dvx
|
8.12.201217:13
NAS (synology) vlastním asi rok a půl a v podstatě už ho využívám jenom jako úložiště na filmy. Velmi pomalé kopírování (novější zařízení už snad budou rychlejší), všechno je to složité na nastavování a celkově mi to přijde takové "na nic".
Nedávno jsem doma potřeboval něco pouštět tak jsem si dal do vyřazeného notebooku SSD disk, připojuji se přes teamviewer a v podstatě tím "simuluji" NAS. Ovládání super, rychlosti super, spotřeba vynikající a cena pod úrovní NASu.
Pro mě osobně je nejlepším NAS notebook :-)
Odpovědět0 0
jirkalo
|
4.12.201218:34
Z naší pres síť do multimediálního přehrávače, z něj pres hdmi do receivra a z něj zvuk do beden a obraz pres hdmi do TV.
Vše naprosto v pohodě.
Odpovědět0 0
jx
|
3.12.201223:26
"Jednoduchy dovod ?- ak si chces prehrat film, potrebujes obraz poslat do TV a zvuk do receivra. A to uz nespravis."
Co presne je tim mysleno? Diky.
Odpovědět0 0
Samotný NAS stojí tisíce, ale přitom má velmi omezené funkce. Co takhle něco, na čem běží normální PC operační systém? Pak jsou možnosti prakticky nekonečné.
A to něco je prostý notebook (klidně i jetý, rozumně poškozen). Na něj nasáčkuju disky, nastavím jakékoliv programy a jedu s o něco větší spotřebou (max tak 20W). Dle mne se NAS nevyplatí, je to spíše takový gadget. Pro pořádnou práci s daty jedině server a to třeba i ve formě notebooku. Cena takového řešení určitě nepřekročí cenu NAS.
Odpovědět0 1
JanoX
|
3.12.201216:19
Správně udělaný NAS se liší hlavně tím že moc nežere a protože to jede furt, tak je to dost důležitý parametr. S normálním notebookem na tom vždy budeš hůř, i když je pravda že mnoho lidí elektřinu neřeší.
Odpovědět0 0
Aha. Tak trochu počtů: nejlevnější NAS, co jsem našel je od Zyxelu a má spotřebu 16.3 W v jedoucím režimu. Můj notes s C2D (nějaký Asus) má 22W v idle. Cena obou zařízení prakticky stejná. A co když tam strčím nějaký netbook, který žere daleko méně- možná i méně, než ten samotný NAS? I kdyby byl rozdíl ve spotřebě 20W, tak je to, jako když máš 8h rozsvícenou 60W žárovku.
Po té, co jsem zjistil, že mi jenom modem, router a switch žerou 15W, tak mne nějaká taková položka nezabije.
Odpovědět0 0
JanoX
|
4.12.201211:58
S takovou tam samozřejmě logicky můžeš nechat tvůj notebook, nicméně dají se najít NASy s poloviční spotřebou tvého notebooku a to dělá úsporu 500 Kč za rok. Co se komu vyplatí si musí každý posoudit sám.
Odpovědět0 0
Ale tady jde o úplně něco jiného. NAS ? server. Ten kdo chce server si jej buď sestaví sám, nechá vytvořit na zakázku atd. Výhoda NASu je taková, že ušetříte spoustu času. V bývalé práci jsme z počátku měli klasický server s linuxem. Poté jsme pořídili QNAP a díky tomu se ušetřilo spousta práce/času. Datové toky tam jsou velké (3D grafické studio) a QNAP to zvládá velmi dobře.
Ten kdo chce vykuchat notebook a udělat z něj server, tomu samozřejmě bránit nebudem. Ale je třeba si uvědomit že NAS prostě je o něčem jiném.
Také díky tomu, že je NAS jednoduchý na ovládání, tak jej dokáže spravovat resp. uvést do chodu třeba i zamestnanec, který tomu nerozumí. Představte si, že jste na dovolené a potřebujete něco udělat s klasickým serverem. Musíte do internetové kavárny a udělat si to sám. U NASu vám postačí na pláži/horách/dle chuti telefon a říkat "zmáčkni to a to".
Odpovědět0 0
Jaksi jste pozapomněli na VoIP. Je pravdou, že VoIP většinou zajišťují routery (když opominu nepraktické software řešení, pro které musíte zapnout PC), ale i u nich se v článcích, testech a recenzích na VoIP zapomíná...
Odpovědět1 0
Co ma VoIP spolocne s NAS systemom????
Odpovědět2 0
To bych se mohl zeptat úplně stejně na to, co má společného s NAS takový Tiskový server, Poštovní server, Firewall a další... Jestli mě oči neklamou, pak nadpis i obsah článku je o tom "K čemu všemu lze využít NAS" a VoIP je jednou ze služeb, které jsou pro NAS jako dělané.
Odpovědět1 0
Naprostý souhlas, nevidím důvod, proč si na nějakým NASu ten Asterisk nepustit :)
Odpovědět1 0
Fedor2
|
3.12.20129:28
Najviac ma zaujimaju multimedia ale o tom nic nepisete.
Odpovědět0 0
Spravne vyuzitie NAS je "ulozisko" s velkym poctom HDD, najlepsie niekde mimo obyvanych casti bytu, v chlade, tme (pivnica, povala) trvalo zapnutym (resp. zapnutelnym po sieti na dialku) a vybudovanymi spomenutymi funkciami.. Multimedialne funkcie NAS su uz jednotlive sluzby ako je Fuppes (UPnP server), iTunes server ktore Ti poskytnu zdielany obsah priamo aplikaciam (TV alebo iTunes), no ich realne vyuzitie je trosku tarbave. Preco? Jednoduchy dovod - ak si chces prehrat film, potrebujes obraz poslat do TV a zvuk do receivra. A to uz nespravis.
Na prehravanie obsahu z NAS pomocou dalsieho zariadenia ktore mas pri TV (a z neho rozosles obraz do TV a zvuk do receivra) Ti stacia klasicke sluzby zdielania diskov, ktore pripojis k prehravacu pri jeho starte.
Dnes predavane multimedialne centra podporuju NAS, ale nie su urcene na NAS!
Odpovědět0 0