Odpovědět0  0